ΦΑΝΤΑΖΙΟ

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας johnalepou
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ημερομηνία τεύχους; Ο Κωνσταντόπουλος ο Κώστας χωρις το μούσι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Ημερομηνία του προηγούμενου 2 Σεπτεμβρίου 1969

 


75.jpg
75.jpg

76.jpg
76.jpg
 
Σας μοιάζει πανευτυχής η Καραγιάννη στο εξώφυλλο? Μάλλον ξυνό ύφος βλέπω να έχει
 
To ""πιο αγορι απο τα αγορια" φαινεται και στην εμφανιση.
 
Το 1969, με τη μίνι φούστα να είναι μόδα για χρόνια ήδη, το Φαντάζιο αναρωτιόταν γιατί οι κοπέλλες μας φορούν μίνι φούστα? Μήπως ήταν λίγο καθυστερημένο?
 
Αποτυχημένο το μακιγιάζ της και φρικτή η φωτογραφία στο εξώφυλλο στην οποία διαγράφεται έντονα και το παραμικρότερο ψεγάδι του προσώπου της (μέχρι το αξύριστο κούτελο). Η Ναθαναήλ ήταν νεότατη τότε και ξέρουμε ότι ήταν κούκλα. Πώς κατάφεραν να την δείξουν τόσο χάλια?
 
Όντως, πολύ αποτυχημένη η φωτογραφία του εξωφύλλου. Κρίμα, η Έλενα Ναθαναήλ ήταν πραγματικά πανέμορφη, όπως σημειώνει παραπάνω και ο elephadas.
 
elephadas είπε:
Αποτυχημένο το μακιγιάζ της και φρικτή η φωτογραφία στο εξώφυλλο (...)
Συνήθως δε σχολιάζω τέτοια θέματα, αλλά πραγματικά, το μακιγιάζ παίζει να είναι ό,τι πιο αποτυχημένο έχω δει.
 
O Σασα Ντιστελ ειχε εναν πολυ εντονο ερωτικο δεσμο με τη Μπριζιτ Μπαρντο στις αρχες της δεκαετιας του '60. Ηταν μια σχεση που κρατησε περιπου δυο χρονια και περασε δια πυρος και σιδηρου. Οταν τελικα χωρισανε, εγιναν καλοι φιλοι μεταξυ τους και εμφανιστηκαν καμποσες φορες μαζι σε διαφορα σωου.

attachment.php
 
Κουίζ: Πόσες ελληνικές σημαίες φτιάχνονται με το πουκαμισάκι του γαλαζοφρύδη και γαλαζομάλλη Σασά?
 
Άλλο φεμινιστικό κήρυγμα από το Φαντάζιο, που ήθελε και να θεωρείται νεανικό και μοντέρνο, τρομάρα του: Καλές οι σπουδές, καλλύτερος [sic] ο γάμος. Προφανώς ο/η συντάκτης του κειμένου, ή ο επιμελητής του εξωφύλλου, ακολουθώντας το ρητό αυτό, δεν σπούδασε ούτε καν σε δημοτικό, διότι άλλωστε ή μικρός μικρός παντρέψου ή μικρός καλογερέψου. Τότε υπήρχαν δύο δεκτές γραφές, "καλλίτερος" και "καλύτερος". Σου λέει, ας γράψω "καλλύτερος" να τα συνδυάσω. Σολομώντεια λύση.

Ο Σάκης Παπανικολάου τι κάνει? Υφίσταται ακόμη? Συμπαθής παρουσία και καλή φωνή, αλλά παρά το ότι έχω άπειρα άλμπουμ με τραγουδιστές της εποχής,δεν νομίζω να έχω τίποτε με αυτόν εκτός ίσως μεμονωμένα τραγούδια σε συλλογές. Περίεργο, αν σκεφτεί κανείς τι παλιά σαβούρα έχει βγει από τα σεντούκια των δισκογραφικών εταιρειών. Πώς και δεν τον ξεθάψανε κι αυτόν?
 
Πίσω
Μπλουζα