15 και σημερα για την επισημη παρουσιαση του Wii U στην Ε3

DarkSynbios είπε:
Ειναι η επιβεβαιωση οτι στερευει απο ιδεες και καιρος ειναι να επιστρεψουν αλλοι στον χωρο αυτο!! ;) Και ξερεις για ποια εταιρεια μιλαω! Γι'αυτην που σε εκανε να νιωθεις ριγος! :p
Που ειδες να στερευει απο ιδεες ;; απλα το εκανε αυτο για να προσεγγισει περισσοτερο κοινο (για το pro pad μιλαω)... Ειδαμε ενα δειγμα χτες απο το Wii U τα αλλα αυριο στις 7 .. Αχ! καημενοι Sega fans οτι και να λετε η Nintendo θα παραμεινει στο θρονο της.... :p

metalcandyman είπε:
Η την micro$oft που απο το sidewinder εκεινο το πραμα που αξιζε μονο να το χρεισιμοποιης για μπουμερανγκ και να κυνηγας φασιανους και περδικες μας εγειναι και ειδικη στα gamepads.Με το πιο αθλιο Dpad που υπαρχει αυτη την στιγμη.
χαχαχαχα!! Που τα βρισκεις ρε Billy !!! :rofl: :rofl:
 
DarkSynbios είπε:
Ωρα να διαγραψω κατι φωτος! :p
Oτι και να κανεις εχω κρατησει ντοκουμεντα δεν την γλυτωνεις καραNINTENDO FANBOY.Εδω ακομα και γω που με την λεξη NINTENDO ξυπναω και κοιμαμαι δεν εχω πληκτρολογιο gamepad για το Game Cube:p:diablotin:

Ajax87 είπε:
Που ειδες να στερευει απο ιδεες ;; απλα το εκανε αυτο για να προσεγγισει περισσοτερο κοινο (για το pro pad μιλαω)... Ειδαμε ενα δειγμα χτες απο το Wii U τα αλλα αυριο στις 7 .. Αχ! καημενοι Sega fans οτι και να λετε η Nintendo θα παραμεινει στο θρονο της.... :p

χαχαχαχα!! Που τα βρισκεις ρε Billy !!! :rofl: :rofl:
Ε ναι ρε γιαννη οχι να μιλαει και η micro$oft με της αποτυχιες gamepads που εβγαζε μια ζωη οπως αυτο που ανεφεραddd.JPG.Με το ειχαν φερει καποτε δωρο και εκοψα το καλωδιο και εβαζα στοχο μαυτο κατι μπουκαλια απο μπυρα το πετουσα για μπουμερανγκ :D Μαρεσει που ειχε και ενα σλογκαν στο κουτι που εγραφε απολυτος ελεγχος,τελειος χειρισμος η κατι τετοιο δεν θυμαμαι καλα.Θα μας πεσουν και οι τριχες απο τα φρυδια.Οπως και η $ony που μεχρι το 97 δεν υπηρχε.Μην τρελαθουμε κιολας που θα συγκριθουν αυτοι οι ανυπαρκτοι με την NINTENDO ωσον αφορα τα videogames.Aντε η sega εχει και μια ιστορια αυτοι οι ανυπαρκτοι δεν εχουν τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Ε ναι ρε γιαννη οχι να μιλαει και η micro$oft με της αποτυχιες gamepads που εβγαζε μια ζωη οπως αυτο που ανεφεραΠροβολή συνημμένου 53033.Με το ειχαν φερει καποτε δωρο και εκοψα το καλωδιο και εβαζα στοχο μαυτο κατι μπουκαλια απο μπυρα το πετουσα για μπουμερανγκ :D Μαρεσει που ειχε και ενα σλογκαν στο κουτι που εγραφε απολυτος ελεγχος,τελειος χειρισμος η κατι τετοιο δεν θυμαμαι καλα.Θα μας πεσουν και οι τριχες απο τα φρυδια.Οπως και η $ony που μεχρι το 97 δεν υπηρχε.Μην τρελαθουμε κιολας που θα συγκριθουν αυτοι οι ανυπαρκτοι με την NINTENDO ωσον αφορα τα videogames.Aντε η sega εχει και μια ιστορια αυτοι οι ανυπαρκτοι δεν εχουν τιποτα.
Σε καποιο ντουλαπι το εχω αυτο χαχαχα!!! :D μου το ειχε δωσει ενας φιλος.
 
τρεισιμιση ωριτσες ακομα για να απολαυσουμε πραγματικο gaming απο την NINTENDO γιατι με τους αλλους τους ανυπαρκτους πονεσαν τα ματια μας με της παρουσιασης τους.Το πραγμα ξεκινησε τελεια απο χθες με την ubisoft να ανακοινωνη 8 τιτλους για το Wii U και 2 απο αυτους αποκλειστικα για την κονσολα της NINTENDO και αυτα ειναι το ZombiU και Rayman legends.Eπισης αποκλειστικοτητα ειναι τελικα η παιχνιδαρα castlevania lords of shadow-mirror of fate για το 3DS.Και ακομα δεν ειδαμε τιποτα τα καλητερα ερχονται σημερα.
 
περιμενω ανακοινωση για τον τιτλο που ασχολειτε η Retro Studios......και ελπιζω σε καποια βομβα Zelda HD ...
 
Ajax87 είπε:
περιμενω ανακοινωση για τον τιτλο που ασχολειτε η Retro Studios......και ελπιζω σε καποια βομβα Zelda HD ...
Κι εγώ αυτό περιμένω περισσότερο.... ας είναι ότι θέλει αρκεί να ΜΗΝ επιβαιβεωθούν οι φήμες για παιχνίδι μείξη Starfox-Metroid. Θα προτιμούσα ένα καλό sequel του Starfox 64 μιας και το Zelda SS είναι ακόμα πρόσφατο. Αλλιώς να μαζέυαν τα κομμάτια του Metroid ύστερα από την σφαγή που υπέστη από το OtherM και να αναστήσουν πάλι την σειρά, Prime1 style.
 
Imgema είπε:
Κι εγώ αυτό περιμένω περισσότερο.... ας είναι ότι θέλει αρκεί να ΜΗΝ επιβαιβεωθούν οι φήμες για παιχνίδι μείξη Starfox-Metroid. Θα προτιμούσα ένα καλό sequel του Starfox 64 μιας και το Zelda SS είναι ακόμα πρόσφατο. Αλλιώς να μαζέυαν τα κομμάτια του Metroid ύστερα από την σφαγή που υπέστη από το OtherM και να αναστήσουν πάλι την σειρά, Prime1 style.
Τασο δεν προκειται να γιννει τελικα αυτη η ανωμαλια starfox-metroid.
 
Imgema είπε:
Κι εγώ αυτό περιμένω περισσότερο.... ας είναι ότι θέλει αρκεί να ΜΗΝ επιβαιβεωθούν οι φήμες για παιχνίδι μείξη Starfox-Metroid. Θα προτιμούσα ένα καλό sequel του Starfox 64 μιας και το Zelda SS είναι ακόμα πρόσφατο. Αλλιώς να μαζέυαν τα κομμάτια του Metroid ύστερα από την σφαγή που υπέστη από το OtherM και να αναστήσουν πάλι την σειρά, Prime1 style.
εμενα το λιγο που εχω παιξει το Metroid other M γιατι δεν το βρηκα κακο;; ισως επειδη δεν εχω παιξει κανενα απο το Prime trilogy :D
 
Ajax87 είπε:
εμενα το λιγο που εχω παιξει το Metroid other M γιατι δεν το βρηκα κακο;; ισως επειδη δεν εχω παιξει κανενα απο το Prime trilogy :D
Μηηηηη, μην ανοίγεις πληγές!

Δεν το βρήκες κακό σαν Metroid ή σαν παιχνίδι άσχετο από την σειρά? Αν δεν λάβεις υπόψην τον τίτλο και απλά το κρίνεις σαν απλο, action παιχνιδάκι τότε ναι είναι καλούτσικο αν και πολύ εύκολο και casual. Αν το κρίνεις όμως σαν Metroid (η σειρά υποτίθεται ότι βασίζεται σε κάποια συγκεκριμένα πράγματα όσον αφορά το στυλ και το gameplay) τότε μιλάμε όχι απλά για πλήρη αποτυχία αλλά για απόπειρα δολοφονίας της σειράς! Δεν χρειάζεται να έχεις παίξει τα Prime για να το δεις, ακόμα και ένα από τα πρώτα 3 Metroid (NES/GB/SNES) είναι αρκετά για να το καταλάβεις.

Πλέον η Nintendo δεν είναι σε θέση να μας δώσει ένα πραγματικό Metroid, όχι όσο βάζουν τον Sakamoto υπεύθυνο ο οποίος προσπαθεί να το παίξει Hideo Kojima. Η θα αλλάξουν director ή θα κάνει την δουλειά η Retro, που με τα 2 πρώτα Prime (το 3ο όχι τόσο πολύ) μας έδειξε ότι σέβεται την σειρά (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).

