Φιλμογραφία Marilyn Monroe

1955. H Mαιριλιν στο σπιτι της αναμεσα σε πληθωρα επιστολων απο τους θαυμαστες της.

1605713896771.png
 
b0b8d4fef99094d32654bcd4a6ad431b.jpg
 
Με τη Betty Grable, συμπρωταγωνιστρια της στο φιλμ Πως να παντρευτειτε εναν εκατομμυριουχο (1953).

Παραθέτω μια ασπρόμαυρη φωτό της Marilyn με τη Lauren Bacall ενώ ποζάρουν μπροστά σ' ένα poster της Betty Grable.

Dc7-WDWVMAARjg0.jpg
 
Εδώ έχω βρει μία στολισμένη βιτρίνα με την Μαιρυλιν και της λέω τα παράπονα μου, αν μου απαντήσει δε να αρχίσω να ανησυχω; :wacko: :shocked:
 

Συνημμένα

  • IMG_20210108_102408.png
    IMG_20210108_102408.png
    657,1 KB · Προβολές: 1
Εδώ έχω βρει μία στολισμένη βιτρίνα με την Μαιρυλιν και της λέω τα παράπονα μου, αν μου απαντήσει δε να αρχίσω να ανησυχω;
Καθολου. Απλως θα σημαινει πως βρισκεσαι στη ζωνη του λυκοφωτος. :)
 
Καθολου. Απλως θα σημαινει πως βρισκεσαι στη ζωνη του λυκοφωτος. :)
Μπαμπι είμαι πολύ κοντά στην ζώνη του λυκόφωτος όπως λέμε εμείς που έχουμε κοντά τα Ρεθα " θα κόψω αλυσίδα και ιδού κουρτίνα Μονροε!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210110_100705.jpg
    IMG_20210110_100705.jpg
    964,1 KB · Προβολές: 3
Ωραία κουρτινα Αριάδνη!

Βλέπω ότι ο κόσμος ξαναγυρίζει στο ρετρό και στο old time classic στοιχείο και μου αρέσει αυτό!
 
Κουιζ:Για ποια μεγάλη Ελληνίδα παλιά τραγωδο ή Μαιρυλιν μόλις είδε ταινία της έπαθε μίνι κρίση υστερίας και είπε πως εγώ ποτε δεν θα γίνω σαν αυτήν ότι και να κανω, ε για ποια;
 
Hταν ή Ασπασια Παπαθανασιου που είχε κάνει μεγάλη εντύπωση στην Μαιρυλιν στην ταινία " Ηλεκτρα" . Το περιστατικό το διηγηται ο Γεωργουσοπουλος στην Ελενα Άκριτα.
 
Έχει ή ερτflix την σειρά ή κρυφή ζωή της Μαιρυλιν και εννοείται πως την βλέπω! Ή πρωταγωνιστρια έχει την εμφάνιση, την φωνή , την φυσική παρουσία της Μαιρυλιν, δηλ.ποιο πολύ δεν υπάρχει, νομίζεις πως βλέπεις την πραγματική Μαιρυλιν.
 
Πίσω
Μπλουζα