Τι κονσόλες σκοπεύετε ν' αποκτήσετε στο προσεχές μέλλον;

wii u οταν με το καλο κυκλοφορησει.
 
NEO GEO AES... το απωθημένο των παιδικών χρόνων

Φίλε glaros μάλλον από λάθος έχεις γράψει Μπαχάμι στην περιοχή σου !!!
 
Δεν ξερω αν θα τα αποκτησω λογω τιμης,αλλα με ενα Jaguar CD και ενα Sega Multi-Mega εκλεισα απο κονσολες.


Και ισως ενα παιδικο απωθημενο το Pc engine GT.
 
Ψηνομαι για ενα ολοκαινουριο DREAMCAST καθως και ενα (ΠΑΛΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ) JAGUAR
 
Δεν έχω παράπονο καθώς έχω όλες τις κονσόλες που θέλω. Επειδή έχω όμως ένα Game Boy σκέτο θα ήθελα κάποια στιγμή να πάρω το κουτάτο με το Tetris. Ακόμη ένα κομπλέ 32x αν ποτέ το βρω σε προσιτή τιμή ώστε να το πάω σετάκι με το Multi Mega μου. Τέλος κάποια στιγμή μου είχε έρθει η επιθυμία για ένα Game.com το 2ο μοντέλο...
 
johnny19818 είπε:
Δεν έχω παράπονο καθώς έχω όλες τις κονσόλες που θέλω. Επειδή έχω όμως ένα Game Boy σκέτο θα ήθελα κάποια στιγμή να πάρω το κουτάτο με το Tetris. Ακόμη ένα κομπλέ 32x αν ποτέ το βρω σε προσιτή τιμή ώστε να το πάω σετάκι με το Multi Mega μου. Τέλος κάποια στιγμή μου είχε έρθει η επιθυμία για ένα Game.com το 2ο μοντέλο...
Λοιπόν, Game Boy και Game.com πήρα και όπως τα έγραψα παραπάνω. Αμφιταλαντευόμουν αυτές τις μέρες στο να πάρω ένα Nomad ή ένα Atari Lynx. Όσο για το 32x παραμένει στη wish list.
 
Θέλω πολλές... αλλά σε πρώτη φάση θέλω

1) nintendo pong γιατί και την είχα την κοσλόλα και γιατί μου αρέσει

2) xbox 360 για συγκεκριμένα παιχνίδια

3) PS4

4) Wii U
 
Eνα δευτερο Switch θελω να παρω οταν μπορεσω γιατι εχω τρελαθει να πληρωνω λογαρισμους,εφκα κλπ και δεν περισευει τιποτα αλλα θα περιμενω να περασει η Ε3 μην κανουν καμια πλακα και ανακοινωσουν κανα revision του switch και τραβαμε τα μαλια μας μετα.
 
Eνα δευτερο Switch θελω να παρω οταν μπορεσω γιατι εχω τρελαθει να πληρωνω λογαρισμους,εφκα κλπ και δεν περισευει τιποτα αλλα θα περιμενω να περασει η Ε3 μην κανουν καμια πλακα και ανακοινωσουν κανα revision του switch και τραβαμε τα μαλια μας μετα.
Θέλω και εγώ κι άλλο αλλά θα περιμένω revision και συλλεκτική έκδοση
 
Τι λέτε, ψήνεστε για τα επερχόμενα PS5, XBOX Series X; Προσωπικά μέχρι PS3 από Sony έχω και μάλλον PS4 δεν πρόκειται να πάρω αφού πέρυσι αγόρασα το XBOX One. Τώρα για τις νέες κονσόλες θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός να δούμε πως κινούνται στην αγορά.
 
Αν επρόκειτο να πάρω κάποια κονσόλα θα έπαιρνα Nintendo Switch για φορητότητα (breath of the wild στον καναπε;) και επειδή είδα ότι το Wii-u έχει παιχνιδαρες αλλά και το Wii που έχω άξιζε τα λεφτά του (εφόσον ξέρεις γιατί το θέλεις). Xbox δεν πλησιάζω ούτε στο χιλιόμετρο με δίκανο και τα παιχνίδια του ps4 δεν μου κάνουν κλικ εκτός από ελάχιστα. Γενικώς πλέον με ενδιαφέρει το gameplay και λίγο τα γραφικά, δηλαδή και με 720p άμα το παιχνίδι είναι καλό δεν έχω πρόβλημα. Στο gameplay φαίνεται καθαρά η υπεροχή της Nintendo αν δηλαδή είναι κάποιος αντικειμενικός.
 
Oπως ειπα σε πιο πανω post πριν χρονια ηθελα να παρω ενα switch ακομα αλλα τελικα το μετανιωσα για διαφορους λογους.Οσον αφορα της νεες κονσολες με τα xbox ουτε ασχοληθηκα ποτε ουτε και θα ασχοληθω οποτε το νεο xbox με ειναι απλα αδιαφορο.Στην τελικη τα σοβαρα first party της Μ$ ειναι απειροελαχιστα αλλα και τα αποκλειστικα της κατα καιρους ειναι της πλακας και αφου το PC που εχω σηκωνει τα παντα με ολα τα settings ειμαι καλυμμενος με ολα τα third party που θα κυκλοφορησουν στο xbox.Με το PS5 ομως αλαζει το πραγμα γιατι υπαρχουν καποιες αποκλειστικοτητες που με ενδιαφερουν οποτε οταν και αν κυκλοφορησουν στη νεα κονσολα και βρω καμια ευκαιρια οπως βρηκα με ενα ps4 pro τοτε θα το παρω.Φυσικα δεν αναφερω καν για Switch pro αν κυκλοφορησει καποια στιγμη γιατι η αγορα του ειναι δεδομενη day one.
 
Μόνο PC πλέον για μένα. Περιμένω να βγουν οι κονσόλες, οι νέες κάρτες γραφικών και οι DDR5 μνήμες για να φτιαξω κατι που να κρατησει καλά για όλη την γενιά.
 
Mονο με PC για μενα δουλεια δεν γινετε.Το PC θα αναπληρωσει το xbox και κατα καποιον τροπο τα ps4-ps5 αν βεβαια δεν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για καποια αποκλειστικα της sony αλλα το switch δεν αναπληρωνεται με τιποτα.Με παιχνιδαρες ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ+ να ακολουθουν οπως το sequel του breath of the wild το Metroid Prime 4 το Bayonetta 3 και πολλα αλλα θα ειχα κοψει της φλεβες μου αν δεν μπορουσα να τα παιξω day one και θα επρεπε να περιμενω αν και ποτε θα υπηρχε καποιος Switch emulator ικανος να παιξει ικανοποιητικα αυτα τα παιχνιδια στο PC.
 
Δεν αποκλείω την απόκτηση μίας κονσόλας μαζί με το PC. Αρκεί να περισσέψει ρευστό. Εξαρτάται από το επόμενο Metroid, μόνο αυτό θα με έκανε να ξαναπάρω κονσόλα.
 
Δεν θα το κρυψω, θαθελα να ειχα, ολες τις κονσολες που βλεπω, οτι εχτε. Βεβαια αυτο δεν μπορει να γινει. Οποτε οι 5 που εχω και οι foto που βλεπω με παρηγορουν.
Το retromaniax, συνετελεσε, στο να τις βγαλω απο παταρια/αποθηκες, να επισκευασω οτι μπορω και να τις εχω στα ραφια μου, σε λειτουργια.
 
Πίσω
Μπλουζα