Το μικρό σπίτι στο λιβάδι (Little house on the prairie)

Μεταγλωτισμένο δεν κυκλοφορεί σε videoclubs κλπ!Με αγγλικούς υπότιτλους βολεύει αν το αγοράσεις από το amazon κλπ!
 
CAT2008 είπε:
Θυμάμαι οτι η μεγάλη κοπέλα είχε τυφλωθεί, αλλα απο τι???
Απαντάω ένα χρόνο μετά αλλά τώρα το είδα. :) Είχε τυφλωθεί επειδή είχε περάσει μια ασθένεια με υψηλό πυρετό λίγα χρόνια πριν. Από τότε σταδιακά άρχισε να τυφλώνεται αλλά φυσικά δεν το είχε καταλάβει ούτε αυτή αλλά ούτε και οι γονείς της αφού από νωρίς είχε μυωπία. Όταν κατάλαβαν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ήταν ήδη ένα βήμα πριν την τύφλωση. Δεν θυμάμαι ακριβώς την ασθένεια αλλά υπήρχαν 2 επεισόδια στο τέλος του 3 κύκλου γι'αυτό το θέμα και εκεί η Μary κόντεψε να χάσει την ζωή της. Γενικότερα υπήρχαν πόλλες ασθένειες παλαιότερα και λόγω έλλειψης φαρμάκων και γιατρών υπήρχε και μεγάλη θνησιμότατα σε νεαρά άτομα, κυριώς παιδιά.

Όπως θα κατάλαβες είναι μια από τις αγαπημένες μου τηλεοπτικές σειρές...ακόμα και τώρα την βλέπω άνετα. #)
 
ChristosM είπε:
450 ευρω δεν χαρακτηριζονται ως "μόνο" !!
Τώρα έχει πέσει η τιμή τους 125$...μάλλον κανείς δεν θα έδινε τόσα λεφτά.

http://www.amazon.com/Little-House-Prairie-Complete-Television/dp/B001EL6ECM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271685619&sr=8-1

Βέβαια δεν ξέρω πόσα είναι τα έξοδα αποστολής αλλά σίγουρα θα είναι κάτω από 450 ευρώ...πω πωωωωω ακους εκεί 450 ευρώ...πάνε καλά;;
 
Η σειρά που μεγάλωσε γενιές και γενιές... Όλοι οι φανς ενωθείτε να απαιτήσουμε επαναπροβολή της -- αυτή τη στιγμή πάντως παίζεται στη Γαλλία - πιθανότατα και αλλού αλλά για εκεί το γνωρίζω από πρώτο χέρι, ήμουν πρόσφατα και εννοείται πως κόλλησα στην οθόνη. Πέτυχα δε τρομερή σκηνή, με τα μικρά στη λίμνη και τη Nellie, συμπάθεια ΟΛΩΝ μας, είμαι σίγουρη, να κοροϊδεύει ένα αγοράκι ότι δεν ξέρει να κολυμπάει. Ώσπου παίρνει ανάποδες το αγοράκι και τη βουτάει μέσα προκαλώντας το γέλιο όλων των παιδιών. Μα ποιος να συμπαθήσει αυτή τη γλυκιά φατσούλα...;
 
Dominion είπε:
Η μηλόπιτα σας κυρία Ινγκλς είναι η ωραιότερη σε ολόκληρο το δυτικό Αρκάνσας!!!

Λόραααααααα!!!!

Μπαμπά που πάς? Να φτιάξω το σπιτάκι του Κυρίου Όουεν που αλλού?

αν αυτές οι ατάκες σας φέρνουν ενα θλιμένο χαμόγελο στα χείλη είστε παιδί της δεκαετιάς του 1980. (ενα δάκρυ κύλισε)
Δε μου λεν τίποτε : (

Οι ατάκες που μου φέρνουν ενα θλιμένο χαμόγελο στα χείλη είναι

"Counter Terrorists Win!"

RAT-TA-TA-TA-TA-TA-TA-TA-!!!!

"FIRE IN THE HALL!!!"

ΜΠΑΑΑΜ! ΜΠΟΥΜ! ΜΠΑΜ! ΡΑΤΑ-ΤΑ-ΤΑ-ΤΑ-ΤΑ-ΤΑΤΑ-ΚΑΡΑΤΑΤΑ!

"Pull Back Off!"

ΜΠΑΜ ΜΠΟΥΜ! ΜΠΑΜ! ΤΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡρρρρρρρ!! σσσσσσ.....

"Terrorists Win!"

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

getimage.php


ΤΣΑΚ! ΤΣΟΥΚ! ΤΣΑΑΑΚ! ΑΑΑΑ!!

ΑΡΠΑ ΤΗΝ ΡΕ ΚΑ... ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΚΟΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ!!!

im-409-counter-strike-source-2004.jpg


Έτσι!!! Το μικρο σπιτι στο λιβαδι, Τι Φλωριές είναι αυτές ρε?

