Το Δις Εξαμαρτείν (1993 MEGA)

konkar Όλα τα επεισόδια ξεκινούν κανονικά απο την αρχή και τα κόβουν προς το τέλος (Όσα κόπηκαν).Το έχω επιβεβαιώσει απο αυτά που υπάρχουν στο youtube απο προηγούμενη προβολή, μέσω VHS Rip,τα οποία επεισόδια είναι ενωμένα αλλά θυμάμαι πολύ καλά που τέλειωνε το καθένα.Στο επεισόδιο 09 έκοψε μερικές σκηνές όταν έβαλε το έκτακτο δελτίο,στα 11 λεπτά + 47 δευτερόλεπτα, υπάρχει η κομμένη σκηνή εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=edMmUAXNl8E Επίσης στο επεισόδιο 21 έκοψε μερικές σκηνές όταν έβαλε έκτακτο δελτίο,στα 19 λεπτά + 25 δευτερόλεπτα,υπάρχει η κομμένη σκηνή εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=pZA969pVF80&feature=PlayList&p=E03FCEFCA023FD20&index=47 .Συμπέρασμα:Όση ώρα προβλήθηκε το έκτακτο δελτίο,συνεχίστηκε η προβολή της σειράς εκτός αέρα. Το επεισόδιο 22 που κόπηκε στο τέλος, υπάρχει η συνέχεια εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=PeYu7VFnSHc&feature=PlayList&p=E03FCEFCA023FD20&index=50 και πέφτουν οι τίτλοι τέλους του επεισοδίου μόλις η Άννα λέει στη Φούλη να κλείσει ραντεβού με τον Σακελλαρίου. Στο επεισόδιο 23 δεν βρήκα κάτι θεωρώ ότι είναι ολόκληρο . Το επεισόδιο 24 απο την άλλη , το Μega το έκοψε σχεδόν το μισό επεισόδιο, υπάρχει η συνέχεια εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=K8CPFg88p70&feature=related και http://www.youtube.com/watch?v=cUKM92QZ70Y&feature=related .Οι τίτλοι τέλους του επεισοδίου πέφτουν μόλις λέει η Γιολάντα: 'Τι λές καλέ,όλα θα τα πώ'. Αυτά :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάει το Δις Εξαμαρτείν παιδιά μας το κόψανε...

Πήρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι κανουν αλλαγες στο προγραμμα γιατι τους ζητανε πολλες σειρες.Ποιος ζητησε πεθερες μην τρελαθουμε?Εδω κ 2 χρόνια της βάζει συνέχεια...
 
errikos20 είπε:
Πάει το Δις Εξαμαρτείν παιδιά μας το κόψανε...Πήρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι κανουν αλλαγες στο προγραμμα γιατι τους ζητανε πολλες σειρες.Ποιος ζητησε πεθερες μην τρελαθουμε?Εδω κ 2 χρόνια της βάζει συνέχεια...
A και θέλουν να μας πουν ότι οι τηλεθεατές που μπαίνουν στον κόπο να πάρουν τηλέφωνο, δν είναι αυτοί που ζητούν η σειρά να παραμείνει ως έχει;;; Φτηνή δικαιολογία για να κρύψουν τα καλά του διευθυντούλη τους και του συναφιού του.. Μου θυμίζει τη δικαιολογία του άλλου καναλιού της συμφοράς (γιατί και τα δύο τώρα έτσι είναι) ότι "ο κόσμος δε ζητά παλιές σειρές....". Βρε αντε από εδώ λες και δεν ξέρουμε τι ζητάμε εμείς οι ίδιοι. Συνεννοημένοι είναι ήθελα να 'ξερα;;:mad:
 
errikos20 είπε:
Πάει το Δις Εξαμαρτείν παιδιά μας το κόψανε...Πήρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι κανουν αλλαγες στο προγραμμα γιατι τους ζητανε πολλες σειρες.Ποιος ζητησε πεθερες μην τρελαθουμε?Εδω κ 2 χρόνια της βάζει συνέχεια...
Πιστευω πως το λενε απλα για να πουν κατι. Η μονη λυση, προς το παρων, ειναι τα απανωτα τηλεφωνηματα διαμαρτυριας.
 
errikos20 είπε:
Πάει το Δις Εξαμαρτείν παιδιά μας το κόψανε...Πήρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι κανουν αλλαγες στο προγραμμα γιατι τους ζητανε πολλες σειρες.Ποιος ζητησε πεθερες μην τρελαθουμε?Εδω κ 2 χρόνια της βάζει συνέχεια...
Α, έτσι εεεεεε? Πείτε τους 20 να είναι οι μέρες που να παραμείνει ακόμα ο σταθμός σε λειτουργία! Σα δε ντρέπονται, να το δείχνουν μισό έπειτα από τόσα χρόνια που δεν το έχουν δείξει!!

ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ, γυρίστε κανάλι, δείτε ΕΡΤ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευτυχώς που το είδαμε με τη βοήθεια του drspiros!
 
Συγγνωμη Georgios, αλλα με μπερδεψες με το μηνυμα σου με τα videos απο το youtube. Εκτος απο τα δυο επεισοδια στα οποια επεσαν πανω τους τα εκτακτα δελτια, δε νομιζω πως το mega εκοψε κατι αλλο. Ειδικα αυτο που λες για το 24ο επεισοδιο οτι προβληθηκε το μισο δεν μπορω να το καταλαβω.
 
ChristosM είπε:
Συγγνωμη Georgios, αλλα με μπερδεψες με το μηνυμα σου με τα videos απο το youtube. Εκτος απο τα δυο επεισοδια στα οποια επεσαν πανω τους τα εκτακτα δελτια, δε νομιζω πως το mega εκοψε κατι αλλο. Ειδικα αυτο που λες για το 24ο επεισοδιο οτι προβληθηκε το μισο δεν μπορω να το καταλαβω.
Αν έχεις γράψει ή κατεβάσει τα επεισόδια που προβλήθηκαν μπορείς πάρα πολύ έυκολα να το καταλάβεις.Τα ανέφερα αναλυτικά διότι κάποιος που τα συλλέγει με αυτά απο το youtube μπορεί να κάνει μοντάζ και έτσι να τα έχει ολόκληρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Georgios είπε:
Αν έχεις γράψει ή κατεβάσει τα επεισόδια που προβλήθηκαν μπορείς πάρα πολύ έυκολα να το καταλάβεις.Τα ανέφερα αναλυτικά διότι κάποιος που τα συλλέγει με αυτά απο το youtube μπορεί να κάνει μοντάζ και έτσι να τα έχει ολόκληρα.
Δε με καταλαβες. Το οτι το mega εκοψε δυο (2) επεισοδια λογω εκτακτου δελτιου το γνωριζω και συμφωνω. Απο εκει και περα ομως δεν ξαναεκοψε κατι, ποσο μαλλον μισο επεισοδιο (24ο) που ειπες.
 
ChristosM είπε:
Δε με καταλαβες. Το οτι το mega εκοψε δυο (2) επεισοδια λογω εκτακτου δελτιου το γνωριζω και συμφωνω. Απο εκει και περα ομως δεν ξαναεκοψε κατι, ποσο μαλλον μισο επεισοδιο (24ο) που ειπες.
Φίλε μου εσύ δεν με κατάλαβες. Στα επόμενα επεισόδια που ανέφερα ότι έκοψε σκηνές , κατά την διάρκεια των επεισόδιων, απότομα πέφτουν χορηγοί πρόγραμματος πρίν τελειώσουν.Συγκεκριμένα το επεισόδιο 24 τελειώνει στα 19 λεπτά.Ίσως να μην είναι το μισό αλλά λείπει όλόκληρο κομμάτι απο το δεύτερο διάλειμμα και όταν πρόβαλλε το 25 απλά ξεκίνησε χωρίς να συνεχίστει το προηγούμενο.Απλά εγώ τα ανέφερα αναλυτικά και έδωσα την λύση με αυτά απο το youtube για όποιον ήθελε να κάνει μοντάζ.Άλλα τώρα που έκοψε την προβολή της σειράς,το Mega απογοήτευσε...
 
Georgios είπε:
Φίλε μου εσύ δεν με κατάλαβες. Στα επόμενα επεισόδια που ανέφερα ότι έκοψε σκηνές , κατά την διάρκεια των επεισόδιων, απότομα πέφτουν χορηγοί πρόγραμματος πρίν τελειώσουν.Συγκεκριμένα το επεισόδιο 24 τελειώνει στα 19 λεπτά.Ίσως να μην είναι το μισό αλλά λείπει όλόκληρο κομμάτι απο το δεύτερο διάλειμμα και όταν πρόβαλλε το 25 απλά ξεκίνησε χωρίς να συνεχίστει το προηγούμενο.Απλά εγώ τα ανέφερα αναλυτικά και έδωσα την λύση με αυτά απο το youtube για όποιον ήθελε να κάνει μοντάζ.Άλλα τώρα που έκοψε την προβολή της σειράς,το Mega απογοήτευσε...
Εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στην προσφατη επαναπροβολη του mega? Διοτι το επεισοδιο 24 εχει διαρκεια ακριβως 27 λεπτα και φυσικα ειναι ολοκληρο.

Μηπως εχεις μπερδευτει με τα επεισοδια που υπαρχουν στο ιντερνετ οπου εκει οντως λειπουν πολλες σκηνες απο αρκετα επεισοδια?
 
Georgios είπε:
... Το επεισόδιο 24 απο την άλλη, το Μega το έκοψε σχεδόν το μισό επεισόδιο... Συγκεκριμένα το επεισόδιο 24 τελειώνει στα 19 λεπτά...
Φίλε Georgios, κατ' αρχάς Καλώς Ήρθες στο forum και ελπίζουμε να σου κρατήσουμε ευχάριστη συντροφιά!

Όσον αφορά το 24ο επεισόδιο του Δις Εξαμαρτείν, θα συμφωνήσω με τον ChristosM: Η διάρκεια του επεισοδίου (από την τωρινή επαναπροβολή του MEGA) δεν ήταν 19, αλλά 27 λεπτά (26:59 συγκεκριμένα χωρίς τις διαφημίσεις). Το γνωρίζω αυτό, διότι, ενώ δεν μένω στην Ελλάδα, ένας πολύ καλός μου φίλος μου γράφει τη σειρά σε DVD, τα οποία και έχω μαζί μου. Επομένως, πιστεύω ότι το συγκεκριμένο επεισόδιο προβλήθηκε ολόκληρο αυτή τη φορά.

Georgios είπε:
... Οι τίτλοι τέλους του επεισοδίου πέφτουν μόλις λέει η Γιολάντα: 'Τι λές καλέ,όλα θα τα πώ'. Αυτά :)
Εδώ διαφωνώ: Οι τίτλοι τέλους του 24ου επεισοδίου πέφτουν μόλις πει η Γιολάντα: "Πρέπει... να προστατέψω το παιδί μου από αυτό το... σεξομανές κτήνος" (15 δευτερόλεπτα δηλαδή μετά από την ατάκα που αναφέρεις εσύ).

Georgios είπε:
Το επεισόδιο 22 που κόπηκε στο τέλος, υπάρχει η συνέχεια εδώ: ... και πέφτουν οι τίτλοι τέλους του επεισοδίου μόλις η Άννα λέει στη Φούλη να κλείσει ραντεβού με τον Σακελλαρίου.
Όσον αφορά το 22ο επεισόδιο της σειράς, στην τωρινή επαναπροβολή του από το MEGA, το επεισόδιο έπαιξε κανονικά και δεν κόπηκε στο τέλος (η διάρκειά του είναι 30:14 χωρίς διαφημίσεις). Το επεισόδιο μάλιστα τελειώνει όταν η Άννα ζητάει από την Βαλεντίνη (όχι από την Φούλη) μια χάρη: "Πες σε αυτό τον φίλο σου τον Σακκελαρίου, ότι μπορεί να με πάρει τηλέφωνο όποτε θέλει".

Τα κομμένα επεισόδια που αναφέρεις (22ο και 24ο) είναι σίγουρα από την τωρινή προβολή του MEGA ή τα έχεις βρει από άλλη "πηγή"?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αποφασίστε όμως γιατι με έχετε μπερδέψει.

Τελικά μάθαμε τι έγινε με το Δις Εξαμαρτείν? Θα συνεχιστεί?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άγνωστη η τύχη του ακόμα...
 
Καλησπέρα! Δεν είχα χρόνο να απαντήσω νωρίτερα, ξεκίνησε η εβδομάδα,ξεκίνησαν και οι δουλειές :) .ChristosM + bernard.c έχετε απόλυτο δίκιο και ζητάω συγνώμη για την επιμονή μου.Για τους τίτλους τέλους στο 24ο και 22ο αποκλειστικά απο βιασύνη απάντησα λάθος ,έδωσα σημασία στις κομμένες σκηνές . konkar δεν γνωρίζω απο που έχεις τα επεισόδια και ζήτησες την διευκρίνηση αλλά σου έδωσε την σωστή απάντηση ο ChristosM.Άν έχεις τα επεισόδια απο κάποιον Tracker,τότε είναι πιθανό να ισχύουν αυτά που ανέφερα,αλλά εφόσον προβλήθηκαν ολόκληρα,καλύτερα να τα βρείς εκ νέου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως το βγάλανε και επίσημα από το πρόγραμμα για όλα τα ΣΚ του Δεκεμβρίου και δε βλέπω να το βάλανε πουθενά αλλού.

Κρίμα. Μεγάλο κρίμα.
 
Οι αθλιοι κοψανε οριστικα, απ' οτι φαινεται, το Δις Εξαμαρτειν.
 
Μάλιστα... Και ως δικαιολογία χρησιμοποίησαν το ότι "Τους ζητάνε άλλα σίριαλ στη θέση του";; Φέρτε μου έναν που να προτίμησε να ζητήσει τις Πεθερές από το Δις Εξαμαρτείν... και τότε ντάξει...

Αν όντως βάζανε κάτι που τους ζητούν, αυτό θα ήταν σίγουρα κάτι παλιότερο. Ένα βρισιματάκι τους αξίζει πιστεύω. Εκτός εάν όπως έχουμε ξαναπεί το βάλουν στη ζώνη του Λυκόφωτος. Παίζει κι αυτό.
 
Πίσω
Μπλουζα