Φιλμογραφία Marilyn Monroe

Για να καταλαβετε πόσο ο Ντι ματζιο αγαπούσε την Μονροε είναι μάρτυρας το παρακάτω περιστατικο. Μετά το τέλος της ταινίας misfits , ο Γκειπλ πέθανε από καρδιακή προσβολή δύο μέρες πριν ή ταινία βγει στο σινεμά. Ή Μονροε θα κατηγορήσει τον εαυτό της για τον θάνατο του γιατί τους ταλαιπωρούσε στο σετ λόγω κατάθλιψης θα πάθει νευρικό κλονισμό και θα μπει σε ψυχιατρική κλινική εσπευσμένα. Μόνο που περιγράφει την εμπειρία της με τρομακτικό τόνο πως ήτανε σαν σε κελί φυλακής και έγραφε γι αυτό στον τότε ψυχίατρο της ένα γράμμα έξι σελλιδων με τον οποίο στο παρελθόν είχε συνεδρίες 5 ώρες την μέρα. Κανείς δεν θα κάνει τίποτα σε όσους ζήτησε βοήθεια.
Όταν όμως έγραψε στο Ντιματζιο εκείνος ήρθε άμεσα και την πήρε από κει μέσα και την έβαλε στην καλύτερη ψυχιατρική κλινική του καιρου με τις καλύτερες ιατρικές υπηρεσίες. Αυτός ο άνδρας την αγαπούσε πραγματικά. Μακάρι να μην ήταν τόσο ματαιόδοξη και να το εκτιμούμε.
 
@αριαδνη Και για παρα πολλα χρονια εστελνε ανελλιπως λουλουδια στο μνημα της.
Η ιδια ειχε πει πως ο ντι Ματζιο ηταν ο μοναδικος απο τους τρεις συζυγους της που μετα το διαζυγιο διατηρουσε ερωτικες επαφες μαζι του.
 
@αριαδνη Και για παρα πολλα χρονια εστελνε ανελλιπως λουλουδια στο μνημα της.
Η ιδια ειχε πει πως ο ντι Ματζιο ηταν ο μοναδικος απο τους τρεις συζυγους της που μετα το διαζυγιο διατηρουσε ερωτικες επαφες μαζι του.
O Ντι ματζιο της ζήτησε διαζύγιο γιατί χωρίς να τον ρωτήσει πήγε στην Κορεα να ψυχαγωγησει τα αμερικανικά στρατεύματα και για την σκηνή όπου είχε σταθεί για διαφημιστικούς λογους σε λεωφόρο της Νέας Υορκης με το άσπρο φόρεμα να ανεμίζει και όλοι οι περαστικοί σε πραγματικό χρόνο βλεπαν το εσώρουχό της.
 
O Ντι ματζιο της ζήτησε διαζύγιο γιατί χωρίς να τον ρωτήσει πήγε στην Κορεα να ψυχαγωγησει τα αμερικανικά στρατεύματα και για την σκηνή όπου είχε σταθεί για διαφημιστικούς λογους σε λεωφόρο της Νέας Υορκης με το άσπρο φόρεμα να ανεμίζει και όλοι οι περαστικοί σε πραγματικό χρόνο βλεπαν το εσώρουχό της.
Πιστευω πως την αγαπουσε πολυ, αλλα ειχε δικιο γιατι εκεινη τον ξεφτελισε. Ουτε κι αυτος ηταν κανενας τυχαρπαστος. Διασημος παικτης του μπεϊζμπολ ηταν, οποτε ειχε εναν λογο παραπανω να εξοργιστει. Ο καθενας επιανε το ονομα του Τζο και της Μαιριλιν στο στομα του κι ελεγε το μακρυ του και το κοντο του.
Οπως και να το κανουμε, ειναι ξεφτιλα για εναν αντρα να κουβεντιαζει ολη η γη για το εσωρουχο της γυναικας του επειδη εκεινη το αφησε σε κοινη θεα.
 
Πιστευω πως την αγαπουσε πολυ, αλλα ειχε δικιο γιατι εκεινη τον ξεφτελισε. Ουτε κι αυτος ηταν κανενας τυχαρπαστος. Διασημος παικτης του μπεϊζμπολ ηταν, οποτε ειχε εναν λογο παραπανω να εξοργιστει. Ο καθενας επιανε το ονομα του Τζο και της Μαιριλιν στο στομα του κι ελεγε το μακρυ του και το κοντο του.
Οπως και να το κανουμε, ειναι ξεφτιλα για εναν αντρα να κουβεντιαζει ολη η γη για το εσωρουχο της γυναικας του επειδη εκεινη το αφησε σε κοινη θεα.
Bambi , είχε δίκιο ο άνθρωπος καλά έκανε! Έπραξε σαν σωστός σύζυγος που δεν θα θελε να τον κάνει ρεζίλι ή γυναίκα του, δυστυχώς όπως έλεγε ή ίδια την έφαγε ή ματαιοδοξία της να γίνει ή πρώτη παντού, ή ντι ματζιο ήθελε μία ήσυχη ζωή.
 
Μα θα επρεπε κι αυτος να προσεχε ποια πηγαινε να παντρευτει. Η γυναικα ειχε κανει κυριολεκτικα τα παντα για να καταφερει να γινει πρωτο ονομα. Στο εσωρουχο θα κολλουσε;
 
Μα θα επρεπε κι αυτος να προσεχε ποια πηγαινε να παντρευτει. Η γυναικα ειχε κανει κυριολεκτικα τα παντα για να καταφερει να γινει πρωτο ονομα. Στο εσωρουχο θα κολλουσε;
Ήθελε να την ξαναπαντρευτεί , όταν η Μαιρυλιν παντρεύτηκε τον Μιλλερ είχε καταρρευσει. Αυτος ανέλαβε και την κηδεία της.Είχε σχέσεις με πολλές γυναικες , δεν ξαναπαντρευτηκε ποτε ομως ενώ πριν πεθάνει είπε ότι " επιτέλους θα ξαναδώ την Μαιρυλιν"! Είδες γιατί άνδρα μιλάμε! Αυτός είναι ο πραγματικός έρωτας.
 
καημένη Μαίρυλιν!πλήρωσε ακριβά την διασημότητα. στην φώτο όπου φαίνεται να τρώει χαβιάρι, κάτι που δεν αναγνωρίσαμε εμείς οι κοινοί θνητοί.προτιμώ να τρώω το λαδερό μου και να έχω την ζωούλα μου. με την ζωή που έζησε η καημένη η Μαίρυλιν. δεν μου λείπει το χαβιάρι.
 
καημένη Μαίρυλιν!πλήρωσε ακριβά την διασημότητα. στην φώτο όπου φαίνεται να τρώει χαβιάρι, κάτι που δεν αναγνωρίσαμε εμείς οι κοινοί θνητοί.προτιμώ να τρώω το λαδερό μου και να έχω την ζωούλα μου. με την ζωή που έζησε η καημένη η Μαίρυλιν. δεν μου λείπει το χαβιάρι.
Καλύτερα λίγα και καλά παρα πολλά και με τίμημα. Ή επίδειξη και ή ματαιοδοξία ποτέ δεν οδηγούν σε καλό δρόμο. Την λάτρευε την διασημότητα ή Μαιρυλιν αν υπήρχε ινσταγκραμ τότε θα ήταν ή βασίλισσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ αδύνατη είναι στην πρώτη φώτο!
 
Ποια είναι ή κυρία της φωτό , ναι είναι ή Μαιρυλιν ως εξωτική κλεοπατρα,μαλλον δεν της πολύ πηγαίνει( είναι σκηνή από βωβη ταινία που δεν έκανε ποτέ).Ρωτησα κάποιον στο τιουμπι που κινείται στους κύκλους των σταρ του Χολυγουντ και μου είπε πως ή Μαιρυλιν είχε μπλε μάτια ( ούτε και γω περίμενα απάντηση)/γαλανοματα λοιπόν.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2020-08-21-08-00-14.png
    Screenshot_2020-08-21-08-00-14.png
    1,5 MB · Προβολές: 5
Η διάσημη φωτογραφία απο τα γυρίσματα του " The Seven Year Itch ".
Ήταν 15 Σεπτεμβρίου 1954...

marilyn 15_09 1954 filming of The Seven Year Itch.jpg
 
Φημολογείται ότι ή Μαιρυλιν διάβασε κάποιες σημειώσεις του Μιλλερ όπου την χαρακτήριζε ως χαζή και έπαθε ένα μικρό υστερικό επεισόδιο. Και να φανταστείτε ότι ο Μιλλερ ως αριστερός ήταν φακελωμενος και ή Μαιρυλιν τον υποστήριξε πολύ και φακελωθηκε και κείνη.
 
Φημολογείται ότι ή Μαιρυλιν διάβασε κάποιες σημειώσεις του Μιλλερ όπου την χαρακτήριζε ως χαζή και έπαθε ένα μικρό υστερικό επεισόδιο. Και να φανταστείτε ότι ο Μιλλερ ως αριστερός ήταν φακελωμενος και ή Μαιρυλιν τον υποστήριξε πολύ και φακελωθηκε και κείνη.
Αρα ειχε δικιο ο Μιλλερ.
 
Πίσω
Μπλουζα