Τι ζώδιο είστε;

Για πειτε
Α, τα έχουμε ήδη κανονισμένα αυτά! Για Χριστουγεννιάτικο-Πρωτοχρονιάτικο δώρο περιμένω ένα καινούριο αυτοκίνητο! Μη μου το χαλάτε τώρα! Βέβαια ένα υπέροχο ταξίδι, όσο πιο μακριά από δω, δεν θα με χαλούσε καθόλου! Άλλωστε όπως λέει και μι φίλη, το δεύτερο καλύτερο πράγμα στην ζωή είναι τα ταξίδια :happyjump:

Οι εκατομμυριούχοι Ζυγοί με προβληματίζουν. Μήπως επειδή ασχολούνται με την τέχνη και εκεί παίζεται πολύ χρήμα;
 
Τώρα είναι η εποχή τους; Τι τάρανδος είστε; Ποιο το όνομα σας
FB_IMG_1637234688265.jpg
 
Α, τα έχουμε ήδη κανονισμένα αυτά! Για Χριστουγεννιάτικο-Πρωτοχρονιάτικο δώρο περιμένω ένα καινούριο αυτοκίνητο! Μη μου το χαλάτε τώρα! Βέβαια ένα υπέροχο ταξίδι, όσο πιο μακριά από δω, δεν θα με χαλούσε καθόλου! Άλλωστε όπως λέει και μι φίλη, το δεύτερο καλύτερο πράγμα στην ζωή είναι τα ταξίδια :happyjump:

Οι εκατομμυριούχοι Ζυγοί με προβληματίζουν. Μήπως επειδή ασχολούνται με την τέχνη και εκεί παίζεται πολύ χρήμα;
Ωωω καλές βόλτες
 
Δεν θέλω να είμαι τάρανδος. Νομίζω κανένας δε θέλει να είναι τάρανδος.

Υ.Σ.: Αυτός που είναι γεννημένος Δεκέμβριο είναι τάρανδος τον λένε και συκιά.
 
Δεν θέλω να είμαι τάρανδος. Νομίζω κανένας δε θέλει να είναι τάρανδος.

Υ.Σ.: Αυτός που είναι γεννημένος Δεκέμβριο είναι τάρανδος τον λένε και συκιά.
Aχ θα ήθελα να είμαι ο Ρούντολφ
 
Δεν θέλω να είμαι τάρανδος. Νομίζω κανένας δε θέλει να είναι τάρανδος.

Καλά τα λες! Φαντάσου τώρα να είσαι τάρανδος, να μην τρώς γλυκά και να έχεις διπλό ζαχαρένιο όνομα*. Για όνομα!!!

* candycane sugarcane
 
Ο Ηλιος φευγει απο τον Σκορπιο σε δυο μερες περιπου και εδω θα ηθελα να πω κατι για οσους εχουν γεννηθει πανω στην αλλαγη ενος ζωδιου και αναρωτιουνται σε ποιο απο τα δυο ζωδια ανηκουν. Πολλες φορες μαλιστα, νομιζουν πως ανηκουν και στα δυο η οτι παιρνουν στοιχεια και απο τα δυο. Ειναι και δικη μου περιπτωση αυτο αλλωστε, καθοτι γεννημενη στις 22 Νοεμβριου.
Ο Κωστας Λεφακης μεσα στο βιβλιο Η Μεγαλη Αστρολογια για το οποιο κανω λογο στο αρχικο σχολιο αυτου του θεματος λυνει τετοιου ειδους αποριες.
Συμφωνα λοιπον με οσα γραφει, η μεταβαση του Ηλιου απο το ενα ζωδιο στο αλλο γινεται σχεδον αστραπιαια, οποτε εκ των πραγματων δεν γινεται να ανηκει κανεις σε δυο ζωδια. Ανηκει οπωσδηποτε σε ενα.
Ο Λεφακης μαλιστα, παραθετει και εναν μεγαλο πινακα για καθε χρονια οπου φαινεται ακριβως ποτε γινεται η μεταβαση απο το ενα ζωδιο στο αλλο. Τωρα βεβαια, δεν γινεται να εχουν ολοι προσβαση στον πινακα αυτο, οποτε σε περιπτωση αμφιβολιας θα πρεπει να κοιτανε τινος ζωδιου τα χαρακτηριστικα εχουν σε μεγαλυτερο βαθμο.
Φυσικα κοιταξα κι εγω τον πινακα, μια που οπως ελεγα γεννηθηκα την τελευταια μερα του Σκορπιου.
Ειμαι γεννημενη στις 9:40' το πρωι και η μεταβαση του Ηλιου απο το ζωδιο μου στο επομενο ζωδιο εκεινη τη χρονια εγινε γυρω στις 8:30' το βραδυ ωρα Ελλαδος, δηλαδη καπου 11 ωρες μετα τη γεννηση μου.
Οποτε ειμαι Σκορπιινα με τη βουλα, που λενε, και χωρις αμφιβολια. Αλλα και τον πινακα να μην ειχα συμβουλευτει, παλι σιγουρη θα ημουν αφου εχω ολα τα καλα και ολα τα κουσουρια του Σκορπιου. :)
 
Φυσικά και θα σε κυνηγάμε. Τι εννοεί ότι είμαστε ψώνια; Το ότι είμαστε τέλειοι από κάθε άποψη είναι απλώς μια πραγματικότητα κι επιτέλους ο κόσμος πρέπει να το αποδεχθεί! :D

Τι Χριστουγεννιάτικο αντικείμενο είναι κάθε ζώδιο
Σκέτο περιτύλιγμα; χωρίς το δώρο; σα σκέτη από γιουβέτσι μου κάνει. Πάντως σε σχέση με το άνοιγμα ενός δώρου φωνάζει από μακριά ότι είμαι Παρθένος. Όση ώρα έχει κάνει ο πωλητής για να το τυλίξει, τον διπλάσιο χρόνο χρειάζομαι για να βγάλω το περιτύλιγμα.
 
Φυσικά και θα σε κυνηγάμε. Τι εννοεί ότι είμαστε ψώνια; Το ότι είμαστε τέλειοι από κάθε άποψη είναι απλώς μια πραγματικότητα κι επιτέλους ο κόσμος πρέπει να το αποδεχθεί! :D


Σκέτο περιτύλιγμα; χωρίς το δώρο; σα σκέτη από γιουβέτσι μου κάνει. Πάντως σε σχέση με το άνοιγμα ενός δώρου φωνάζει από μακριά ότι είμαι Παρθένος. Όση ώρα έχει κάνει ο πωλητής για να το τυλίξει, τον διπλάσιο χρόνο χρειάζομαι για να βγάλω το περιτύλιγμα.
Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα! Είμαστε τέλειοι, γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;

Αυτό με το περιτύλιγμα το κάνω κ'εγώ!!! Δεν μ'αρέσει να σκίζω το χαρτί και προσέχω πολύ να ξεκολλήσω τα σελοτέιπ!
Αλλά δεν δέχομαι ότι είμαστε το περιτύλιγμα: ασχολούμαστε με την ουσία των πραγμάτων και δεν μας ενδιαφέρει το εξωτερικό... το εσωτερικό είναι αυτό που μετράει!
 
Το αντιπαρθενικό παραλήρημα του ξυλοσχίστου αστρολόγου δεν με αφορά διότι σαφέστατα αναφέρεται σε κυρίες.

"Η Παρθένος πιστεύει ...την κάνει αντιπαθή."
 
Από 3.33 αν είστε ανυπόμονοι.
 
Ωραια, διαλεξα το Ε. Και τι μ' αυτο;
 
Κι εμένα μου αρέσει πολύ το D. Κερδίζω κάτι?
 
Πίσω
Μπλουζα