Τόλμη και γοητεία (The Bold and the Beautiful)

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
189

nik2010

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
Η κάθε μία είναι 130 λεπτά , οπότε είναι κάπου 5 επεισόδια !

nik2010

RetroN00b
Αντιδράσεις
2

nik2010

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
thebest20 είπε:
Ενδιαφέρουσες οι βιντεοκασέτες.Δηλαδή κάθε μία είχε 1-2 επεισόδια και έβγαιναν πολλές?

boldgreek

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Καλά απίστευτο! Δεν ήξερα ότι είχαν κυκλοφορήσει αυτές οι βιντεοκασέτες!! Τι περιλαμβάνουν; Πάντως στη Γερμανία ξεκίνησαν από πέρισυ να κυκλοφορούν DVD με τα πρώτα επεισόδια! Η σειρά είναι πολύ δημοφιλής στην Ευρώπη. http://www.amazon.de/reich-sch%C3%B6n/s?ie=UTF8&keywords=Reich%20und%20Sch%C3%B6n&page=1&rh=i%3Aaps%2Ck%3AReich%20und%20Sch%C3%B6n Κάθε DVD περιέχει 25 επ. και μπορείς να τα δεις στα αγγλικά ή μεταγλωτισμένα στα γερμανικά. Έχω ήδη αγοράσει τα επ. 1-100.

voyager747

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Γεια κι από εμένα.

΄Εχει κανα δυο εβδομάδες που έφυγε η Στέφανι από την τόλμη και γοητεία και να που έκανε ένα μινι καμπακ για δύο επεισόδια.Την παρασκευή που μας πέρασε λοιπόν ο απαρηγόρητος ΄Ερικ-που όλο και πιο κοντά έρχεται με την ελαφρώς γκα-γκα αδελφή της Στέφανι,Παμ-βάζει ενώπιον της οικογένειας και φυσικά και της απαρηγόρητης,επίσης,Μπρουκ -η οποία έπνιξε τη λύπη της για τον χαμό της τέως πεθεράς της(Ο Ριτζ την εγκατέλειψε στο ταξίδι του μέλιτος όταν διαπίστωσε ότι εκείνη ερχόταν σε επικοινωνία με τον πατέρα της κόρης της Χόουπ) [edit] με τον άντρα της αδελφής της,Μπιλ-dvd στο οποίο η Στέφανι ορίζει γενικό διευθυντή του οίκου μόδας τον ΄Ερικ.

ΥΓ Ο δημιουργός της σειράς αποκαλύπτει στο περιοδικό soap opera digest που μόλις κυκλοφόρησε ότι ο Ριτζ θα επιστρέψει.Θα υπάρξει καινούρια διανομή για τον ρόλο.Τώρα αν ο Ρον Μος αποφασίσει να επιστρέψει,ευπρόσδεκτος.Το πιθανότερο πάντως είναι να τον παίξει άλλος ηθοποιός.

ΥΓ2 ΄Ολοι μπορούν να παρατηρήσουν ότι τα τελευταία δύο χρόνια η σειρά έχει αφεθεί στον αυτόματο πιλότο.Το μέλλον αβέβαιο...

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Clemence

RetroAdept
Αντιδράσεις
60
Η Στέφανι είναι χρόνια που έχει καρκίνο και πεθαίνει. Ο Ρίτζ είναι θεός που αποφάσισε να φύγει πριν φθαρεί στο ρόλο )))

Android

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
Ακόμα έχω απωθημένα, όταν η μάνα μου έκανε κατάληψη της τηλεόρασης και δεν μπορούσα να δω τις αγαπημένες μου εκπομπές/σειρές...

Spybil

RetroActive
Αντιδράσεις
20
Ναι, ναι, το ομολογώ... το τελευταίο διάστημα την ξαναπαρακολουθώ στις 2.30 τη νύχτα που η ΕΤ3 μεταδίδει σε επανάληψη το επεισόδιο ημέρας και μπορώ να πω ότι κατόρθωσα να κάνω μια σχετική ανασύσταση του γενεαλογικού: ποιο παιδί είναι ποιου συνδυασμού κ.τ.λ. Πάντως ακόμα παίζουν και ο Ριτζ και η Στέφανι, αν και η πλοκή διαδραματίζεται κατά κύριο λόγο πάνω στα παιδιά. Επίσης πλέον είναι η Μπρουκ αυτή που κατηγορεί άλλους ότι προσπαθούν να manipulate προσωπα και καταστάσεις!!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.610
Δυο φωτο μου απο το καλοκαιρι του 90 και την επισκεψη των δυο σταρ απο περιοδικο της εποχης.

