Τσόκαρα

Και όμως... δυστυχώς για τα πλευρά μου, τα τσοκαρα είναι απολύτως ανατομικά και κάνουν καλό σε φλεβιτη και σε πόνους των ποδιών. Γυμναζουν τα πόδια και προστατεύουν από το κοτσι. Πέρα από αυτά, είναι ο μόνος τρόπος να συνετήσεις συζυγο και παιδιά καθότι το τσοκαρο αποτελεί τον κυριότερο φόβο. Τώρα χωρίς πλάκα πριν λίγους μήνες που τσακωθηκα με τη γυναίκα μου, πατησε με το τσοκαρο τα cd μου και τα έκανε κομμάτια. Άσε τις ξεγυρισμενες που έπεσαν.
 
Ρε παλικάρι μου, με το συμπάθιο κιόλας και μπαρδόν για το οφτόπικ, αλλά μήπως να σκεφτόσουν το διαζύγιο?! :D
 
Επιτρέψτε μου και εμένα off topic. Νίκο, ρε αδερφέ γυναίκα παντρεύτηκες ή την μετεμψύχωση του σουγκλάκου;
 
nikos2009 είπε:
Και όμως... δυστυχώς για τα πλευρά μου, τα τσοκαρα είναι απολύτως ανατομικά και κάνουν καλό σε φλεβιτη και σε πόνους των ποδιών. Γυμναζουν τα πόδια και προστατεύουν από το κοτσι. Πέρα από αυτά, είναι ο μόνος τρόπος να συνετήσεις συζυγο και παιδιά καθότι το τσοκαρο αποτελεί τον κυριότερο φόβο. Τώρα χωρίς πλάκα πριν λίγους μήνες που τσακωθηκα με τη γυναίκα μου, πατησε με το τσοκαρο τα cd μου και τα έκανε κομμάτια. Άσε τις ξεγυρισμενες που έπεσαν.
Είναι κάποιες φορές που οι συζυγικοί τσακωμοί ξεφεύγουν λιγάκι… :precry:

Πιστεύοντας ότι υπερβάλλεις στην αφήγησή σου χάριν αστεϊσμού, στο ίδιο πνεύμα θα σου πρότεινα την πιο κάτω λύση του ανδρικού τσόκαρου, για μην έχει η σύζυγος υπεροπλία δυνάμεων!



Btw, το πιο πάνω γυναικείο τσόκαρο είναι εδώ και πολλά χρόνια το αγαπημένο μου καλοκαιρινό παπούτσι! Στις διακοπές φοριέται άνετα από το πρωί μέχρι το βράδυ… :cool:

tsok.jpg

tsok.jpg
 
nikos2009 είπε:
Και όμως... δυστυχώς για τα πλευρά μου, τα τσοκαρα είναι απολύτως ανατομικά και κάνουν καλό σε φλεβιτη και σε πόνους των ποδιών. Γυμναζουν τα πόδια και προστατεύουν από το κοτσι. Πέρα από αυτά, είναι ο μόνος τρόπος να συνετήσεις συζυγο και παιδιά καθότι το τσοκαρο αποτελεί τον κυριότερο φόβο. Τώρα χωρίς πλάκα πριν λίγους μήνες που τσακωθηκα με τη γυναίκα μου, πατησε με το τσοκαρο τα cd μου και τα έκανε κομμάτια. Άσε τις ξεγυρισμενες που έπεσαν.
Είναι κάποιες φορές που οι συζυγικοί τσακωμοί μπορεί να ξεφύγουν λιγάκι… :precry:

Πιστεύοντας ότι υπερβάλλεις στην αφήγησή σου χάριν αστεϊσμού, στο ίδιο πνεύμα θα σου πρότεινα την πιο κάτω λύση του ανδρικού τσόκαρου, για μην έχει η σύζυγος υπεροπλία δυνάμεων!



Btw, το πιο πάνω γυναικείο τσόκαρο είναι εδώ και πολλά χρόνια το αγαπημένο μου καλοκαιρινό παπούτσι! Στις διακοπές φοριέται άνετα από το πρωί μέχρι το βράδυ… :cool:

tsok.jpg
 
Δε βαριέσαι.... Χρειάζεται και καμία τσοκαριά για ανάβουν τα αίματα.
 
Το σαμπό πάλι είναι άλλο πράγμα.
 
Αυτά τα ξύλινα λέω. Όχι αυτά στη φωτο με τη λαστιχενια σολα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει γυναίκα που να φοράει αυτό... το πράμα!...
 
Μερικές φορές πέφτουν κάτι επικά ποστ στο grm, που ακόμη και ο Θωρ με τον Κρομ κάνουν παύση και διαβάζουν τα thread.
 
Συμφωνώ απόλυτα μα τον Κρομ !
 
Τσόκαρα και παλι τσόκαρα. Συνετιζουν τους ανυπάκουους συζύγους και κάνουν σέξυ τα πόδια των γυναικών. Χαχα.
 
Έχω φάει "ξύλο" εγώ με ιπτάμενα τσόκαρα απο την μαμά μου, να φάνε κι οι κότες!!

τα φοβόμουν πιο πολύ κι απ'οταν άκουγα συρτάρι να ανοίγει για τις κουτάλες! :p

+1 οποίος με πιάνει...
 
Τα τσόκαρα με τακούνι είναι από τα πιο σέξι γυναικεία παπούτσια.

Π.χ.
tsokaro-fashion-gyn-id-a16121-black.jpg
images
25rnq1e.jpg
 
Σ' όποιον αρέσει το ξύλο, κυριολεκτικά ή μεταφορικά. De gustibus non est disputandum, αλλά προσωπικά προτιμώ να αποφεύγω τα καρούμπαλα.
 
Δε μιλαμε για τσοκαριά στο κεφάλι. Εμένα στα χέρια και στα μπούτια μου τις βρέχει άμα δεν την ακούω. ?
 
Καλοκαίρια 1989 και μέχρι περίπου το 1994. Εγώ με την παρέα τότε φοιτητές. Πηγαίναμε παραλία και dress code απίστευτο.
Εγώ με το στρογγυλόφάναρο παπάκι μου 50αρι, ξεκράνοτος χωρίς μπλούζα από πάνω με την παντόφλα την baffalo να μπλέκεται συνέχεια όταν άλλαζα ταχύτητα και να κινδυνεύω να σκοτωθώ. 
Ο κολλητός μου με την XR μηχανή του τα ίδια με μένα ξεκράνοτος και ξυπόλητος και να κάνει σούζα.
Η Μαρία η καλύτερη μας φίλη από πίσω μας με το Fiatακι της να ακολουθεί να μας προλάβει με τσόκαρο σολ και πάντα να λέει όταν φτάναμε ότι της γλιστρούσαν συνέχεια από τα πεντάλ και ότι καμία μέρα θα βρεθεί στον γκρεμό.
Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να ρωτήσω κι εσάς εάν έχετε παρόμοιες εμπειρίες από τα νεανικά σας χρόνια, πηγαίνατε παραλία και οδηγούσατε πχ( παντόφλα, σαγιονάρα τύπου buffalo, τσόκαρα σολ) ????

Τι όμορφα αλλά και επικίνδυνα τα νιάτα τελικά , τώρα που σκέφτομαι όλα αυτά καταλαβαίνω τι σημαίνει να έχεις άγνοια κινδύνου, μακάρι οι σημερινοί νέοι να μην κάνουν τέτοια,
50528977_790926057924830_1470240603332673536_n.jpg

50699178_790339237983512_6471160296407826432_n.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα