Το Μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη (1990 MEGA)

Τι γίνεται ρε παιδιά με την προβολή του εν λόγω σήριαλ;Αξίζει τελικά;;;
 
Και γω αυτη την απορια εχω.Τι γεινεται με το σηριαλ παιζεται κανονικα;;;;Ας μας πει καποιος που το παρακολουθει.
 
Προβάλεται κανονικότατα στις 2,30 τα ξημερώματα περίπου. Σήμερα προβλήθηκε το 11ο από τα 26 επεισόδια.
 
Ευχαριστουμε φιλε tsalk.
 
Κι αυτό κομμένο παίζεται ή το αφήνουν αυτούσιο?
 
Aυτούσιο παίζει, μόνο που κατα την αγαπημένη τους τακτική κόβουν τους τίτλους τέλους (παίζουν 4-5 δευτερόλεπτα), ενώ κατα την επανάληψη του 2000 δεν παίζαν καθόλου τίτλοι τέλους παρά μόνο έβγαινε μια δική τους κάρτα που έλεγε ''τέλος επεισοδίου''
 
Η αλήθεια είναι, πως σπάνια πια αφήνουν ολόκληρους τους τίτλους τέλους στις επαναλήψεις τους. Γενικό αυτό και απορώ γιατί. Θα σωθούν για 40 δευτερόλεπτα παραπάνω?
 
Αναχρονισμοί στο "Μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη"

Αναφέρω 2 χαρακτηριστικούς,εφ οσον η σειρά υποτίθεται ότι διαδραματίζεται το 1957:

~Η Σόφη Ζανίνου τραγουδάει τραγούδι το οποίο γράφτηκε το 1966

~Η Χριστίνα Θεοδωροπούλου αναφέρει ότι επιθυμεί να συναντήσει τον διεθυντή του Εθνικού Θεάτρου, Γ.Θεοτοκά, ο οποίος όμως διετέλεσε διευθυντής το 1951-52
 
Μπραβο Γιαννη για τις χρονολογικες λεπτομερειες.
 
Πωπω Γιάννη έπρεπε να σε είχαν στην παραγωγή. Θα τα τίναζες όλα στον αέρα! :p
 
Πλάνα από το 15ο επεισόδιο της σειράς όπου αναφέρεται ότι ο θησαυρός που ψάχνουν είναι αυτός που αναζητούσαν και στην σειρά ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα, καθώς και κάποια γεγονότα που συνέβησαν σε κάποιους από τους πρωταγωνιστές της σειράς.

http://www.youtube.com/watch?v=mpedJJCA0Hg

Μετά από 10 χρόνια αναμονής βρήκα το πολύ σημαντικό επεισόδιο που μου έλειπε
 
johnalepou είπε:
Αναχρονισμοί στο "Μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη"
Αναφέρω 2 χαρακτηριστικούς,εφ οσον η σειρά υποτίθεται ότι διαδραματίζεται το 1957:

~Η Σόφη Ζανίνου τραγουδάει τραγούδι το οποίο γράφτηκε το 1966

~Η Χριστίνα Θεοδωροπούλου αναφέρει ότι επιθυμεί να συναντήσει τον διεθυντή του Εθνικού Θεάτρου, Γ.Θεοτοκά, ο οποίος όμως διετέλεσε διευθυντής το 1951-52
στην παρακάτω φωτογραφία φαίνετε καθαρά δεξιά της Λίζας το κουδούνι το οποίο σιγουρα δεν είναι κατασκευης 1957

To-Mystiko-tou-Ari-Mposalenti-E09-PDTV-Ft4U.mkv_002541960.jpg

To-Mystiko-tou-Ari-Mposalenti-E09-PDTV-Ft4U.mkv_002542240.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα στην κοινότητα. Από πού μπορώ να κατεβασω όλη την σειρά ου Άρη Μπονσαλέντη; Υπάρχει κάποιο link?
 
@orpheas76 καλη παρατηρηση ;)

@Akardos δεν θα βρεις τιποτα copyrighted να κατεβασεις εδω μεσα
 
Ακαρδε σου έκανα edit και εδώ αλλά μάλλον δεν το είδες!!!

Δε θα βρεις ούτε να κατεβάσεις αλλά ούτε και πληροφορίες από που να κατεβάσεις copyrighted υλικό!

Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php
 
Kambia είπε:
Ακαρδε σου έκανα edit και εδώ αλλά μάλλον δεν το είδες!!! Δε θα βρεις ούτε να κατεβάσεις αλλά ούτε και πληροφορίες από που να κατεβάσεις copyrighted υλικό! Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php
Φίλε μου kambia δεν είπα να το κατεβάσω απο εδώ όυτε θέλω να παραβιάσω τους όρους του φόρουμ. Γενικά μιλάω αν υπάρχει πουθενά στο διαδίκτυο
 
Φίλε μου ακόμα και κάποιος να γνωρίζει κάτι δεν επιτρέπεται να το αναφέρει δημόσια στο φόρουμ.
 
tsalk είπε:
Φίλε μου ακόμα και κάποιος να γνωρίζει κάτι δεν επιτρέπεται να το αναφέρει δημόσια στο φόρουμ.
Μάλιστα. Σεβαστό. Κρίμα όμως γιατί έχω τις δυο άλλες αγαπημένες μου σειρές : την εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη και τον θάνατο του Τιμόθεου Κώνστα. Ευχαριστώ πάντως.

Kambia είπε:
Ακαρδε σου έκανα edit και εδώ αλλά μάλλον δεν το είδες!!! Δε θα βρεις ούτε να κατεβάσεις αλλά ούτε και πληροφορίες από που να κατεβάσεις copyrighted υλικό!

Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php
kambia εχω κατεβάσει και τα 26 επεισόδια του Αρη Μπονσαλέντη αλλά σεβόμενος τους κανονισμούς του φόρουμ που τόσο επισταμένα και με τόση ευλάβεια θέλησες να μου θυμήσεις έστω και αρκετη δόση ειρωνείας, δεν θα αποκαλύψω την πηγή, η οποία είναι όμως ευρέως διαδεδομένη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο της σειρας.Την σειρα αυτη δεν την ειχα δει οταν ειχε παιχτει και ετσι την ειδα τωρα.Εξαιρετικη σειρα την ευχαριστηθηκα και με απροσμενο τελος.Δεν μιλαω για τον δολοφονο αλλα για το οτι δεν περημενα να πεθανει και ο μαυριδης στο τελος.
 
Πίσω
Μπλουζα