Το Δις Εξαμαρτείν (1993 MEGA)

Το είδα κι εγώ και νευρίασα! Μα καλά το κουμπάκι με τις 2 κάθετες γραμμούλες δεν το χρησιμοποιούν ΠΟΤΕ;;;; :bash:
 
Οι ανθρωποι ειναι εντελως ηλιθιοι και ανικανοι, τα 'χω παρει ασχημα με τον εμπαιγμο τους. Παρακαλαω να το βαλουν στις 3 τα ξημερωματα να το βλεπουμε χωρις αλχημειες. Το χειροτερο ειναι η τακτικη τους: Το διεκοψαν μολις ενα λεπτο μετα τις διαφημισεις, και το ξαναεβαλαν ενα λεπτο πριν την ολοκληρωση του επεισοδιου.

Υ.Γ. Στα σχόλια του επεισοδίου εγινε αναφορα στη βομβιστικη επιθεση στο MEGA απο τη 17 Νοεμβρη το 1995. Καλυτερα να μη μας βαζουν ιδεες με τετοιες συμπεριφορες...
 
Εγώ εντυπωσιάστηκα με τα σχόλια για το πως πλένουμε τα πουλόβερ... :banghead:
 
Μπράβο βρε παιδιά, καλά τα λέτε!

1. Αμάν πια με τα πολιτικά έκτακτα δελτία στο MEGA (απ' ότι διαβάζω εδώ δηλαδή), για λόγους για τους οποίους κανένα άλλο κανάλι (ούτε κρατικό) δεν διακόπτει το πρόγραμμά του...

2. Αμάν πια με το γεγονός ότι στο MEGA διακόπτουν μια σειρά και όταν την ξανα-ξεκινούν έχουν χαθεί οι μισές σκηνές του επεισοδίου διότι δεν την είχαν σταματήσει...

Να μπούμε όλοι στο facebook να τους τα "ψάλλουμε" ένα χεράκι και να σπάσουμε και το τηλεφωνικό τους κέντρο!

ChristosM και drspiros, δεν έχω ξαναδιαβάσει τόσο "αγριεμένα" posts σας ξανά! Συμμερίζομαι τον εκνευρισμό σας!
 
Το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μία. Δυστωχώς δεν υπάρχει κανένας απολύτως σεβασμός στον τηλεθεατή. Κρίμα. Να θυμήσω απλώς πως ξεκίνησε το mega στις αρχές των 90s και πως έχει καταντήσει τώρα. ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ.

Ευτυχώς που στις βραδυνές επαναλήψεις (ότι βάζουν τέλος πάντων) δεν συμβαίνουν αυτά, γιατί στην διάρκεια της μέρας δεν μπορείς να δεις τίποτα χωρίς να εκνευριστείς και ακόμα και αυτό που παίζουν το σφάζουν.

Έχω φτάσει στο σημείο (ποιός εγώ?) να λέω ΕΡΤ και πάλι ΕΡΤ.

Το μόνο όπλο των τηλεθεατών είναι τα οργισμένα τηλέφωνα (αλλά βέβαια στου κουφού την πόρτα..........δεν ιδρώνει το αυτί τους)

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

TA ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΑΙΣΧΟΥΣ (σορρυ για τον εκνευρισμό μου), αλλά έτσι είναι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διαχρονικη ατακα απο το σημερινο επεισοδιο: "Πιο ευκολα μιλαει ο Παπανδρεου με το Γκλιγκοροφ για το Σκοπιανο παρα...". 15 χρονια μετα το ιδιο θεμα μας απασχολει!

(Σχολιο: Καλα που δεν μπερδευτηκαν εκει στο MEGA μολις ακουσαν για σκοπιανο και δε διεκοψαν... για εκτακτο!)
 
Γιατι το "Δις Εξαμαρτειν" εξαφανιστηκε απο το προγραμμα του ερχομενου Σαββατοκυριακου? Δε φανταζομαι να εκαναν καμμια μαλ---- και να το εκοψαν...
 