metalcandyman είπε:
Τασο δεν προκειται να γιννει τελικα αυτη η ανωμαλια starfox-metroid.
Μακάρι γιατί μόνο την Retro έχουμε κι εμεις οι Metroid φανς, μην την χάσουμε και αυτήν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Μηηηηη, μην ανοίγεις πληγές!
Δεν το βρήκες κακό σαν Metroid ή σαν παιχνίδι άσχετο από την σειρά? Αν δεν λάβεις υπόψην τον τίτλο και απλά το κρίνεις σαν απλο, action παιχνιδάκι τότε ναι είναι καλούτσικο αν και πολύ εύκολο και casual. Αν το κρίνεις όμως σαν Metroid (η σειρά υποτίθεται ότι βασίζεται σε κάποια συγκεκριμένα πράγματα όσον αφορά το στυλ και το gameplay) τότε μιλάμε όχι απλά για πλήρη αποτυχία αλλά για απόπειρα δολοφονίας της σειράς! Δεν χρειάζεται να έχεις παίξει τα Prime για να το δεις, ακόμα και ένα από τα πρώτα 3 Metroid (NES/GB/SNES) είναι αρκετά για να το καταλάβεις.

Πλέον η Nintendo δεν είναι σε θέση να μας δώσει ένα πραγματικό Metroid, όχι όσο βάζουν τον Sakamoto υπεύθυνο ο οποίος προσπαθεί να το παίξει Hideo Kojima. Η θα αλλάξουν director ή θα κάνει την δουλειά η Retro, που με τα 2 πρώτα Prime (το 3ο όχι τόσο πολύ) μας έδειξε ότι σέβεται την σειρά (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).
Σαν παιχνιδι εννοω! σαν metroid δεν σε βαζει στην ατμοσφαιρα που σε βαζει το Super Metroid πχ . δεν το εχω παιξει και πολυ καθεται στο ραφι μου προς το παρον.. Metroid εχω παιξει μονο του snes , τα αλλα 2 (gb και nes) εχω δει μονο reviews και gameplay videos..το nes λογω ηλικιας το προλαβα στα τελειωματα βλεπεις...και στο gameboy δεν ετυχε ποτε να πεσει στα χερια μου...
 
Ajax87 είπε:
Σαν παιχνιδι εννοω! σαν metroid δεν σε βαζει στην ατμοσφαιρα που σε βαζει το Super Metroid πχ . δεν το εχω παιξει και πολυ καθεται στο ραφι μου προς το παρον.. Metroid εχω παιξει μονο του snes , τα αλλα 2 (gb και nes) εχω δει μονο reviews και gameplay videos..το nes λογω ηλικιας το προλαβα στα τελειωματα βλεπεις...και στο gameboy δεν ετυχε ποτε να πεσει στα χερια μου...
Εγώ σαν φανατικός της σειράς έχω παίξει (και τερματίσει) όλα τα Metroid στην εποχή τους (εκτος από του NES το οποίο έπαιξα μετά την έκδοση του GB). Πάντα ήταν μία σειρά διαφορετική από τις άλλες. Για μένα ήταν όλα τα άλλα παιχνίδια και το Metroid. Με το OtherM προσπάθησαν να κάνουν το Metroid σαν όλα τα άλλα παιχνίδια. Γραμμικό, casual και να ακολουθάει όλα τα trends των mainstream παιχνίδιών, όπως μελοδραματικό-κλισέ story, έμφαση στο ότι η Samus είναι γυναίκα οπότε πρέπει ντε και καλά να είναι super-sexy-cute-anime-babe, πολλά cutscenes κλπ κλπ.

Τόσα χρόνια η σειρά ήταν ακριβώς το αντίθετο από όλα αυτά. Οπότε καταλαβαίνεις το μίσος μου για το OtherM, άσχετα αν είναι καλό σαν παιχνίδι. Ας το κάνανε καινούριο ip και να μην χρησιμοποιούσαν το όνομα Metroid και την Samus. Είναι σαν να αγοράζεις ένα παιχνίδι με αυτοκίνητα και αντί για αυτό να σου βγει ποδοσφαιράκι. Έχει σημασία αν είναι καλό ποδοσφαιράκι?

Πάντως θα σου πρότεινα να παίξεις έστω το πρώτο Prime, αν σου άρεσε το Super Metroid είναι σαν να παίζεις αυτό ακριβώς, αλλά 3D μέσα από τα μάτια της Samus (ΔΕΝ είναι FPS ακόμα και ο χειρισμός δεν έχει καμία σχέση με αυτά γιατί δεν βασίζεται στο pixel-perfect-shooting αλλά στην εξερεύνηση).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
...Πάντως θα σου πρότεινα να παίξεις έστω το πρώτο Prime, αν σου άρεσε το Super Metroid είναι σαν να παίζεις αυτό ακριβώς, αλλά 3D μέσα από τα μάτια της Samus (ΔΕΝ είναι FPS ακόμα και ο χειρισμός δεν έχει καμία σχέση με αυτά γιατί δεν βασίζεται στο pixel-perfect-shooting αλλά στην εξερεύνηση).
Έχω το Prime 2 στο GC και με περιμένει εδώ και καιρό, να πάρω να παίξω το 1 λές πρώτα ; Τώρα ψιλοασχολούμαι όταν έχω χρόνο με το Fusion στο GBA, αρκετά καλο.
 
