Τι ζώδιο είστε;

Μια μέρα έλειψα και γέμισε η σελίδα με καινούργιο υλικό. Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Στα spooky βιβλία με έπιασε αρκετά. Και μόνο που είπε για φολκλορ και μυστικισμό με κάλυψε.
Στην παραλία όχι απλώς έπεσε τελείως έξω αλλά αναρωτιέμαι μήπως τελικά είμαι άλλο ζώδιο και δεν το ξέρω (ούτε στον ωροσκόπο με έπιασε, εκεί κι αν ήταν αλλού γι' αλλού). Όπως λέει και η Τζέλλα, η παραλία και η θάλασσα είναι για να περνάς καλά. Κι εγώ αυτό κάνω. Ότι παραλία και να 'ναι, με σαφή προτίμηση στις μη οργανωμένες, άμα μ' αρέσει το τοπίο και το νερό είναι κρυστάλλινο θα βουτήξω, ανεξαρτήτως εποχής, παρέας, εντόμων, εξοπλισμού και αντηλιακού (sorry παιδάκια, είμαι λίγο σνομπ με τα έτσι-κι-έτσι νερά, το παρελθόν στο Ιόνιο βλέπετε....).
Όσο για τα Χριστούγεννα, μετά τις νέες ρυθμίσεις του δακτυλίου, ναι, ναι, ναι, το θέλω το καινούργιο αυτοκίνητο πάραυτα! Αλλά και το ταξιδάκι στις Μπαχάμες δε θα με χάλαγε (μην κοιτάτε που του ελέφαντα του πέφτουν κοντά -σε σχέση μ' εμάς- και τις σνομπάρει).

@αριαδνη Στο περσινό κουίζ ήταν να πάρεις γατάκι. Τελικά το πήρες; :D
 
Ελέφαντα δεν πιστεύω να έφαγες το αγαπημένο μου γλυκό cheesecake, στο ανταλλάσσω με το δικό μου Αυγουστιατικο δώρο που είναι ταξίδι στις Μπαχάμες!

Μπα. Κανείς δεν βρέθηκε να μου δώσει το γλυκό του να του δώσω το ταξίδι, διότι κανείς δεν θέλει ταξίδια την σήμερον ημέραν. Κόβιντ, μάσκες, καραντίνες, τεστ, για τέτοια είμαστε τώρα?
 
Όπως λέει η Bajar, έχω αναρωτηθεί και εγώ πολλές φορές αν όντως είμαι Παρθένος ή όχι!
Τες πάντων..Πάμε λοιπόν στα άρθρα. Περί βιβλίων,ούτε καν! Πεντέμισι βιβλία έχω διαβάσει όλα και όλα στη ζωή μου. Δεν μου αρέσει το "άθλημα". Μπορώ να βλέπω ταινίες 24 ώρες το 24ωρο, και ας είναι βασισμένες σε βιβλία. Αλλά όχι να διαβάζω!
Παραλία: Ομπρέλα σίγουρα, ειδικά αν πρόκειται για μεσημέρι.Και ιδιαίτερα όταν έχει προηγηθεί γερό φαγοπότι. Δεν με ενοχλεί η άμμος ή η ξαπλώστρα! Ούτε ο κόσμος! Αν είναι πολύς δηλαδή και φασαριόζος. Αργά το απόγευμα είναι αυτό που προτιμώ βέβαια. Μ'αρέσουν εκείνες οι ώρες. Από θάλασσα? Η θάλασσα είναι για τα παιδιά και τα ψάρια. Η θάλασσα ανήκει στα ψάρια! Και αν βρεθώ μέσα της,σίγουρα θα είναι με το έτερον ήμισυ.Και όχι στα βαθιά. Εδώ,στα ρηχά.Και ακόμα καλύτερα, να περπατάμε εκεί που σκάει το κύμα!Όπως ο Κομνηνός και η Ναθαναήλ!
Έτσι μ'αρέσει η θάλασσα.
Για τα Χριστούγεννα: Καινούριο αυτοκίνητο? Για μένα?.. Μήπως τελικά,όντως δεν είμαι Παρθένος?
 
Για τα Χριστούγεννα: Καινούριο αυτοκίνητο? Για μένα?.. Μήπως τελικά,όντως δεν είμαι Παρθένος?
Τι έχει καλέ το καινούργιο αυτοκίνητο; μια χαρά δώρο είναι (άμα σου πληρώσει μάλιστα τα τέλη κάποιος άλλος, ακόμη καλύτερα). Αν σκεφτείς ότι σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι θα πάρουν ψιλοπράγματα (πχ. ένα κάρβουνο ή τίποτα), θεωρείσαι μάλλον ευνοημένος. Ε, κι άμα δε σ' αρέσει, το πουλάς. Πάλι κέρδος θα έχεις!

Και αν βρεθώ μέσα της,σίγουρα θα είναι με το έτερον ήμισυ.Και όχι στα βαθιά. Εδώ,στα ρηχά.Και ακόμα καλύτερα, να περπατάμε εκεί που σκάει το κύμα!Όπως ο Κομνηνός και η Ναθαναήλ!
Κάτι σαν το avatar σου δηλαδή! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραίααααα και event θα χουμε στις γιορτές. Προλαβαίνουμε να ραφτούμε;

Of course, my dear! Αν το ξεκινήσετε από τώρα, θα είσαστε στην ώρα σας. Τι λέει η Haute couture φέτος? Ποιο χρώμα είναι της μόδας?
 
Μπα. Κανείς δεν βρέθηκε να μου δώσει το γλυκό του να του δώσω το ταξίδι, διότι κανείς δεν θέλει ταξίδια την σήμερον ημέραν. Κόβιντ, μάσκες, καραντίνες, τεστ, για τέτοια είμαστε τώρα?
Ανταλλάσω εγώ το ταξίδι με το πορτοκάλι του άντρα μου. Δε θα το μάθει ποτέ. Χορταίνεις με ένα πορτοκάλι; τι λες; άλλη προσφορά δεν βλέπω να έχεις.
 
Μια μέρα έλειψα και γέμισε η σελίδα με καινούργιο υλικό. Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Στα spooky βιβλία με έπιασε αρκετά. Και μόνο που είπε για φολκλορ και μυστικισμό με κάλυψε.
Στην παραλία όχι απλώς έπεσε τελείως έξω αλλά αναρωτιέμαι μήπως τελικά είμαι άλλο ζώδιο και δεν το ξέρω (ούτε στον ωροσκόπο με έπιασε, εκεί κι αν ήταν αλλού γι' αλλού). Όπως λέει και η Τζέλλα, η παραλία και η θάλασσα είναι για να περνάς καλά. Κι εγώ αυτό κάνω. Ότι παραλία και να 'ναι, με σαφή προτίμηση στις μη οργανωμένες, άμα μ' αρέσει το τοπίο και το νερό είναι κρυστάλλινο θα βουτήξω, ανεξαρτήτως εποχής, παρέας, εντόμων, εξοπλισμού και αντηλιακού (sorry παιδάκια, είμαι λίγο σνομπ με τα έτσι-κι-έτσι νερά, το παρελθόν στο Ιόνιο βλέπετε....).
Όσο για τα Χριστούγεννα, μετά τις νέες ρυθμίσεις του δακτυλίου, ναι, ναι, ναι, το θέλω το καινούργιο αυτοκίνητο πάραυτα! Αλλά και το ταξιδάκι στις Μπαχάμες δε θα με χάλαγε (μην κοιτάτε που του ελέφαντα του πέφτουν κοντά -σε σχέση μ' εμάς- και τις σνομπάρει).

@αριαδνη Στο περσινό κουίζ ήταν να πάρεις γατάκι. Τελικά το πήρες; :D
Nαι είχε χαθεί ο γατουλης μου και ήρθε μετά από εξάμηνο οπότε ναι
 
Όχι παιδιά δεν μου αρέσουν και πολύ τα γυαλιά που προτείνει
 
Καλα, καμια σχεση τα γυαλια του Σκορπιου. Φοραω μονο σαν του Καρκινου και του Τοξοτη.
Φυσικα και δεν σου αρεσουν τα γυαλια των Διδυμων, Αριαδνη. Ο Τζων Λενον εισαι;
 
Έχω ακριβώς αυτά του Αιγόκερω τα έχω χρόνια και δεν τα αλλάζω. Έτσι και αλλιώς δεν συμπαθώ τα γυαλιά ηλίου. Το πληρώνω τώρα με ρυτίδες γύρω από τα μάτια αλλά εξακολουθώ και δεν τα φορώ. Μόνο καλοκαίρι και όταν τα χω ανάγκη.
 
https://www.astrology.gr/zodia/arth...m_source=newsbomb.gr&utm_medium=BestOfNetwork με έκανε πολύ χάλια ψυχολογικά

Γιατί καλέ ;

Δεν πιστεύω να τα πιστεύεις. Αυτά που γράφουν δεν σημαίνει ότι ισχύουν κιόλας.
 