ChristosM είπε:
Γιατι το "Δις Εξαμαρτειν" εξαφανιστηκε απο το προγραμμα του ερχομενου Σαββατοκυριακου? Δε φανταζομαι να εκαναν καμμια μαλ---- και να το εκοψαν...
Ναι, το είδα κι εγώ, έχεις δίκιο. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΑΚΟΜΨΟ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΣΕΙΡΩΝ!!

Πάλι τις Πεθερές θα φάμε στη μάπα; Πιστεύω ότι παίζει το Δις Εξαμαρτείν να πάει μεταμεσονύχτιο, μετά τον Ιό του Πατέρα που τελείωσε... αλλιώς;; 2106903000. Ξέρουμε άλλωστε τη μέθοδο.

Υγ: Και πολύ κρατήθηκε ο Μπούταρος.
 
Δε το πιστεύω!!!Αν είναι δυνατόν!!!!Λέτε ρε παιδιά να κόπηκε????Έλεος δηλαδή!!!Κανένας σεβασμός πια???
 
konkar είπε:
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟ MEGA. ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ. ΑΙΣΧΟΣ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ??
Υ.Γ. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το τηλέφωνο του MEGA?
ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!!!

Εν τω μεταξυ τα νούμερα απο τοτε που πηγε σαβ/κυριακο έχουν ανέβει μέχρι 15% έχει κάνει..
 
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 
Δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι καθολου καλα για ολες τις παλιες σειρες. Το μονο που ισως να κανει την διαφορα ειναι τα πολλα, μα παρα πολλα τηλεφωνηματα στο μεγκα, αν και ακομα κ αυτα μπορει να μην φερουν αποτελεσμα πια... Κριμα.
 
Δεν υπάρχει στο πρόγραμμα αυτού του Σαββατοκύριακου όπως δεν υπάρχει ούτε το Ρετιρέ ούτε το Λαβ Σόρρυ! Προσωπικά για αυτά τα δύο ζαμανφου, αλλά το δις εξαμαρτείν αν το φάει ο Μπουτος - η μαρμάγκα θα γίνει χαμός.
 
Παιδιά, όποιος μάθει οτιδήποτε νεώτερο για τις προθέσεις του MEGA σχετικά με το Δις Εξαμαρτείν, ας μας ενημερώσει κι εμάς τους ταλαίπωρους που στην "ξενιτιά" είμαστε αποκομμένοι! :(
 
Ας με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί.

22 (Επικίνδυνη ισορροπία)

23 (Το προξενιό της Άννας)

24 (Συμφωνία κυρίων Α')

Θέλω να μου πείτε απο αυτά τα επεισόδια ποια είναι η πρώτη σκηνή, οι πρώτες ατάκες δηλαδή με το που προβληθούν οι τιτλοι αρχής, και ποιες είναι οι τελευταίες ατάκες εκεί που πέφτουν οι τίτλοι τέλους. Πώς ειναι τα επεισόδια κανονικά, χωρις πετσοκοψίματα δηλαδή.
 
konkar είπε:
Ας με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί.
22 (Επικίνδυνη ισορροπία)

23 (Το προξενιό της Άννας)

24 (Συμφωνία κυρίων Α')

Θέλω να μου πείτε απο αυτά τα επεισόδια ποια είναι η πρώτη σκηνή, οι πρώτες ατάκες δηλαδή με το που προβληθούν οι τιτλοι αρχής, και ποιες είναι οι τελευταίες ατάκες εκεί που πέφτουν οι τίτλοι τέλους. Πώς ειναι τα επεισόδια κανονικά, χωρις πετσοκοψίματα δηλαδή.
Εγω δεν θυμαμαι τετοιες λεπτομεριες για να σου το απαντησω, ομως σε διαβεβαιωνω πως το mega μεχρι στιγμης εχει προβαλλει κανονικα και ολοκληρα τα επεισοδια.
 
ChristosM είπε:
Εγω δεν θυμαμαι τετοιες λεπτομεριες για να σου το απαντησω, ομως σε διαβεβαιωνω πως το mega μεχρι στιγμης εχει προβαλλει κανονικα και ολοκληρα τα επεισοδια.
Το ξέρω αλλα επειδή σ' αυτα τα επεισόδια έχω ένα μπερδεματάκι θέλω να μου πει καποιος για να κανω το μονταζ.
 
Πίσω
Μπλουζα