Τechno (τέλη '80/αρχές '90 εώς μέσα '90)

Με αφορμή τον moby και το feeling so real που ανέβηκε παραπάνω, θυμήθηκα το παρακάτω κομμάτι από ένα συγκρότημα με διπλή προσωπικότητα, μιάς και από την μία κυκλοφόρησε πολύ καλά κομμάτια που άγγιζαν το underground, όπως το παρακάτω ή το electronic pleasure, mind of the machine κλπ, και από την άλλην κάποια commercial κομμάτια που από προσωπική άποψη δεν ακούγονται ! όπως την διασκευή του stayin' alive ή το da ya think i'm sexy.

N-Trance - Set You Free (Original Mix)

https://www.youtube.com/watch?v=d_zCt0I2Cr8

Όσο για τον moby είναι ένας καλλιτέχνης οπού τρέφω μεγάλο σεβασμό, μιας και σε όποια περίοδο και με όποιο είδος μουσικό έχει καταπιαστεί τα έχει καταφέρει πολύ καλά, και μετά από τόσα χρόνια δεν έχει χάσει την ποιότητά του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Members Of Mayday Rave Olympia (Enter the Arena) Live E.P

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαιρετω τους παντες ευχαριστω για την προσκληση ειμαι ο Ακης φοιτητης στο Λονδινο κ τωρα ειμαι Ελλαδα για διακοπες

διαβασα ολα τα ποστ κ θα πω ενσυντομια την γνωμη μου εχοντας ασχοληθει αρκετα με την ηλεκτρονικη μουσικη ,

καταρχην δεν συμφωνω με αρκετα που διαβασα με οτι εχει να κανει με την ονομασια καθε ειδους γιαυτο θα προτινω καπια κομματια κ θα λεω τι ειναι

φυγαμε λοιπον με ενα κομματι του 1992

4 Eye - Sexy Music (Techno Vocal 12'' Mix)




τελος τι ιδια εποχη rave λεγανε κ αυτο Josh Wink - Higher State of Consciousness (Tweekin Acid Funk) https://www.youtube.com/watch?v=RcSuM_G1AZw

αυτη ητανε η rave μουσικη του 90
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νεκρανασταση για δυο λογους:

1)Το χρονολογικο οριο διευρυνθηκε 

2)Αν δεν την εχετε περασει σε καμια σπηλια τις τελευταιες δυο βδομαδες, θα εχετε παρει χαμπαρι το νεο βιντεοκλιπ του Freestyler.

Μπορει να εγινε ως διαφημιση για Βελγικο παροχο ΑΛΛΑ το κομματι ειναι αυτουσιο. Εχω ΣΙΧΑΘΕΙ τα remakes ΓΕΝΙΚΩΣ! Σε τραγουδια, ταινιες...γενικα. Τα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ.

Μαγκες που το κρατησαν ιδιο (και δεν νομιζω να το εκαναν για οικονομικους λογους - τι θα κοστιζε ενα remix?)

Και μαγκια το βιντεοκλιπ που ειναι διασκευη στο σημερα του παλιου και με την εμφανιση των συνετελεστων του γκρουπ μετα απο 20 χρονια στους ιδιους "ρολους"

Βαρα

 
Αν δεν την εχετε περασει σε καμια σπηλια τις τελευταιες δυο βδομαδες
Εγω στην retroσπηλια!

Δεν ηταν (ή ειναι) ακριβως του γουστου μου, αλλα σιγουρα θυμαμαι την εποχη γυρω στο millenium που επαιζε ad nauseam.
 
Συλλεκτικό video με τους Penelope Cruz (18) και Javier Bardem (23) στην ταινία "Jamon, Jamon" (1992) υπό τους ήχους του Extasi Extano του Chimo Bayo.

 
Πίσω
Μπλουζα