Το Δις Εξαμαρτείν (1993 MEGA)

latinsoapsfever είπε:
Πάντως το βγάλανε και επίσημα από το πρόγραμμα για όλα τα ΣΚ του Δεκεμβρίου και δε βλέπω να το βάλανε πουθενά αλλού.Κρίμα. Μεγάλο κρίμα.
Αισχος, αισχος, αισχος.
 
Georgios είπε:
Καλησπέρα! Δεν είχα χρόνο να απαντήσω νωρίτερα, ξεκίνησε η εβδομάδα,ξεκίνησαν και οι δουλειές :) .ChristosM + bernard.c έχετε απόλυτο δίκιο και ζητάω συγνώμη για την επιμονή μου.Για τους τίτλους τέλους στο 24ο και 22ο αποκλειστικά απο βιασύνη απάντησα λάθος ,έδωσα σημασία στις κομμένες σκηνές . konkar δεν γνωρίζω απο που έχεις τα επεισόδια και ζήτησες την διευκρίνηση αλλά σου έδωσε την σωστή απάντηση ο ChristosM.Άν έχεις τα επεισόδια απο κάποιον Tracker,τότε είναι πιθανό να ισχύουν αυτά που ανέφερα,αλλά εφόσον προβλήθηκαν ολόκληρα,καλύτερα να τα βρείς εκ νέου.
Εγώ τα έχω όπως είναι πάντως,δηλαδή ένα επεισόδιο όντως είναι 30 λεπτά και ίσως το μεγαλύτερο από όσα έχει δείξει ως τώρα!
 
Πριν από λίγο πήρα τηλέφωνο και ζήτησα κάποιον υπεύθυνο για να ρωτήσω για το Δις εξαμαρτείν. Δεν μου έδωσε κάποιον και ρώτησα την τηλεφωνήτρια. Μου είπε ότι πολλοί έχουν πάρει τηλέφωνο και ότι μεταβιβάζουν τα παράπονα μας στους υπευθύνους. Λέει είναι απόφαση του καναλιού και δεν ξέρει αν θα συνεχιστεί. Δε βγάζω άκρη. Τουλάχιστον ήταν ευγενική.
 
sunset89 είπε:
Μάλιστα... Και ως δικαιολογία χρησιμοποίησαν το ότι "Τους ζητάνε άλλα σίριαλ στη θέση του";; Φέρτε μου έναν που να προτίμησε να ζητήσει τις Πεθερές από το Δις Εξαμαρτείν... και τότε ντάξει... Αν όντως βάζανε κάτι που τους ζητούν, αυτό θα ήταν σίγουρα κάτι παλιότερο. Ένα βρισιματάκι τους αξίζει πιστεύω. Εκτός εάν όπως έχουμε ξαναπεί το βάλουν στη ζώνη του Λυκόφωτος. Παίζει κι αυτό.
Ειδικα με την διακοπη του Δις Εξαμαρτειν "τα χω παρει". Με τετοια συμπεριφορα προς τους τηλεθεατες περιμενουν να εχουν το κοινο με το μερος τους? Ντροπη.

sunset89 υπαρχει ακομα πιθανοτητα να συνεχιστει μεσα στη νυχτα ή και αυτο "τους χαλαει" πια? Και αν ναι για ποτε το σκεφτονται?
 
ChristosM είπε:
sunset89 υπαρχει ακομα πιθανοτητα να συνεχιστει μεσα στη νυχτα ή και αυτο "τους χαλαει" πια? Και αν ναι για ποτε το σκεφτονται?
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ μια εικασία κάνω! Μακάρι να βγω σωστή!! Το καλοκαίρι ας πούμε είχανε κόψει τις "Γοργόνες" (που απορώ πραγματικά τι ήταν αυτό τεσπα), από ημερήσια επανάληψη και την βάλανε μαύρα μεσάνυχτα. Οπότε τώρα ειδικά με το Δις Εξαμαρτείν που το ζητά και ο κόσμος υπάρχει αυτή η μεγάλη πιθανότητα. Αν είναι μέσα στις επόμενες μέρες, πρέπει να προβληθεί λίγο πριν τις "4 που ήταν υπέροχες". Τελειώνει και το "Φύγαμε" της Ζιώγα σήμερα, οπότε είναι μια πολύ καλή λύση να μπει το Δις Εξαμαρτείν εκεί! Μακάρι. :(
 
sunset89 είπε:
οπότε είναι μια πολύ καλή λύση να μπει το Δις Εξαμαρτείν εκεί! Μακάρι. :(
Aυτή είναι η καλή λύση? Πώς θα μπορέσουμε να το δούμε στις 5 το πρωί? Πλάκα κάνετε? Έχουμε και σχολείο.
 
Φυσικα και θελουμε να μπει ακομα και στις 4 το πρωι, απο το να μην συνεχιστει.

Εκτος και αν καποιο περιοδικο κανει την εκπληξη και το βγαλει σε dvd. Σε τετοια περιπτωση σιγα μην ξαναασχοληθω με το mega και το προγραμμα του...
 
Λοιπον, το "Δις Εξαμαρτειν" στο προγραμμα του MEGA COSMOS συνεχιζεται κανονικα, χωρις διακοπες, αλχημειες, εκτακτα, αναβολες. Υπαρχει τροπος να κανουμε ληψη του εν λογω καναλιου η πρεπει να μεταναστευσουμε ολοι για χαρη του κυριου Μπουτου?
 
drspiros είπε:
Λοιπον, το "Δις Εξαμαρτειν" στο προγραμμα του MEGA COSMOS συνεχιζεται κανονικα, χωρις διακοπες, αλχημειες, εκτακτα, αναβολες. Υπαρχει τροπος να κανουμε ληψη του εν λογω καναλιου η πρεπει να μεταναστευσουμε ολοι για χαρη του κυριου Μπουτου?
Δυστυχως οχι. Πρεπει να μεταναστευσουμε στην Αυστραλια ή στην Αμερικη για να βλεπουμε τις παλιες ελληνικες σειρες του mega και μαλιστα (οπως εγραψες) ολοκληρες, χωρις ανοητες αλχημειες, με το αυθεντικο σημα, με τους τιτλους τελους, κλπ. Εκει φτασαμε!! Μπραβο Μεγκα.
 
Το Mega Cosmos συνεχίζει κανονικά την προβολή των επεισοδίων? Wow! Πολύ ενδιαφέρον πληροφορία,γεμάτη ελπίδες ;) :D

drspiros είπε:
Λοιπον, το "Δις Εξαμαρτειν" στο προγραμμα του MEGA COSMOS συνεχιζεται κανονικα, χωρις διακοπες, αλχημειες, εκτακτα, αναβολες. Υπαρχει τροπος να κανουμε ληψη του εν λογω καναλιου η πρεπει να μεταναστευσουμε ολοι για χαρη του κυριου Μπουτου?
Λοιπόν με το που διάβασα αυτό που αναφέρεις,έθεσα & εγώ το ερώτημα κάπου αλλού και πραγματικά δεν περίμενα να πάρω τόσο γρήγορα την απάντηση και μάλιστα απόλυτα θετική :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα καλά,αυτοί οι Έλληνες του εξωτερικού,τόσο μοναχοφάίδες είναι;Το rec κουμπί δεν το ξέρουν; :p
 
Georgios είπε:
Λοιπόν με το που διάβασα αυτό που αναφέρεις,έθεσα & εγώ το ερώτημα κάπου αλλού και πραγματικά δεν περίμενα να πάρω τόσο γρήγορα την απάντηση και μάλιστα απόλυτα θετική :D
Πολυ ευχαριστο αυτο, ας ειναι καλα ο ανθρωπος.
 
manos426f είπε:
Μα καλά,αυτοί οι Έλληνες του εξωτερικού,τόσο μοναχοφάίδες είναι;Το rec κουμπί δεν το ξέρουν; :p
Μπα, οι τηλεθεατές του Mega Cosmos καθόλου μοναχοφάιδες... Με τον Ant1 Gold έχουμε φειδώ στο πάτημα του rec! ;)

Πάλι καλά να λέμε έστω για το Μεγκ-άλο κανάλι. :p
 
Κανένα νεότερο παιδιά; Πήρε κανείς τηλέφωνο / μέιλ πρόσφατα;

Εγώ έστειλα μέιλ και μου απαντήσανε ότι το προωθήσανε στο αρμόδιο τμήμα... Φυσικά το αρμόδιο τμήμα δε μπήκε στο κόπο να στείλει απάντηση έστω για τα μάτια του κόσμου.
 
Ευχαριστώ, georgeikos. Έψαξα λίγο στην ιστοσελίδα του Mega, να δω πότε θα τελειώσουν οι Χάριτες. Είδα ότι μετά θα βάλουν την Ντόλτσε Βίτα. Και έλπιζα ότι μπορεί και να έβαζαν το Δις Εξαμαρτείν.
 
appoul είπε:
Ευχαριστώ, georgeikos. Έψαξα λίγο στην ιστοσελίδα του Mega, να δω πότε θα τελειώσουν οι Χάριτες. Είδα ότι μετά θα βάλουν την Ντόλτσε Βίτα. Και έλπιζα ότι μπορεί και να έβαζαν το Δις Εξαμαρτείν.
Απο το mega μου ειπαν πως "δεν το βλεπουν" να συνεχιζεται το Δις Εξαμαρτειν. Ισως, ομως, αν λαβουν ενα ομαδικο email απο 100-150 ατομα που το ζητουν τοτε να το λαβουν σοβαρα υπ οψιν. Τι να πω ρε παιδια...
 
Το μειλ του Mega ποιο είπαμε είναι;;; :p

Κρίμας είναι τώρα που είδαμε τον πρώτο κύκλο να μη δούμε και τους υπόλοιπους.
 
Λέτε να δημιουργήσουμε ένα λογαριασμό μέιλ πχ. thelodiseksamartein@... και να το υπογράψουμε όλοι;
 
appoul είπε:
Λέτε να δημιουργήσουμε ένα λογαριασμό μέιλ πχ. thelodiseksamartein@... και να το υπογράψουμε όλοι;
Εγώ είμαι "μέσα" σε μία τέτοια πρωτοβουλία!

Τι λέτε και οι υπόλοιποι?
 
Πίσω
Μπλουζα