Τσόκαρα

Φορούσατε τέτοια τσοκαρα στα 80ς?
 
Θύμαμαι πολύ κόσμο με τσόκαρα τα 80s μεταξύ των οποίων η μητέρα μου και οι αδελφές της και λοιποί συγγενείς. Οι παντόφλες τύπου buffalo ποιες είναι; Μπορεις να ανεβάσεις φωτό;
 
Θύμαμαι πολύ κόσμο με τσόκαρα τα 80s μεταξύ των οποίων η μητέρα μου και οι αδελφές της και λοιποί συγγενείς. Οι παντόφλες τύπου buffalo ποιες είναι; Μπορεις να ανεβάσεις φωτό;
Αυτές ειναι

FB_IMG_1548930854081.jpg
 
Χαχα.....θρυλικές, κλασικές. Νομίζω όλοι είχαμε δει ανθρώπους να τις φορούν ιδιαίτερα στην επαρχία. 
 
Εγώ ως παλαιότερος φορούσα ο ίδιος, ήταν οι τελευταία λέξη της μόδας για χρόνια :) (Διότι οι σαγιονάρες με δίχαλο ήταν για τουρίστες και γυναίκες). Ήμουν Αμερική όταν εμφανίστηκαν οι μπλε πλαστικές χωρίς Χ
 
Χαχα.....θρυλικές, κλασικές. Νομίζω όλοι είχαμε δει ανθρώπους να τις φορούν ιδιαίτερα στην επαρχία. 
και στο στρατο επισης οι παντοφλες buffalo κυκλοφορουσαν πολυ...
 
Εγώ τις ξέρω ως οικοδομικές. Τις φοράγανε για οικοδομικές εργασίες ως παπούτσι ασφαλείας γιατί δε γλυστράγανε. Στυλιστικά φτάνανε στο peak τους αμα φορούσες κάλτσα από μέσα ιδίως μαύρη.

Τα τσόκαρα με τακούνι είναι από τα πιο σέξι γυναικεία παπούτσια.

Π.χ.
tsokaro-fashion-gyn-id-a16121-black.jpg
images
25rnq1e.jpg
Χαχα όταν βλέπω αυτά τα τσοκαρα μου θυμίζουν το grease και μου ρχετε να τραγουδήσω....

I ve got chills they re multiplying

And l m losing control....
 
Πίσω
Μπλουζα