Φωτό από τον χώρο σας

Anestis είπε:
Είναι πολύ καθαρό το ριμάδι. Σου ανέβασα μερικές φώτογραφίες στο flickr (στο προηγούμενο link) για να δεις και μόνος σου.
Οι 3 πρώτες είναι από το 1084;;;;;; Εχεις λινκ για το καλώδιο;;; Εχω το 128+ και εχω καλώδιο Scart αλλά πού να το βάζω ρε συ στο σαλόνι!! Ενω στο 1084 μου κάθεται λουκούμι!! Ευχαριστώ!!
 
miko63 είπε:
@plintirio φίλε μου μόνο μια ερώτηση: εισαι παντρεμένος;; με τη δικιά μου δίνουμε μαχες για να εχω στο σαλόνι μια μικρούλα Α600.
@Ανεστη.. πολύ καλό το σπεκτρουμάκι...
χαχαχα όχι φίλε μου δεν είμαι παντρεμένος, απλά και όταν συζουσα ήξερε την τρέλα μου...πρέπει να πάω οποσδηποτε να βγάλω φώτο και τα υπόλοιπα να τα δείτε όλα...χεχεχε
 
Rygar είπε:
Οι 3 πρώτες είναι από το 1084;;;;;; Εχεις λινκ για το καλώδιο;;; Εχω το 128+ και εχω καλώδιο Scart αλλά πού να το βάζω ρε συ στο σαλόνι!! Ενω στο 1084 μου κάθεται λουκούμι!! Ευχαριστώ!!
Οι 4 πρώτες είναι από το 1084. Δεν έχω link για το καλώδιο γιατί είναι απλά μια αντιστοίχιση στα pins R,G,B,Composite Sync και Bright από ότι θυμάμαι.
 
Α οκ. Λογικό μου ακούγεται. Κάτσε να μου'ρθει το Divide και θα το φτιάξω τότε.
 
Από καιρό ήθελα να το κάνω και τώρα ξεβαρέθηκα!!! Ορίστε λοιπόν και μερικές δικές μου!!

:cool: :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια κομματια Dimitris_K! Ειδικα ο ST και ο 6128!

Τωρα πες μου και μενα με ποια περιοδικα τα πηρες και ειναι ετσι ομορφα και συσκευασμενα στα σακουλακια τους οπως τα περιοδικα με τα DVD και CD!!!!!:biglaugh:

Να τα βγαζεις που και που να δουλευουν. Εκει ειναι η μαγεια τους!

..
 
phil_vr είπε:
Ωραια κομματια Dimitris_K! Ειδικα ο ST και ο 6128!
Τωρα πες μου και μενα με ποια περιοδικα τα πηρες και ειναι ετσι ομορφα και συσκευασμενα στα σακουλακια τους οπως τα περιοδικα με τα DVD και CD!!!!!:biglaugh:

Να τα βγαζεις που και που να δουλευουν. Εκει ειναι η μαγεια τους!

..
:biglaugh::biglaugh:

Πίστεψέ με, δουλεύουν συχνά!! Απλά σιχαίνομαι τη σκόνη και έχω πάρει μία διαφανή μεμβράνη, μόνο για να το καλύπτω!! Αφού το sweefer έχει γίνει ένα με το χέρι μου!!:biglaugh:
 
Μπράβο και εύγε Δημήτρη. Εξαιρετική συλλογή.

Το Acer τι λέει από απόδοση και από τυχόν προβλήματα; Για πες εντυπώσεις......
 
Δημήτρη,αυτό το joystick που φαίνεται στην τρίτη φωτό,τι είναι αλήθεια ;
 
Τα Acer ειναι κορυφαια φιλε pooky. Το δικο μου το εχω εδω και 4 χρονια (Aspire 1650 : Celeron 2.4, 512 Ram, 30GB HD, Ati Radeon 9000), και αν εχει φαει δουλεμα μερα νυχτα αναμμενο για μερες συνεχομενες. Mε Panasonic drives στην κυριολεξια αλεξισφαιρα (πιστευω πως ακομα τα βγαζουν με Panasonic). Αναγκαστηκα να το αλαξω αργοτερα με ενα Pioneer DVDRW καθως αυτο που ειχε ηταν ενα απλο και ταπεινο CDRW, αφου ομως ειχε γραψει καμια 400αρια divx σε CD (και αλλα τοσα ξενυχτια για να τα δημιουργησει!). Kαι οταν το εβγαλα δουλευε ακομα υποδειγματικα και φυλασσεται για την κακια την ωρα.

Εχω μεινει τοσο ευχαριστημενος που λιαν συντομως θα αλαχθει (η μαλλον θα ελαφρυνει τις υποχρεωσεις του καθως ειναι ακομα υποδειγματικο στην λειτουργια του!) και παλι με Acer!

..

manos426f είπε:
Δημήτρη,αυτό το joystick που φαίνεται στην τρίτη φωτό,τι είναι αλήθεια ;
Αυτο το εχω δει και σε μαυρο καθως το ειχε ενας φιλος μου στον ST του. Κυκλοφορησε λιγο μετα τα ASC αλλα δεν θυμαμαι αν εχουν σχεση με την ιδια εταιρεια..

Dimitris_K, δωσε μας τα φωτα σου!

..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks Phil!

Για τα Acer έχω πάρει αντίθεες γνώμες. Άλλοι τα λατρεύουν και άλλοι τα μισούν. Μέση λύση δεν βρίσκεις. Αν και εγώ είμαι φανατικός οπαδός των Dell, είτε πρόκριται για φορητά είτε για desktops, μου αρέσει να παίρνω γνώμες.

Φυσικά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι προσωπικά οτιδήποτε desktop έχει περάσει από το σπίτι έχει φτιαχτεί με τα χεράκια μου!!!!!!!
 
Dellάκια pooky,κι εγώ τα γουστάρω πολύ....

Για Acer,δεν είμαι φαν,αλλά ας μη βγούμε εκτός θέματος !
 
Κοιταξε Pooky, την Acer την ξερουμε και απο τα μεσα του 80, οταν αρχισε να φερνει τα PC της στην Ελληνικη αγορα. Και μετα απο την αγορα του δικου μου, ειναι πλεον μονοδρομος για εμενα.

Απο την αλλη δεν προκειται ποτε να αγορασω Sony, Toshiba κλπ.. Η Acer ασχολειται μονο με υπολογιστες (και servers εδω) και ειναι απο την αρχη μεχρι το τελος ολο Taiwan εκτος απο τα drives. Ουτε μπαταριες αλκαλικες φτιαχνουν, ουτε τηλεορασεις, ουτε βιντεο, ουτε στερεοφωνικα, ουτε ψυγεια... αυτο το θεωρω σημαντικο το να μπορει μια εταιρεια να συγκεντρωνεται αποκλειστικα και μονο σε ενα αντικειμενο.

Αλλα καθως ολα ηλεκτρονικα ειναι και δεν υπαρχει τιποτα αλανθαστο, ενας φιλος μου ειχε παρει για πρωτη φορα εναν Aspire και ειχε προβλημα στην υποστηριξη του chipset των γραφικων. Δωθηκε πισω, εφεραν καινουριο μοντελο απο την εταιρεια (και μαλιστα μικροβελτιωμενο σε σχεση με αυτο που ειχε), και πλεον εχει ακομα δυο Acer που δουλευουν σε διαφημιστικο studio, συν ενα Acer Desktop (με μονη αλλαγη στην καρτα γραφικων). Ολα δουλευουν υποδειγματικα.

Οποτε πλεον απο προσωπικη εμπειρια, στα συνιστω ανεπιφυλακτα.

manos426f: τα Dell δεν τα συμπαθω, αλλα εχεις δικιο, ας παραμεινουμε εντος θεματος. Η ερωτηση για το joystick παραμενει!

..
 
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν ένα joystick για PC που έχω κι εγώ,αλλά εμένα είναι λευκό,όχι διάφανο...
 
manos426f είπε:
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν ένα joystick για PC που έχω κι εγώ,αλλά εμένα είναι λευκό,όχι διάφανο...
Αυτο που ειχε ο φιλος μου, το μεσαιο κουμπι (το δευτερο απο αριστερα) ηταν το autofire. Και ηταν με κανονικο 9pin βυσμα (Atari compatible).
 
pooky είπε:
Thanks Phil!
Για τα Acer έχω πάρει αντίθεες γνώμες. Άλλοι τα λατρεύουν και άλλοι τα μισούν. Μέση λύση δεν βρίσκεις. Αν και εγώ είμαι φανατικός οπαδός των Dell, είτε πρόκριται για φορητά είτε για desktops, μου αρέσει να παίρνω γνώμες.

Φυσικά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι προσωπικά οτιδήποτε desktop έχει περάσει από το σπίτι έχει φτιαχτεί με τα χεράκια μου!!!!!!!
acer aspire 1600, p4 2,66ghz, 512 ddr, 30gb ata100, dvd/cd-rw, έχει βγει αθάνατο γιατι το έχω 5 χρόνια και έχει φάει τα άπειρα, ταξίδια σε μπακαζιέρα μηχανής, χτυπήματα, ταρακουνήματα εν ώρα λειτουργίας, ατελειωτες ώρες κατεβαστήρι (μέχρι και 3 μέρες συνεχομενα) και το καλύτερο είναι οτι δεν του έχω κάνει ποτέ format. Τα προβλήματα που έβγαλε αυτά τα χρόνια είναι οτι η οθόνη έχει καμένα πίξελ λόγο δικού μου λάθους σε μεταφορά (το στρίμοξα σε άλλα πράγματα) και η μπαταρία έχει πέσει από δυομιση ώρες που ήταν όταν το πρωτοπήρα σε 30 με 40 λεπτά. Αλλά ξέρω ότι σε άλλα λαπτοπ η μπαταρία ιδιώς σε αυτούς που την αφίνουν συνέχεια πάνω όπως εγώ λόγο download χαλάει πολύ πιο γρήγορα από τα 5 χρόνια.

Συνοψίζοντας ίσως η καλύτερη εταιρία για value/money
 
Όσον αφορά τον Acer, αν και είμαι φαν της Vaio, μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όσον αφορά το joystick, πορόκειται για στύλ pacman, ελληνικό, αν θυμάμαι καλά και το σίγουρο είναι οτι τραίνο να το πατήσει, δεν θα πάθει τίποτα!! Παραθέτω φώτος του!!

Multijoy Microtechnica

dsc00041kd9.jpg


[Edited by Wally]:Sorry απλα καλο ειναι να φαινεται με τη μια αυτο το oddity!
 
Μπραβο Dimitris_K! Τωρα το θυμηθηκα που το ειδα. Το Multijoy της Microtechnica! Τι μας θυμησες τωρα..

..
 
pitsunami: Αυτο αλυσοπριονο ειναι που εχεις μεσα στην σακουλα, επανω στην ντουλαπα στην τριτη φωτο (και αλλο ενα λιγο πιο κατω)?!?!

Πλακα θα εχει να ειναι κανενα αλυσοπριονο-controller για να παιξεις massacre-hero!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα