Τι πιστεύατε μικροί για τον κόσμο γύρω μας;

Vag...είσαι απλά κορυφαίος! Πονάει το στομάχι μου από τα γέλια (μπορεί όμως να φταίνε και οι λαχανοντολμάδες που έφαγα :precry: )
 
Vag απιστευτο ποστ :rofl:
 
Vag είπε:
Κάποτε φοβόμουν ότι όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι είχαν συνωμοτήσει ώστε να μου παρουσιάζουν έναν ψεύτικο κόσμο. Επίσης, ότι όλοι γνώριζαν τί έκανα, ακόμα και όταν ήμουν μόνος μου.
Χμμμ αλλος Τρουμαν!! Τι λες, ερχεσαι να δουμε τι κρυβεται πισω απο το ματριξ;
 
Από μικρός άκουγα πως τα οικονομικά της χώρας μας δεν είναι καλά.

Απορούσα λοιπόν, γιατί δεν κατασκευάζουν κι άλλα χαρτονομίσματα για να βελτιωθεί η κατάσταση. :D
 
Alucard είπε:
Από μικρός άκουγα πως τα οικονομικά της χώρας μας δεν είναι καλά.Απορούσα λοιπόν, γιατί δεν κατασκευάζουν κι άλλα χαρτονομίσματα για να βελτιωθεί η κατάσταση. :D
Για κάποιους παραμένει απορία ακόμα και σήμερα.8)
 
Θυμηθηκα κι αλλο!! :D

Σε ενα δισκο του Παριου με νησιωτικα, ηταν εκαποιο που ελεγε 'Παναγια μου ενα παιδι ομπι-ομπι-ομπιμπι, στην καρδια μου εχει μπει, ομπι-ομπι-ομπιμπι...'

Νομιζα οτι ελεγε για καποιο παιδι που λεγοταν Μπιμπής και ηταν παρα πολυ καλο παιδι, και γιαυτο ειχε μπει στην καρδια του!

Καλα ε, δεν την παλευαμε καθολου μικρα!!
 
Alucard είπε:
Από μικρός άκουγα πως τα οικονομικά της χώρας μας δεν είναι καλά.Απορούσα λοιπόν, γιατί δεν κατασκευάζουν κι άλλα χαρτονομίσματα για να βελτιωθεί η κατάσταση. :D

Αυτη ηταν μια απο τις αποριες που μου ειχε λύσει η μαμα μου...τι τραβανε κ'αυτοι οι γονεις #)
 
Η λύση είναι να καταστρέψουν ένα σημαντικό αριθμό χαρτονομισμάτων.

Αυτά που θα απομείνουν θα γίνουν συλλεκτικά!

Post sponsored by Retromarket.
 
Rakeesh είπε:
Θυμηθηκα κι αλλο!! :D
Σε ενα δισκο του Παριου με νησιωτικα, ηταν εκαποιο που ελεγε 'Παναγια μου ενα παιδι ομπι-ομπι-ομπιμπι, στην καρδια μου εχει μπει, ομπι-ομπι-ομπιμπι...'

Νομιζα οτι ελεγε για καποιο παιδι που λεγοταν Μπιμπής και ηταν παρα πολυ καλο παιδι, και γιαυτο ειχε μπει στην καρδια του!

Καλα ε, δεν την παλευαμε καθολου μικρα!!
Rakeesh είσαι απίστευτος! :rofl:
 
Vag είπε:
Κάποτε νόμιζα ότι στην Ελλάδα είμαστε υποβαθμισμένοι και στο εξωτερικό όλα είναι καλύτερα. Αργότερα ταξίδεψα πολύ και άλλαξα γνώμη.
Εγώ είχα την ακριβώς αντίθετη γνώμη! Νόμιζα πως η Ελλάδα ήταν το κέντρο του κόσμου! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ όταν πήγαμε οικογενειακώς στην Αμερική για διακοπές και διαπίστωσα το ακριβώς αντίθετο...

Vag είπε:
Κάποτε φοβόμουν ότι όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι είχαν συνωμοτήσει ώστε να μου παρουσιάζουν έναν ψεύτικο κόσμο. Επίσης, ότι όλοι γνώριζαν τί έκανα, ακόμα και όταν ήμουν μόνος μου.
Μα καλά όλοι μας είχαμε αυτή την φοβία?? τι μας κάναν άραγε και το πιστεύαμε αυτό?

Vag είπε:
Πίστευα (για λίγο όμως) ότι τα ηλεκτρονικά παιχνίδια έχουν τεχνητή νοημοσύνη και όταν τα πας καλά νευριάζουν μαζί σου και σε κάνουν να χάσεις.
Εγώ πίστευα πως ήταν φτιαγμένα με τέτοιο τρόπο που δεν μπορείς να τα νικήσεις, γιατί άλλαζαν τους κανόνες ως προς το συμφέρον τους!
 
theoritikos είπε:
Εγώ είχα την ακριβώς αντίθετη γνώμη! Νόμιζα πως η Ελλάδα ήταν το κέντρο του κόσμου! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ όταν πήγαμε οικογενειακώς στην Αμερική για διακοπές και διαπίστωσα το ακριβώς αντίθετο...
Ναι, αλλά είσαι πιο μικρός σε ηλικία. Άρα ταξίδεψες αργότερα από μένα. Τα πράγματα έχουν χειροτερέψει τα τελευταία χρόνια...
 
Όταν ήμουν μικρός νόμιζα πως το τραγούδι της Ρίτας Σακελαρίου "Οι Σαραντάρες" έλεγε:

"...γι αυτό οι σαραντάρες, έχουν διπλές τις σχάρες"

Και δεν έβγαζα νόημα.
 
ΧΑΧΑΧΑ... ναι ψήνουν μπριζολίδια! Εγώ να δείς τί άκουγα στο άλλο που έλεγε : Τί είχαμε τί χάσαμε στο λέω σε ξεχάσαμε... στο στο λέω άκουγα ακατάλληλα πράγματα (Εφη Σαρρή για όποιον δεν θυμάται... ναι ναι, αυτή που έβαζε με το ΛΑΟΣ και έλεγε :σταυρώστε με σταυρώστε με στα χέρια σας σηκώστε με... και δεν βρέθηκε κανένας Χρηστιανός να την σταυρώσει... πραγματικά όμως!
 
audiodee είπε:
Όταν ήμουν μικρός νόμιζα πως το τραγούδι της Ρίτας Σακελαρίου "Οι Σαραντάρες" έλεγε:"...γι αυτό οι σαραντάρες, έχουν διπλές τις σχάρες"

Και δεν έβγαζα νόημα.
Κι εγω το ιδιο!!!! 8)

Stanfromgreece είπε:
Εγώ να δείς τί άκουγα στο άλλο που έλεγε : Τί είχαμε τί χάσαμε στο λέω σε ξεχάσαμε... στο στο λέω άκουγα ακατάλληλα πράγματα
Δεν ησουν ο μονος. Ειχε γινει ψιλοντορος σε σατιρικα περιοδικα και εκπομπες
 
Τελικά... το έλεγε όντως έτσι όπως το άκουγα ???
 
Ποιος ξερει; Ας πουμε οτι ειναι κατι σαν urban legend χωρις απαντηση
 
theoritikos είπε:
Επίσης νόμιζα πως τα στρουμφάκια υπάρχουν στην πραγματικότητα
Και εγώ το ίδιο νόμιζα! :cool:

Ίσως γιατί στη μουσική των τίτλων, η εκφωνήτρια έλεγε σε κάποιο σημείο:

"γι' αυτό και εσείς αν είστε καλά παιδάκια, πού ξέρετε; ίσως συναντήσετε κάπου τα στρουμφάκια..." :D

Επίσης νόμιζα ότι τα μωράκια "βγαίνουν" από τον αφαλό και ότι μέχρι να βγουν κοιτάζουν τον κόσμο από εκεί... :baby2:

Α! Ναι! Και ότι τα μαλλιά, όπως και τα νύχια μακραίνουν από την άκρη και όχι από τη ρίζα 8)
 
Επίσης εγώ πίστευα γύρω στο '89 - '90, πως το Wrestling ήταν πραγματικό! :D

YouTube - WWF Wrestling Challenge (1989-90 open)

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]

YouTube - WWF Superstars of Wrestling (1986-89 open)

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]

Πολύ όμορφες εποχές... ότι είχε έρθει η δορυφορική (μέσω ΕΡΤ) στην Ελλάδα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ότι στη ζωή, πάντα κέρδιζαν οι "καλοί" !

Ώρε, πόσο έξω έπεσα !
 
Ακούστε σκέψεις μικρού παιδιού ...

1. Ότι όταν έλεγε η μητέρα μου ότι ό μπαμπάς θα "κατέβει" στον Πειραιά ή θα "ανέβει" στην Αθήνα, (μέναμε στη Νίκαια), φανταζόμουν ότι η Αθήνα είναι στην κορυφή του βουνού, ο Πειραιάς στους πρόποδες και εμείς μένουμε κάπου στη μέση.

2. ότι αφού κοινωνήσεις στην εκκλησία θα βγάλεις χρυσό δόντι. αποτέλεσμα: μετά από κάθε κοινωνία ξημεροβραδιαζόμουν στον καθρέφτη του μπάνιου να δω το δόντι και τελικά κατέληξα ότι η εκκλησία που πάμε δεν είναι καλή και την επόμενη φορά να πάμε σε άλλη, (τελικά δεν ξαναπήγα σε καμία για αυτό και τα μισά μου δόντια έχουν χαλάσει).

3. ότι οι υπότιτλοι στην τηλεόραση ΄"εμφανίζονται / τυπώνονται" εκείνη τη στιγμή που βλέπουμε την εκπομπή, από έναν άνθρωπο που ακούει την ξένη ομιλία και πληκτρολογεί άμεσα το ελληνικό κείμενο.

4. ότι οι παρουσιαστές των δελτίων ειδήσεων έχουν αποστηθίσει τα κείμενα τους γι αυτό δεν κοιτάνε ποτέ τα χαρτιά τους.

5. ότι οι τηλεοράσεις "URANIA" αν πέσουν απότομα στο πάτωμα θα γίνει πυρηνική έκρηξη γιατί έχουν ουράνιο (!!!!????!!!!).

6. (όταν η τηλεόραση ήταν ακόμα ασπρόμαυρη): ότι όταν η τηλεόραση γίνει έγχρωμη οι παλιές ασπρόμαυρες ελληνικές ταινίες θα γίνουν αυτόματα έγχρωμες.

7. ότι ο ηλεκτρικός όταν φτάνει στην Κηφισιά με κάποιο τρόπο - ευτυχώς αδιευκρίνιστο - κάνει μία μεγάαααααααλη στροφή για να γυρίσει ανάποδα και να επιστρέψει στον Πειραιά.

8. ότι στην Αγία Παρασκεύη - δεν είχα ιδέα πού πέφτει - πρέπει συνέχεια να χιονίζει γι αυτό και στην τηλεόραση μας όταν βλέπουμε ΕΡΤ έχει συνέχεια "χιόνια" (=παράσιτα).
 
Πίσω
Μπλουζα