Other_Reality είπε:
Έχω το Prime 2 στο GC και με περιμένει εδώ και καιρό, να πάρω να παίξω το 1 λές πρώτα ; Τώρα ψιλοασχολούμαι όταν έχω χρόνο με το Fusion στο GBA, αρκετά καλο.
Θα σου πρότεινα να παίξεις το 1 πρώτα. Το 2 είναι πολύ πιο δύσκολο και κάπως πιο περίπλοκο. Μπορεί να σε κουράσει αν δεν είσαι φαν (εμένα μου άρεσε πάντως). Οπότε καλύτερα να παίξεις το πρώτο για να σε προετοιμάσει για το 2ο. Το Prime 1 είναι το πιο κοντινό με το Super Metroid όσον αφορά το level design οπότε το θεωρώ το καλύτερο στην τριλογία. Το Fusion είναι κάτι ανάμεσα σε Super Metroid και OtherM, έχει δηλαδή καλά στοιχεία αλλά και μερικά χαζά, όπως το ότι σε πιάνει από το χεράκι λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε, αλλά και πάλι όμως όχι τόσο όσο το OtherM, αυτό σε πιάνει και σε τραβάει με το ζόρi :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε other_reality αφου εχεις Game cube παρε και ενα Game boy player να παιζεις το Fusion στην τηλεοραση σου μιλαμε ειναι φανταστικο.

Ειδηση της τελευταιας στιγμης ειναι οτι η Bioware μεσω της σελιδας του mass effect στο Facebook λεει στους φιλους του mass effect να μην χασουν την παρουσιαση της NINTENDO.Τελικα μαλον οι φημες για το mass effect στο wii U η ακομα και ολης της τριλογιας επιβεβεωνονται.
 
Ρε παιδιά, δεν είδα τίποτε από Retro, μήπως έχασα τίποτα?
 
Οποιος ενθουσιαστηκε με την παρουσιαση της Nintendo ας σηκωσει χερι... :xm:
 
Imgema είπε:
Ρε παιδιά, δεν είδα τίποτε από Retro, μήπως έχασα τίποτα?
Εγω ξερω οτι χασαμε 2 ωρες απο τη ζωη μας! Τωρα MetalCandyMan βρες μια τρυπα να κρυφτεις! :p
 
DarkSynbios είπε:
Εγω ξερω οτι χασαμε 2 ωρες απο τη ζωη μας! Τωρα MetalCandyMan βρες μια τρυπα να κρυφτεις! :p
χαχαχα εγω πιστευω(ελπιζω βασικα)πως τα καλυτερα μας τα κρατανε για μετα!!
 
Imgema είπε:
Ρε παιδιά, δεν είδα τίποτε από Retro, μήπως έχασα τίποτα?
όχι,τα παιχνίδια που παρουσιάστηκαν είναι τα εξής

1. Pikmin 3

2. New Super Mario Bros. U

3. Batman: Arkham City Armored Edition

4. Scribblenauts Unlimited

5. Darksiders 2

6. Mass Effect 3

7. Tank! Tank! Tank!

8. Tekken Tag Tournament 2

9. Trine 2: Director's Cut

10. Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

11. Aliens: Colonial Marines

12. Wii Fit U

13. Sing

14. Lego City: Undercover

15. Just Dance 4

16. ZombiU

17. Assassin's Creed 3

18. Rabbids Land

19. YourShape: Fitness Evolved 2013

20. Rayman Legends

21. Sports Connection

22. The Avengers: Battle for Earth

23. Nintendo Land

'ντάξει καλή παρουσίαση αλλά πέρα από το nintendo land (αν σου αρέσουν οι συλλογές με mini games,εμένα πάντως όχι) ,zombiu και lego city (που όμως είναι παιδικό) δεν είδα κάτι που να δικαιολογεί ιδιαίτερα το πρήξιμο ( ή όποιο συνώνυνο κατάλληλο για 18+ ξέρετε :D ) του μεταλικού καραμελάνθρωπου τις μέρες που μας πέρασαν :D :p .

Το μόνο που μου έκανε προσωπικά εντύπωση ήταν η ανακοίνωση για ταυτόχρονη υποστήριξη 2 wiiu gamepads,όχι για το γεγονός αυτό καθ'αυτό αλλά για τη περίπτωση να είναι από τις λίγες φορές που η nintendo "υποκύπτει" στις επιθυμίες των 2nd/3rd party developers,ε δεν το βλέπεις συχνά :D ...

(μέχρι τώρα που είναι 20:41 δεν υπάρχει σχόλιο από τον 'candyman,γιατί άραγε :p ...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα