Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

engine_feed_gr.jpg
 
Storm δωσε μας την δοση Ρετιρε. Ειναι δυσκολο καλοκαιρι χαχαχα
 
Έχουμε μάθει σε ποιο στούντιο γυριζόταν; Και αν υπάρχει ακόμα;
 
το επεισοδιο Νο 16 που ανεβηκε σημερα στο καναλι του μεγκα στο youtube ειναι το πρωτοχρονιατικο!!!!!!!!!!!!
 
georgeikos είπε:
το επεισοδιο Νο 16 που ανεβηκε σημερα στο καναλι του μεγκα στο youtube ειναι το πρωτοχρονιατικο!!!!!!!!!!!!
Όντως,το Πρωτοχρονιάτικο δεν το είχα δει ποτέ!!!!!Το Χριστουγεννιάτικο πάντως προβαλλόταν αρκετές φορές στις επαναλήψεις (νομίζω είναι το Νο15)!!!!!
 
Στο web tv του MEGA ανέβηκαν τα επεισόδια 21 και το 22,τα οποία είναι αποκριάτικα!Στο 21 κάνουν πάρτυ στο γραφείο και στο 22 στο σπίτι της Κατερίνας!Όμως αυτό με "Τα κορίτσια ξενυχτάνε" είναι στο δεύτερο κύκλο?
 
πω αυτο με το αποκριατικο παρτυ μου εχει μεινει αποτυπωμενο στην μνημη θυμαμαι το ειχα δει στην πρωτη προβολη του θα χαρω να το ξαναδω ευχαριστω για την πληροφορια
 
Την οποια πρωτοειπε ο Διονυσης Παπαγιαννοπουλος στο Λουνα Παρκ!
 
ΣΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΡΕΤΙΡΕ

Κερδίζω ΠΡΟ-ΠΟ, λαχείο- Δεν το καταθέτω ή το ξεχνάω σε τσέπη και μπαίνει σε πλυντήριο. Αν κερδίσω μικρό ποσό τότε πέφτουν όλοι πάνω μου για δανεικά.

Φεύγω για ταξίδι- Ζητάνε όλοι από κάτι ακριβό, με αποτέλεσμα να ακυρωθεί.

Πάω σινεμά- Οι μπροστά είναι ενοχλητικοί, πολύ ψηλοί κλπ

Πάω σε ταβέρνα- Έχει πολύ κόσμο, όλα έχουν τελειώσει, οι σερβιτόροι είναι αδιάφοροι, το τραπέζι άβολο κλπ

Έρχονται επισκέψεις- Αδιάκριτοι, θέλουν να γίνουν φόρτωμα, θέλουν δανεικά, το μικρό παιδί τους είναι ενοχλητικό κλπ

Έχω γενέθλια, γιορτή- Όλοι φέρνουν το ίδιο δώρο, μαλώνουν για κάποιο ασήμαντο θέμα κλπ
 
προσεξε κανεις οτι τωρα που εβαλαν επιτελους τα εορταστικα στα δυο αποκριατικα η νεφελη ορφανου (αμαλια-ξινη) ειναι παρα πολυ αδυνατη, ενω στα προυγουμενα απο αυτα τα δυο αλλα και στα επομενα απο αυτα ειναι χοντρουλα?? :xm:
 
RIO είπε:
ΣΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΡΕΤΙΡΕ
Κερδίζω ΠΡΟ-ΠΟ, λαχείο- Δεν το καταθέτω ή το ξεχνάω σε τσέπη και μπαίνει σε πλυντήριο. Αν κερδίσω μικρό ποσό τότε πέφτουν όλοι πάνω μου για δανεικά.

Φεύγω για ταξίδι- Ζητάνε όλοι από κάτι ακριβό, με αποτέλεσμα να ακυρωθεί.

Πάω σινεμά- Οι μπροστά είναι ενοχλητικοί, πολύ ψηλοί κλπ

Πάω σε ταβέρνα- Έχει πολύ κόσμο, όλα έχουν τελειώσει, οι σερβιτόροι είναι αδιάφοροι, το τραπέζι άβολο κλπ

Έρχονται επισκέψεις- Αδιάκριτοι, θέλουν να γίνουν φόρτωμα, θέλουν δανεικά, το μικρό παιδί τους είναι ενοχλητικό κλπ

Έχω γενέθλια, γιορτή- Όλοι φέρνουν το ίδιο δώρο, μαλώνουν για κάποιο ασήμαντο θέμα κλπ
Ωραίος ο RIO, όλο το ζουμί σε 10 αράδες χαχαχα
 
Σε αυτό με την ταβέρνα να προσθέσω ότι αν η παραγγελία είναι επιτυχής,εντελώς τυχαία πλακώνουν συνάδελφοι από το γραφείο,και καταβροχθίζουν όλα!
 
