Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Ηταν ενα κανονικο επεισοδιο, χωρις καμια εξελιξη, χωρις ενα τυπικο φιναλε.
 
Να κάνουμε ένα petition για επετειακό επεισόδιο...
 
thebest20 είπε:
Μα έχουν πεθάνει και η Κυρία Ζαχαροπούλου και η μητέρα της Κατερίνας!
Για την "κυρα-Σοφία" το ήξερα,για την "κυρία Ζαχαροπούλου" όμως όχι !!!

Είσαι σίγουρος ;;;
 
Πάντως δεν πρέπει να ήταν κι ιδιαίτερη μεγάλη σε ηλικία,μάλιστα θυμάμαι στο "Ρετιρέ" κρατιόταν αρκετά καλά θα έλεγα...
 
Η Βίκυ Βανίτα έφυγε πριν από δύο χρόνια στα 59 της. Τελευταία της τηλεοπτική εμφάνιση ήταν στο Παρά Πέντε
 
drspiros είπε:
Σωστα! Ο Τουρκογιώργης εγραψε τη μουσική στους "Μικρομεσαίους".
Εγώ πως είχα την εντύπωση ότι ο ίδιος (δεν ξέρω όνομα) έγραψε μουσική και στις δύο σειρές.Η μουσική μοιάζει και στις δύο σειρές,σαν να έχει αλλάξει η ενορχήστρωση!
 
Ολα καλά να σηζητάτε για τις σειρές του Δαλιανήδη ,και μένα μου άρεσαν.

Ρε παιδιά όμως θα ταν προτιμότερο να ασχολιόμασταν με κάτι το πιο σπάνιο.

Για παράδειγμα Θύμεται κανείς σας το ¨Τέλος της μοναξιάς¨ που προταγωνιστούσε ο Σταύρος Ξενίδης ,αν θυμάμε καλά είταν η σεζόν 1987-88. Εγώ θυμάμε ΜΟΝΟ μια επανάληψη κάπου στο 1991,απο τις κορυφέες σείρες της Ελληνικής τηλεώρασης.

Αλλα μια και (οπως κατάλαβα άλλοστε) γουστάρετε τις σειρές του Δαλιαννηδη,θα θελα να

Θύξω 2 θέματα

1ον : Που χάθηκαν όλοι εκεινοι οι ηθοποιοί που έκαναν Β΄ ρόλους (ηθοποιούς τους οποιους γνωρίσαμε απο το ελληνικό video κυρίως)

2ον : Κατα τη γνωμη μου καλλήτερη σειρά του Δαλιαννήδη Η '' Οδός Ανθέων'' ,

άν το χετε προσέξει στις σειρές που γίρισε στο mega επαναλαμβάνετε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πιστεύω ότι κόβουν τα τελευταία επεισόδια του Ρετιρέ, επειδή πέφτει τις μέρες που ξεκινάνε τα πρωινάδικα του ΑΝΤ1 και του Alpha. Και επειδή δεν θέλει να έχει χαμηλή τηλεθέαση το κόβουν και βάζουν Πεθερές. Το ξέρω γιατί θυμάμαι όταν σχόλαγα νωρίς τις πρώτες μέρες στο Λύκειο το έκαναν αυτό στο Mega. #) Καλά φέτος δεν το παίζει έτσι επειδή γιορτάζει
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Εγώ πιστεύω ότι κόβουν τα τελευταία επεισόδια του Ρετιρέ, επειδή πέφτει τις μέρες που ξεκινάνε τα πρωινάδικα του ΑΝΤ1 και του Alpha. Και επειδή δεν θέλει να έχει χαμηλή τηλεθέαση το κόβουν και βάζουν Πεθερές. Το ξέρω γιατί θυμάμαι όταν σχόλαγα νωρίς τις πρώτες μέρες στο Λύκειο το έκαναν αυτό στο Mega. #) Καλά φέτος δεν το παίζει έτσι επειδή γιορτάζει
Γεκινα το mega κοβει τις σειρες σε επαναληψη οπου τους βολευει. Ελπιζω φετος να μην κανει το ιδιο τον Σεπτεμβρη.
 
ChristosM είπε:
Γεκινα το mega κοβει τις σειρες σε επαναληψη οπου τους βολευει. Ελπιζω φετος να μην κανει το ιδιο τον Σεπτεμβρη.

Το Mega στους 2 Ξένους και στο Δέκα Λεπτά Κύρηγμα τα παίζει όλα τα επεισόδια
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Το Mega στους 2 Ξένους και στο Δέκα Λεπτά Κύρηγμα τα παίζει όλα τα επεισόδια
Δεν ξερω για το δευτερο γιατι δεν το εχω δει ποτέ, ομως οι Δυο ξενοι παιζονται διαρκως πετσοκομμενοι και με μειον 2 επεισοδια, που δεν παιζονται καθολου.
 
Μείον ένα επεισόδιο αγαπητό μου παιδί δεν παίζουν στους 2 Ξένους

Στοedit by tsalk Δεν αναφέρουμε πληροφορίες για copyright υλικό παρεμπιπτόντως το έχουν ανεβάσει

Στις 10 σκηνές η λέξη π υπάρχει. το λέει και το κοριτσάκι.

Πάντως το Mega Cosmos παίζει όλα τα επεισόδια του Ρετιρέ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, ν αυποθέσω ότι φέτος είναι η πρώτη χρονιά που δεν έχουμε την κλασσική

επανάληψη του ΡΕΤΙΡΕ ; Ή απλώς εγώ δεν το πήρα χαμπάρι ;
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Μείον ένα επεισόδιο αγαπητό μου παιδί δεν παίζουν στους 2 Ξένους
Στοedit by tsalk Δεν αναφέρουμε πληροφορίες για copyright υλικό παρεμπιπτόντως το έχουν ανεβάσει

Στις 10 σκηνές η λέξη π υπάρχει. το λέει και το κοριτσάκι.
Δυο ειναι. Ακου που σου λεω. Ενα απο τον πρωτο κυκλο (αυτο με τις κομμενες και extended σκηνες) και ενα (αυτο που λες) απο τον δευτερο.
 
Πείτε με όπως θέλετε δεν με νοιάζει αλλά εγώ φέτος δεν κατάλαβα καλοκαίρι χωρίς το Ρετιρέ.

Ξέρω είμαι ανίατη περίπτωση.
 
Πίσω
Μπλουζα