Φωτό από τον χώρο σας

Δυο φωτογραφιες απο την προσφατη αναδιαμορφωση (= συμμαζεμα). Σε καθε πλαστικο κουτι ειναι κατα κανονα μια κονσολα και ολα τις τα παρελκομενα). Στην συρταριερα τα 2 πρωτα συρταρια ειναι Amiga, και μετα απο ενα Amstrad, Spectrum, Atari ST, Oric, Commodore 64. Το χαος πιο πισω ειναι αδειες συσκευασιες.

2011-01-21-20h01m13.JPG

2011-01-21-20h01m53.JPG

Not bad για 30+ κονσολες και παλιους υπολογιστες με 1002 καλωδια και περιφερειακα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
freaktmp είπε:
Δυο φωτογραφιες απο την προσφατη αναδιαμορφωση (= συμμαζεμα). Σε καθε πλαστικο κουτι ειναι κατα κανονα μια κονσολα και ολα τις τα παρελκομενα). Στην συρταριερα τα 2 πρωτα συρταρια ειναι Amiga, και μετα απο ενα Amstrad, Spectrum, Atari ST, Oric, Commodore 64. Το χαος πιο πισω ειναι αδειες συσκευασιες.
attachment.php


attachment.php


Not bad για 30+ κονσολες και παλιους υπολογιστες με 1002 καλωδια και περιφερειακα!
ενδιαφέρον συμμάζεμα,έχεις σκεφτεί όμως τι μπορεί να γίνει σε περίπτωση σεισμού :p ? (στα πράγματα της πρώτης φωτογραφίας)
 
krem13 είπε:
ενδιαφέρον συμμάζεμα,έχεις σκεφτεί όμως τι μπορεί να γίνει σε περίπτωση σεισμού :p ? (στα πράγματα της πρώτης φωτογραφίας)
Φυσικα εχουν γινει ολα τα απαραιτητα επιστημονικα πειραματα για εξομοίωση σεισμου εως και 5 Ριχτερ! :tease:
 
5 Ρίχτερ είναι "παιδικός" σεισμός. Στα 6 τι κάνεις; Σημειωτέον ότι είναι και λογαριθμική η κλίμακα, οπότε το 6 είναι πολύ ισχυρότερο από το 5.

Γιαυτό και δεν μιλάμε για 7, εκεί έχεις να ανησυχείς για πολύ σοβαρότερα πράγματα από μερικές κονσόλες... :xm:
 
moontraveller είπε:
Σου ευχομαι να τις στησεις το συντομοτερο ;)
Dreamcast και PS2 έχουν ήδη συνδεθεί μαζί με το (ο Θεός να τον κάνει) server μου στην παλιά μου 19άρα monitor - tv, ενώ για τις "καινούργιες" κονσόλες ήρθε μια full LED LG 26'' tv.

To layout έχει αλλάξει δραματικά από τις προηγούμενες φωτό.

Το κακό είναι ότι την 26άρα την έχω elevated πάνω σε ένα πάκο Α4 χαρτιών μια και ψάχνω να βρω μια καλή βάση σε ανάλογο μέγεθος...... Όταν τη βρω θα ακολουθήσουν οι φωτογραφίες. Το computer room μου είναι το μόνο μέρος που με πάει στο δικό μου Παράδεισο (OK βάλε και το server room της νέας μας δουλειάς) και έχω εγκληματική ψύχωση μαζί του................ :) :)
 
χαχαχα!!Οργανωσου σιγα σιγα γιατι περιμενουμε φωτο!Οσο για τον παραδεισο που λες το ιδιο ισχυει για μενα μονο που εγω τα εχω στο πατρικο γιατι η κοπελα μου ουτε μια απο αυτες δεν αντεχει.Μια φορα ειχα παει το ps3 και την 3η μερα μου λεει ποτε θα την παρεις γιατι πιανει χωρο!!αχαχαχα!!!Οποτε κανει μαυρα ματια να με δει οπως καταλαβαινεις!!Μαλλον πρεπει να αλλαξω γυναικα!χαχαχα!!
 
@moontraveler: Στείλτη αδιάβαστη. Για μένα ήταν βασικός όρος γάμου. Δεν κάνω πλάκα με ιερά ζητήματα (δεν αναφέρομαι στο γάμο.... )

@ονειροημέρη: ΕΛΕΟΣ!!!!! :p :p Κόντεψα να πάθω συγκοπή!!!!!!! Αλλά αν εσύ νιώθεις άνετα, στα κομμάτια να πάει. Το γατί στη καρέκλα μπροστά στη σόμπα όλα τα ρούβλια Τανζανίας!!!!!!!
 
Μετακομιζω γιαυτο ειμαι ετσι βρε ...χαχαχα! Ειπα να την βαλουμε πιο πολυ για γελιο!
 
Pooky λιαν συντομως αυτο θα γινει!Μου λεει εσυ κανεις λες και ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στη ζωη σου.Της λεω μα ειναι το πιο σημαντικο και τρελενεται!χαχαχα!
 
Κάλιο αργά παρά ποτέ, ιδού και το δικό μου computer room:

attachment.php


Σαν χώρος & hardware ομολογουμένως δεν παρουσιάζει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Η ομορφιά της φωτογραφίας όμως είναι ότι και τα τρία μηχανήματα τρέχουν παιχνίδια δικής μου δημιουργίας: Το αριστερό PC το Other Worlds, η Amiga το Cornelius saves Christmas και το δεξί PC το Diamonds in the Rough.
 
Είσαι πολύ ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Παρα πολυ ωραιο το computer room σου Αλκη και τακτοποιημανα ολα στην θεση του!!!!

(Μου αρεσει οταν ολα ειναι τακτοποιημενα και στις θεσεις τους και δεν υπαρχουν καλωδια,, δισκετες κ.α στο γραφειο πανω για να υπαρχει μπολικος χωρος για τα απαραιτητα)

alkis21 είπε:
Κάλιο αργά παρά ποτέ, ιδού και το δικό μου computer room:
attachment.php


Σαν χώρος & hardware ομολογουμένως δεν παρουσιάζει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Τι λες τωρα....

Αυτο το διαμαντι που εχεις στη μεση, δεν ειναι ενα απο τα ομολογουμενως πιο ενδιαφεροντα hardware στην ιστορια των Η/Υ!!!!!

:)
 
circleag είπε:
Τι λες τωρα....
Αυτο το διαμαντι που εχεις στη μεση, δεν ειναι ενα απο τα ομολογουμενως πιο ενδιαφεροντα hardware στην ιστορια των Η/Υ!!!!!
Αυτό εννοείται. :) Απλά ήθελα να πω ότι το hardware μου ωχριά σε ποικιλία μπροστά στις συλλογές του Fred ή του teo για παράδειγμα.
 
βασικα έκατσα και ειδα 35 σελιδες μαζεμενες και το συμπερασμα ειναι οτι

ειστε ολοι τρελοι χαιρομαι που βρηκα καπου να ταιριαξω και εγω

δεν εχω την συλλογη σας αλλα θα μαζεψω και εγω ΚΙ ΑΛΛΑ >><<

μολις οργανωσω τον χωρο μου θα βαλω και εγω καμια φοτο
 
Θα χαρούμε να δούμε και τα δικά σου! Πριν μπω εδώ είχα μόνο ένα υπολογιστή και ούτε μια κονσόλα να καταλάβεις !!!!!!
 
Το σαββατοκύριακο οργανώνω γενική συμαζευτική οπότε θα πάρετε μια γεύση κι απ'το δικό μου χώρο....
 
Κγω θελω να βαλω καμια φωτο αλλα πρεπει να κατσω να τα φτιαξω καταλαβαινετε...
 
Η γοητεία είναι να τα βγάλεις φωτογραφία όπως τα έχεις σε καθημερινή βάση και τα λειτουργείς!!!!!

Το δικό μου computer room αλλάζει όψη και δυο φορές την εβδομάδα, άλλα έρχονται, άλλα πάνε στα κουτιά τους, ειδικά οι υπολογιστές μόνο ο server μου και δυο φορητά μένουν, τα υπόλοιπα αλλάζουν σε αριθμό συνεχώς (άλλα πωλούνται και άλλα έρχονται μεταχειρισμένα) οπότε γίνεται ένας χαμός.

Φυσικά γουστάρω τρελά την όλη φάση.

Α, ξαναπήρα το μισητό Wii. Ήταν κουτάτο, "πειραγμένο" και σε τιμή 90 ευράκια δεν μπορούσα να πω όχι. θα μείνει στο κουτί του όπως και όλες οι ρετρό κονσόλες μου (αμφιβάλω αν θα τις ξαναβάλω σε λειτουργία πια, εδώ δεν αδειάζω να παίξω με το 360 και το PS3...... )
 
Πίσω
Μπλουζα