Τι ποδήλατο είχες μικρός?

noxrider είπε:
....και το τελευταίο της εφηβείας αγωνιστικό Peugeot-το οποίο διατηρώ σε άριστη κατάσταση στην αποθήκη-ακριβώς όπως της Saboter (αλλά σε σιέλ μεταλλικό χρώμα) και το οποίο θα πάρει πάνω από το πτώμα μου!
Εγώ εννιά Εντολές θυμάμαι και τηρώ..
 
Οταν ημουν μικρη έμενα σε πολυκατοικια, σε ενα μικροσκοπικο διαμερισμα με ενα μικροσκοπικο μπαλκονακι. :)

Εκει ειχα ενα ποδηλακι με βοηθητικες ροδες και πηγαινα περα δωθε, περα δωθε στο μπαλκονι. :xm:

Δυστυχως κανεις δεν μου εβγαλε τις βοηθητικες ροδες και ετσι δεν προχωρησα στην ποδηλατολογια. :(

Αποτελεσμα

Δεν αποκτησα, ουτε εμαθα ποτε μου ποδηλατο. :cry:

Λυση

Θα μαθω τωρα, μεγαλοκοπελα. Tο πηρα αποφαση. Ειναι Eco friendly. :flower:

υγ. Και εγω ειμαι παντα μικρη!!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επρεπε να υπαρχει κατηγορία Σπαστό, αυτό που δίπλωνε στη μεση. Το πρώτο μου ηταν με κόντρα αντί πίσω φρένο, το 2ο ηταν σπαστό. :D
 
Φυσικά το αγωνιστικό μου που κέρδισα στο Στούντιο Φούσκοι! :award:
 
Ειχα το τρικυκλο :D :p

Αυτο που παιρνουν τα νηπια, και καναν ποδηλατο μεσα στο σπιτι.

Εγω εκανα και στην αυλη ;) Ηταν πρασινο θυμαμαι :)

Μονο.. που δεν ειχα αφησει γλαστρα για γλαστρα που να μην πεσω πανω της, μαζι με κατι πτωσεις στο τσιμεντο της αυλης (απορω πως επεφτα απο το τρικυκλο.. ειλικρινα :xm: ) και κατι προσγειωσεις στο χαντακι (με νερο ή χωρις νερο) που υπηρχε στην γωνια του δρομου... επεισαν τους γονεις μου, πως θα κινδυνευσω σοβαρα, αν παρω και.. δικυκλο :p

Ετσι δεν πηρα ποτε :(

Εκανα ομως ποδηλατο (κρυφα), απο αυτα των φιλων μου, και ετσι ξερω :)
 
Προσθεσα και το σπαστο...
 
BMΧόνι τρελό μάρκας Universal. Μου το βούτηξαν από την αποθήκη κάποια στιγμή και από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά με το θέμα ποδήλατο...
 
mytinyworld είπε:
Φυσικά το αγωνιστικό μου που κέρδισα στο Στούντιο Φούσκοι! :award:
Ο καλυτερος μου φιλος της εποχης εκεινης ειχε κερδισει ενα ποδηλατο στους Φουσκους.

Βρε λες να...;
 
Μια απο τις καλυτερες μου φιλες ειχε κερδισει κατι (δεν ξερω αν ηταν ποδηλατο) στους Φουσκους. :)

Θα μαθω
 
βμχ και αργοτερα κριαρι με κοντερ !!!μιλαμε ετρεχα σαν τρελος με αυτο το πραγμα..το μονο προβλημα ηταν οτι ειχε πολυ σκληρη σελα!!!
 
Ζούσα τη μόδα του να φτιάχνεις δικό σου ποδήλατο, αγοράζοντας ξεχωριστά σκελετό, ψαλίδι, δίσκο, φρένα κλπ. Έτσι είχα φτιάξει το δικό μου BMX like με ζάρια, αντί για τάπες στις βαλβίδες αέρα στα λάστιχα και με φρένα που άφηναν το τιμόνι να περιστρέφεται 360 μοίρες, δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν. Μετά απο πλημμύρα στο Μοσχάτο, που πλημμύρισε το υπόγειο, δώθηκε για παλιοσίδερα... :(
 
Eνός γείτονα... :diablotin: :diablotin:

...που το δανειζόμουν χωρίς να τον ρωτήσω και μονίμως το επέστρεφα με σκασμένα τα λάστιχα... #)

Δεν ήμουν εγώ βαριά... :rant: αυτό ήταν παιδικό για το βάρος μου... :icon_cry:
 
Tywien είπε:
Ο καλυτερος μου φιλος της εποχης εκεινης ειχε κερδισει ενα ποδηλατο στους Φουσκους.
Βρε λες να...;
Χα, χα, χα! Σίγουρα δεν είμαι Ο φίλος σου!! :D
 
Είχα και Bmx και Mountain αλλα ψήφισα Μountain γιατί είχα περισσότερες εμπειρίες με αυτό. Παρεπιπτώντος σκέφτομαι να ξαναγοράσω ;)
 
nicksofar είπε:
Παρεπιπτώντος σκέφτομαι να ξαναγοράσω ;)
Με κλειστά τα μάτια. Έχω γλυτώσει ένα σωρό χρήματα σε βενζίνη εντός προαστίου (και γειτονικών) ενώ από την άλλη πλευρά έχω χάσει αρκετά περιττά κιλά. Άσε που δεν το σκέφτεσαι καν.

Απαραίτητα φαναράκια led που αναβοσβήνουν τη νύχτα και μεγάλη προσοχή.

Θα ξαναγίνεις παιδί!!!!!!!!!!!!!! :D
 
1ο είχα ένα BMX αλλά το καλύτερο ήταν το 2ο ένα cross atalla με σέλα μαξιλάρι,μαλακή ανάρτηση,3 ταχύτητες (μοχλό μπροστά από τη σέλα) και φρένα τάμπουρα!(Oh yeah :cool: )
 
Πίσω
Μπλουζα