ΧΒΟΧ360 vs PS3

Καλα εσυ δεν θα δωσεις μια straight απαντηση ποτε, 60 frames hddr και παει λεγοντας.

Τypical Wally.
w0y31sucibbxpv89t4k7.gif
 
Κυρια ,κυρια ο Μυρμηγκοφαγος κανει ασεμνες χειρονομιες
 
τώρα ίσως να φανεί αναχρονιστικό αυτό...αλλά πως είναι δυνατό να συγκρινονται οι τιμές PS3 & XBOX360 όταν το PS3 δίνει τόσα πολλά και είναι ένα πλήρες πακέτο και το ΧΒΟΧ360 απλά σου δίνει την βασική κονσόλα και μετά βάλε βάλε βάλε πας στα 500 κοντά...και δεν έχεις και Blu Ray...που όπως και να το κάνεις από σημερα αλλά και σε 1 χρόνο από τώρα θα βοηθάει και αυτό. Με card reader (μιλάω πάντα για την 60gb, 2 ασύρματα χειριστήρια, 2 παιχνιδάκια, 4 usb, έτοιμο και για Linux αν το θέλει κάποιος). Και να πω και ένα τελευταίο? τι λειτουργικά καλό έχει δώσει στην αγορά η Micro$? Plug and PRAY ?
 
Κύριοι Wally και AARDVARK σας εγκάλώ εις την τάξη :p

..... και ναι , ο Wally έχει δίκιο. Αν δεν έχεις HDR στα 60FPS που πάς; :tease:
 
AARDVARK είπε:
1)Εχει δωρεαν ONLINE GAMING σε αντιθεση με το 360
2)Του βαζεις οτι σκληρο θες σε αντιθεση με το 360

3)Το controller του δεν θελει μπαταριες σε αντιθεση με το 360

4)Του βαζεις οτι λειτουργικο θελεις (linux προς το παρον) σε αντιθεση με το 360

5)divx (certified)σε αφηνει να τα σωσεις στον σκληρο του σε αντιθεση με το 360

6)Εχει web browser με tabs και ολα σε αντιθεση με το 360

7)Σε αφηνει να κατεβασεις οτι γουσταρεις και οπου γουσταρεις σε αντιθεση με το 360. π.χ "μπαινεις στο G.R.M κατεβαζεις ενα τευχος του PIXEL και το σωζεις η στον εσωτερικο η στον εξωτερικο του σκληρο και το διαβαζεις στην 46αρα lcd tv σου". σε αντιθεση με το 360.

8)Συνδεση με το psp (απο οποιοδηποτε μερος του κοσμου βλεπεις φωτο,ταινιες,ακους mp3 που εχεις στο ps3) σε αντιθεση με το 360

9)Εχει απανωτα firmware updates σε αντιθεση με το 360

10)Εχει το νικητηριο φορματ για να βλεπεις next-gen ταινιες ονοματι blu-ray (στο 360 και να θελεις μας τελειωσαν :rofl: ) σε αντιθεση με το 360.

11)Εχει δυνατοτητες "dvr" και "dvb" σε αντιθεση με το 360 .

Kαι επειδη ειμαι αντικειμενικος.

12)Το Ps3 δεν εχει "red rings of death" σε αντιθεση με το 360.

13)Εχει ελληνικη υποστηριξη στο ps-store σε αντιθεση με το 360

(Στο 360-live πρεπει να γραφτεις μεσω Ζουαζιλανδης και μεσω Γουαδαλουπης για να κατεβασεις games-demo-trailers)

14)Ποιοτητα κατασκευης,το Ps3 ειναι στιβαρο μηχανημα οπου τα λεφτα που πληρωνεις φαινονται στην ποιοτητα κατασκευης του σε αντιθεση με το 360.

Οπου δεν εχει καμμια σχεση με την ποιοτητα που ειχε το πρωτο xbox ,μιλαμε για πορτακια usb να σπανε ,βιδες να πεφτουν :rofl: , drives να μουγκριζουν (και ας μην πιασω τα R.O.D).
Update

15)Το PS3 εχει bluray σε αντιθεση με το 360 που εχει Dvd.

Το blueray disk χωραει περιπου 10-20 φορες περισσοτερα δεδομενα απο οτι το κανονικο dvd!αυτο σημαινει θεωρητικα οτι μπορει να χωρεσει μεγαλυτερη λεπτομερια στα γραφικα ενος παιχνιδιου και οτι αλλο θελησουν οι προγραματιστες να εκμεταλευτουν.

Παρακαλω η λιστα να γινει sticky.
jxw8pqg5jnavup26mgte.gif


Αυτη η λιστα θα γινεται update συνεχως. :D
 
Μήπως ήρθε η ώρα να μετενομαστεί το thread από XBOX360 vs PS3 σε Acient History vs PS3? :)
 
Χααχαχαχα καταπληκτικο.
oq7arog31rtmwqyjdl4y.gif


Ακουτε super mods the "winds of changes".
2eq85zke1r1v1z319xyp.gif
 
Και ενω λετε αηδιουλες και κανετε folding....ο Wally παιζει Lost Odyssey...nuff said ;)

Παρτε ματι το TV ad του...

[yt]ZTicI3dcnys[/yt]
 
Και ενω ο Wally λεει εξυπναδουλες και παιζει Lost Odyssey εμεις παιζουμε "uncharted".
2eq85zke1r1v1z319xyp.gif


[yt]DtSBX9ve1G0[/yt]
 
Ασε ρε με τις μπαγιατιλες...για φρεσκα μιλαμε

Υπαρχει ρετρο-section στο ρετρο-forum μας :D
 
Ναι αμε μπαγιατιλα ,το παρασυζητησαμε το "uncharted" ,γεμισαμε σελιδες απο αποψεις και παλιωσε.

Τypical Wally.
w0y31sucibbxpv89t4k7.gif
 
DeadOrganPlayer είπε:
Μήπως ήρθε η ώρα να μετενομαστεί το thread από XBOX360 vs PS3 σε Acient History vs PS3? :)
Εκτός αν τελικά το μετονομάσουμε σε XBOX360 vs PS2... Πιστεύω θα είναι και πιο ανταγωνιστικό και πιο ρετρό (θα συνάδει δηλαδή με την όλη φιλοσοφία του forum...)

Παρακαλώ να μπεί επισήμως στις προτάσεις για τη βελτίωση του forum :D
 
Speechless για το Lost Odyssey!

Καλά βρε αθεόφοβε fanboy Aardvark, συγκρίνεις ένα rpg με ένα action παιχνίδι;

Ρε ήμαρτον ρε χυ... :fafoutis:
 
Καλά ρε σεις, γιατί μαλώνετε τζάμπα για το ποια είναι καλύτερη κονσόλα.

Έχετε να κερδίσετε κάτι από το όλο θέμα, θα σας δώσει φράγκα ή microsoft ή η Sony;

Και οι δύο κονσόλες έχουν τα υπερ και τα κατά τους.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι μου θυμίζουν τον καιρό των micros, εποχη 80 δηλαδή.

Θυμάστε τότε που μαλώναμε για τα Atari, Amiga, Spectrum, Amstrad κλπ.

Τώρα αυτές οι κονσόλες είναι σαν τα micros τότε και δεν υπάρχει ανάγκη να έχεις pc για να παίξεις παιχνίδια, να δεις τα βιντεάκια σου, τις φωτογραφίες κλπ. Απλά αγοράζεις ένα από αυτά τα δύο και ησύχασες. Χώρια που δεν έχεις και προβλήματα με το λογισμικό (drivers,compatibility κ.λ.π.).

Αν είσαι επαγγελματίας τότε αγοράζεις ένα pc η mac για το μαγαζί σου. Αλλά για καθαρή επαγγελματική χρήση.

Εγώ προσωπικά πάντος αποφάσισα να διαχωρίσω ποια την χρήση των συστημάτων και πήρα ένα imac για να δουλεύω τα γραφικά μου, ενώ για να παίζω παιχνίδια πήρα ένα xbox 360.

Ενώ κράτησα και ένα pc για server για να κατεβάζω "πράματα" από το δίκτυο.

Βέβαια σε λίγους μήνες θα πάρω και ένα ps3 αλλά να βγάλουν μερικά παιχνίδια πρώτα που να αξοιοποιούν την δύναμη του.
 
Παλιο αλλα καλο.