Zippo είπε:
Η Κατερίνα Γιουλάκη παίζει να είναι μια απο τις πέντε πιο καλτ μορφες της ελληνικής τηλεόρασης.
οχι γιουλακη γιουβαρλακη

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/185338/ti-kanei-simera-i-katerina-gioulaki-/

Stormwatch είπε:
παραδιπλα ειναι και η πολυκατοικια δραγουμη 48 αν δεν κανω λαθος.

Danailicious είπε:
Ok, έχω περάσει πολλά καλοκαίρια των παιδικών μου χρόνων βλέποντας το ''Ρετιρέ''. :p Αθάνατη σειρά όντως, αν και πάντα με ενοχλούσαν οι τσιρίδες της Γιουλάκη καθώς και τα ρούχα που φορούσαν [μου θυμίζαν υφάσματα από κουρτίνες ή κάτι τέτοιο].

Έχω απόρια για το τι απέγινε η ''Ελένη'', κατά κόσμον Κλαίρη Κατσαντώνη. :p
στο παγκρατι μενει αν δεν κανω λαθος.κυκλοφορει κανονικα εξω και ειναι σχετικα αναγνωρισιμη για οσους την θυμουνται παρα τα χρονια που περασαν.

whatohh είπε:
Έχουμε μάθει σε ποιο στούντιο γυριζόταν; Και αν υπάρχει ακόμα;
δεν γυριζοταν σε κανενα στουντιο.προσωπικα νομιζω οτι οι σκηνες που ειναι σε κλειστους χωρους ειναι μεσα στους ιδιους τους χωρους που φαινονται εξωτερικα.

δηλαδη οσα ειναι μεσα στο φαρμακειο ειναι στο φαρμακειο που φαινεται παραπανω και ειπαμε οτι ειναι στην οδο δραγουμη.το σπιτι της κατερινας νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ειναι μεσα στην πολυκατοικια δραγουμη 48 και το σπιτι του ιασονα ειναι δημητρεσσα και αντιφιλου διπλα στον αγιο χαραλαμπο ιλισιων στον πρωτο οροφο.ειναι το μπαλκονι που ειχε βγει η μαρια μαρτικα και φωναζε προς την παιδικη χαρα καποιους που εκαναν φασαρια.η παιδικη χαρα ειναι ακριβως απεναντι και ειναι αυτη που γνωριζεται ο ιασονας με την ελενη και ειναι ακριβως πισω απο την εκκλησια (στο προαυλιο της εκκλησιας ειχε βγαλει βολτα η χαρουλα τον σκυλο της ζαχαροπουλου).η πολυκατοικια που βγαινει ο χρηστος γαμπρος και του πεφτει η γλαστρα στο κεφαλι ειναι η ιδια με αυτη που ειναι το σπιτι του ιασονα.το μπαρ που βρισκει η ειρηνη τον κλεφτη της τηλεορασης ειναι το sallon restaurant και ειναι ακριβως απο κατω απο την πολυκατοικια στο τερμα της οδου δημητρεσσα.

http://www.saloonrestaurant.gr/ (ειναι δημητρεσσα και αλκμανος)

το μερος που συγκεντρωνονται οι ληστες της τραπεζας μετα την επιθεση που τους εκανε η κατερινα ειναι μεσα στο αλσος ιλισιων λιγο πιο πανω απο την παιδικη χαρα.για τις σκηνες στην cosmos εχω την υποψια οτι κι αυτες πρεπει να ηταν στο κτηριο που ειναι απεναντι απο το χιλτον.

το μονο που δεν εχω εξακριβωσει ειναι που ηταν το μπαρακι και που ηταν το εργαστηριο του ιασονα.

στην περιοχη αυτη εμενε ο σκηνοθετης και εχει γυρισει και μερικες ταινιες με ψαλτη μιχαλοπουλο κλ.

ενας απο τη γυρω περιοχη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φτάσαμε τα 30 επεισόδια!Υπομονή 1 - 1,5 μήνα περίπου και θα έχουν ανέβει όλα!!!!
 
attack είπε:
οχι γιουλακη γιουβαρλακη
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/185338/ti-kanei-simera-i-katerina-gioulaki-/

παραδιπλα ειναι και η πολυκατοικια δραγουμη 48 αν δεν κανω λαθος.

στο παγκρατι μενει αν δεν κανω λαθος.κυκλοφορει κανονικα εξω και ειναι σχετικα αναγνωρισιμη για οσους την θυμουνται παρα τα χρονια που περασαν.

δεν γυριζοταν σε κανενα στουντιο.προσωπικα νομιζω οτι οι σκηνες που ειναι σε κλειστους χωρους ειναι μεσα στους ιδιους τους χωρους που φαινονται εξωτερικα.

δηλαδη οσα ειναι μεσα στο φαρμακειο ειναι στο φαρμακειο που φαινεται παραπανω και ειπαμε οτι ειναι στην οδο δραγουμη.το σπιτι της κατερινας νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ειναι μεσα στην πολυκατοικια δραγουμη 48 και το σπιτι του ιασονα ειναι δημητρεσσα και αντιφιλου διπλα στον αγιο χαραλαμπο ιλισιων στον πρωτο οροφο.ειναι το μπαλκονι που ειχε βγει η μαρια μαρτικα και φωναζε προς την παιδικη χαρα καποιους που εκαναν φασαρια.η παιδικη χαρα ειναι ακριβως απεναντι και ειναι αυτη που γνωριζεται ο ιασονας με την ελενη και ειναι ακριβως πισω απο την εκκλησια (στο προαυλιο της εκκλησιας ειχε βγαλει βολτα η χαρουλα τον σκυλο της ζαχαροπουλου).η πολυκατοικια που βγαινει ο χρηστος γαμπρος και του πεφτει η γλαστρα στο κεφαλι ειναι η ιδια με αυτη που ειναι το σπιτι του ιασονα.το μπαρ που βρισκει η ειρηνη τον κλεφτη της τηλεορασης ειναι το sallon restaurant και ειναι ακριβως απο κατω απο την πολυκατοικια στο τερμα της οδου δημητρεσσα.

http://www.saloonrestaurant.gr/ (ειναι δημητρεσσα και αλκμανος)

το μερος που συγκεντρωνονται οι ληστες της τραπεζας μετα την επιθεση που τους εκανε η κατερινα ειναι μεσα στο αλσος ιλισιων λιγο πιο πανω απο την παιδικη χαρα.για τις σκηνες στην cosmos εχω την υποψια οτι κι αυτες πρεπει να ηταν στο κτηριο που ειναι απεναντι απο το χιλτον.

το μονο που δεν εχω εξακριβωσει ειναι που ηταν το μπαρακι και που ηταν το εργαστηριο του ιασονα.

στην περιοχη αυτη εμενε ο σκηνοθετης και εχει γυρισει και μερικες ταινιες με ψαλτη μιχαλοπουλο κλ.

ενας απο τη γυρω περιοχη.

Thanx attack - πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες...

Το Saloon Restaurant συγκεντρώνει πολλούς πόντους για να φιλοξενήσει το πρώτο ΡΕΤΙΡΕ Gathering
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανεβαίνουν πολλά επεισόδια Ρετιρέ τώρα!Κάτι μου λέει πως μέχρι αύριο θα έχει ολοκληρωθεί σίγουρα η σειρά!
 
Μέχρι το 32ο επεισόδιο (όπου τελειώνει με την αποκάλυψη του ΘΑΝΑΣΗ ή ΘΑΝΟΥ ή ΔΗΜΗΤΡΗ και λιποθυμά η Κατερίνα) έχει ολοκληρωμένους τίτλους με τους συντελεστές (κάμερες, οπερατερ κτλ.). Από το 33ο επεισόδιο οι τίτλοι τέλους "μειώνονται" σε διάρκεια, ενώ οι τίτλοι αρχής περιέχουν τον Δάκη και όχι την αρχική τραγουδίστρια και "μεγαλώνουν" σε διάρκεια με την προσθήκη της σκηνής από το πάρτι της Αποκριάς. Άρα η πρώτη σεζόν αποτελείται από 32 επεισόδια και ο β'κύκλος από 52. Το "τελευταίο" επεισόδιο (84ο) τελειώνει με την Κατερίνα και την μητέρα ενος φλερτ της Ειρήνης; Άρα το MEGA τα έβαζε όλα τα επεισόδια. Δείτε το πρωτότυπο 84ο επεισόδιο του mega και από άλλον uploader:

by MEGATVWEB ΚΑΙ [edit]Ολόκληρο copyrighted επεισόδιο [edit] by TZIMARASTVNEW (TV RIP από επανάληψη του 2006).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
52 επεισοδια;Παρα πολλα δεν ειναι για μια σαιζον; Τοση επιτυχια ειχε; (καλα μη βαρατε, για τις αποδελτιωσεις μου ρωταω!) :ρ
 
Stormwatch είπε:
Thanx attack - πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες...Το Saloon Restaurant συγκεντρώνει πολλούς πόντους για να φιλοξενήσει το πρώτο ΡΕΤΙΡΕ Gathering
ειδα ξανα το επεισοδιο και ειναι τελικα το διπλα μαγαζι ο κιτρινος σκιουρος οχι το saloon restaurant.

μια παρατηρηση ειναι οτι ο μιλτος παπαρας ξαφνικα εξαφανιζεται απο τη σειρα.
 
Πίσω
Μπλουζα