Είμαι παιδί της δεκαετίας 2000 : D : P

0ΧΑ0ΧΑ0ΧΑ0ΧΑ0ΧΑ0ΑΧ0ΧΑ0

Υ.Γ.

Λοοολ για τα μπάζα η γενιά μας, έβλεπα ολα αυτά κ λεγα

"Μα πως καταντησαμε τοσο βαιοι? :( (((( " σε 20 χρονια?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μηπως φιλε esgol εχεις μπει σε λαθος φορουμ? Εισαι παιδι της δεκαετιας 2000 οπως εγραψες και εμεις εδω θυμομαστε τις δεκαετιες του '70 και του '80 που τις ζησαμε και τις υπερ-αγαπουμε...
 
Μπα απλα ηθελα να κανω λίγη πλάκα, και να τονήσω αυτο, πόσο διαφορετικά πρότυπα και χομπι υπάρχουν απο εποχη και εποχη. απλα βασικα τις τελευταιες 10ετιες φαινεται να αλλαζουν με ρυθμο αστραπης.

Ειχα προλαβει κ γω μερικα επεισοδιο απ το μικρο σπιτι στο λιβαδι, το 96-97 αλλα νταξυ μετα τα κοψαν κ δεν ειχα δωσει σημασια. :(

Αλλα βασικα ναι, οι αξιες που μετεδιδαν ηταν πιο ουσιωδες απο τις σημερινες. Τουτες εδω δεν εχουν νοημα καν βασικα.

Υ.Γ. γενημμενος το 1990 ειμαι
 
Η αλήθεια είναι ότι όταν αναφέρω τις αγαπημένες μου σειρές τη σήμερον ημέρα, αντιμετωπίζω το χλευασμό :(
 
Το αφιερωμα της Ραδιοτηλεορασης σημερα

ειναι ((Το Μικρο Σπιτι στο Λιβαδι))

picture.php


picture.php
 
Μακάρι με αφορμή αυτό το αφιέρωμα να το κυκλοφορήσει σε DVD,μεταγλωτισμένο,με περίπου 4 επεισόδια σε κάθε DVD!
 
ειχα στενοχωρηθει πολυ οταν πηρε φωτια το σχολειο και καηκε το μωρο της μαιρης και η γυναικα του τζωναθαν δεν ξερω γιατι επελεξαν να το κανουν αυτο δεν μου αρεσε καθολου αυτο το επεισοδιο σκετη καταθλιψη
 
Ευχαριστούμε για τη δημοσίευση, FORD!
 
loukritia_p είπε:
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ Ή ΕΣΤΩ ΜΕ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ?ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΥΓ. Παιδιά, καλό θα ήταν ένας συντονιστής να αφήσει μια προειδοποίηση στον χρήστη loukritia_p σχετικά με τους κανόνες του forum.

Regards,
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παράθεση:Αρχικό μήνυμα απο loukritia_p Εμφάνιση μηνυμάτων

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ Ή ΕΣΤΩ ΜΕ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ?ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΥΓ. Παιδιά, καλό θα ήταν ένας συντονιστής να αφήσει μια προειδοποίηση στον χρήστη loukritia_p σχετικά με τους κανόνες του forum.

Regards,

sparklingeagle καλό θα ήταν να έβλεπες και πότε το πόσταρε ο/η loukritia_p. Ήταν στις 07-03-08!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ήταν και το μοναδικό ποστ!!!!!

ΕΛΕΟΣ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sparklineagle εκτος απο τους κανονες του φορουμ υπαρχει και η αποδεκτη ή οχι συμπεριφορα. Δεν ειναι αποδεκτο να σου κανει παρατηρηση/υποδειξη ο supermoderator του φορουμ και εσυ να σβηνεις το post σου - αφηνοντας τον να φαινεται οτι μιλαει μονος του.

Επισης αυτο το στυλ των youtube και wiki links που κατα κορον ακολουθεις δεν προσφερει τιποτα εδω. Ολοι μας εχουμε τη δυνατοτητα να δουμε υλικο στο youtube και να διαβασουμε wikis. Και δεν μιλαμε για 10-20-30 αλλα για 600+ posts.
 
Δείτε πως είναι σήμερα οι πρωταγωνίστριες απο το μικρο σπίτι στο λιβάδι. Επίσης δείτε την Melisa sue Aderson ( Μαίρη Ινκαλς) να μιλάει για το βιβλίο που έγραψε σχετικά με το μικρο σπ΄τι στο λιβάδι

http://www.zappit.gr/default.php?pname=Article&cat_id=8&art_id=7435
 
Δεν ήξερα οτι τη φωνή του Αλμπερτ την έκανε γυναίκα! Thanks Tonytony
 
Πίσω
Μπλουζα