Τι ζώδιο είστε;

Α, μου ταιριάζει το ελιξήριο. Καλές σχετικά αναλογίες, το συναίσθημα θα περίμενα να είναι πιο πολύ.
 

Είναι καταλυτικός ο ρόλος του στην ταινία. Πρόκειται για έναν ιδιαίτερα ευφυή ψυχίατρο που έχει ένα τόσο δα μικρούλι ελαττωματάκι. Του αρέσει το ανθρώπινο κρέας (σαν τους δράκους των παραμυθιών). Η συνεργασία του όμως με την νεαρή πράκτορα του FBi Clarice την οδηγεί στη διαλεύκανση μιας σειράς ειδεχθών εγκλημάτων αλλά διεισδύει και στο μυαλό της και φτάνει στα βάθη των φόβων της. Έτσι δημιουργούν ένα πολύ περίεργο ντουέτο. Στο τέλος το σκάει (κατά τη συνήθεια των ταινιών του '90) και έχει μείνει η τελευταία φράση που λέει στο τηλέφωνο στην Clarice (Τζόντι Φόστερ) "I am having an old friend for dinner". Γελάσαμε πολύ με την κολλητή μου (γιατί με αυτή το είχα δει) για την διπλή έννοια της φράσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι καταλυτικός ο ρόλος του στην ταινία. Πρόκειται για έναν ιδιαίτερα ευφυή ψυχίατρο που έχει ένα τόσο δα μικρούλι ελαττωματάκι. Του αρέσει το ανθρώπινο κρέας (σαν τους δράκους των παραμυθιών). Η συνεργασία του όμως με την νεαρή πράκτορα του FBi Clarice την οδηγεί στη διαλεύκανση μιας σειράς ειδεχθών εγκλημάτων αλλά διεισδύει και στο μυαλό της και φτάνει στα βάθη των φόβων της. Έτσι δημιουργούν ένα πολύ περίεργο ντουέτο. Στο τέλος το σκάει (κατά τη συνήθεια των ταινιών του '90) και έχει μείνει η τελευταία φράση που λέει στο τηλέφωνο στην Clarice (Τζόντι Φόστερ) "I am having an old friend for dinner". Γελάσαμε πολύ με την κολλητή μου (γιατί με αυτή το είχα δει) για την διπλή έννοια της φράσης.
Καλέ άμα το δω εγώ αυτό θέλω καρδιολόγο μετα
 
Bad jokes? BAD JOKES? BAD JOKES? :bash::gun::armed:
 
Bad jokes? BAD JOKES? BAD JOKES? :bash::gun::armed:
Έλα ντε, το ίδιο αναρωτιόμουν κι εγώ. Όχι ότι η υπόλοιπη συνταγή είναι της προκοπής, τα μισά συστατικά αξίζουν μόνο. Γενικά αυτό το μαγικό φίλτρο έτσι όπως το έφτιαξαν είναι για να το πιει ο νεροχύτης.
 
Από σκυλιά μάλλον προς Αγίου Βερνάρδου (βοήθειά μας) μοιάζω, αλλά και golden retriever δεν μου κακοπάει. Από το πατσαβουράκι των Αιγόκερων και το λουκάνικο των Ζυγών καλύτερο είναι.
 
Όλα τα σκυλούμπια μ αρέσουν. Τα αγαπάω πολύ.
Αριάδνη τι έγινε τα υπόλοιπα ζώδια δεν έχουμε ερωτικά χαρακτηριστικά;
 
Α, εγώ είμαι και Αγίου Βερνάρδου (ωραιότατο σκυλί) και μου αρέσουν οι ελεύθερες σχέσεις. Να που έμαθα κάτι διδακτικό και σήμερα. o_O:rolleyes:
 
Δεν υπάρχει σκυλί που να μην μου αρέσει (ίσως τα πολύ μικρόσωμα, τύπου Τσιουάουα και Πεκινουά ή "βιλέντες " τύπου Σιχ Τζου να μην είναι ιδιαίτερα του γούστου μου, γιατί είναι λίγο νευρικά και κομπλεξικά) αλλά τα retriever είναι το κάτι άλλο. Οι περισσότερες μελέτες που έχουν γίνει για το χαρακτήρα τους και τη συμπεριφορά τους τα έχουν αναδείξει ως την καλύτερη ράτσα σκύλου μέχρι στιγμής. Είπαμε, μας χαρακτηρίζει η τελειότητα τους Παρθένους, οπότε ακόμα και ως σκύλοι, δεν θα ήταν δυνατόν να είμαστε κάτι λιγότερο. :D


Ισχύει!
 
Πίσω
Μπλουζα