Φωτό από τον χώρο σας

Ήταν trend οι διαφορετικές οπτικές συσκευές. Όταν κόστισαν πολύ Ήταν ασφάλεια έναντι στη πρόωρη φθορά. Κάποτε κόστιζε το DVD εγγραφής 500 ευρώ και Όχι 20!
 
pooky(1) είπε:
Ήταν trend οι διαφορετικές οπτικές συσκευές. Όταν κόστισαν πολύ Ήταν ασφάλεια έναντι στη πρόωρη φθορά. Κάποτε κόστιζε το DVD εγγραφής 500 ευρώ και Όχι 20!
hehe. Εκτός και αν υπήρχαν για παραγωγή!!
 
Μιάς και ψιλομάζεψα σήμερα να βάλω και εγω λίγες φώτο απο το δωμάτιο που είναι αποθήκη/workshop/βουνό απο dev! :) )

I need spaceeeeeee....

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Highlights : Η σακούλα JUMBO και ο χάρος που κρέμεται για να διώχνει τους περίεργους ! Εξαιρετικά ! Well Done !!
 
Οι κονσολίτσες μου όπως τις έστηνα χτες το βράδυ:

attachment.php


Για την ποιότητα βαράτε τον Jobs για το iPod touch.

Έψαχνα για πολλαπλό SCART καλώδιο, δεν έβρισκα τίποτε, τελικά χρησιμοποίησα το παλιό μου ενισχυτή που έχει video input και master video outpout. Τα PS2, Cube, Dreamcast, PSone είναι συνδεδεμένα μέσω αυτού.

Wii, μέσω component, PS3 και 360 μέσω HDMI. Το LG είναι μονιτοράκι. Ακόμα μπαίνει άλλη μία κονσόλα στον ενισχυτή, άλλες δύο μέσω SCART στην οθόνη και άλλη μία μέσω DVI 2 HDMI καλώδιο, σύνολο 4...... Αλλά χώρος δεν περισσεύει.

Και άλλες:

attachment.php


attachment.php


Το PS3 είναι "στον αέρα" γιατί ζεσταίνεται από κάτω και με χαλάει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ το πρώτο μου φορητό:

attachment.php


και το τελευταίο:

attachment.php


Και τα δύο εναπομείναντα σταθερά:

attachment.php


Το λευκό είναι κουτί από το 1996 ή 1997. Μέσα στεγάζεται το serverάκι μου. Δίπλα το gaming rig που λειτουργεί, πια, ελάχιστες ώρες. Άτιμες κονσόλες και τα racing τους.

Το Dell βρίσκεται στο σαλόνι, που ομολογουμένως το έχω κάνει αχούρι. Εκεί αράζω τα βράδια και παίζω με ακουστικά Oblivion και ρετρό FPS από GOG. Μπορεί να σηκώσει εξαιρετικά και τα νέα παιχνίδια και σε σχέση με το Alienware που είχα, είναι επιτέλους αθόρυβο.

Δεν με βλέπω να ξαναρίχνω χρήματα σε pc hardware όπως παλιά. Θα ακολουθήσω το δρόμο του Manos426f για μτχ από δω και πέρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος pooky εχουμε κ την ιδια tvLG πολυ καλη.Μπορεις να βαλεις το ps3 ορθιο για να μη σου ζεστενεται ετσι το εχω κγω κερδιζεις κ χωρο
 
Dredd το έχω σκεφτεί, αλλά δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη όρθιο, έτσι όπως είναι. Με τη βάση για το slim, φυσικά είναι μια χαρά, αλλά δεν τη βρήκα πουθενά πριν μερικές μέρες που έκανα τη τελευταία τσάρκα.

Μου αρέσει περισσότερο, όμως, οριζόντιο και στην αυτοσχέδια βάση.
 
Εγω το εχω με τη βαση δεν εχει κανενα προβλημα κανει καλη δουλεια το καλοκαιρι ειδικα λειτουρχει σαν ανεμηστειρας αν θες σου στελνω pm που τη βρεικα.Ειναι αρκαιτα σταθερο αν σε απασχολει αυτο.

pooky(1) είπε:
Dredd το έχω σκεφτεί, αλλά δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη όρθιο, έτσι όπως είναι. Με τη βάση για το slim, φυσικά είναι μια χαρά, αλλά δεν τη βρήκα πουθενά πριν μερικές μέρες που έκανα τη τελευταία τσάρκα.
Μου αρέσει περισσότερο, όμως, οριζόντιο και στην αυτοσχέδια βάση.
 
Εγώ και το 360 το έχω στον "αέρα" όπως έχεις εσύ το PS3, έχω ακούσει ότι ρίχνει λίγο τις πιθανότητες για RROD.
 
Pook, ο ενισχυτής που έχεις συνδέσει psone,dreamcast,gamecube κάνει καθόλου upscale στην ανάλυση, ή απλά εκτελεί χρέη σκαρτιέρας?
 
DREDD πολύ ευχαρίστως. Περιμένω pm.

Ingema αν έχεις Japser μοντέλο δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Fistikis ο iMac ήταν πολύ καλός υπολογιστής, αλλά είχα φτάσει να τον λειτουργώ μια ώρα τη βδομάδα, δόθηκε όπως και άλλα μηχανήματα που και αυτά είχαν φτάσει να κάθονται και να χάνουν αξία κάθε μέρα. Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω περάσει σε κονσόλες εδώ και καιρό, και δεν τα λειτουργούσα. Αποφάσισα να τα δώσω πριν βγει νέα γενιά macs και δεν έφευγαν με τίποτε. Έναυσμα στάθηκε και ένα ξενέρωμα που έφαγα από την οθόνη του μια και σε σημεία εμφάνιζε κάτι σαν σκιες, να καταλάβεις σαν να μην ήταν τόσο δυνατό το φως από πίσω και ελαφρώς κιτρίνιζε. Μαζί δόθηκε και το φορητό μου mac. Συνολικά έφυγαν 6 μηχανήματα τον τελευταίο μήνα. Ο πραγματικός λόγος, βέβαια, δεν ήταν ούτε το κιτρίνισμα, ούτε η "αχρηστία" αλλά ότι χρειάστηκα τα χρήματα διακαώς για κάτι τρίτο.

Theoritikos δεν έχω καταλάβει κάτι περί upscaling, μάλλον σαν καλή scartιέρα λειτουργεί. Βέβαια δεν ζήταγα τίποτε παραπάνω, μπορεί να μπει μελλοντικά αποκλειστικά σε CRT για τις retro κονσόλες, αλλά αυτό προϋποθέτει μετακίνηση του παλιού μου φορητού, το οποίο δεν κλείνει σχεδόν ποτέ πια. (Εννοείται πως είναι σε βάση) . Θα δείξει, άλλωστε το layout αλλάζει συνεχώς.

Τώρα ψάχνω να βρω πως θα βάλω και το αρχικό X-box στη παρέα, ενώ το εναπομείναν netbook και ένα παλιότερο φορητό είναι στις τσάντες μεταφοράς. Χώρος δεν υπάρχει για δείγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος pook ! Κρίμα που έδωσες τα μηλαράκια αλλά...άτιμο χρήμα.....
 
Δυστυχώς, αν και από λειτουργικό τα λάτρεψα, έπρεπε να φύγουν γιατί θα έχανα κάτι άλλο πολύ σημαντικό για μένα και δεν υπήρχε περιθώριο.

Βέβαια αυτό που μου λείπει είναι το macbook. Όχι ο iMac.

Είδομεν εις το μέλλον, αλλά τώρα θα πάω για μτχ μηχάνημα και όχι για καινούργιο.
 
Είμαι λάτρης των Mac. Εχω μέχρι στιγμής 3 Mac και σύντομα πάω για το 4ο το οποίο θα είναι το 12πύρηνο Mac Pro με 2 27αρες οθόνες. Πούκη εισαι ο μόνος που γνωρίζω ο οποίος πήρε Mac και επέστρεψε σε windows....
 
S.jpg Γειά και από μένα. Αν και ανάμικτα ρετρό με νέα πράγματα είπα να δείξω και γω τον υπό διαμόρφωση χώρο μου. Λείπουν κονσόλες, Coin Op κλπ αλλά σιγά σιγά θα πάρουν τη θέση τους.
 
Πολυ νοικοκυρεμενη τακτοποιηση!
 
Fistikis είπε:
Είμαι λάτρης των Mac. Εχω μέχρι στιγμής 3 Mac και σύντομα πάω για το 4ο το οποίο θα είναι το 12πύρηνο Mac Pro με 2 27αρες οθόνες. Πούκη εισαι ο μόνος που γνωρίζω ο οποίος πήρε Mac και επέστρεψε σε windows....
Έχω δύο μεγάλες τρέλες.

Η πρώτη είναι τα αυτοκίνητα.

Οι υπολογιστές, και ιδιαίτερα οι σύγχρονοι που τους βρίσκεις ότι ώρα θες, έρχονται τρίτοι.

Για χάρη μιας Κυρίας κατασκευασμένης το 1964 οι κύριοι Mac ευγενικά και με περίσσεια υποταγή "θυσιάστηκαν" στα πόδια της. Αν δεν είχα άμεσα τα χρήματα που ήθελε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης της η Κυρία θα πήγαινε σε άλλον. Δεν υπήρχε θέμα επιλογής και δεύτερης σκέψης μια και το αυτοκίνητο το φλέρταρα εδώ και 3 χρόνια και όταν αποφασίστηκε να πουληθεί πήγα και χτύπαγα μεσάνυχτα πόρτες μη τυχόν και τολμήσει, όχι να το βάλει αγγελία, αλλά μη τυχόν και το πει πουθενά. Τώρα, ξεκουράζεται στο γκαράζ μου στη Καλαμάτα μαζί με άλλες δύο κυρίες μια γεννημένη το 1986 και μια το 2004.

Mac θα πάρω πάλι; Φυσικά, δεν χάνονται, αλλά την Chevy που χτύπησα και να ήθελα δεν θα μπορούσα να τη ξαναβρώ.

Όταν έρθουν τα νέα μοντέλα θα δούμε. Εδώ είμαστε.
 
Fred Madison είπε:
Προβολή συνημμένου 27697 Γειά και από μένα. Αν και ανάμικτα ρετρό με νέα πράγματα είπα να δείξω και γω τον υπό διαμόρφωση χώρο μου. Λείπουν κονσόλες, Coin Op κλπ αλλά σιγά σιγά θα πάρουν τη θέση τους.
πολύ ωραία τακτοποιημένα! να σε ρωτήσω,αυτή η "βιβλιοθήκη" είναι σύνθεση από αυτές (για τοποθέτηση dvd) του ΙΚΕΑ ή καμια σχέση? αν όχι μπορείς να μου πεις τη τιμή τους περίπου,αν υπήρχαν σε πώληση με αυτό το τρόπο,ανα στήλη? γιατί θέλω και εγώ να πάρω κάτι τέτοιο αλλά με λιγότερες "στήλες"
 
Πίσω
Μπλουζα