Τόλμη και γοητεία (The Bold and the Beautiful)

thanos75 είπε:
Και να ήσουν μόνο εσύ φίλε μου...έχω την αίσθηση πως εκείνη την πρώτη περίοδο, σε όσα σχολεία λειτουργούσαν πρωί-απόγευμα, οι μισοί περίπου έκαναν κοπάνα την πρώτη ώρα και έρχονταν μετά τις 14.45 όταν τελείωνε και φυσικά έλεγαν στους υπόλοιπους "συνεπείς" (ή κοντά στο όριο των επιτρεπόμενων απουσιών για να ακριβολογήσω :D ) τί έγινε στο επεισόδιο. Φυσικά και δεν αποτελούσα προσωπικά εξαίρεση :cool: Ωραίες εποχές!!!
χαχα...μαλλον ισχυε. Ο Ριτζ και η Μπρουκ τιναξανε στον αερα το εκπαιδευτικο συστημα χαχα
 
Εγώ δεν έκανα απουσίες, έβλεπα όσο μπορούσα και μετά διένυα απόσταση που περπατώντας ήθελες 20 λεπτα ,σε 5 το πολύ τρέχωντας.Φυσικά η πόρτα ήταν κλειστή οπότε έπρεπε να σκαρφαλώσω κάγκελα ύψους 3 μέτρων( τόσο είναι στην γκράβα) για να μπώ αφού είχε τελειώσει προσευχή κτλ.
 
Στα τωρινα επεισοδια η Μπρουκ κανει απίστευτες ακολασιες
 
johnalepou είπε:
Στα τωρινα επεισοδια η Μπρουκ κανει απίστευτες ακολασιες
Έτσι όπως έχουν εξαντληθεί οι ιδέες μετά από τόσα χρόνια, μην απορήσει κανείς αν την απαγάγουν και οι εξωγήινοι... :xm:
 
Θυμαμαι να αδειαζουν στην κυριολεξια οι δρομοι οταν το επαιζε τοτε η τηλεοραση!!!! :eek:

Φυλλο δεν κουνιοταν....Ολοι καρφωμενοι στο γυαλι να δουν με αγωνια τις εξελιξεις.

Το παρακολουθουσα για ενα διαστημα...μετα καπου το εχασα....μεχρι που το παρατησα εντελως.

Παντως ειχε κανει θραυση και το αντιστοιχο αλμπουμ... :)

pardalotzatziki είπε:
Ο Ριτζ και η Μπρουκ τιναξανε στον αερα το εκπαιδευτικο συστημα χαχα
Βαλε και τις φαπες που πεφταν σε καθε ταξη.... :takethat: ...για τα ματια του/της εκαστοτε πρωταγωνιστη/τριας!!!! :D
 
Μεγάλη σουπιά ο Έρικ.......:wink:, την είχε κάνει τάρανδο την Στέφανι......
 
Εξωγηινοι εχουν απαγαγει πρωταγωνιστρια της Δυναστειας! Κι αυτο κλεμμενο!
 
RIO είπε:
Έτσι όπως έχουν εξαντληθεί οι ιδέες μετά από τόσα χρόνια, μην απορήσει κανείς αν την απαγάγουν και οι εξωγήινοι... :xm:
Έχει πέσει από τον πυργο του Άιφελ νομιζω αυτό είναι το πιο τραβηγμενο μεχρι στιγμης
 
Εγώ θυμάμαι μία κακιά,μεγάλη σε ηλικία.Μου είχε κάνει εντύπωση και μου φαινόταν αστείο το πρόσωπό της.Δεν το παρακολουθούσα όμως,γιατί τότε δεν ήξερα καν να διαβάζω!Θυμάμαι είχα πάρει από πανηγύρι μπαλόνι με το Ριτζ και τη Μπρουκ.
 
johnalepou είπε:
Έχει πέσει από τον πυργο του Άιφελ νομιζω αυτό είναι το πιο τραβηγμενο μεχρι στιγμης

Σοβαρά, έχει παίξει τέτοιο σενάριο; :D Σαν παρωδία ακούγεται. Ξεπέρασε και εκείνη την παλιά ιστορία, που η αντίζηλος της Μπρουκ είχε πέσει με αεροπλάνο σε μια μικρή αραβική χώρα, αλλά επιβίωσε με αμνησία και την ερωτεύτηκε ένας σεΐχης....
 
thebest20 είπε:
Εγώ θυμάμαι μία κακιά,μεγάλη σε ηλικία.Μου είχε κάνει εντύπωση και μου φαινόταν αστείο το πρόσωπό της.Δεν το παρακολουθούσα όμως,γιατί τότε δεν ήξερα καν να διαβάζω!Θυμάμαι είχα πάρει από πανηγύρι μπαλόνι με το Ριτζ και τη Μπρουκ.
Mάλλον θα εννοείς τη Σάλλυ, την εύσωμη κοκκινομάλλα. Πολύ καλή ηθοποιός, τότε βέβαια δεν το έβλεπα έτσι κι απλά τη μισούσα για τις κακίες της. Πέθανε το 2007 κι έτσι η σειρά έχασε ένα φοβερό άτομο.

Όσο για το σενάριο, τι να πω, το να το βλέπουν οι μικροί ήταν δικαιολογημένο, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πώς η μητέρα μου και άλλοι ενήλικες αρέσκονταν σε τέτοια σαχλοπράγματα! Εγώ τώρα δεν θα το έβλεπα ποτέ.
 
Κι όμως!!!!!

Brooke falls from the Eiffel Tower, but fortunately, she is not badly injured

ΘΑΥΜΑ, ΘΑΥΜΑ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, οι χαρακτήρες τέτοιων σειρών είναι πάντα εφτάψυχοι! Έτσι ήταν και το Μέρες Αγάπης (Days of our lives), το οποίο αν και παλιά σειρά, νομίζω στην Ελλάδα πρωτοπαίχτηκε εκεί το 98-99. Οι χαρακτήρες είναι και εκεί εφτάψυχοι. Σε κάποια φάση παντρεύουν το Haloween με τον Εξορκιστή και δείχνουν όλους τους χαρακτήρες να πεθαίνουν ένας ένας την ημέρα του Halloween, από έναν μυστηριώδη δολοφόνο με μάσκα, ο οποίος, μάλλον η οποία, όταν αποκαλύπτεται βλέπουμε ότι είναι δαιμονισμένη και επαναλαμβάνει όλες τις σκηνές του Εξορκιστή, μέχρι και το γραμμένο "Help me". Και στο τέλος πεθαίνει και η ίδια. Και δωσ'του θλίψη οι τηλεθεατές για όλους τους αγαπημένους του χαρακτήρες που πέθαναν όλοι. Εγώ αναρωτιόμουν πώς θα συνεχιστεί η σειρά αφού τους ξέκαναν. Όμως, τι έκπληξη, κανείς δεν πέθανε, όλοι είναι ζωντανοί, οι γιατροί που τους έκαναν νεκρούς ήταν στο κόλπο, και όλοι οι υποτιθέμενοι θανόντες βρίσκονται ζωντανοί και υγιέστατοι σε ένα νησί, στο οποίο βλέπουμε μία Survivor κατάσταση, με έναν "Big Brother" όμως να τους παρακολουθεί και να έχει στήσει όλο αυτό. Και όλη η Αμερική να ψοφάει γι'αυτή τη σειρά, σκέτη τρέλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ)ΕΤ-1 1988-1989
Υποτιτλισμενα παλια επεισοδια εχω να δω κατι αιωνες και μπραβο, katerinak, που παρεθεσες το βιντεο στο φορουμ.

Εβλεπα τη σειρα σχεδον απο την αρχη της μεχρι το 1996 και ηταν αγαπημενη. Νομιζω πως το αποσπασμα προβληθηκε γυρω στο 1990 - '91 γιατι εκει γυρω παντρευτηκε η Μπρουκ με τον Ερικ. Αρχικα ηθελε τον Ριτζ, αλλα επειδη δεν τον καταφερε αρχισε να παιρνει σβαρνα ολους τους Φορεστερ μεχρι να τον πετυχει. :)
 
Υποτιτλισμενα παλια επεισοδια εχω να δω κατι αιωνες και μπραβο, katerinak, που παρεθεσες το βιντεο στο φορουμ.

Εβλεπα τη σειρα σχεδον απο την αρχη της μεχρι το 1996 και ηταν αγαπημενη. Νομιζω πως το αποσπασμα προβληθηκε γυρω στο 1990 - '91 γιατι εκει γυρω παντρευτηκε η Μπρουκ με τον Ερικ. Αρχικα ηθελε τον Ριτζ, αλλα επειδη δεν τον καταφερε αρχισε να παιρνει σβαρνα ολους τους Φορεστερ μεχρι να τον πετυχει. :)
Bambinella αν υπηρχε γατος ή οποιο αλλο κατοικίδιο που να ειχε ονομα ή επιθετο "Φορεστερ" θα το παντρευοταν κι αυτο η Μπρουκ μεχρι να καταληξει με το Ριτζ που αν δεν κανω λαθος ακομα κι οταν πετυχε το στόχο της δεν κράτησε ο γαμος. Καποια στιγμη πρεπει να πηγε και με το γαμπρό της κι ας τον περνουσε δεκαετιες και γέννησε και το παιδί του!! Ουτε η  εμμηνόπαυση δεν τη σταματαει αυτη.. τρομερη φαντασια εχουν οι σεναριογραφοι
 
Πίσω
Μπλουζα