Τι ζώδιο είστε;

ριο παρα πολλοι, εγω ξεχωρίζω τον ντει λουις :) τον καφαβη και την φαιφερ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
δεν ασχοληθηκα με τα ζωδια,ουτε καν εκανα την ερωτηση "τι ζωδιο εισαι"η πρωτη και η τελευταια μου επαφη με τα ζωδια και τα ωροσκοπια ηταν σ ενα μαθημα του βιβλιου "Η γλωσσα μου" (δε θυμαμαι σε ποια ταξη ηταν)

ειμαι ζυγος
το μάθημα με τα ζώδια ήταν στο γ' τεύχος της Γλώσσας Ε' τάξης, τίτλος του μαθήματος ''Και η επιστημονική άποψη''.
 
Ιχθεις!

Αν και δεν ηξερα ποτε τι να πιστεψω για τα ζωδια και παντα τα εβλεπα σαν παιχνιδι (θυμαμαι ακομα το κολλημα με τα αυτοκολλητα τατουζ μεχρι να πετυχω τα ψαρια!),σοκαρομαι γιατι εχω ακριβως ολα τα χαρακτηριστικα του ζωδιου αυτου!!! :sealed:
 
Με εβγαλε και παλι Σκορπιο.

Ειμαι και φαινομαι!
 
Εμένα με έβγαλε Καρκίνο
desismileys_3546.gif
 
Δεν αλλάζω! Παραμένω Δίδυμος :D Σταθερές αξίες
 
Από πολύ μικρή ηλικία με ενοχλούσε οτιδήποτε είχε να κάνει με ψευδοεπιστήμη. Ειδικά τη σημερινή εποχή που γελοιωδώς μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού πιστεύει ότι τα πάντα γύρω μας είναι συνωμοσίες και καταπίνει (μεταφορικά και κυριολεκτικά) οτιδήποτε "εναλλακτικό" του σερβίρουν, η υπομονή μου έχει ελαττωθεί στο ελάχιστο. Κατά συνέπεια, όποτε κάποιος με ρωτάει τι ζώδιο είμαι, μειώνεται λίγο η εκτίμησή μου στο άτομό του. Το ξέρω ότι δεν είναι σωστό, αλλά έτσι νιώθω.
 
Τα ζωδια, και να ρωταμε τι ζωδιο ειναι ο καθενας, εγω τα θεωρω "παιχνίδι" νά χαμε να λέγαμε. Παροτι δε βρισκω καμια σημασια σε ομάδες και άλλα τετοια, με το "παιχνιδι" των ζωδίων ασχολιομουν σαν παιδί κι εγώ και κατα βαθος χαιρομουν οταν καποιος ειχε το ιδιο ζωδιο με μενα (ειδικα αν ηταν διασημος). Κατα τα αλλα, ποτε δεν εχω ασχοληθει με ωροσκόπια και "ζωδιολογία" του τύπου "το ταδε ζωδιο ειναι ετσι", αν και οποτε τυχει να διαβασω/ακουσω κατι τετοιο, ενστικτωδως πεφτω στην παγιδα να κανω συγκρισεις με το μυαλο μου, για να δω ποσο ταιριαζουν με ατομα που ξερω :D

Περα απο αυτο, μεχρι και σημερα παρατηρω οτι με ατομα που εχουμε το ιδιο ζωδιο, κατα κανονα τα παω σχετικά καλα και μου αρεσει η παρεα τους, ακομα και πριν μαθω το ζωδιο τους.

Το ιδιο ισχυει με ατομα συγκεκριμενου ζωδιου, οπου κατα κανονα δεν τα παμε καλα. Υπαρχουν φυσικα και εξαιρεσεις, και ειχα καλους φιλους απο ατομα του συγκεκριμενου ζωδιου.

Οπως λεει ο Αλκης, αυτα ειναι ψευδοεπιστημη, και περα απο τη δικες μου υποκειμενικη αντιληψη και δεν μπορουν να επαληθευτουν επιστημονικα. Δηλ. δεν μπορω να μαντεψω οτι με ενα ατομο εχουμε το ιδιο ζωδιο επειδη τα παμε καλα, ουτε ειναι σιγουρο οτι αν διαλεξω ατομα με το δικο μου ζωδιο θα χτισω τον ιδανικο κοινωνικο κυκλο :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αλλαγη ζωδιου για μενα / καρκινακι θα επρεπε να 'μαι
 
Με έβγαλε Καρκίνο κι εμένα, που μπορεί να μην είναι το ζώδιό μου, αλλά έχω ωροσκόπο Καρκίνο και είναι πάλι του νερού άλλωστε, οπότε δεν έπεσε καθόλου έξω το τεστ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ είμαι Δίδυμοι. Λένε ότι και καλά είμαστε διπρόσωποι, μέχρι εκεί ξερω. Δεν ξερω καν ποιό ζώδιο προηγείται ή ακολουθεί.

Και να σας πω κάτι;;; Ναι ρε, είμαι διπρόσωπος! Το πρωί δουλεύω σε εργοστάσιο και ενίοτε μπαίνω σε ενα φόρουμ με τη φάτσα ενός πεθαμένου τύπου με μεταλικά δόντια.

Δώσε ρε Τόνι!!!!!!

 
αριαδνη είπε:
Εμενα με εβγαλε ως Σκορπιο εκδικητικη, ενω δεν ειμαι. Εκει που επεσε μεσα ειναι οτι δε θα δειξω ποτε ποσο πονεσα.
 
Και σε μένα έπεσε μέσα, το περίμενα, αφού είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα του ζωδίου μου :)
 
Eιμαι καρκινακι. Με εντονα ολα τα χαρακτηριστικα αυτου του ζωδιου.

Ασχολουμαι απο μικρος πολυ και με την αστρολογια...
 
"ΛΙΟΝΤΑΡΙ: Γιέ μου που πάς;

-Μάνα θα πάω στα Καράβια να γίνω καπετάνιος.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα θα πάω στα καράβια να τα απολυμάνω!

ΖΥΓΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα θα πάω στα καράβια. Ή να μην πάω; ή να πάω; ρε μάνα τι να κάνω τελικά;

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα, γιατί ρωτάς;

ΤΟΞΟΤΗΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα όπου να βναι φεύγω, αρκεί να πάω κάπου.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα θα πάω στα καράβια, να οργανώσω το στόλο. Όλος ο καλός ο κόσμος εκεί πάει.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα, όταν εγώ γύρναγα από τα καράβια, οι άλλοι πήγαιναν.

ΙΧΘΕΙΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα, που πάω;

ΚΡΙΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα θα πάω στα κρουαζιερόπλοια! Δεν είσαι μάνα εσύ, βασιλομήτωρ είσαι!

ΤΑΥΡΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα, δεν πάω πουθενά, και όπως θα έρχεσαι φέρε και τα καράβια.

ΔΙΔΥΜΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μάνα, θα πάω με τα παιδιά στα καράβια, γουστάρω.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Γιέ μου που πας;

-Μανούλα μου, θα πάω στα καράβια, όπως έκανε ο πατερούλης μου και ο παππούς μου, και τα καράβια ψυχή έχουν και αυτά."

 


Σκορπίνα είμαι. Δυστυχώς όμως εγκλωβισμένη στο σώμα μιας Ζυγού. Βιάστηκε να με γεννήσει η μάνα μου
:p
 
Παρθένος, με ωροσκόπο Τοξότη και σελήνη στους Διδύμους !

Αν θελετε να υπολογίσετε τον χάρτη σας, μπορείτε να μπείτε στο http://www.astrofree.gr και θα σας τα υπολογισει πανεύκολα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα