20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

Και εγώ έχω νέα από το μέτωπο του ΑΝΤ1

Λοιπόν, Λοιπόν, Λοιπόν (που λέει και ο Θέμης Γεωργαντάς).

1ον: Σήμερα ολοκληρώθηκε το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο και από αύριο θα δείξουν το σίριαλ (Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ) Ελλάς Το Μεγαλείο Σου που θα προβληθεί μέχρι να αρχίσει ο Πρωινός Καφές (υπολογίζω 14/9). Έλεος αυτό είναι επιτυχία της 20ετίας μην πω καμιά βαριά κουβέντα. 26αρια έκανε την α'σεζόν και 18% την β'σεζόν.

2ον: Από Δευτέρα δεν τελειώνει το Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου, θα εφαρμόσουν την τακτική του Κωνσταντίνου και Ελένης. Θα προβληθούν και τα 80κατι επεισόδια από την αρχή.

3ον: Στην lead in λίγο θα προβληθεί το Άκρως Οικογενειακόν, αφού από 24/8 ξεκινάει το Love Bites (reality μαγειρικής). Οπότε ξεχάστε κάποιο άλλο σίριαλ

4ον: Παίζει μετά το Ιδιαιτέρα Για Κλάματα να δούμε το Τύχη Βουνό (δυσάρεστο νέο, σειρά του 2006 με τους Πόντιους, εδώ πέρυσι ζήτησα από στέλεχος σίριαλ αα' και μου έβαλε τον Γιάννη τον Όμορφο μη τους πώ τίποτα για τον προγραμματισμό τους).

5ον: Η Ugly Betty θα παίζει μέχρι την Πρωτοχρονιά του 2010 τα πρωινά του Σαββατοκύριακου.

6ον: Από τα trailer με τις στιγμές μόνο από Καφέ της Χαράς έχουμε δει, τα άλλα ουδεπώποτε!!!. Ενώ κάτω από την οθόνη γράφει ιστορικά του ΑΝΤ1 και μόνο για τον Καλύτερο Κερδίζει λέει, τα άλλα ούτε να τα φτύσουν.

Λοιπόν ας κάνουμε group στο Facebook 20 Χρόνια ΑΝΤ1 και εμείς αλά στύλ megatv.com/20 σε πίνακα συζητήσεων να βάλουμε όλους και όλα. Επίσης τι θέλετε να ξαναδείτε, συμφωνείτε; (μπας και μας ακούσουν)
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
..... Επίσης τι θέλετε να ξαναδείτε, συμφωνείτε; (μπας και μας ακούσουν)
To Λούνα Παρκ θέλω να ξαναδώ...

Τι;;; :eek: Είμαι οφ τόπικ;;;

Καλά...

Και να τους πούμε τί θέλουμε να δούμε δε νομίζω πως θα μας κάνουν τη χάρη... Μάλλον θα μαλλιάσει η οθόνη μας... :p

Πάντως όλο αυτό με τα 20χρονα ντάλα καλοκαίρι κάτι σε ευφρόσυνο πανηγυράκι μου κάνει χωρίς συμμετέχοντες... Ίσως για αυτό οι ιθύνοντες να αφήνουν το βαρύ τους πυροβολικό για το χειμώνα...
 
Juanita είπε:
To Λούνα Παρκ θέλω να ξαναδώ...
Τι;;; :eek: Είμαι οφ τόπικ;;;

Καλά...

Και να τους πούμε τί θέλουμε να δούμε δε νομίζω πως θα μας κάνουν τη χάρη... Μάλλον θα μαλλιάσει η οθόνη μας... :p

Πάντως όλο αυτό με τα 20χρονα ντάλα καλοκαίρι κάτι σε ευφρόσυνο πανηγυράκι μου κάνει χωρίς συμμετέχοντες... Ίσως για αυτό οι ιθύνοντες να αφήνουν το βαρύ τους πυροβολικό για το χειμώνα...
Αγαπητή Juanita, ο ΑΝΤ1 με ξενόφερτα θα βγάλει τον χειμώνα, με Love Bites, 2 σίριαλ, το Ράδιο Αρβύλα που το βλέπω φανατικά και την Μανωλίδου και τα realities.

Ε! υπάρχει δυνατότητα τον Δεκέμβρη να δούμε best of από εκπομπές όπως έγινε και το 2004
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Αγαπητή Juanita, ο ΑΝΤ1 με ξενόφερτα θα βγάλει τον χειμώνα, με Love Bites, 2 σίριαλ, το Ράδιο Αρβύλα που το βλέπω φανατικά και την Μανωλίδου και τα realities.
Ε! υπάρχει δυνατότητα τον Δεκέμβρη να δούμε best of από εκπομπές όπως έγινε και το 2004
Μάλιστα...
2lxwef8.gif
Κλάφ'τα Χαράλαμπε εν ολίγοις... αν και αναμενόμενο...

DianaTheSuperstar91 είπε:
το Ράδιο Αρβύλα που το βλέπω φανατικά... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
... και εγώ, ανυπομονώ να ξαναρχίσει.... :happyjump:
 
οff topic

Juanita είπε:
To Λούνα Παρκ θέλω να ξαναδώ...
Τι;;; :eek: Είμαι οφ τόπικ;;;

Καλά...
Kαλά δεν χόρτασες με τα αποσπάσματα που έχω ανεβάσει?

Μεταξύ μας αν δεν το βρώ (τα τελευταία επεισόδια του 1981) που σίγουρα υπάρχουν θα σκάσω.

Γενικά είμαι αισιόδοξος
 
Τελικά μάλλον δικαιωνόμαστε οι δυο-τρεις αισιόδοξοι που είπαμε ότι από Σεπτέμβρη αρχίζουν τα καλά! Πρωί πρωί, δεν άντεξα και δυο-τρεις μέρες πριν φύγω κι εγώ για διακοπές είπα να σκάσω ένα τηλεφωνάκι στο Μαρούσι γτ πολλά μας τα πανε τους τελευταίους μήνες.

Ρωτάω λοιπόν, αν θα προβληθούν σειρές όπως η "Πρόβα νυφικού" και τα "Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά". Και η απάντηση που με άφησε άφωνη και οφείλω να ομολογήσω με σταμάτησε πριν ακούσει η τηλεφωνήτρια τα εξ αμάξης, ήταν "έχει δρομολογηθεί για Σεπτέμβρη".

Άρρρρρα, τα καλύτερα έρχονται και φυσικά εγώ μόνο ένα έχω να πω "Ε-ΠΙ-ΤΕ-ΛΟΥΣ!". Δικαιώνονται τα τόσα χρόνια αναμονής και αναζήτησης (για την Πρόβα κυρίως γτ τα Βαμμένα μάλλον θα μπουν αργότερα).

Σε περίπτωση βέβαια που έρθει 30 Σεπτέμβρη και δεν έχει προβληθεί έστω το πρώτο επεισόδιο, θα με ακούσει όλο το λεκανοπέδιο Αττικής με αναμετάδοση σε πολλές ελληνικές πόλεις.

Προς tsalk: Άντε, κάτι θα γράψεις και από Αντ1, δε θα μείνει το DVDrec σου μόνο στο μεγκα κολλημένο.

Προς mhmerotategiatipino: Πανούλη μου, τώρα μπορείς να πεις ό,τι θες. χαχα! εγώ για τν επόμενο καιρό είμαι υπερ-καλυμμένη και από τα δύο κανάλια. Εύχομαι σύντομα να βάλουν όλα τα επεισόδια του "Τμήματος Ηθών" και της "Ανατομίας" (ξέρεις εσύ). :flower:
 
sunset89 είπε:
Προς tsalk: Άντε, κάτι θα γράψεις και από Αντ1, δε θα μείνει το DVDrec σου μόνο στο μεγκα κολλημένο.
Aναστασία η πρώτη σειρά που έγραψε το dvdrec μου ήταν μια πολύ γνωστή αστυνομική σειρά του Αντ1 (δεν γράφω μόνο mega, άλλα ότι δεν μπορείς να φανταστείς)

Επιτέλους έρχονται καλύτερες μέρες από τον Σεπτέμβριο. Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με αυτή την εξέλιξη.
 