"Πως πηρε το ονομα της η Μicrosoft;

Aυτο φωναξε η γυναικα του Βασιλακη στο κρεβατι την πρωτη νυχτα του γαμου τους."
fgkukogw96w23mp7xwdw.gif
 
δεν ξέρω αλλά τα γραφικά του PS3 και XBOX 360 σε ίδιες τηλεοράσεις έχουν διαφορά...του ΧΒΟΧ δεν με ενθουσίασαν...Επίσης άρχισα να βλέπω παιχνίδια να έρχονται και τίτλοι δυνατοί και σαν να φαίνεται η αντεπίθεση του PS3...είμαι πολύ χαρούμενος που παίζω το DRAKE'S FORTUNE υπέροχο adventure. Και νιώθω ακόμα καλύτερα που είμαι κάτοχος αυτής της κονσόλας που τώρα άρχισε να δείχνει δόντια...ενώ των αντίπαλων άρχισαν να πέφτουν. τέλος χαίρομαι πολύ που όλο αυτό μου θυμίζει C64 vs Spectrum vs Amstrad ..επιτέλους ρετρό καταστάσεις σε nextgen.
 
Eδω ειναι το official vs και εδω μπορειτε να versaρετε.

Επικαιρα ερωτηματα:

1)Ποτε επιτελους θα βαλει υποτιτλους στα Divx η M$ ;

2)Oσοι δεν εχουν 120 σκληρο θα περιμενουν κανα 2ωρο να φορτωσει το παιχνιδι; (αυτοι με τις καρτες μνημης)

3)Θα καταδεχτει ο "Segata" να κουναει το "πιστολακι" μπρος στην τηλεοραση;

4)Θα ξαναπει casualaδες τους Wii players;
 
plintiriopiaton είπε:
δεν ξέρω αλλά τα γραφικά του PS3 και XBOX 360 σε ίδιες τηλεοράσεις έχουν διαφορά...του ΧΒΟΧ δεν με ενθουσίασαν...nextgen.
Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις φίλε μου. Διότι εγώ που έτυχε να δω και τις 2 κονσόλες δίπλα δίπλα στο Πλαίσιο, τα γραφικά ήταν ίδια. Με πολύ μικρές διαφορές.

Μάλιστα σε κάποια συγκριτικά που υπάρχουν στο διαδίκτυο το XBOX360 έχει ελαφρά καλύτερα γραφικά. Αλλά μηδαμινή διαφόρα.

Και οι δύο κονσόλες είναι πολύ καλές και αξίζουν τα λεφτά τους.

Απλά πιστεύω ότι μετά 1 χρόνο , οι τίτλοι που θα βγουν θα παίζουν πιο καλά στο PS3 εκτός και αν ο "Bill" κάνει μαρκετίστικη επίθεση (ήδη κινείται υπογείος).

Αλλά σε 1 χρόνο με 2 το πολύ θα μιλάμε για την επόμενη γενιά συστημάτων.

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω που είδες ότι το PS3 άρχισε να δείχνει τα δόντια του???? Εγώ βλέπω (δηλαδή διαβάζω στο διαδίκτυο) γενικός μια απογοήτευση με τον CELL επεξεργαστή.

Wally που είσαι να βάλεις μια τάξη στα πράγματα???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
maxcomgr είπε:
....Διότι εγώ που έτυχε να δω και τις 2 κονσόλες δίπλα δίπλα στο Πλαίσιο, τα γραφικά ήταν ίδια. Με πολύ μικρές διαφορές.
Σωστός ο maxcom. Τα γραφικά είναι πανομοιότυπα στο 99% των περιπτώσεων και οι διαφορές φαίνονται μόνο σε stills και με μικροσκόπιο. Τα καλύτερα AΑ και AF είναι για τους σκλυροπυρηνικούς και δεν απασχολούν τα μάτια του καθημερινού gamer.

maxcomgr είπε:
Μάλιστα σε κάποια συγκριτικά που υπάρχουν στο διαδίκτυο το XBOX360 έχει ελαφρά καλύτερα γραφικά. Αλλά μηδαμινή διαφόρα.
QFT. Στο 99% των περιπτώσεων η απειροελάχιστη διαφορά που υπάρχει είναι υπέρ του 360 (λίγα παραπάνω frames, λίγο ΑΑ παραπάνω, λίγο καλύτερα textures, λίγο καλύτερος φωτισμός). Αλλα πάλι αυτά είναι για τους "χειρούργους" του είδους καθώς για μας που προσπαθούμε να "ταπώσουμε" τους Sony fanboys με κάθε δυνατό επιχείρημα :D

maxcomgr είπε:
Wally που είσαι να βάλεις μια τάξη στα πράγματα???
Wally, έλα για την τεχνική ανάλυση - ο λαός σου σε καλεί :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα