20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

ChristosM είπε:
Αληθεια ποιο ειναι το site του Μαστορακη? Πρεπει να εχει αρκετο ενδιαφερον λογω αρχειακου υλικου...


Θα στο στείλω με μήνυμα, τι έλεγα ο ΑΝΤ1 20αρισε και δεν βάζει καλά, αντί να βάλει ότι αγαπήσαμε, βάζει την Λόλα που δεν το έβλεπα ούτε εγώ ούτε κανένας έλεος
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Θα στο στείλω με μήνυμα, τι έλεγα ο ΑΝΤ1 20αρισε και δεν βάζει καλά, αντί να βάλει ότι αγαπήσαμε, βάζει την Λόλα που δεν το έβλεπα ούτε εγώ ούτε κανένας έλεος
Και το "Φίλα το βάτραχό σου","Θα βρεις το δάσκαλό σου" (το ξανάρχισε πριν 2 βδομάδες) και "Άκρως Οικογενειακόν"...Έλεος!

Στείλε μου και εμένα σε μήνυμα το κανάλι του Μαστοράκη!
 
Στείλε μου και εμένα σε μήνυμα το κανάλι του Μαστοράκη! :p
 
Εχω παθει πλακα με το καναλι του Μαστορακη. Ειδικα το ασπρομαυρο υλικο ειναι ενα αριστουργημα. Ας ειναι καλα ο ανθρωπος που μας το δειχνει.
 
Σε δύο βδομάδες θα προβληθεί το Παιχνίδι της Συγνώμης με Τσαρούχα και Αλιμόνου... (τεράστια επιτυχία σε αυτές που μας έχει συνηθίσει το κανάλι τους τελευταίους μήνες)...

Άλκη πριν κάτι βδομάδες κορόιδεψες την Αγάπης μαχαιριά? Ωραία. Τι είναι μαυροντυμένο, με ξανθιές ανταύγειες και παίρνει τα όρη τα αγρια βουνά τση Κρήτης; Ο Σηφάτσης... Μάλλον σε λίγες εβδομάδες... Όχι που θα γλιτώναμε..
 
Τι ήθελα και μίλησα? Δεν έλεγα τίποτα άλλο, τώρα θα το λουστούμε πάλι
 
sunset89 είπε:
Σε δύο βδομάδες θα προβληθεί το Παιχνίδι της Συγνώμης με Τσαρούχα και Αλιμόνου... (τεράστια επιτυχία σε αυτές που μας έχει συνηθίσει το κανάλι τους τελευταίους μήνες)...
Άλκη πριν κάτι βδομάδες κορόιδεψες την Αγάπης μαχαιριά? Ωραία. Τι είναι μαυροντυμένο, με ξανθιές ανταύγειες και παίρνει τα όρη τα αγρια βουνά τση Κρήτης; Ο Σηφάτσης... Μάλλον σε λίγες εβδομάδες... Όχι που θα γλιτώναμε..
Το παρατράβηξαν το θέμα, δίπλα έχουν Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν και Είσαι το Ταίρι Μου, στον ΑΝΤ1 Λόλα και Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου και Simple Life (ΠΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ αφού η Τατιάνα, το Love Bites και η παρέα του Αντώνη Κανάκη επιστρέφει (Ας Έβαζαν τους ΑΜΑΝ σε επανάληψη) )

ChristosM είπε:
Να συμπληρωσω οτι οση ωρα "επαιζε" το εκτακτο δελτιο η σειρα συνεχιζοταν (εκει στο mega δεν εχουν ακομα ανακαλυψει το κουμπακι pause που εχουν τα video?), ετσι οταν επεστρεψε η σειρα ειχαν χαθει ολα τα πλανα. Μπραβο, συγχαρητηρια...

Ο ΑΝΤ1 τις ίδιες μη πώ επίσης κάνει, αφού την Παρασκευή έκοψαν σκηνές από το Καφέ της Χαράς στις διαφημίσεις, ειδικά όταν έρχεται η Ματούλα και κολλούσε στον Αστέρη και η δασκάλα να έρχεται να ξεμαλλιάσει την Ματούλα, ή την σκηνή που ο Μανωλάκης λέει στην Τασία ότι η Βάλια είδε τον Αστέρη με την Χαρά στο κρεβάτι και να το ακούει ο Πώποτας και η καλύτερη σκηνή που η Χαρά μαλώνει με τον Αστέρη και τον Πώποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντα χαλια αυτος ο ΑΝΤ1 σε ολα του...
 
Συμφωνώ Χρήστο, τα χάλασε ο ΑΝΤ1 από τότες που έφυγε η Μενέγω, για να δούμε τι θα δούμε

Κι άλλα δυσάρεστα νέα από τον ΑΝΤ1, από την Δευτέρα 7/9 στην θέση του ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ ξεκινάει η επανάληψη της φετινής Litsa.com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι σε σύγχυση λίγο στο κανάλι αυτό ή μου φαινεται ;; :p
 
manos426f είπε:
Είναι σε σύγχυση λίγο στο κανάλι αυτό ή μου φαινεται ;; :p

Ναι επειδή ψάχνουν ποιος θα παρουσιάσει τον Πρωινό Καφέ, αφού ο Μίνωας έτζασε την Μανωλίδου και θέλει τον Χαριτάτο και τον Καραμέρο και δεν έχουν χρόνο για το επετειακό
 
Εγώ αυτό που έμαθα από πηγή είναι ότι το τελευταίο πράγμα που τους απασχολεί αυτή τη στιγμή είναι τα επετειακά. Βρήκαν αφορμή οι κάφροι να πάνε πίσω το Θέμα των 20χρονων.

Αυτός που θα κάνει πολλά για να τιμήσει την ιστορία της εκπομπής του είναι ο Παπαδάκης, πράγμα που ανήγγειλε και την τελευταία μέρα της σεζόν. Θα παρουσιάσει αρκετά αφιερώματα του "Καλημέρα Ελλάδα" και συνεντεύξεις ανθρώπων που έχουν φύγει από τη ζωή όπως Σπαθάρης το 94 (που τον είχε και σα σήμα νομίζω μια σεζόν), της Μερκούρη, της Καρέζη, της Βουγιουκλάκη και αρκετών πολιτικών. Αν θυμάστε από όταν ξεκίνησε μέχρι το 96 περίπου στο στούντιο φιλοξενούσε τέτοιες προσωπικότητες ή πήγαινε να τους συναντήσει προσωπικά. Αυτά όλα ο Παπαδάκης θα τα δείξει και με το παραπάνω.

Επίσης, τώρα ξαφνικά τους γεννήθηκε η επιθυμία να επαναφέρουν κάποιες μεγάλες τους επιτυχίες (πάντα κωμωδίες) με νέα επεισόδια, βλέποντας τα καλά του Mega, αν και αργά το θυμηθήκανε...

Μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου θα έχουν παρθεί αποφάσεις σχετικά με το θέμα που μας απασχολεί. Ο αντ1 έχει το πλεονέκτημα ότι γιορτάζει ουσιαστικά το Δεκέμβρη- Γενάρη και προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί σε σχέση με το μεγκα, που κλείνει Νοέμβρη τα 20 χρόνια.
 
sunset89 είπε:
Αυτό είναι όντως αξιοσημείωτο. Ας μου επιτραπεί χωρίς να παρεξηγηθώ να αναφέρω απλά δύο σημεία! Ελπίζω να μη φάω μπαν.Μετά το 1999 άλλαξαν αρκετά πράγματα στη διοίκηση του Mega! Ο μέχρι πρότινος διευθυντής προγράμματος Τζώννυ Καλημέρης αποχώρησε και τη θέση ανέλαβε ο μέχρι σήμερα διευθυντής Π. Μπούτος... Άρα η πρώτη σου παρατήρηση για τη χρονολογία είναι πάρα πολύ σωστή! Εύγε!

Το Ρετιρέ, οι Μικρομεσαίοι κτλ είναι σήριαλ με πολλά πολλά επεισόδια. Τα δύο πρώτα επιλέχθηκαν για να γεμίζουν, όπως και πάλι πολύ σωστά παρατηρείς τις καλοκαιρινές πρωινές ατελείωτες ώρες, και τα δύο άλλα να γεμίζουν τις απογευματινές χειμωνο-ανοιξιάτικες ατελείωτες ώρες.

όσο για τη μακέτα φέτος ύστερα από πολλά πολλά χρόνια για όποιον παρατήρησε μετά το 10ο επεισόδιο του Λόγω Τιμής έπεσε το παλιό πολύχρωμο σήμα "Το Mega Παρουσιάζει" (βλ. συνημμένο) και πραγματικά εξέπληξε τους πιο παρατηρητικούς...

Μία σκέψη απλά, ότι ίσως με την επάνοδο της νέας διοίκησης να θέλησαν να αποποιηθούν τις παλιές επιτυχίες (το ξέρω το έχω χιλιοειπωμένο, καταντώ κουραστική, αλλά δε θα σταματήσω να το λέω άμα δεν αποδειχθεί το αντίθετο)... Ξέρετε είναι σημαντικό να υμνούνται τα δικά μας "έργα και ημέρες" από τον τύπο και να ξεχνάμε στιγμές του παρελθόντος. Δεν υπονοώ μόνο από πλευράς προγραμματισμού, αλλά από μια σφαιρικότερη άποψη...

Δεν προβλήθηκαν ποτέ σειρές όπως: Αναστασία, Απών, Αίθουσα του Θρόνου (κόπηκε σε δύο βδομάδες η μοναδική επανάληψη), Φρουροί Αχαΐας και άλλες μεγάλες επιτυχίες του μέγκα ΠΡΟ ΤΟΥ 1 9 9 9 (Το τονίζω). Φέτος,η ψηφοφορία πρέπει να ναι ο φόβος και ο τρόμος των υπευθύνων του καναλιού... Μπορεί να μην εισακουγόμαστε εντελώς (με την έννοια ότι δεν έχουν βάλει ακόμα όσα έχουμε ζητήσει), αλλά σας διαβεβαιώ παρακολουθείται ό,τι γράφεται και λέγεται εκεί μέσα κ αρκετοί έχουν πάρει το μήνυμα που θέλουν να δώσουν οι πιο... έμπειροι τηλεθεατές... Το ζήτημα κάποια στιγμή είναι να ιδρώσει το αυτί τους.

Και στον ΑΝΤ1 το ίδιο γίνεται, από το 2002-2003 και μετά έβγαλαν την μακέτα "Ο ΑΝΤ1 Παρουσιάζει" ή το "Για τον ΑΝΤ1 εξωτερική ή εσωτερική παραγωγή copyright 1999-2000"
ANT1_PR_97_3.jpg
ANT1_PR_97_2.jpg
Και όταν ξεκινάει ένα σίριαλ λέει "...ΤΗΝ ΚΩΜΙΚΗ ΣΕΙΡΑ" και όχι αυτό που ήταν πριν το 2002. Επίσης στον ΑΝΤ1 την ίδια τακτική, από το 2007 και μετά έπαψαν να παίζουν σειρές της προηγούμενης δεκαετίας, και από το 2002 365 μέρες τον χρόνο παίζουν το Κωνσταντίνου Και Ελένης. Το 2007 δεν είδαμε το Πάτερ Ημών, το Καληνύχτα Μαμά, το Για Μια Γυναίκα Και Ένα Αυτοκίνητο, το Μεν Και Δεν ή το Της Ελλάδος Τα Παιδιά, βλέπουμε το Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου, το Καφέ Της Χαράς, το Τύχη Βουνό, το Φίλα Το Βάτραχο Σου κ.α. . Αν έχετε προσέξει και εκεί διαμόρφωσαν ζώνη 20 χρόνια ΑΝΤ1 αλλά είναι όλα τα σίριαλ από το 2003 και μετά ( με μόνη εξαίρεση τον ΚΑΤΑΚΟΥΖΗΝΟ). Δεν είδαμε ποτέ από το 2005 και μετά την Πρόβα Νυφικού, το Α.Μ.Α.Ν. , το Προσοχή Μαρκοπέδιο, το Αραχτοί και Light, το Στραβά κι Ανάποδα, την Ανατομία, το Στράς, το Καληνύχτα Μαμά κι άλλα σίριαλ του καναλιού. Και όλα μόνο στον ΑΝΤ1 Gold στην Αμερική τα παίζουν με την αυθεντική μακέτα.

