Φωτό Καλλιτεχνών GRM [2008 Version]

Αμάν, τι τοπικάρα είναι αυτή? Έχω κόλλημα με την φωτογραφία (την τέχνη της φωτογραφίας εννοώ, όχι την φωτογραφία από πάνω του exetlaiou, χαχα!)! Αν και δεν έχω χρόνο να εξασκήσω αυτό το χόμπι, όποτε βρίσκω ευκαιρία προσπαθώ να αποτυπώσω κάτι καλό.

Αυτήν είναι από τον καιρό της θητείας στο στρατό. Είναι η θέα από το φυλάκιο στο Βροντερό, κάπου προς τις Πρεσπες. Η ποιότητα της φωτογραφίας είναι χαμηλή επειδή είναι από κινητό (motorola).

synnefa16vw4.jpg


Άλλη μία από στρατό. Φυλάκιο Πετράδων στον Έβρο, κοντά στη γέφυρα. Η φωτό είναι σκανάρισμα από κανονική φωτό (Κόντακ οφ κορς).

12sl8.jpg


Πάμε σε κάτι πιο ανάλαφρο! Διακοπες πριν κάνα πεντάρι χρόνια στην Κουτσουπιά (παράλια Λάρισας). Κι αυτήν σκανάρισμα από την Κόντακ. Ανατολή ηλίου στην παραλία:

334id4.jpg


Από Μοναστηράκι, το περσινό καλοκαίρι, με την αγαπημένη μου SONY CyberShot DSC W-50

dsc00304fg3.jpg
 
Καλώς ήρθες transformer στους καλλιτέχνες της φωτογραφίας...τρομάρα μας!!!Οι φωτογραφίες σου είναι πολύ καλές αλλά εγώ θα σταθώ στην πρώτη η οποία με άφησε άφωνο..κρίμα που ήταν από κινητό..αν είχες μια καλή ψηφιακή μηχανή θα έβγαζες την φωτογραφία!!!!!
 
Αυτό το thread πρέπει να είναι απ'τα πιο όμορφα του grm! Έκατσα και είδα 50+ σελίδες φωτογραφίες και δεν τις χόρταινα! Έμαθα ένα σωρό πράγματα που δεν ήξερα όπως εκείνο με τη σκιά της πυραμίδας που μας έδειξε το τελώνιο! Εκπληκτικές φωτογραφίες και μακάρι να ήταν σε στυλ γκαλερί εδώ όπου μπορούμε να αφήσουμε σχόλια! Τι να πρωτοπώ τώρα μετά από τόσες σελίδες εκπληκτικές φωτογραφίες! Αν κάποιοι από εσάς έχετε λογαριασμούς σε sites όπως το deviantart, όπου μπορώ να τις δω και να σχολιάσω, παρακαλώ πι-εμ μι!

Αν και ερασιτέχνης κι εγώ, χωρίς καμιά ιδιαίτερα καλή κάμερα, θα ήθελα να σας δείξω μερικές απ'τις δικές μου φωτογραφίες :) . Υπόψιν πως η ποιότητά τους έχει μειωθεί τραγικά λόγο μεγέθους!

-Ιρλανδία

Chapel_and_boat_by_Red_Queen_Of_Hea.jpg


Celtic_dragon_by_Red_Queen_Of_Heart.jpg


Village_entrance_by_Red_Queen_Of_He.jpg


Secret_field_by_Red_Queen_Of_Hearts.jpg


-Εκβολές του ποταμού Tyne

 


A_Taste_of_the_Sea_by_Red_Queen_Of_.jpg


 


Ελπίζω να σας αρέσουν!
 
QueenofHearts έχω καταμαγευτεί από τις φωτογραφίες σου!!!!Η Ιρανδία πρέπει να είναι φανταστική χώρα...ότι πρέπει για γύρισμα video clip!!!
 
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο όμορφη χώρα είναι! Είναι τόσο διαφορετική που νομίζω πως δεν σταμάτησα να λέω "γουααααου" τη βδομάδα που έμεινα! Το αστείο ήταν πως ήμουν με μια Ιρλανδή η οποία φυσικά έβρισκε τις αντιδράσεις μου αστείες, όπως βρίσκουμε εμείς τους βόρειους τουρίστες όταν χαζεύουν τη θάλασσα που είναι μπλε. Θα προσπαθήσω να βρω κι άλλες καλές φωτογραφίες από εκεί!
 
Καλάβρυτα - Οδοντοτός σιδηρόδρομος

dsc00321zy6.jpg
 
exetlaie, πολύ όμορφο!

Παπαρατσιφωτογραφίες επιτρέποντε; Γιατί έχω τον γάτο μου με τους Ozzy Osbourne και Marylin Manson! Ως παπαρατσοφωτογραφίες είναι φυσικά χαμηλής ποιότητος... :D

George_and_Ozzy_by_Red_Queen_Of_Hea.jpg
George_and_Manson_by_Red_Queen_Of_H.jpg
 
QueenofHearts είπε:
exetlaie, πολύ όμορφο!
Παπαρατσιφωτογραφίες επιτρέποντε; Γιατί έχω τον γάτο μου με τους Ozzy Osbourne και Marylin Manson! Ως παπαρατσοφωτογραφίες είναι φυσικά χαμηλής ποιότητος... :D

George_and_Ozzy_by_Red_Queen_Of_Hea.jpg
George_and_Manson_by_Red_Queen_Of_H.jpg
Φοβερός ο γάτος σου (Πέρσος? ) .. .!!!

Αν προσέξετε θα δείτε ότι στην φωτογραφία με τον Μάνσον έχει κάνει την γκριμάτσα του 'Οζυ !
 
Τρομερές φωτογραφίες Q.O.H., ιδίως η δεύτερη !

Να υποθέσω ότι αριστερά είναι ο Marylin Manson και δεξιά ο γάτος σου ; :animrolleyes: :biglaugh:
 
Σωστά μάντεψες exetlaios! Δύσκολα ξεχωρίζουν αλλά εκείνη τη μέρα ευτυχώς ο Μέριλιν ήταν άλουστος και κάπως τους ξεχώριζες!

Εξαιρετική η παρατήρησή σου Μυρτώ, γι'αυτό και τις έβαλα δίπλα δίπλα, για να δείτε πως όχι μόνο κάνει παρέα με διάσημους καλλιτέχνες αλλά τους δουλέυει κιόλας κάνοντας γκριμάτσες! Τι παιδί! Και ναι, είναι Βρετανικός Μπλέ περσικός.
 
Ο γατος σου ειναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Ι-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ!!!

και μ'αυτο βλεπω οτι εφτασα τα 666 μηνυματα!
 
Domniki είπε:
Ο γατος σου ειναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Ι-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ!!! και μ'αυτο βλεπω οτι εφτασα τα 666 μηνυματα!
Θα το διασκέδαζαν απίστευτα αν το ήξεραν αυτό ο George, ο Ozzy και ο Manson!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
QueenofHearts τέλειες οι φωτογραφίες σου από Ιρλανδία!!!!

Rigardie μακάρι να χιόνιζε και εδώ...Πολύ ωραία φώτο!
 
QueenofHearts είπε:
exetlaie, πολύ όμορφο!
Παπαρατσιφωτογραφίες επιτρέποντε; Γιατί έχω τον γάτο μου με τους Ozzy Osbourne και Marylin Manson! Ως παπαρατσοφωτογραφίες είναι φυσικά χαμηλής ποιότητος... :D

George_and_Ozzy_by_Red_Queen_Of_Hea.jpg
George_and_Manson_by_Red_Queen_Of_H.jpg
:eek::eek::eek: Τέλειος !!!! Τέλειος !!!! Τέλειος !!!! Είμαι ερωτευμένος με το γατί σου!!!!!ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ!!!!!Και η φωτο τέλεια ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!

Ρε συ κάνε μου μια χάρη...όταν μπορέσεις τράβηξε καμία καθαρή φώτο να την βάλω backround!!plz!!!! QueenofHearts Cat FTW!!!!

rigardie..πολύ όμορφες οι φώτο σου!!!!
 
Δεν ειναι καλλιτεχνικες οι φωτογραφιες, αλλα ειναι το χιονισμενο Μαρουσι σημερα το μεσημερι! Θεα απο το μπαλκονι μου και απο την εισοδο της πολυκατοικιας σημερα στις 14:00

image1gr2.jpg


image3ah1.jpg
 
akmakas είπε:
:eek::eek::eek: Τέλειος !!!! Τέλειος !!!! Τέλειος !!!! Είμαι ερωτευμένος με το γατί σου!!!!!ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ!!!!!Και η φωτο τέλεια ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!Ρε συ κάνε μου μια χάρη...όταν μπορέσεις τράβηξε καμία καθαρή φώτο να την βάλω backround!!plz!!!! QueenofHearts Cat FTW!!!!

rigardie..πολύ όμορφες οι φώτο σου!!!!
Τόση ή τη θες πιο μεγάλη;

George_and_Ozzy___Reprise_by_Red_Qu.jpg


Δομνικη πολύ χιονι και εκεί! Εγω δεν μπορώ να βγω έξω για φωτογραφίες γιατί δεν εχει σταματήσει να χιονίζει και δε θέλω να μου χαλάσει η κάμερα!!
 
Πίσω
Μπλουζα