Τι γινεται με το Μame;;;;;;

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.869
Tι γινεται ρε παιδες με το Μαμε.

Εχω μεινει στην 0.119 και απο εκει και περα εχω χασει επεισοδια.

Παλια θυμαμαι ειχαμε καθε μηνα νεα βερσιον (02-03) μεχρι και εδω ειχε δικο του χωρο.

Κανα νεο (παλιο) παιχνιδι αξιο λογου ,τα raiden DX, 2 ,τι εγινε εξοιμοιωθηκαν;;;;;;

Nα ψαχτω για νεα βερσιον η να μεινω με την 0.119 και τα 260 διαλεχτα και αγαπημενα ρομς. :xm:
 
Το ξερουμε το Mame.gr και επιμενουμε στο G.R.M.

Κανας αλλος πιο προθυμος;
 
Kι εγώ παλιότερη έκδοση έχω,την 0.117,αλλά δεν έχω βρει λόγο -σοβαρό- ν' αλλάξω σε νεότερη,έως τώρα...
 
εγώ εχω την 0,108 με 6061 διαθέσιμα παιχνίδια και είμαι άρχοντας.. δεν νομίζω οτι είναι ανάγκη να αλλάξεις έκδοση ίσως ο ντοκτορ να ξέρει .. τι ίσως, σίγουρα
 
Thanx guys ,ελεγα μηπως βγηκε κανα raiden απο αυτα που δεν λειτουργουν και αξιζε τον κοπο ,αλλα δεν το βλεπω. :xm:
 
Και θα περάσει πολύς καιρός ακόμα.

Βέβαια η αναβάθμιση σε νέα έκδοση δεν κοστίζει τίποτε, οπότε μια δοκιμή δεν θα σε χαλάσει και τόσο!!!!!!!!!!!!!
 
Ε πετε και ενα λογο ντε,ενα παιχνιδι που να αξιζει τον κοπο να την κανω....

Η πειτε το καθαρα,εχει βαλτωσει το project ,αραξε εκει που εισαι. :D
 
Το Ms Pacman παίζει από την έκδοση 0.20-κάτι από το 1998 :D . Σε λίγο το ίδιο το ΜΑΜΕ θα είναι ρετρό και θα δημιουργηθούν φορουμς με χρήστες που θα χρησιμοποιούν όλο και πιο παλιές εκδόσεις και θα νοσταλγούν εκείνα τα χρόνια. :D :D
 
MAME rulez.

Όποιος νομίζει ότι έχει βαλτώσει, ας πάει να διαβάσει μερικά whatsnew από τις τελευταίες εκδόσεις.
 
Το αν υπάρχει κάτι συνταρακτικό σε whatsnew για το mame είναι καθαρά υποκειμενικό.

Άλλος μπορεί π.χ. να θεωρεί την εισαγωγή των laserdisc games ως major πρόοδο και άλλος όχι.
 
Ωραια Laserdisk προχωραει εχουμε προοδος.

Κατι ειναι και αυτο.

Μαλιστα,καποια συμπερασματα βγηκαν.

Μame still rules. :D
 
2 ακόμα πολύ σημαντικές αλλαγές είναι ότι πλέον το World Rally της Gaelco είναι playable (με βοήθεια από την ίδια την εταιρία για να ξεπεραστεί η προστασία του!) καθώς και η προσθήκη σημαντικού αριθμού NAOMI παιχνιδιών (που βέβαια απαιτούν υπερυπολογιστή για να παίξουν, αλλά αυτό δεν έχει σημασία...)
 
το laserdisc θα ειναι πραγματικα ενδιαφερων.

να πεξεις καθαρο το Dragons Lair στην arcade version του.

Δεν νομιζω να εχει και τρομακτικες διαφορες

αν καποιος το εχει και σε LD εκδοση για laserdisc player
 
Maddog είπε:
καθώς και η προσθήκη σημαντικού αριθμού NAOMI παιχνιδιών (που βέβαια απαιτούν υπερυπολογιστή για να παίξουν, αλλά αυτό δεν έχει σημασία...)
Δηλαδή ;;; :xm: :xm:
 
paranoicb είπε:
το laserdisc θα ειναι πραγματικα ενδιαφερων.να πεξεις καθαρο το Dragons Lair στην arcade version του.

Δεν νομιζω να εχει και τρομακτικες διαφορες

αν καποιος το εχει και σε LD εκδοση για laserdisc player
Μπορείς να το παίξεις εδώ και πολύ καιρό στο Daphne όπως και πολλά άλλα LD games.

Επίσης έχουν βγει εκδόσεις του dragon's Lair και του Space Ace σε Βlu-Ray. Δείτε εδώ.
 
manos426f είπε:
Εννοεί το μηχάνημα που θα έχουμε όλοι μας τον επόμενο χρόνο τέτοια εποχή.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται Μάνο.

Εδώ που τα λέμε ακόμα και με τον Atom τρέχει μια χαρά το MAME, με ένα τεταπύρηνο και μέση κάρτα γραφικών πρέπει τα ΝΑΟΜΙ να πηγαίνουν σφαίρα.
 
Για Naomi είναι προτιμότερη η χρήση του NullDC. Και δεν χρειάζεται υπερυπολογιστή για να τρέξει. :)
 
Μήπως μπορεί κάποιος να postάρει ποια NAOMI games είναι playable αυτή τη στιγμή,μια και τελευταία έχω χάσει επαφή με το "άθλημα" ;
 
Δες Εδώ. Η λίστα δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένη. Είναι στα Γαλλικά αλλά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα. Injouable σημαίνει ότι δεν παίζεται.
 
Πίσω
Μπλουζα