Έχει δίκιο η sunset για αυτό που είπε για το mega
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο ΑΝΤ1 την επόμενη εβδομάδα το ίδιο με αυτή, επαναλήψεις κλασσικές δεν θα δούμε τίποτα παλιό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι άνθρωποι (?) δεν παίζονται! Η μόνη παλιά (Χααχαχαα) σειρά που θα παίξουν το επόμενο διάστημα είναι η "Νταντά για όλες τις δουλειές" με την Τουμασάτου και το Μιχαλόπουλο. 30+κάτι επεισόδια του 1998. Στη θέση του "Πιο Γλυκού μου ψέματος".

Εγώ περιμένω να πάει 30 Σεπτέμβρη να μην έχουν βάλει ό,τι μου είπαν τον Ιούλιο και να τους γδάρω με την ησυχία μου! 30 Σεπτέμβρη ραντεβού όλοι εδώ για να σας μεταδώσω τον καβγά!

Και για να μη λέμε μόνο για το μέγκα, έτσι να υπάρχει ισορροπία διαφημίσεων:

Στη σπάει η 100η επανάληψη του Κωνσταντίνου και Ελένης; Στη δίνει που το δίδυμο Λεβέντης - Λάτσιος ΚΑΠΗΛΕΥΕΤΑΙ την ιστορία του σταθμού προς δικά τους συμφέροντα; Θέλεις να πας στο Μαρούσι και να τα κάνεις γης μαδιάμ ξεσπώντας ό,τι νεύρα έχεις; Έπιασες τη φίλη σου με την κολλητή της; Μία είναι η λύση για σένα συναγωνιστή (πλέον) τηλεθεατή! Κάλεσε στο 2106886100 και πες τα παράπονά σου! Οι πιο έμπειρες τηλεφωνήτριες θα σε συνδέσουν αμέσως με τους ειδικούς όπου θα λύσεις όλα σου τα προβλήματα!

2106886100.... Αντ1- Ένα με σένα!
 
ΜΑ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ τελειωσ.ουτε μια ελληνικη σειρα τα βραδια του καλοκαιριου?καλα παθαινουν...κ ολο το απογευμα ξενεσ αηδιεσ?βαλτε τα βραδια καλεσ παλιεσ δραματικεσ σειρεσ που αξιζαν κ αφηστε πια τισ ξενεσ αθλιοτητεσ....μα καλα πιοισ τουσ ειπε πωσ θελουμε κατι τετοιο?εεελλλλεεεοοοσσ/.....
 
Τωρα αμα πω πως στο λημα ''αθλιοτητες'' ανετα θα καταχωρουσα την πλειοψηφια των ''δραματικων'' σειρων τι θα μου πεις? Χιλιες φορες μια καλη ταινιουλα ή ξενη σειρα, παρα να δω μετριοτητες 500 χρονων.

Τωρα οσον αφορα το προγραμμα των καναλιων γενικοτερα φανταζομαι ολοι εχουμε καταλαβει οτι δεν διαμορφωνεται με βαση τις προτιμησεις του αληθινου κοινου, αλλα επιβαλεται με την επιφαση ενος μικρου δειγματος, μαλλον χαμηλου επιπεδου. Γιαυτο και ολα αυτα τα ηλιθια προγραμματα, γιαυτο οι νεροβραστες ''κοινωνικες'' μουφες και οι κρυες ''ευθυμες'' σειρες.
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
ΜΑ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ τελειωσ.ουτε μια ελληνικη σειρα τα βραδια του καλοκαιριου?καλα παθαινουν...κ ολο το απογευμα ξενεσ αηδιεσ?βαλτε τα βραδια καλεσ παλιεσ δραματικεσ σειρεσ που αξιζαν κ αφηστε πια τισ ξενεσ αθλιοτητεσ....μα καλα πιοισ τουσ ειπε πωσ θελουμε κατι τετοιο?εεελλλλεεεοοοσσ/.....
ότι το έχουν χάσει, το έχουν χάσει εδώ και ακριβώς πέντε χρόνια.. διάβασε και προηγούμενες σελίδες, θα καταλάβεις ακριβώς! το χουμε κάψει το θέμα του..."καψίματός" τους. :)

joe είπε:
Τωρα αμα πω πως στο λημα ''αθλιοτητες'' ανετα θα καταχωρουσα την πλειοψηφια των ''δραματικων'' σειρων τι θα μου πεις? Χιλιες φορες μια καλη ταινιουλα ή ξενη σειρα, παρα να δω μετριοτητες 500 χρονων. Τωρα οσον αφορα το προγραμμα των καναλιων γενικοτερα φανταζομαι ολοι εχουμε καταλαβει οτι δεν διαμορφωνεται με βαση τις προτιμησεις του αληθινου κοινου, αλλα επιβαλεται με την επιφαση ενος μικρου δειγματος, μαλλον χαμηλου επιπεδου. Γιαυτο και ολα αυτα τα ηλιθια προγραμματα, γιαυτο οι νεροβραστες ''κοινωνικες'' μουφες και οι κρυες ''ευθυμες'' σειρες.
Μία μόνο απορία για το πρώτο σκέλος της απαντήσης σου και χωρίς παρεξήγηση ε! :D Εσύ ποιες ακριβώς είναι οι σειρές και από τα δύο κανάλια που θα ήθελες να ξαναδείς; Γιατί κι εγώ σνομπάρω νερόβραστες κωμωδίες και κακοστημένα σήριαλ αλλά βλέπω ότι με ξεπερνάς κατά πολύ και αρχίζω να ανησυχώ! :p

Για το δεύτερο σκέλος με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη και δεν έχω να πω το οτιδήποτε παραπάνω! ;)
 
sunset89 είπε:
Οι άνθρωποι (?) δεν παίζονται! Η μόνη παλιά (Χααχαχαα) σειρά που θα παίξουν το επόμενο διάστημα είναι η "Νταντά για όλες τις δουλειές" με την Τουμασάτου και το Μιχαλόπουλο. 30+κάτι επεισόδια του 1998. Στη θέση του "Πιο Γλυκού μου ψέματος". Εγώ περιμένω να πάει 30 Σεπτέμβρη να μην έχουν βάλει ό,τι μου είπαν τον Ιούλιο και να τους γδάρω με την ησυχία μου! 30 Σεπτέμβρη ραντεβού όλοι εδώ για να σας μεταδώσω τον καβγά!

Και για να μη λέμε μόνο για το μέγκα, έτσι να υπάρχει ισορροπία διαφημίσεων:

Στη σπάει η 100η επανάληψη του Κωνσταντίνου και Ελένης; Στη δίνει που το δίδυμο Λεβέντης - Λάτσιος ΚΑΠΗΛΕΥΕΤΑΙ την ιστορία του σταθμού προς δικά τους συμφέροντα; Θέλεις να πας στο Μαρούσι και να τα κάνεις γης μαδιάμ ξεσπώντας ό,τι νεύρα έχεις; Έπιασες τη φίλη σου με την κολλητή της; Μία είναι η λύση για σένα συναγωνιστή (πλέον) τηλεθεατή! Κάλεσε στο 2106886100 και πες τα παράπονά σου! Οι πιο έμπειρες τηλεφωνήτριες θα σε συνδέσουν αμέσως με τους ειδικούς όπου θα λύσεις όλα σου τα προβλήματα!

2106886100.... Αντ1- Ένα με σένα!
Εισαι φοβερη. Τρελενομαι με τα posts σου!
 
βρε joe υπαρχουν κ αθλιεσ δραματικεσ σειρεσ αλλα κ εκπληκτικεσ.οπωσ αυτεσ π συμπεριλαμβανονται στον καταλογο που κανανε τα παιδια.βλ βαμμενα κοκκινα μαλλια το στεφανι κ αλλεσ τετοιεσ....
 
Πίσω
Μπλουζα