ΦΑΝΤΑΖΙΟ

289.jpg
289.jpg

290.jpg
290.jpg
 
Η Κλαούντια πόζαρε γυμνή κι η Θάλεια ημίγυμνη. Νόμιζα ότι παθητικό ρόλο παίζουν οι γλάστρες, οι πολυθρόνες και τα κάδρα στους τοίχους. Είναι καλό για ηθοποιό να παίζει "παθητικό" ρόλο? Δεν είναι καλύτερα να παίζει συμπαθητικό, ή έστω αντιπαθητικό (Μάτσας, Σταρένιος)?
 
Η ανυπαρξία ωραίας φωνής δεν τον εμπόδισε λίγα χρόνια μετά να βγάλει δίσκο με τραγούδια.
 
O Βουτσάς; δίσκο; ευτυχώς δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι του... :xm: :xm: :xm:
 
Πολυ ωραια κοπελα η Γιουλη στα νιατα της!
 
RIO είπε:
O Βουτσάς; δίσκο; ευτυχώς δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι του... :xm: :xm: :xm:
\Εδώ έβγαλε η Σοφία Σακοράφα δίσκο :p τον έχω δει στο παλιό δισκόραμα εδώ στο Ηράκλειο, χωρίς παρεξήγηση, δεν τον έχω ακούσει τον δίσκο, μπορεί να έχει καλή φωνή η κοπέλα, αλλά έγινε διάσημη για τις επιδόσεις της στα σπορ.
 
Ο Βουτσάς έβγαλε έναν τουλάχιστον δίσκο, με τίτλο "Ένας ονειροπαρμένος τραγουδιστής", από τον τίτλο της τηλεοπτικής σειράς "Ο Ονειροπαρμένος" στην οποία πρωταγωνιστούσε. Νομίζω στην ΥΕΝΕΔ. Μουσικά ασήμαντος δίσκος, και προτιμώ να μη σχολιάσω τις φωνητικές του ικανότητες. Άλλωστε το έκανε ο ίδιος για λογαριασμό μου. Τα τραγούδια που ακούστηκαν κάπως την εποχή εκείνη ήταν το "Τούμπου τούμπου ζα" του Γιάννη Μαρκόπουλου (πολύ κατώτερη ερμηνεία από των Σιδηρόπουλου/Χαλκια, φυσικά) και το κακόγουστο "Ο φτεροπώλης" στο οποίο κορόιδευε τον Αντρέα τη Φτερού (να' ναι καλά ο άνθρωπος) μ' ενα σωρό πονηρά υπονοούμενα. Ακούστε το και κρίνετε μόνοι σας. Ο δίσκος κυκλοφόρησε και σε CD με τίτλο "Γίτσες". Καμιά σχέση με το περιεχόμενό του, απλώς θέλανε να εκμεταλλευτούν το "Αψού...γίτσες" της παλιάς ταινίας.

 
Ενδιαφέρον ότι η Μπέττυ Λιβανού έγινε εξώφυλλο στο "Φαντάζιο" πριν βγει στους κινηματογράφους η ταινία "Οι αμαρτωλοί" (Ιανούαριος 1971), όπου έπαιζε για πρώτη φορά πρωταγωνιστικό ρόλο (είχε προηγηθεί το "Άγγελοι του πεζοδρομίου" το 1966, όπου είχε μικρό ρόλο).
 
!!! Τόσα χρόνια και τώρα πρωτοδιαβάζω ότι η Χριστιάνα είναι αδελφή της Λαβίνα.
 
Πίσω
Μπλουζα