DSC02879.jpg

pardalotzatziki

RetroNuts!
Αντιδράσεις
125
Μεγαλη αγωνια με την "Τολμη"...

Ειχανε πει τοτε οι παραγωγοι οτι ειχαν σκοπο να την κανουν τη μακροβιοτερη σειρα, το πετυχαν?

johnalepou

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
134
Η δημοσια τηλεοραση θα αγορασει νεα επεισοδια?

butch_cassidy

Retro Member
Αντιδράσεις
55
Τελευταία ξεκίνησα να το βλέπω ξανά :p γιατί προβάλλεται σε απογευματινή ώρα σε χώρα του εξωτερικού που βρίσκομαι. Έχω να το δω πραγματικά από τα ένδοξα χρόνια του( τέλη 80s) που ήμουνα παιδάκι. Ε, και μιας και το πέτυχα λέων κάτσε να δω τι παίζει με τούτο. Απ'ότι καταλαβαίνω τα επεισόδια που βλέπω είναι 2-3 χρόνια παλαιότερα μιας και ο Ριτζ με τη Στεφανι ακόμα παίζουν. Έχει πλάκα να τους βλέπεις όλους αυτούς γερασμένους να κάνουν 25 χρόνια τον ίδιο ρόλο!! Από την άλλη βέβαια μάλλον είναι τυχεροί οι ηθοποιοί που έχουν σταθερή δουλειά τόσα χρόνια σε σχέση με άλλους συναδέλφους τους, εντελώς δημοσιουπαλληλίκι!! Η πιο άτυχη της υπόθεσης ήτανε τελικά εκείνη η έρμη η Καρολάιν (ακόμα δεν έχω καταλήξει στο ποια ήταν πιο ωραία, αυτή ή Μπρούκ :cool: ) που τη 'ξεκάνανε' νωρίς νωρίς :( . Πάντως μπορώ να πω ότι η σειρά βλέπεται σχετικά, για το είδος της δηλαδή που είναι η σαπουνόπερα ακόμα και τώρα...ή τέλος πάντων δεν έχει ξεφτίσει τόσο όσο οι αντίστοιχες ελληνικές με την πάροδο κάποιων ετών.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
1.187
Το έβλεπαν φανατικά αρχές των 90s η μάνα και η αδερφή μου και τι να έκανα κι εγώ που δεν είχαμε κι άλλη τηλεόραση, ούτε ένα video game, αναγκαστικά το έβλεπα κι εγώ. Η Μπρουκ αγαπημένη ηρωίδα.

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.902
τιτλοι εναρξης (1987) :

uploader o/η kaly13

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Αντιδράσεις
11.330
Ωραίες εποχές! Τότε στις αρχές δεν έχανα επεισόδιο! Μέχρι και κοπάνα από το σχολείο έκανα κάποιες φορές!!! #)

pardalotzatziki

RetroNuts!
Αντιδράσεις
125
tonytony είπε:
Ωραίες εποχές! Τότε στις αρχές δεν έχανα επεισόδιο! Μέχρι και κοπάνα από το σχολείο έκανα κάποιες φορές!!! #)
Θυμαμαι που ημουνα μια πρωι μια απογευμα. Και ετρεχα να το δω. 14:00 ηταν η προβολη βρηκα προγραμμα στο θεμα με τα προγραμματα τηλεορασης.

thanos75

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
47
tonytony είπε:
Και να ήσουν μόνο εσύ φίλε μου...έχω την αίσθηση πως εκείνη την πρώτη περίοδο, σε όσα σχολεία λειτουργούσαν πρωί-απόγευμα, οι μισοί περίπου έκαναν κοπάνα την πρώτη ώρα και έρχονταν μετά τις 14.45 όταν τελείωνε και φυσικά έλεγαν στους υπόλοιπους "συνεπείς" (ή κοντά στο όριο των επιτρεπόμενων απουσιών για να ακριβολογήσω :D ) τί έγινε στο επεισόδιο. Φυσικά και δεν αποτελούσα προσωπικά εξαίρεση :cool: Ωραίες εποχές!!!

Μπλουζα