Τι ζώδιο είστε;

Σχετικά με το διάβασμα λέει βλακείες. Διαβάζω γιατί μου αρέσει. Όχι για εξάσκηση του νου ή για οποιοδήποτε χρηστικό λόγο, αλλά για την απόλαυση που μου προσφέρει το διάβασμα. Όλα τ' άλλα τα "καλά" αποτελέσματα είναι ευπρόσδεκτα αλλά όχι αιτίες.
 
Εμείς είχαμε Λαμπραντόρ ξανθό, το χω αναφέρει και αλλού ότι το χρώμα από την γούνα του ήταν "βολικό" για δρύινο παρκέ! Δεν γινόσουν ρεζίλι σε ξαφνική επίσκεψη.
Στην κατηγορία διάβασμα δεν με πετυχε. Διαβάζω αρκετά άλλα αυτό το βιβλίο που μου προτείνει δε θα το διάλεγα. Μου φαίνονται πολύ βαρετά αυτού του είδους, δεν έχουν να μου πουν τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εμείς είχαμε Λαμπραντόρ ξανθό, το χω αναφέρει και αλλού ότι το χρώμα από την γούνα του ήταν "βολικό" για δρύινο παρκέ! Δεν γινόσουν ρεζίλι σε ξαφνική επίσκεψη.
Εννοείς από τις τρίχες στο πάτωμα;
 
Εννοείς από τις τρίχες στο πάτωμα;
Ε, ναι. Μιλάμε για μια βιαστική σύντομη επίσκεψη του στυλ πέρασα, χτύπησα να δω πως είσαι. Η μαύρη τρίχα όμως; Ο ξανθουλης λαμπραντοράκος μας έζησε 17 χρόνια. Τώρα μας έρχεται καμμιά φορά επίσκεψη η μαύρη λαμπραντορίνα της πεθεράς μου και δεν μπορω να αγνοήσω έστω για λίγο την τρίχα της. Το αντιστατικό πανάκι πάει σύννεφο. Μετά όταν θα φύγει θα βάλω και ηλεκτρική.
 
Oταν φευγουν οι πεθερες απο το σπιτι, μια ηλεκτρικη παντα χρειαζεται. :D
Μου θύμισες την οδοντίατρό μου. Είχε φύγει με μεγάλη άδεια ο οδοντίατρος της πεθεράς μου και παρακάλεσα την οδοντίατρό μου να την εξυπηρετήσει για ένα δόντι που την πόναγε πάρα πολύ. "Θες να της το ανοίξω χωρίς νάρκωση;" μου κανε πλάκα.
Πάντως η πεθερά μου είναι μια χαρά παιδί. Μια χαρά περνάμε οπότε έρχεται. Και τις ταινίες μας βλέπουμε και σε όλα μέσα είναι.
 
Εγώ νόμιζα ότι η ηλεκτρική και η φασίνα χρειάζονται ΠΡΙΝ έρθουν οι πεθερές, μη νομίζουν ότι κακόπεσε ο γιόκας τους με την ακαμάτρα γυναίκα που πήρε, διότι αυτές είχαν το σπίτι λαμπίκο για χάρη του.
 
Ε, ναι. Μιλάμε για μια βιαστική σύντομη επίσκεψη του στυλ πέρασα, χτύπησα να δω πως είσαι. Η μαύρη τρίχα όμως; Ο ξανθουλης λαμπραντοράκος μας έζησε 17 χρόνια. Τώρα μας έρχεται καμμιά φορά επίσκεψη η μαύρη λαμπραντορίνα της πεθεράς μου και δεν μπορω να αγνοήσω έστω για λίγο την τρίχα της. Το αντιστατικό πανάκι πάει σύννεφο. Μετά όταν θα φύγει θα βάλω και ηλεκτρική.
Μακάρι να είχα λαμπραντόρ, όνειρο ζωής είναι ψυχουλες
 
Και μένα η αγαπημένη μου ράτσα σκύλου είναι.
Αναγνωρίζω ότι τα golden retriever είναι από τις καλύτερες ράτσες σκύλων γενικώς καθώς πράγματι έχουν χαρακτηριστικά που αγγίζουν την τελειότητα για ένα τέτοιο κατοικίδιο. Δεν είπα όμως ότι είναι τα πιο αγαπημένα μου. Απλώς είναι ανάμεσα στις ράτσες που αγαπώ πολύ. Αγαπημένα μου (και δύσκολα στην εκπαίδευση και δύσκολα προσαρμόσιμα στο κλίμα της Αθήνας και δύσκολα γενικώς και αρκετά ανεξάρτητα) είναι τα husky. Αλλά πάντα με τραβούσαν τα δύσκολα....

Δυστυχώς η ευτυχώς νοιαζομαι για όλους και το δειχνω

Προβολή συνημμένου 239853
Κάτι τέτοια γράφονται και μετά μας λένε ψυχρούς. Θα το δείξω αν νοιάζομαι αλλά πάντα κατά περίπτωση και μέχρι ενός σημείου ώστε να μη θεωρηθώ δεδομένη.

Σχετικά με το διάβασμα λέει βλακείες. Διαβάζω γιατί μου αρέσει. Όχι για εξάσκηση του νου ή για οποιοδήποτε χρηστικό λόγο, αλλά για την απόλαυση που μου προσφέρει το διάβασμα. Όλα τ' άλλα τα "καλά" αποτελέσματα είναι ευπρόσδεκτα αλλά όχι αιτίες.
Το αυτό! (ως συνήθως)
 
Δεν ξέρω αν είναι ζωδιακό, αλλά το golden retriever είναι το μόνο σκυλί που θα μπορούσα να έχω. Είναι πανέμορφο, ήρεμο, και καθόλου απειλητικό παρόλο που είναι μεγάλο. Θυμάμαι ότι η μοναδική φορά που μου γεννήθηκε το συναίσθημα να πλησιάσω και να χαϊδέψω σκύλο ήταν με ένα πανέμορφο θηλυκο golden retriever!!! Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν θα ήθελε αυτό το σκυλί. Γενικά δεν μ'αρέσουν τα σκυλιά, αλλά οι γάτες.... εκτός από το golden retriever!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα