Τι ζώδιο είστε;

Μια χαρά τα πε και για τον Σκορπιό. Χαζή γιορτή από και ηλικία και πάνω.
 
Μου έβγαλε την Σάρον Στόουν στο βασικό ένστικτο, είμαι το ακριβώς αντίθετο
 
Moυ εβγαλε τον Hugh Grant απο το Notting Hill.


ΤΕΣΤ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ: Ποιος κινηματογραφικός ήρωας των ’90s είναι η σχέση σου;

You got: William Thacker​


2-16.jpg



Είσαι ευαίσθητος και ρομαντικός χαρακτήρας.
Σου αρέσει να αναπολείς και να ονειρεύεσαι ευτυχισμένες στιγμές μαζί με τον/την σύντροφο σου.
Είσαι δημιουργικός χαρακτήρας και σου αρέσουν οι τέχνες, το διάβασμα και η συγγραφή βιβλίων.
 
1. Το ντύσιμο, γιατί φαίνεται από μακρυά. Τα άλλα πρέπει να πλησιάσεις πριν τα δεις.
2. Δεν ξέρω σε τι διαφέρουν οι 3 πρώτες κατηγορίες, αλλά "τζην" είναι κατηγορία ρούχων? αυτή τη στιγμή όπως και κάθε μέρα φοράω βαμβακερό πόλο (κάζουαλ?), τζην παντελόνι (τζην), και αθλητικά παπούτσια (σπορ), τι είμαι, γιατρέ μου? Απάντησα "κάζουαλ" να πάω παρακάτω.
3. Καθόλου, φυσικά. Ρομαντικός μηχανικός είναι σαν αριστερός τραπεζίτης.
4. Σε μια κωμόπολη πάνω στο βουνό ενός μικρού νησιού, όπως π.χ. η Πλάκα/Πλάκες/Τριοβασάλου/Τρυπητή στη Μήλο. Πάλι 3 μαζι μου ταιριάζουν. Θα βάλω κωμόπολη.
5. Η αγένεια.
6. Ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο.
7. Η χημικομηχανική. Αλλά δεν την έχει, οπότε διαλέγω Μουσική. Αλλά τι μουσική? Άλλο Χατζιδάκις κλπ άλλο η καλλιτέχνις που δήλωνε προ ετών "Το νινί σέρνει καράβι", δεν ξέρω πώς την έλεγαν.
8. Βλακώδης ερώτηση. Άλλο το στυλ του 1961 άλλο του 1969.
9. Δημιουργικά εσωστρεφή με ευαίσθητες φιλοδοξίες.
10. Ακριβώς όσο πρέπει.
11. Ούτε στα πιο εξωφρενικά όνειρα δεν θα μπορούσα να με φανταστώ ένα από αυτά τα 4.
12. Πιάνο. Δεν περιλαμβάνεται στις επιλογές.
13. Γουρούνι γιατί αν με τσάντιζε θα έβγαζα ένα πακέτο μπέικον απ' το ψυγείο και θα το κουνούσα απειλητικά μπροστα στα μάτια του προς γνώσιν και συμμόρφωσιν.
14. Μπλε, φυσικά. Εϊμαι Έλλην το καυχώμαι ξέρω την καταγωγήν μου.
15. Πιο αισιόδοξος δεν γίνεται. Παρόλο που είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε στραβα εξακολουθώ να το παλεύω αντί να πηδήξω από το ψηλότερο κτήριο της περιοχής.

Μου είπε ότι η σχέση μου είναι μία Μία. Mia Wallace. Τι είναι αυτό?

"Είσαι τρυφερός και παιχνιδιάρης σαν χαρακτήρας.
Είσαι ανεξάρτητος, επαναστάτης και σου αρέσει να ζεις τη ζωή σου με τους δικούς σου όρους.
Δεν φοβάσαι να πεις τη γνώμη σου και γίνεσαι εκδικητικός αν κάποιος πειράξει κάποιο αγαπημένο σου πρόσωπο."

Το αγαπημένο μου πρόσωπο είμαι εγώ. Φυσικά και θα γίνω εκδικητικός. Αλλά τι σχέση εχει η περιγραφή μου με τη σχέση μου τη Μία?
 
Μου έβγαλε το ίδιο με την Bambi, τον William Thacker. Δεν κατάλαβα γιατί. Συμπαθέστατος ο εσωστρεφής και ευαίσθητος βιβλιοπωλης του Notting Hill αλλά το ότι με περιγράφει κι εμένα έτσι δε σημαίνει ότι θέλω να έχω σχέση με έναν εντελώς ίδιο με μένα. Θα είναι απίστευτα βαρετό.
Άσε που όπως είπε και ο elephadas οι απαντήσεις δε με κάλυψαν πλήρως. Τι σημαίνει προτιμώ το κυριλέ ντύσιμο; ότι μου αρέσει να πηγαίνω στη δουλειά στις 8 το πρωί με δωδεκάποντο, μεταξωτό πουκάμισο και πέντε σειρές πέρλες για να δουλέψω σε ένα υπόγειο πάνω από μια στίβα μπομπίνες που είναι τίγκα στη μάκα; το κυριλέ έχει την ώρα του και την περίστασή του. Όσο και να μ' αρέσει, η δουλειά μου μ' αρέσει περισσότερο και θέλω να νοιώθω άνετα όταν δουλεύω. Ας μου είχε επιλογή casual chic. Εκεί κάτι θα γινόταν. Για την επιλογή μουσικών οργάνων δεν το συζητώ. Προτίμησαν να βάλουν δύο έγχορδα (βιολί, κιθάρα) από το να βάλουν ένα έγχορδο κι ένα μικτό (πιάνο) για να καλύψει κι άλλα γούστα (και να καλύψει κι εμάς που αυτό ξέρουμε αυτό παίζουμε). Και για το τι ήθελα να γίνω μικρή, ούτε αυτό το είχε. Γιατί όταν είσαι μικρός πρέπει να θες γίνεις κάτι καλλιτεχνικό ντε και καλά; Χάθηκαν οι επιστήμες; Και με τα χρώματα δε με κάλυψε επίσης και με τα ζώα το ίδιο και με τα μέρη και γενικά τώρα που το σκέφτομαι για τα μπάζα είναι το τεστ.
Τι είπαμε ότι είναι το φέρετ; κουνάβι;
 

Εμένα ο σύντροφός μου μοιάζει με τον William Thaker του Notting Hill. :) :) :) Μμμμ, το έχει το ρομαντικό ο άντρας μου. Αλλά αν διάλεγα, δεν θα διάλεγα τον Thaker. Θα διάλεγα το Χιου Γκραντ. Όχι, για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.
 
Μου έβγαλε το ίδιο με την Bambi, τον William Thacker. Δεν κατάλαβα γιατί. Συμπαθέστατος ο εσωστρεφής και ευαίσθητος βιβλιοπωλης του Notting Hill αλλά το ότι με περιγράφει κι εμένα έτσι δε σημαίνει ότι θέλω να έχω σχέση με έναν εντελώς ίδιο με μένα. Θα είναι απίστευτα βαρετό.
Άσε που όπως είπε και ο elephadas οι απαντήσεις δε με κάλυψαν πλήρως. Τι σημαίνει προτιμώ το κυριλέ ντύσιμο; ότι μου αρέσει να πηγαίνω στη δουλειά στις 8 το πρωί με δωδεκάποντο, μεταξωτό πουκάμισο και πέντε σειρές πέρλες για να δουλέψω σε ένα υπόγειο πάνω από μια στίβα μπομπίνες που είναι τίγκα στη μάκα; το κυριλέ έχει την ώρα του και την περίστασή του. Όσο και να μ' αρέσει, η δουλειά μου μ' αρέσει περισσότερο και θέλω να νοιώθω άνετα όταν δουλεύω. Ας μου είχε επιλογή casual chic. Εκεί κάτι θα γινόταν. Για την επιλογή μουσικών οργάνων δεν το συζητώ. Προτίμησαν να βάλουν δύο έγχορδα (βιολί, κιθάρα) από το να βάλουν ένα έγχορδο κι ένα μικτό (πιάνο) για να καλύψει κι άλλα γούστα (και να καλύψει κι εμάς που αυτό ξέρουμε αυτό παίζουμε). Και για το τι ήθελα να γίνω μικρή, ούτε αυτό το είχε. Γιατί όταν είσαι μικρός πρέπει να θες γίνεις κάτι καλλιτεχνικό ντε και καλά; Χάθηκαν οι επιστήμες; Και με τα χρώματα δε με κάλυψε επίσης και με τα ζώα το ίδιο και με τα μέρη και γενικά τώρα που το σκέφτομαι για τα μπάζα είναι το τεστ.
Τι είπαμε ότι είναι το φέρετ; κουνάβι;
Μάλλον γιατί ο Hugh Grant είναι Παρθένος (September 9, 1960)
 
Και μένα τη σχέση μου την έβγαλε Μία Γουάλας. Άσχετα που είμαι στρέιτ και η Μία Γουάλας είναι γυναίκα. Είναι και παλαβή, είναι και τζάνκισα μερακλής που της βαράνε αδρεναλίνη στο στήθος για να συνέλθει.
 
Και μένα τη σχέση μου την έβγαλε Μία Γουάλας. Άσχετα που είμαι στρέιτ και η Μία Γουάλας είναι γυναίκα. Είναι και παλαβή, είναι και τζάνκισα μερακλής που της βαράνε αδρεναλίνη στο στήθος για να συνέλθει.
Εμένα που με έβγαλε την σεξουλιαρα συγγραφέα με τον παγοκοφτη τι να πω
 
Εσύ μη φοβάσαι τίποτα.
Οι άλλοι να φοβούνται.
Κ'εμένα το ίδιο με έβγαλε: Δολοφόνο με παγοκόφτη!
Μάλλον υπάρχουν 2 μόνο επιλογές: δολοφόνος χωρίς εσώρουχα και με παγοκόφτη ή ρομαντικός βιβλιοπώλης :)
 
Πίσω
Μπλουζα