Τόλμη και γοητεία (The Bold and the Beautiful)

1cedzc7.jpg
 
Δεν εχει πια τα γλυκα ματακια του τοτε, αλλα τα υπολοιπα μια χαρα τα βλεπω :)
 
Δε θα το πω...θα το ζωγραφισω :D

+ruger%20redhawk%20cal.%2044%20magnum.jpg
 
Γύρνα το απ'την άλλη, θα σκοτώσεις καναν άνθρωπο

xxxzl3.jpg


Κατα τα άλλα +1 :p
 
Γεια είναι η πρώτη φορά που γράφω.Για να απαντήσω στην ερώτηση αν ακόμη γυρίζεται,έχω να πω ότι μια αμερικανική σαπουνόπερα μόνο κόβεται για λόγους τηλεθέασης.Η Τόλμη και γοητεία(The Bold and the Beautiful ΗΠΑ,Αγγλία-Amour,Gloire et Beaute για Γαλλία,Top Models για Βέλγιο,Beautiful για Ιταλία)σε λίγες ημέρες γίνεται 21 με πολύ προοπτική μπροστά της,αφού από το 1998 βρίσκεται στη 2η θέση της τηλεθέασης παρόλο που τα ποσοστά τηλεθέασης αυτής και όλων των σαπουνοσειρών έχουν πέσει πολύ.Επίσης είναι η νεώτερη από όλες τις σαπουνόπερες( 1987).Πιο πρόσφατες κόπηκαν.Προβάλλεται σε 100 χώρες και το πιο σοκαριστικό και σε χώρες του Αραβικού κόσμου(Αναρωτιέμαι πως οι άραβες βλέπουν μια γυναίκα που έχει πάρει ό,τι αρσενικό κινείται στη σειρά και πολλαπλώς).

Πρέπει να γνωρίζεται ότι η Ελλάδα υπήρξε βαρόμετρο για την επιτυχία της σειράς στα πρώτα χρόνια(Πρώτα έγινε επιτυχία εδώ και μετά ακολούθησε η Ιταλία-βλέπε Ραφαέλλα Καρρά που σε σόου της είχε λυσσάξει και ρίχτηκε στον Ρονν Μος).Από τα ευτράπελα...Η απόλυση της πρώτης Κρίστεν που δήλωσε στη...ραδιοτηλεόραση ότι η Κρίστεν είναι ηλίθια για να την κερατώνει επανηλημμένως ο Κλαρκ...Επίσης η φήμη ότι ο Ρονν Μοσς πέθανε που έφτασε μέχρι και τα στούντιο.Θυμάστε μήπως έναν παλιό δημοσιογράφο τον Χρήστο Οικονόμου που έκανε αφιερώματα για την ΕΡΤ από τος Λος ΄Αντζελες για τη σειρά?

Γιατί όμως όλη αυτή η υστερία του κόσμου τότε?

Είχαν προηγηθεί σαπουνόπερες εξ αμερικής αλλά όλες ήταν εβδομαδιαίες(Ντάλλας,Δυναστεία ακόμη και η μινι σαπουνόπερα Επιστροφή στην Εδέμ-αφορούσε μια κυρία που στον ελεύθερο χρόνο της έπαιζε με κροκόδειλους στην πισίνα της που τόσο γενναιόδωρα είχε τοποθετήσει ,αν θυμάμαι καλά,ο σύζυγος με την καλοκάγαθη μέγαιρα ερωμένη του.).

Όμως το μεγάλο μπαμ της σειράς έγινε το 1989-περίοδο πολιτικών αναταράξεων για την Ελλάδα και τι περίεργο επιτυχία στην Ιταλία έγινε πάλι σε περίοδο αναταράξεων πολιτικών.Σύμπτωση?Μπορεί.Γκαντεμιά?Πιο πιθανό.

Πάντως η τόλμη και γοητεία έχασε τη γοητεία της στην Ελλάδα και από την κακομεταχείριση των καναλιών(ΕΤ1,ΑΝΤ1,ΣΚΑΙ,ΣΤΑΡ,ΑΛΤΕΡ,ΚΑΝΑΛΙ 10,ΝΕΤ,ΕΤ1 και ΕΤ3).Σκεφθείτε μόνο ότι μεταξύ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 10 και ΝΕΤ χάθηκαν

κάποιοι μήνες επεισοδίων.Αυτά.
 
Antonis είπε:
Σκεφθείτε μόνο ότι μεταξύ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 10 και ΝΕΤ χάθηκαν κάποιοι μήνες επεισοδίων.Αυτά.
το κακό δεν είναι πως χάθηκαν κάποιοι μήνες αλλά πως διασώθηκαν ένα σωρό χρόνια..
 
Όταν πήγαινα μικρός σχολείο και είχε αρχίσει να παίζεται η Τόλμη και Γοητεία είχαμε όλοι παρατσούκλια από την σειρά. Είχαμε γεμίσει Ριτζ,Θορν, Μπρουκ κλπ.

Εμένα πάντος πιο πολύ μου άρεσε η Αγιά Βαρβάρα (Σάντα Μπάρμπαρα), γιατί είχε πιο πολύ δράση.
 
Παιδιά ξέρετε πώς πάει τώρα από τηλεθέαση η σειρά στην Ελλάδα?Απορία το έχω.
 
Κοιτα,αν σκεφτουμε οτι ο μεσος ορος της Ετ3 ειναι 3-4%,θα ειναι σχεδον αδυνατο να κανει διψηφιο νουμερο η Τολμη!
 
Πάντως πρέπει να έχει τα πρωτεία στις αλλαγές καναλιών!!! Μόνο στο ΜΕΓΚΑ δεν έχει παίξει; Και γω που νόμιζα ότι την έβλεπα εκεί!!!!

Κάνει 1 με 2 % τηλεθέαση :) Εχει γίνει κουλτουριάρικη σειρά! Μόνο για λίγους χαχαχα
 
Antonis είπε:
Παιδιά ξέρετε πώς πάει τώρα από τηλεθέαση η σειρά στην Ελλάδα?Απορία το έχω.

Πάει αρκετά καλά αν αναλογιστείς τις "βόλτες" που έχει κάνει στα κανάλια! :xm:

Σύμφωνα με στοιχεία που φαίνονται στο περιοδικό tvzapping κάθε εβδομάδα, έχει κοντά στο 2%, δηλαδή την παρακολουθούν καθημερινά 200.000 άτομα! Δεν είναι και λίγα, αν προσθέσουμε και κάποιους περιστασιακούς ή άλλους (όπως εγώ) που το γράφουν και το βλέπουν στο DVD player. Στα "μικρά" νούμερα (ανοικτές τηλεοράσεις) έχει κοντά στο 9-10% πολύ πιο πάνω από το 3-4% της ΕΤ3. Γι αυτό εξάλλου και δείχνουν διπλά επεισόδια.
 
Η 'brooke' έχει γυρίσει ταινία με τον Ian Ziering (steve από το Beverly Hills, 90210) με πολύ καυτές σκηνές σε μπανιέρα!!!

[edit by manos426f:ΠΡΟΣΟΧΗ,όποιος προσβάλλεται εύκολα από σκηνές γυμνού,να ΜΗΝ ανοίξει το παρακάτω link !!!]

"http://www.celebritymoviearchive.com/members/thumbs/k/Katherine_Kelly_Lang01@Subliminal_Seduction-LunarScan169.jpg"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΡΟΣΟΧΗ,όποιος προσβάλλεται εύκολα από σκηνές γυμνού,να ΜΗΝ ανοίξει το παραπάνω link !!!
 
Ποπο! ανοιξα την φωτογραφια και σοκαριστηκε ο διπλανος μου!! Ειδες η Μπρουκε;

Μια μερα ετυχε κατα λαθος μετα απο 10 χρονια να πεσω σε ενα επεισοδιο εδω στην Ιταλια και μολις τους ειδα ολους χουφταλα με επιασε καταθλιψη... τι ειναι ο ανθρωπος τι ειναι η ζωη του...

Αν και για να ειμαι πιο ειλικρινης σκεφτηκα το "αμα γερασει ο ανθρωπος ασπριζει το μαλλι του, του πεφτουνε τα δοντια του, πεφτει και...}"\]]". Στεναχωρηθηκα!
 
....διάβασα προ ολίγου στο επίσημο site της σειράς ότι από τον περασμένο Απρίλιο η Καρολάϊν (Joanna Johnson) επέστρεψε στην σειρά....
 
Μετα το θανατο της Καρολαιν, η Τζοαννα ειχε ηδη επιστρεψει ως διδυμη αδελφη της (Καρεν), και ειχε καστανο μαλλι

Βρε κατι μουφες που εντυπωσιαζαν τον κοσμο τοτε :Ρ

Η επιστροφη της ειναι φυσικα και παλι ως Καρεν, οχι ως Καρολαιν

Να πως ειναι σημερα

308.soaps_lg_joanna_johnson.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Antonis είπε:
Όμως το μεγάλο μπαμ της σειράς έγινε το 1989-περίοδο πολιτικών αναταράξεων για την Ελλάδα και τι περίεργο επιτυχία στην Ιταλία έγινε πάλι σε περίοδο αναταράξεων πολιτικών.Σύμπτωση?Μπορεί.Γκαντεμιά?Πιο πιθανό.
Εκτός του ότι το 1987 που έκανε το μπαμ η σειρά στην ελλάδα, δεν ήταν περίοδος πολιτικών αναταράξεων αλλά απλώς παρακμής :D το 1990 που ξεκίνησε να παίζεται στην ιταλία, επίσης δεν είχε ξεσπάσει η tangentopoli (και ούτε και νομίζω να έκανε μπαμ, αλλά τεσπα).

Μα πού το διάβασες το σχολιάκι αυτό? ενδιαφέρομαι :eek:
 
Νομίζω πως αυτός ήταν ο καλύτερος Θόρν ε;

picture.php
 
Ο Ριτζ ηταν, και δεν εχει αλλαξει ηθοποιο :Ρ
 
Πίσω
Μπλουζα