Τέλεια νέα!!! Κι εγώ την "πρόβα" την περιμένω πως και πως!!! Μαζί με το "τρίτο στεφάνι" βεβαίως βεβαίως...
 
Παιδιά, βλέπω κάθε μέρα το thread αυτό στα Νέα Μηνύματα και όλο θέλω να πω...

...εγώ που, αν έβγαζα το Star/ANT1 από την τιβή μου ούτε που θα το καταλάβαινα, τί με έχει προσβάλλει; Είναι που είναι ένα μάτσο χάλια η ελληνική τηλεόραση, ΑΝΤ1 θυμάμαι πως δεν έβλεπα ποτέ παρά μόνο όταν άλλαζα μεταξύ ΝΕΤ (πλήκτρο 2) και Σταρ (4) με τηλεκοντρόλ... :D
 
Επίσης περιμένω αν θα πουν ναι να βάλουν Της Ελλάδος Τα Παιδιά, Μεν Και Δεν, και θα στείλω mail στον ΑΝΤ1 να βάλουν το Α.Μ.Α.Ν. σε επανάληψη ή σε best of, και επίσης το Όχι Στα Νέα του ΑΝΤ1
 
Λοιπόν μόλις τελειώσει το ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ αρχίζει το Φίλα Τον Βάτραχο Σου, του 2007-2008 και της προηγούμενης σεζόν
 
Δευτέρα, 10 Αύγουστος 2009

"Θα βρεις τον δασκαλό σου στον... ΑΝΤ1"





"Ρε παιδιά...ο ΑΝΤ1 μας δουλεύει?? Την Παρασκευή τελείωσε η επανάληψη της σειράς "θα βρείς τον δάσκαλό σου" και σήμερα μας το έβαλαν απ' την αρχή..! Τόση κοροιδία??"

---------------------------------

"Μπορείτε να μου πείτε γιατί ο ANT1 έβαλε πάλι το θα "βρεις το δασκαλο σου" ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΠΑΚΙ; ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ... ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΝΤΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ."

--------------------------------

Την Παρασκευή ήταν το τελευταίο επεισόδιο... στην επανάληψη της σειράς "Θα βρεις τον δάσκαλό σου"....

Ε...σήμερα Δευτέρα ο ΑΝΤ1 είπε να μας το ξαναβάλει απ' την αρχή για να το εμπεδώσουμε...

κ.Κυριακού...τόσα σήριαλ έχετε, γιατί παίζετε με τα νεύρα μας??

Αυτή την είδηση σας τη μεταφέρω από το troktiko! Σοβαρά ισχύει κάτι τέτοιο???
 
tonytony είπε:
Αυτή την είδηση σας τη μεταφέρω από το troktiko! Σοβαρά ισχύει κάτι τέτοιο???
Όσο παράξενο και αν σου φαίνεται ισχύει και το έχουν ξανα κάνει!!!!!!!!
 
Καλά στον ΑΝΤ1 έπρεπε να βάλουν μια βόμβα.

Πρώτα με τον Κατακουζηνό (ok 1,2 γελάσαμε αλλά Αμάν ρε παιδιά)

Μετά με τον Θεοτοκάτο (καλύτερο είναι το Ευτυχισμένοι Μαζί από αυτό το αίσχος)

και τώρα με τον Δάσκαλο

Να στείλουμε mails, έλεος

Επίσης ας κόψουν το Simple Life, το Project Runway και τον Tai με την ανακαίνηση του
 
Οκ, να το δεχτώ ότι τα καλύτερα τα κρατάνε για Σεπτέμβρη και δεν θέλουν να τα κάψουν τώρα που έτσι κι αλλιώς δε θα τα δει κανείς. Αλλά έλεος. Ας βάλουν κάτι άλλο, όχι μια σειρά (συμπαθητική κατά τα άλλα, δε λέω) που τελειωσε μόλις την Παρασκευή! Το έβλεπα σήμερα το μεσημέρι και δεν το πίστευα!
 
serano915 είπε:
Οκ, να το δεχτώ ότι τα καλύτερα τα κρατάνε για Σεπτέμβρη και δεν θέλουν να τα κάψουν τώρα που έτσι κι αλλιώς δε θα τα δει κανείς. Αλλά έλεος. Ας βάλουν κάτι άλλο, όχι μια σειρά (συμπαθητική κατά τα άλλα, δε λέω) που τελειωσε μόλις την Παρασκευή! Το έβλεπα σήμερα το μεσημέρι και δεν το πίστευα!

Καλά τον Σεπτέμβρη θα έχει Τατιάνα 2ωρη, Αρβύλα, LOVE BITES και το Κάρμα, παλιά δεν θα βάλουν.

Καλύτερα να πάρουμε τηλέφωνα στον ΑΝΤ1.

Καλά εδώ και 3 χρόνια τα ίδια βάζει, έλεος
 
Νέα Αντεννικά δυσάρεστα

1) Από εβδομάδα ξεκινάει ο Μαύρος Ωκεανός στις 4 το πρωί (του 2000-2001 με Παπαθωμά και Νινιό στην Αφρική

2) Την επόμενη εβδομάδα το σίριαλ Για Μια Γυναίκα Και Ένα Αυτοκίνητο (του 2001-2002) με την Λίνα Σακκά σε σκηνές από 18 και άνω.

Αυτά και πλησιάζει ο Σεπτέμβρης και η prime time δεν έχει Ελληνικά, Αμερικάνικα, πότε θα δούμε παλιά προγράμματα;
 
Σήμερα τέλειωσε το Κωνσταντίνου και Ελένης και στη θέση του θα δείξει το

"Άκρως οικογενειακόν" το οποίο μεταφέρεται από τις 7,επειδή εκείνη την ώρα θα δείχνει Love Bites!Επίσης φέτος ο ANT-1 δεν θα έχει νέες σειρές πέρα από τη Litsa.com που θα παίξει 12 επεισόδια ακόμα!Η "Εργαζόμενη γυναίκα" θα ξεκινήσει από Ιανουάριο!Τα βράδια θα παίζει Lost και Greys Anatomy από τον 1ο κύκλο και Ugly Betty το Σ/Κ
 
thebest20 είπε:
Σήμερα τέλειωσε το Κωνσταντίνου και Ελένης και στη θέση του θα δείξει το"Άκρως οικογενειακόν" το οποίο μεταφέρεται από τις 7,επειδή εκείνη την ώρα θα δείχνει Love Bites!Επίσης φέτος ο ANT-1 δεν θα έχει νέες σειρές πέρα από τη Litsa.com που θα παίξει 12 επεισόδια ακόμα!Η "Εργαζόμενη γυναίκα" θα ξεκινήσει από Ιανουάριο!Τα βράδια θα παίζει Lost και Greys Anatomy από τον 1ο κύκλο και Ugly Betty το Σ/Κ
Το οποίο Κωνσταντίνου και Ελένης είχε και την ακατάλληλη σκηνή με την Ρωσίδα μετά από χρόνια (εεεε μπορεί η σήμανση να ήταν επιθυμητή αλλά είμαι 18 ετών και την είδα την σκηνή και έμεινα speechless).

OMG το Άκρως ας το κόψουν να βάζαν το Της Ελλάδος Τα Παιδιά ή τους Μεν και Δεν.

Α!!! βρήκα όλα τα επεισόδια του ΌΧΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 στο κανάλι του Μαστοράκη στο διαδίκτυο
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Το οποίο Κωνσταντίνου και Ελένης είχε και την ακατάλληλη σκηνή με την Ρωσίδα μετά από χρόνια (εεεε μπορεί η σήμανση να ήταν επιθυμητή αλλά είμαι 18 ετών και την είδα την σκηνή και έμεινα speechless).
OMG το Άκρως ας το κόψουν να βάζαν το Της Ελλάδος Τα Παιδιά ή τους Μεν και Δεν.

Α!!! βρήκα όλα τα επεισόδια του ΌΧΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 στο κανάλι του Μαστοράκη στο διαδίκτυο
Αληθεια ποιο ειναι το site του Μαστορακη? Πρεπει να εχει αρκετο ενδιαφερον λογω αρχειακου υλικου...
 
Πίσω
Μπλουζα