Γιατί καλέ ;

Δεν πιστεύω να τα πιστεύεις. Αυτά που γράφουν δεν σημαίνει ότι ισχύουν κιόλας.
Εμείς το στόμα μας κλειστό δεν το κρατάμε είμαστε αυθόρμητοι και περίεργοι αλλά δεν μεταφέρουμε ποτέ λόγια, ούτε μιλάμε για ιδιωτικά ζητήματα.
 
Ναι σιγά μην αφήσεις να σε επηρεάσουν τα ζώδια για τις αρχές που έχεις πάρει από το περιβάλλον σου και για την εμπειρία που έχεις αποκομίσει όταν εμπιστεύτηκες μυστικό σε κάποιον ή σου εμπιστεύτηκαν και αυτό αποκαλύφθηκε. Η πείρα της ζωής της ζωής της δικής μας και των άλλων προσώπων του περίγυρού μας είναι σύμβουλός μας, όχι τα ζωδια και οι σκιτζηδες. Τα ζωδια είναι για να χαμογελάμε όταν είμαστε παρέα.
 
Ναι σιγά μην αφήσεις να σε επηρεάσουν τα ζώδια για τις αρχές που έχεις πάρει από το περιβάλλον σου και για την εμπειρία που έχεις αποκομίσει όταν εμπιστεύτηκες μυστικό σε κάποιον ή σου εμπιστεύτηκαν και αυτό αποκαλύφθηκε. Η πείρα της ζωής της ζωής της δικής μας και των άλλων προσώπων του περίγυρού μας είναι σύμβουλός μας, όχι τα ζωδια και οι σκιτζηδες. Τα ζωδια είναι για να χαμογελάμε όταν είμαστε παρέα.
Και να κάνουμε την πλάκα μας.
 
Όχι παιδιά δεν μου αρέσουν και πολύ τα γυαλιά που προτείνει

Μπορώ να πω ότι μου πάνε αυτά που μου προτείνει. Μου πάνε και του Αιγόκερου.
 
https://www.astrology.gr/zodia/arth...m_source=newsbomb.gr&utm_medium=BestOfNetwork με έκανε πολύ χάλια ψυχολογικά

Ναι, καλά, δεν πάει να λέει ό,τι θέλει το άρθρο. Είμαι πολύ πολυλογού. Αλλά μυστικό που μου το εκμυστηρεύονται δεν υπάρχει περίπτωση να βγει. Αυτό δα έλειπε. Αν θέλω εγώ να πω κάτι δικό μου, πρόβλημά μου.
 
Όχι παιδιά δεν μου αρέσουν και πολύ τα γυαλιά που προτείνει
Είχα να βάλω γυαλιά ηλίου 20 χρόνια αλλά φέτος ο οφθαλμίατρος μου έκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου οπότε αναγκάστηκα και πήρα. Και μοιάζουν με αυτά του Αιγόκερω. Αυτά που προτεινει για τους Παρθένους είναι αφενός τεράστια κι αφετέρου καθόλου στο γούστο μου. Τι βραχίονες είναι αυτοί; Εμένα μ' αρέσουν οι λιτές γραμμές. Κι εν πάση περιπτώσει ότι γυαλιά και να προτείνει, το ζητούμενο είναι να ταιριάζουν και στο πρόσωπο.


Ότι είπε η Λώρα +10! Και δεν μαρτυράω.
 
Όπως τα λεει
Καμία σχέση με μένα! Μ' αρέσουν οι ανοργάνωτες παραλίες και δεν με ενοχλεί τίποτα στην θάλασσα. Οι φετινές τσούχτρες με χάλασαν πολύ όμως, γιατί μ'αρέσει να κολυμπάω με τις ώρες :wacko:
Όσο για το πρωτοχρονιάτικο δώρο, δεν θα έλεγα όχι σε ένα καινούριο αυτοκίνητο :happyjump:
Το δώρο του Οκτωβρίου μου θύμισε τον κύριο Τσιγκούνη (ξέρετε τους Μικρούς Κυρίους;)... το δώρο που έπαιρνε στον αδερφό του τα Χριστούγεννα ήταν ένα κομμάτι κάρβουνο....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για να δουμε, με πέτυχε σε ολα
 
Πίσω
Μπλουζα