Το Θέατρο της Δευτέρας

zkdekp είπε:
Καλημέρα σε όλους ,μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το έργο (παγωτό μεσ'το Χειμώνα) με τους Τσιβιλίκα ΜιχαλόπουλοΕυχαριστώ εκ των προτέρων.
Δες εδώ μερικά αποσπάσματα...


Το θυμάμαι που το είχα παρακολουθήσει κάποτε (mid '80s νομίζω)...

Άλλη μια πολύ καλή ανάμνηση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ψηφιακή ΕΡΤ δείχνει το θέατρο της Δευτέρας?????????Τουλάχιστον με την επέκταση της ψηφιακής στην Ελλάδα,πιστεύω να φτιάξει κάθε κανάλι και το αντίστοιχο extra του ώστε να απολαύσουμε τις παλιές σειρές!
 
edit by tsalk Απαγορεύεται η πρόταση για αναζήτηση copyright υλικού στο forum. Δες τους κανονισμούς του forum
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
edit by tsalk Φίλε μου δεν υπάρχουν κρυφά αρχεία για download στο φόρουμ μας. Διάβασε τους κανονισμούς για να δεις τι επιτρέπεται και τι όχι εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδιά τι θα γίνει μ'αυτούς τους [edit] της ΕΡΤ και του CINE+ ? Μας έχουν ταράξει στις αρχαίες τραγωδίες. Την άλλη Δευτέρα έχει ΟΡΕΣΤΕΙΑ. Ξυπνήστε επιτέλους βρεεεεεεεεε. Βάλτε θέατρα που έχει αγαπήσει ο κόσμος. Ε Λ Ε Ο Σ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manosdark είπε:
Ρε παιδιά τι θα γίνει μ'αυτούς τους [edit] της ΕΡΤ και του CINE+ ? Μας έχουν ταράξει στις αρχαίες τραγωδίες. Την άλλη Δευτέρα έχει ΟΡΕΣΤΕΙΑ. Ξυπνήστε επιτέλους βρεεεεεεεεε. Βάλτε θέατρα που έχει αγαπήσει ο κόσμος. Ε Λ Ε Ο Σ.
Υποθετω πως λογω καλοκαιριου γινεται αυτο. Ταιριαζει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Οι θεατές"

Όλγα Τουρνάκη - Νίκος Λυκομήτρος
 
Βρε παιδιά.... Θυμάμαι μια σκηνή μέσα στο μυαλό μου, με τη Μιμή Ντενίση (σίγουρα) και τον Κώστα Σπυρόπουλο (νομίζω, γιατί ήταν πιτσιρικάς...) κι έχω την εντύπωση ότι ήταν από το Θέατρο της Δευτέρας... Σας θυμίζει κάτι ή έχω εκλάμψεις?!
 
D@redevil είπε:
Βρε παιδιά.... Θυμάμαι μια σκηνή μέσα στο μυαλό μου, με τη Μιμή Ντενίση (σίγουρα) και τον Κώστα Σπυρόπουλο (νομίζω, γιατί ήταν πιτσιρικάς...) κι έχω την εντύπωση ότι ήταν από το Θέατρο της Δευτέρας... Σας θυμίζει κάτι ή έχω εκλάμψεις?!
Προσωπικα το αποκλειω.
 
Αφιέρωμα του περιοδικού ΤΕΤΑΡΤΟ στο Θέατρο της Δευτέρας (Ιούλιος-Αύγουστος 1987).
 
Τελειοοοοοοοοο το αφιερωμα
 
στις αρχές του 2007 η ερτ είχε ξαναξεκινήσει ένα (νέο) θέατρο της δευτέρας, με σύντομη πορεία μάλλον ... μήπως ξέρει κανείς τί έγινε ακριβώς?

το φως του γκαζιού (-εφιάλτης) που αναφέρθηκε είναι το aka gaslight που είχε γυριστεί κάποτε με ingrid bergman?

http://www.imdb.com/title/tt0036855/
 
Clemence είπε:
στις αρχές του 2007 η ερτ είχε ξαναξεκινήσει ένα (νέο) θέατρο της δευτέρας, με σύντομη πορεία μάλλον ... μήπως ξέρει κανείς τί έγινε ακριβώς?
το φως του γκαζιού (-εφιάλτης) που αναφέρθηκε είναι το aka gaslight που είχε γυριστεί κάποτε με ingrid bergman?

http://www.imdb.com/title/tt0036855/
Δεν ειχε ιδιαιτερη επιτυχια, μαλλον δικαιολογημενα.....
 
Ναι,o ΄"Εφιάλτης" ηταν το "Gaslight". Το είχε κάνει και στο θέατρο παλιά η κυρία Κατερίνα νομίζω...
 
είδα το ''κυρία κατερίνα'' και θυμήθηκα το κράξιμο που έφαγα εχμμμ πρόσφατα :p
 
Υπαρχει ενα θεατρικο με πεμη ζουνη, γιαννη μορτζο << το μελτεμακι>>. ειμαι σιγουρος γιαυτο. αλλα γιατι ο νασος κολιας δεν το εχει στις λιστες του; ουτε στο retro database υπαρχει...
 
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Πρόκειται για "Το μελτεμάκι" του Χορν του 1984 με τους Πέμυ Ζούνη, Γιάννη Μόρτζο, Μελίνα Μποτέλη, Άννα Βαγενά, Ράνια Οικονομίδου και Τάσο Περζικιανίδη.

Θα το δεις σύντομα στη retro db μια και υπάρχουν πολλές θεατρικές παραστάσεις που δεν είναι ακόμα καταχωρημένες.
 
Πίσω
Μπλουζα