Φωτό από τον χώρο σας

O καϊφές είναι διπλός Εσπρέσσο για να καλμάρουν τα νεύρα. :D :D

Το "γομάρι" είναι επιπρόσθετο. Το έβαλα το Σαββάτο και από πίσω βρίσκονται οι σκληροί δίσκοι οι οποίοι και λειτουργούν συνεπώς σε θερμοκρασία δωματίου.

Το μηχάνημα έχει άλλα τρία τέτοια γομάρια (σύνολο 4) και παραδόξως είναι αθόρυβο. Φυσικά όταν γίνεται ο χαμός στο Unreal Tournament 3 ποιός θα κάτσει να ακούσει ανεμιστήρες.....

Στο τέρας είναι συνδεδεμένες οι δύο οθόνες που φαίνονται σβηστές. Στην 22άρα τα παιχνίδια και στην 15άρα τα βοηθητικά προγράμματα για κάθε λογής θερμοκρασία που γίνεται monitored σε real time ανά δευτερόλεπτο. Η υδόψυξη από τον επεξεργαστή έφυγε γιατί αφενός έχω καλύτερες θερμοκρασίες με τον αέρα, και αφετέρου έχω μοντάρει την ψήκτρα του επεξεργαστή κατά δύο τρόπους. Την έχω γυαλίσει από κάτω με γυαλόχαρτο και έχω προσθέσει artic silver και παράλληλα έχω αλλάξει τους ανεμιστήρες της με δικής μου προελέυσεως προϊόντα.

Ναι αναφέρομαι σε ανεμιστήρες, μια και έχουν μπει πάνω της δύο. Και οι δύο αθόρυβοι, ο ένας ψύχει τον επεηεργαστή και ο άλλος τις heat pipes του κυκλώματος τροφοδοσίας.

Με 26 βαθμούς θερμοκρασία εσωτερικού χώρου, ο επεξεργαστής μετά από ώρα λειτουργίας στο UT3 (κοινώς του έχει φύγει ο τάκος) έδωσε 34 βαθμούς maximum..... η κάρτα γραφικών τερματίζει στους 59. Έχω ακολουθήσει την ίδια τακτική και με την δική της ψήκτρα (lapping και artic silver paste) και έχω κατεβάσει τη θερμοκρασία κοντά στους 15 βαθμούς κάτω.

Η υδρόψυξη είναι τελικά μούφα και σου σπάει τα νεύρα με τις συνεχείς βλάβες της αντλίας. 2 έχω βγάλει Off σε τρεις μήνες, οπότε δεν πήγαινε άλλο.....
 
Tώρα δεν είναι απαραίτητο να ποστάρω φωτογραφία από τον χώρο που έχω τα ρετρό μηχανήματα και τα προσωπικά μου πράγματα. Φανταστείτε μια μικρή αποθήκη με πράγματα παντού εκτός από το ταβάνι (κυριολεκτικά). Όσοι έχουν έρθει σπίτι μου με καταλαβαίνουν..
 
Αστο Μάριε. Ειδικά εσύ, είσαι εκτός συναγωνιζμού :D
 
Μπορω να το φανταστω :D

ΒΤW να κανονισουμε να συναντηθουμε μεσα στην εβδομαδα φιλε Tel;)
 
Νίκο δεν είμαι και ο Geoanas! Ένας φτωχός amigas είμαι! :D

Wally ασφαλώς!
 
Εχμμμ !! Με φώναξε κανείς ?? LOL!!

Ποοκυ Μαν...Έγραψες πάλι...άκου USB Xmas tree !!!

Λοπόν αρπάξτε μια πρόχειρη φώτο , όπως είναι τώρα η κατάσταση πριν τοποθετηθούν οι ραφιέρες, τα γραφεία κτλ κτλ κτλ

HPIM0451.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το coin op αριστερά της φωτογραφίας όλα τα λεφτά!
 
Thanks !! ...και είναι χειροποίητο !

...βέβαια είναι και το μόνο που φαίνεται μέσα σε όλο αυτό το χαρτο-κουτο-μάνι !!
 
Καλά geoanas...Το coin op αριστερά δεν το θυμάμαι που το είχες κρυμμένο???
 
Στην κουζίνα του εργαστηρίου του!!!!!

Καλά ρε George!!!!!

Πώς κατάφερες να το βγάλεις τελικά από εκεί μέσα;;;;;
 
Να και μια άποψη από την γωνία μου. δεν έχω αραδιάσει τις κονσόλες γιατί θα νυχτώσουμε.....Θα ποστάρω και άλλες μόλις το "σουλουπώσω"....

PB290976.jpg


PB290977.jpg


PB290971.jpg
 
ποιος είναι ο αταρι που μου πουλάς.. lol
 
pooky είπε:
Στην κουζίνα του εργαστηρίου του!!!!!
Καλά ρε George!!!!!

Πώς κατάφερες να το βγάλεις τελικά από εκεί μέσα;;;;;

3 άτομα το μεταφέρανε από τη σκάλα αφού το βγάλαμε από το μπαλκόνι (ευτυχώς δεν χρειάστηκε να ξηλώσουμε τη φυσούνα της κουζίνας LOL)!! Ομοίως και στο καινούργιο σπίτι...

Όλα τα πακέτα πιάσαν τα 2/3 του ενός από τα 2 φορτηγάκια της μεταφορικής !

@ FALCON030

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΓΩΝΙΑ ΣΟΥ !!
 
Καλά ε...τα ματάκια μου!!!!!!!!falcon δεν πουλάς κανένα falcon να πάρω και εγώ? :D
 
@akmakas

Ο ένας παζαρέυεται. Τον 2ο θα τον βάλω αγγελία σύντομα παιδιά. Δώρο ένας CF2IDE adaptor with 1/2GB CF card. Δεν θα βάλω δίσκους 2.5" διότι

1) είναι πολύ παλιοί και ίσως "σκάσουν"

2) 84ΜΒ & 340ΜΒ είναι λίγα.....

3) θα τα "φορτώσω" με software για τον όποιο τυχερό κάτοχο, για να έχει να πορεύεται...

@Amigos

Τα 2 τοποθετημένα "κάθετα" είναι τα 520 STe, αλλά έχουν και τα 2 από 4ΜΒ Ram. Μεγάλη δουλειά για STe, αν φανταστείς πως originally έχουν 0,5ΜΒ. O "κιτρινισμένος" είναι UK keyboard (ελληνικής αντιπροσωπείας), o πιο "γκρίζος" είναι FR (γαλλικό keyboard/desktop). Στείλε pm ποιον θες....
 
θα περιμένω...αν και πιστεύω πως θα κοστίζει αρκετά χρήματα για το την τσέπη μου αυτή την στιγμή..Από ότι βλέπω ο falcon έχει πολύ ποιο εξελιγμένο λειτουργικό καμία σχέση με τον δικό μου τον STE.....
 
O ARCHIMEDES???? Που είναι ο ARCHIMEDES ??????:nervous:
 
Λίγα πραγματάκια και από εμένα.. sorry guys, αλλά εδώ έχω μόνο κονσόλες (τα κομπιούτερ(!) :icon_cry: είναι όλα ελλάδα)..

000_0101.jpg


Philips DVD (Divx support), Playstation, some handhelds, Atari VCS, NES, Odyssey 2 (Videopac G7000), Atari Flashback's 2, some of my games...

000_0102.jpg


000_0104.jpg


000_0105.jpg


My treasures upon earth!

Πρέπει να βγάλω πολλά απο τα κουτιά και τα closets και να τα φωτογραφήσω.. με την πρώτη ευκαιρία.
 
Πίσω
Μπλουζα