Χρονια πολλα Dreamcast

Για το Fable δεν ξερω αλλα για το Halo δεν παιζει.

Η MS πηρε την Bungie απο του MAC τα δοντια. :D

Μαλιστα στην αρχη επροκειτο να ειναι RTS...:nervous:

Αν δεις το DVD στη συλλεκτικη εκδοση του Halo3,εξηγει ενδελεχως το background...
 
εκτος του wii ολες οι αλλες κονσολες πουλιουνται στην αρχη αρκετα κατω του κοστους.το ζητημα ειναι να μπορεις στην αρχη να αποροφησεις την ζημια ουτως ωστε να βγαλεις κερδος απο τα royalties των παιχνιδιων και απο τα επομενα hardware revisions.και αυτο προυποθετει μεγαλες πωλησεις και hardware εστω και κατω του κοστους αλλα και software.

και για να μπουμε και on topic να κανω και εγω την ευχη μου.να βγαλει η sega στα γενεθλια του dreamcast μια κονσολα που να συνδυαζει το καινοτομικο interface του wii με τα γραφικα των next gen consoles.και βεβαια να μην επαναλαβει τα μεγαλα λαθη του παρελθοντος
 
Φιλε Vago το post στο οποιο παραπεμπει το link σου ειναι ολιγον κουκουρουκου :D

Βασιζεται σε καποια φημη που εβγαλε απο το κεφαλι του ο topic starter...

Ενα απο τα highlights εκει μεσα ειναι το εξης επικο :D

HALO got released on MAC in Japan actually
Trooper το θεμα με τα loyalties και τη πωληση με ζημια ισχυει οταν δεν κανει η εταιρεια παραγωγης της κονσολας το 50% του software development.

Επισης ας μην το παμε στα σημερινα δεδομενα διοτι πολυ θα διαφωνησουν με τα περι "εργονομιας του Wii"
 
trooper13 είπε:
καλα ρε παιδια συγγνωμη που σας χαλασα το μνημοσυνο :D [...]
Βρε trooper, δεν ντρέπεσαι καθόλου... ΓΕΝΕΘΛΙΑ γιορτάζουμε... το μνημόσυνο είναι στις 31/01... ;) :D

[...]Σκοτωσε το DC για να γλυτωσει το software division.Θλιβερο μεν αλλα...
Το θλιβερό είναι ότι αν και σκότωσε το DC για χάρη του, το software division δεν την "γλίτωσε" τελικά... ;) Είναι μάλλον θλιβερή η συνέχεια της έκτοτε...

Wally είπε:
Μα ρε Ambudare το 27/11 δεν ειναι συνομωσιολογικο!! :D
ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΚΟ... είναι η μέρα των γενεθλίων μου!!! Ό,τι κι αν σημαίνει αυτό τελικά για τον πλανήτη και την ανθρωπότητα... :D :D :D
 
κοιτα wii δεν εχω αν και το σκεφτομαι να παρω ενα να παιζω με τα ανιψακια μου.αλλα εγω δεν εννοουσα ακριβως σαν του wii αλλα κατι αντιστοιχο και ισως και βελτιωμενο.μια τετοια κονσολα αν ειχε υποστηριξη και απο τις εταιριες την αγοραζα αβλεπει
 
Amigos είπε:
ίσως το μόνο λάθος της sega στην συγκεκριμένη κονσόλα ειναι οτι δεν την είχε εφοδιάσει με dvd .. μέγα λάθος.. ακομα 8α έβγαζε τίτλους και ο κόσμος (άσχετη) θα την έβλεπαν την κονσόλα με αλο μάτι...
Φίλε Amigos, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ρεαλιστικά να είχε γίνει αυτό.

Το Dreamcast κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία τον 11/1998. Θυμάσαι πόσο κόστιζε ένα DVD-player τότε;
 
Wally είπε:
Φιλε Vago το post στο οποιο παραπεμπει το link σου ειναι ολιγον κουκουρουκου :D Βασιζεται σε καποια φημη που εβγαλε απο το κεφαλι του ο topic starter...

Ενα απο τα highlights εκει μεσα ειναι το εξης επικο :D

Trooper το θεμα με τα loyalties και τη πωληση με ζημια ισχυει οταν δεν κανει η εταιρεια παραγωγης της κονσολας το 50% του software development.

Επισης ας μην το παμε στα σημερινα δεδομενα διοτι πολυ θα διαφωνησουν με τα περι "εργονομιας του Wii"

Το thread είναι αστείο, αλλά πλάκα στην πλάκα το Halo κυκλοφόρησε τελικά σε Mac (όπως και σε PC) αρκετά μετά από το ΧΒΟΧ launch φυσικά....
 
Wally είπε:
Φιλε Vago το post στο οποιο παραπεμπει το link σου ειναι ολιγον κουκουρουκου :D Βασιζεται σε καποια φημη που εβγαλε απο το κεφαλι του ο topic starter...

Ενα απο τα highlights εκει μεσα ειναι το εξης επικο :D
Εγω αρχικα το πιστεψα,αλλα απο την ωρα που μου ειπες στο συλλεκτικη εκδοση του Halo3,εξηγει ενδελεχως το background,δεν εχω λογο να διαφωνισω.

Που να δεις σε αλλα Dreamcast fan sites τι βαζουν :D :D

halo23sh.jpg


δεν μπορειτε να πειτε ο τυπος εγραψε :D :D
 
Maddog είπε:
Φίλε Amigos, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ρεαλιστικά να είχε γίνει αυτό.Το Dreamcast κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία τον 11/1998. Θυμάσαι πόσο κόστιζε ένα DVD-player τότε;
και όμως μπορούσε,υπήρχαν φωνές μέσα από την sega που έλεγαν για αυτό το πράγμα το θυμάμαι σαν τώρα.. θα είχαν λίγο ποιο αυξημένη την τιμή του dc αλλά .. είδει 1,5 χρόνο σκεφτόντουσαν να βγάλουν add-on dvd player ( http://dvd.ign.com/articles/053/053525p1.html ) .. αλλά και πάλι κάτι τους σταμάτησε τι άραγε δεν θα μάθουμε πότε.. γιαυτό πολλές φορές τα βάζω με την sega δεν φταίει κανείς που έριξαν ταφόπλακα στην κονσόλα τους (πρώτη φορά στα χρονικά δεν το έχει κάνει κανένας άλλος αυτό) σε μια περίοδο που και games έβγαιναν και από όλα... κρίμα γιαυτό προσωπικά δεν ελπίζω σε νεα κονσόλα γιατι η άνθρωποι στη sega είναι λαϊκιστή αμπαλοι
 
δεν θα ηταν λιγο αυξημενη η τιμη θα ηταν σχεδον διπλασια η και παραπανωηταν πολυ καινουριο τοτε το dvd.κανεις δεν ξερει βεβαια τι θα γινοταν αν το εβαζε αλλα με τα αν δεν βγαινεις πουθενα.και βεβαια κατεληξες στα λογια μου οτι η ιδια η sega φταιει οχι μονο για το dreamcast αλλα και το saturn.σε δυο γενιες συνεχως λαθος επιλογες
 
καλά με το saturn έκανε τα απίστευτα.. εδώ δεν έδινε για να διευκολύνει τους προγραμματιστές παιχνιδιών τα ποιο βασικά πράγματα και η εταιρείες ψαχνόντουσαν μονίμως
 
Χρόνια πολλά ..................................................................... :cry: ............
 
Σήμερα, είναι τα πραγματικά γενέθλια του DC.

27-11-1998 Japan Launch, πέρασαν κιόλας 10 χρόνια...

Κυκλοφόρησε με 4 (όχι δυνατούς) τίτλους Godzilla Generations, Virtua Fighter 3tb, PenPen TRiIceLon, July

Χρόνια μας πολλά :)
 
Χρόνια μας Πολλά!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα