Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον - Nils Holgersson (1980)

manos426f είπε:
Χρησιμοποιείς κανα utility ασφαλείας (π.χ no script για firefox) η στο μπλοκάρει κανα utility τύπου peerguardian μήπως..;;
Γενικά άλλα posts με το youtube script,τα βλέπεις..;;
Xθες τα εβλεπα. Δεν χρησιμοποιω κανενα utility απ'αυτα που περιγραφεις, γιατι ουτε καν τα γνωριζω :)
 
Γεια σας παιδια κ καλη χρονια .Εχω παρα μα παρα πολυ καιρο να γραψω κ εγω κατι μιας και λογο δουλειας δεν μπορουσα να ειμαι ενεργο μελος..Παντος οποτε εχω λιγο χρονο μπαινω στο φορουμ να δω τυχον εξελιξεις!

Το καλυτερο για μενα επεισοδειο ηταν οταν παλευε ο χειμωνας με το καλοκαιρι και ολα τα ζωα εφευγαν μακρια απο το σημειο της αναμετρησης!! ακομα και τα δεντρα περπατουσαν κι αυτα για να φυγουν απο εκεινο το μερος στο οποιο θα ξυπνουσε ο βασιλιας χειμωνας ο οποιος ηταν ενα τεραστιο παγωμενο βουνο με ματια κ στομα και παλευε με τον ηλιο φυσοντας παγωμενο αερα και χιονι..

το θυμαται κανεις?
 
@rista Το θυμαμαι το επεισοδιο και επισης χαρηκα που μας θυμηθηκες και εσυ :) Vinnie Moore rulez :thumbup:

@Domniki Επανεγκατεστησε το addon του Adobe Flash Player απο το site του Firefox εδω :)
 
Ευχαριστώ παιδιά (όχι δεν βγαίνει κανένα επιπλέον βιντεάκι),πολύ χαίρομαι που βρήκα επιτέλους παλιά επεισόδια... :)

Καλωσόρισες rista!!!:wavey:
 
Θα εχει ηδη αναφερθει αλλα γνωριζει κανεις αν η συραφη των επεισοδιων σε ταινια των 1:20 λεπτων εχει την original μεταγλωτιση.

Εχει θεαση αποψε υστερα απο 20+ χρονια και θελω να ξερω ποσο πολυ να συγκινηθω. :D
 
Όχι, η μεταγλώτιση είναι καινούργια. Φωνή και επιμέλεια Σπύρος Μπίμπιλας.

Κράτησε τη συγκίνηση σου για άλλη φορά... :)
 
Κριμα δεν εχει δηλαδη Κωστη να κανει τον Κρουμελ.:down:

Βut still .........
 
Τα ταν τα ταν τα ταν. :clap: Έκτακτο παράρτημα o Nils Holgersson-Νιλς Χολγκερσον ( h@@p://www.imdb.com/title/tt0296386/ ) ξανά στην τηλεόραση!! :worship: :worship: :worship: Ξεκινάει στην ερτ ψηφιακή (Πρίσμα +) το Σάββατο 19/04/08 στις 16:00 και θα δείξει 2 ή 3 επεισόδια,την Κυριακή την ίδια ώρα και απο Δευτέρα 21/04/08 καθημερινά 1 επεισόδιο στις 16:30. Λεπτομέρειες εδώ h@@p://tvradio.ert.gr/digital/digital.asp επιλέξτε πάνω την ημερομηνία 19/04/08(προς το παρόν μόνο για το Σάββατο).

Κάτι έψαχνα για τον Νιλς μέσω Google σας βρήκα και είπα να σας ενημερώσω να σας φτιάξω την μέρα.

Περιμένω με μεγάλη αγωνία και εγώ,και σταυρώνω τα δάχτυλα μου να είναι η παλιά μεταγλώττιση .Θα έπερνα την Ερτ τηλ. να μάθαινα,αλλά αμφιβάλω αν θα γνωρίζουν.Αν μάθετε εσείς κάτι παραπάνω....το γράφετε εδω!

:hurrah: :hurrah:
 
Αυτα ειναι ΩΡΑΙΑ νεα.Και καλη φαση που θα ανεβει στη ψηφιακη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο cinemakis ωραια νεα για τους προνομιουχους που εχουν στον τοπο τους "Ψηφιακη" ,παρα τις εξαγελιες τις η ΕΡΤ για καλυψη ολων των μεγαλων πολεων μεχρι το 2007 αυτη............ :sealed: :zip:
 
Αγαπητέ cinemakis, καλύτερο πρώτο πόστ, δε θα μπορούσες να κάνεις!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση αν και εδώ, δεν έχουμε ακόμα ψηφιακή ΕΡΤ! :angry:
 
Σημερα κιολας αγοραζω το Samsung HR753 και ετοιμαζομαι για βολτα με αγριοχηνες....να σαι καλα cinemakis :thumbup:
 
Εντάξει....πάω να πάρω ψηφιακό δέκτη!!! ΤΩΡΑΑΑΑ !!!!
 
Wally είπε:
Αυτα ειναι ΩΡΑΙΑ νεα.Και καλη φαση που θα ανεβει στη ψηφιακη για καλυτερα εμμμμ rips
Kαι πως θα τα κανεις τα rip εχεις dvd recorder με ψηφιακο δεκτη; :D

Τα απλα video-dvd rec δεν γραφουν ψηφιακο σημα.

Το ps3 με το "play tv" συντομα θα το κανει. :tease:
Eκτος αν εχεις στο pc σου καρτα....... :xm:
 
Aardvark είπε:
Kαι πως θα τα κανεις τα rip εχεις dvd recorder με ψηφιακο δεκτη; :D Τα απλα video-dvd rec δεν γραφουν ψηφιακο σημα.

Το ps3 με το "play tv" συντομα θα το κανει. :tease:
Eκτος αν εχεις στο pc σου καρτα....... :xm:
ε καλά...μην ανησυχείς...όλο και κάποιος θα βρεθεί να το κάνει χεχε :cool: #)
 
Ό,τι καλύτερο για πρώτο post φίλε cinemakis !!!

Πραγματικά είναι πολύ ευχάριστο νέο !!!
 
Τα νέα δεν είναι απλώς ευχάριστα, είναι συγκινητικά....

Στις επάλξεις όσοι έχουν ψηφιακό δέκτη, θα πολεμήσετε και για τους άλλους... :)
 
Μόλις σήμερα απέκτησα αποκωδικοποιητή, και ανυπομονώ... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
Με βαση τη διαρκεια της προβολης και την περιληψη που εχει στις 19/4 (σαββατο) αυτο που θα προβληθει ειναι η ταινια του Νιλς Χόλγκερσον.
 
Ελπίζω να αρχίσουν τα κανονικά επεισόδια από 21/4 ώστε να το δούμε κανονικά όπως παλιά...

Im so excited guys!!!

Ναι από 21/4 αρχίζει.... το είδα στο πρόγραμμα του πρίσμα +

[edit]

Akis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα