20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Πολυ σωστες οι επισημανσεις σου και συμφωνω. Κριμα που τα νεα παιδια δεν ειχαν προλαβει αυτες τις σειρες και ακομα πιο κριμα που δεν εχουν δει (και δεν θα δουν ποτέ) τις υπεροχες σειρες που ειχε η ΕΡΤ πριν 30 χρονια. Και οι Χαριτες και το Δις Εξαμαρτειν ειχαν πανεξυπνους διαλογους και αρκετα ιδιαιτερο χιουμορ, το οποιο κατα τη γνωμη μου απευθυνοταν σε κοινο μορφωτικου επιπεδου αρκετα ανω του μεσου ορου. Οι Ρεππας-Παπαθανασιου γραφουν πολυ καλα, ξερουν τα χτιζουν σωστα τις σκηνες πριν το μεγαλο αποκορυφωμα. Κατι τετοιο (για παραδειγμα) δεν συμβαινει στα περισσοτερα σηριαλ του ΑΝΤ1 (να μην τα κατονομασω, ξερουμε ολοι σε ποια αναφερομαι) οπου το "γελιο" βγαινει απο ατακες και μονο του στυλ "μου εκανες τα νευρα ταλιατελες" (το ακουσα πριν λιγες μερες οταν γυρισα στον ΑΝΤ1 σε διαλειμμα του megalicious classics) .
 
ChristosM είπε:
Οι Ρεππας-Παπαθανασιου γραφουν πολυ καλα, ξερουν τα χτιζουν σωστα τις σκηνες πριν το μεγαλο αποκορυφωμα. Κατι τετοιο (για παραδειγμα) δεν συμβαινει στα περισσοτερα σηριαλ του ΑΝΤ1 (να μην τα κατονομασω, ξερουμε ολοι σε ποια αναφερομαι) οπου το "γελιο" βγαινει απο ατακες και μονο του στυλ "μου εκανες τα νευρα ταλιατελες" (το ακουσα πριν λιγες μερες οταν γυρισα στον ΑΝΤ1 σε διαλειμμα του megalicious classics) .
Ακριβώς! Όχι σαν άλλα δύο δίδυμα που έχω υπόψιν μου που το ένα στηρίζεται στο επαναλαμβανόμενο και ευτελές χιούμορ και το άλλο στον ασύγκριτο και ανελέητα απαράδεκτο σεξισμό! Δε θέλει και πολύ σκέψη για να καταλάβουμε πού αναφέρομαι!

Λοιπόν σήμερα η τηλεφωνήτρια του Μέγκα μου έριξε μεγάλη ατάκα και με εξόργισε είχε δεν είχε πρωινιάτικα... Παρακολουθώ από τον Αύγουστο που άρχισαν τις δύο δραματικές σειρές Προδοσία και Παλίρροια οι οποίες προβάλλονται αχάραγο. Τον Αύγουστο τα επεισόδια έτρεχαν και τώρα έχουν κολλήσει στα 15. Παίρνω το πρωί να διαμαρτυρηθώ και η ατάκα η μεγάλη ποια ήταν; "ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ".

Ρε ακούτε τι είπε για δικαιολογία? ΕΠειδή δηλαδή δεν υπάρχει κρατικός έλεγχος, κανένας σεβασμός στους άμοιρους τηλεθεατές που κυνηγάνε κάποια σήριαλ χρόνια ολόκληρα! Δηλαδή οι άνθρωποι έχουν θράσσος μεγάλο! Αυτό ξεφεύγει από τα όρια του σπασίματος νεύρων-καταντά κοροιδία και στυγνή ασέβεια προς τον τηλεθεατή που υποτίθεται ότι τα πάντα γίνονται με γνώμονα αυτόν!

Ο Ιός του Πατέρα για όποιον τον παρακολουθεί, παίζει να μην ολοκληρωθεί και ποτέ.

2106903000- Απαίτησε αυτό που δικαιείσαι για όποιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι!:mad:
 
sunset89 είπε:
Ο Ιός του Πατέρα για όποιον τον παρακολουθεί, παίζει να μην ολοκληρωθεί και ποτέ.

2106903000- Απαίτησε αυτό που δικαιείσαι για όποιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι!:mad:

Αναστασία ξέρεις κάτι? Γενικά το βάζουν όποτε θέλουν, τουλάχιστον η ώρα είναι σταθερή πάντα. 5 τα ξημερώματα. Μέχρι στιγμής έπαιξαν 14 επεισόδια.
 
sunset89 είπε:
Ακριβώς! Όχι σαν άλλα δύο δίδυμα που έχω υπόψιν μου που το ένα στηρίζεται στο επαναλαμβανόμενο και ευτελές χιούμορ και το άλλο στον ασύγκριτο και ανελέητα απαράδεκτο σεξισμό! Δε θέλει και πολύ σκέψη για να καταλάβουμε πού αναφέρομαι!
Λοιπόν σήμερα η τηλεφωνήτρια του Μέγκα μου έριξε μεγάλη ατάκα και με εξόργισε είχε δεν είχε πρωινιάτικα... Παρακολουθώ από τον Αύγουστο που άρχισαν τις δύο δραματικές σειρές Προδοσία και Παλίρροια οι οποίες προβάλλονται αχάραγο. Τον Αύγουστο τα επεισόδια έτρεχαν και τώρα έχουν κολλήσει στα 15. Παίρνω το πρωί να διαμαρτυρηθώ και η ατάκα η μεγάλη ποια ήταν; "ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ".

Ρε ακούτε τι είπε για δικαιολογία? ΕΠειδή δηλαδή δεν υπάρχει κρατικός έλεγχος, κανένας σεβασμός στους άμοιρους τηλεθεατές που κυνηγάνε κάποια σήριαλ χρόνια ολόκληρα! Δηλαδή οι άνθρωποι έχουν θράσσος μεγάλο! Αυτό ξεφεύγει από τα όρια του σπασίματος νεύρων-καταντά κοροιδία και στυγνή ασέβεια προς τον τηλεθεατή που υποτίθεται ότι τα πάντα γίνονται με γνώμονα αυτόν!

Ο Ιός του Πατέρα για όποιον τον παρακολουθεί, παίζει να μην ολοκληρωθεί και ποτέ.

2106903000- Απαίτησε αυτό που δικαιείσαι για όποιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι!:mad:
Βασικα πες ποιους εννοεις να το συζητησουμε γιατι ετσι δεν το πιανω. Κριτικη κανουμε δεν βλαπτει.

Οσον αφορα την τηλεφωνητρια του Μεγκα, μπορει ο τροπος της να ηταν αναγωγος, αλλα βασικα ειχε δικιο. Τα ιδιωτικα καναλια ειναι εταιρειες κερδοσκοπικου χαρακτηρα. Διαμορφωνουν το προγραμμα τους οπως νομιζουν πως συμφερει καλυτερα και δεν μας οφειλουν κατι, ουτε μπορουμε να διεκδικησουμε ''δικαιωματα''. Εννοειται φυσικα οτι αναλογως κρινονται, αλλα ειναι λιγο δυσκολο να μην ξαναδεις Μεγκα οπως δεν θα αγοραζες ενα προιον εταιρειας που σου την εσπασε.

ΥΓ και χωρις παρεξηγηση (ελπιζω). Καλα καθεστε μεχρι τα χαραματα για να δειτε αυτες τις μαπες? Το ξερω πως περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα δεν αντεξα να μην ρωτησω. #)
 
δεν ειναι ολα μαπεσ κ αμα τα ψαχνεισ χρονια φυσικα και καθεσαι να τεισ....κανονικα πρεπει να τα βγαλουν στο ιντερνετ αν οχι σε dvd.και οσο για το οτι ειναι κερδοσκοπικεσ επιχειρησεισ...αυτο πρεπει να ισχυει μεχρι ενοσ σημειου.και ειδικα το μεγκα φετοσ δε νομιζω να εχει τετοια προβληματα....και τελοσ δε νομιζω πωσ στισ 5 το πρωι περιμενουν να κανουν τηλεθεαση βρε παιδια,,,,
 
joe είπε:
ΥΓ και χωρις παρεξηγηση (ελπιζω). Καλα καθεστε μεχρι τα χαραματα για να δειτε αυτες τις μαπες? Το ξερω πως περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα δεν αντεξα να μην ρωτησω. #)
Περί ορέξεως....σαφώς κολοκυθόπιτα φίλε μου. Υπάρχουν και τα dvd με hdd για να γράφουν συνεχώς (ομιλώ για την δική μου περίπτωση)
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
δεν ειναι ολα μαπεσ κ αμα τα ψαχνεισ χρονια φυσικα και καθεσαι να τεισ....κανονικα πρεπει να τα βγαλουν στο ιντερνετ αν οχι σε dvd.και οσο για το οτι ειναι κερδοσκοπικεσ επιχειρησεισ...αυτο πρεπει να ισχυει μεχρι ενοσ σημειου.και ειδικα το μεγκα φετοσ δε νομιζω να εχει τετοια προβληματα....και τελοσ δε νομιζω πωσ στισ 5 το πρωι περιμενουν να κανουν τηλεθεαση βρε παιδια,,,,
Μα ακριβως επειδη δεν περιμενουν τηελεθεαση τα χρησιμοποιουν για να βουλωνουν τρυπες σε νεκρες ωρες. Συμφωνω οτι θα επρεπε να διατιθενται στο ιντερνετ εστω και σε χαμηλη αναλυση.

Δυστυχως δεν υπαρχουν ορια οταν μια επιχειρηση ειναι κερδοσκοπικη. Δικο τους το προιον δικες τους και οι αποφασεις. Εδω η ΕΡΤ κανει οτι γουσταρει που την πληρωνουμε χρυση παρανομως μεσω της ΔΕΗ.
 
joe είπε:
ΥΓ και χωρις παρεξηγηση (ελπιζω). Καλα καθεστε μεχρι τα χαραματα για να δειτε αυτες τις μαπες? Το ξερω πως περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα δεν αντεξα να μην ρωτησω. #)
όχι δεν ξημερωνόμαστε... κοιμόμαστε και βάζουμε ξυπνητήρι! :p :p:p

Κοίτα να δεις όπως είπε και η Ραφαέλα, άμα τις περιμένεις χρόνια και περιμένεις και τον άτιμο τον τεχνικό να σου συνδέσει το dvd rec το καινούριο απ' τον Αύγουστο κι ακόμα να φανεί ξενυχτάς!

Και δεν είναι πάντα η ποιότητα του σεναρίου που κάνει τη σειρά! Είναι και ποιοι συμμετέχουν μέσα.... Για τη δική μου περίπτωση ισχύει στο ένα η αγαπημένη γυναίκα ηθοποιός και στο άλλο ένας απ' τους πιο αγαπημένους άνδρες ηθοποιούς (Φέρτης - και μην ακούσω τπτ περί γεροντολαγνείας σας έφαγα!). :p

Οσον αφορά το δις εξαμαρτείν και όχι μόνο, προτείνω άμα το κανάλι συνεχίσει την ίδια τακτική σε όλους τους τομείς, να πάμε να πυρπολήσουμε τα λαπτοπ μας περιχύνοντάς τα με βενζίνη μπροστά απ' το Μεγκα στη Μεσογείων! Ως Ένδειξη διαμαρτυρίας βρε αδερφέ! Απ΄τη μεγάλη έκρηξη κάτι θα φτάσει στα αφτιά τους δε μπορεί! :D

Άτιμε Άλκη που έχεις Ντιβιντι ρεκ ετοιμοπόλεμο! Ζηλεύω!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
όχι δεν ξημερωνόμαστε... κοιμόμαστε και βάζουμε ξυπνητήρι! :p :p:pΚοίτα να δεις όπως είπε και η Ραφαέλα, άμα τις περιμένεις χρόνια και περιμένεις και τον άτιμο τον τεχνικό να σου συνδέσει το dvd rec το καινούριο απ' τον Αύγουστο κι ακόμα να φανεί ξενυχτάς!

Και δεν είναι πάντα η ποιότητα του σεναρίου που κάνει τη σειρά! Είναι και ποιοι συμμετέχουν μέσα.... Για τη δική μου περίπτωση ισχύει στο ένα η αγαπημένη γυναίκα ηθοποιός και στο άλλο ένας απ' τους πιο αγαπημένους άνδρες ηθοποιούς (Φέρτης - και μην ακούσω τπτ περί γεροντολαγνείας σας έφαγα!). :p

Οσον αφορά το δις εξαμαρτείν και όχι μόνο, προτείνω άμα το κανάλι συνεχίσει την ίδια τακτική σε όλους τους τομείς, να πάμε να πυρπολήσουμε τα λαπτοπ μας περιχύνοντάς τα με βενζίνη μπροστά απ' το Μεγκα στη Μεσογείων! Ως Ένδειξη διαμαρτυρίας βρε αδερφέ! Απ΄τη μεγάλη έκρηξη κάτι θα φτάσει στα αφτιά τους δε μπορεί! :D

Άτιμε Άλκη που έχεις Ντιβιντι ρεκ ετοιμοπόλεμο! Ζηλεύω!!! :D
Ok Γουστα ειναι αυτα. Εγω παντως ξερναγα ακομα και τοτε που πρωτοεπαιζαν. Φαντασου τωρα...

Α και για τον Φερτη...

Γεροντολαγνεια! Γεροντολαγνεια! :p :p:p:p
 
joe είπε:
Ok Γουστα ειναι αυτα. Εγω παντως ξερναγα ακομα και τοτε που πρωτοεπαιζαν. Φαντασου τωρα...Α και για τον Φερτη...

Γεροντολαγνεια! Γεροντολαγνεια! :p :p:p:p

Σε έχω κόψει εσένα... τείνεις προς τα underground στοιχεία... Μία ανατομία, ένας κόκκινος κύκλος, ένα τμήμα ηθών, θα σε συνεφέρουν! Σε αντίθετη περίπτωση θα σε βάλουμε για τιμωρία να δεις την uncut έκδοση απ' τις εξής σειρές: Casa Di Macaroni (μαζί με τις υστερίες της Παναγοπούλου στα γυρίσματα), Ροζ Συννεφάκι, Κακό Βεζίρη και όλες τις κοινωνικές εκπομπές της Καφαντάρη για λογαριασμό του μέγκα!

Και τέλος για να δέσει το γλυκό ένας Επισκέπτης της Ομίχλης! Που παίζει κι ο Φέρτης Μέσα (Χαρ χαρ χαρ :diablotin: )
 
ελατε βρε παιδια ο φερτησ ειναι classic.einai teleios....
 
sunset89 είπε:
Σε έχω κόψει εσένα... τείνεις προς τα underground στοιχεία... Μία ανατομία, ένας κόκκινος κύκλος, ένα τμήμα ηθών, θα σε συνεφέρουν! Σε αντίθετη περίπτωση θα σε βάλουμε για τιμωρία να δεις την uncut έκδοση απ' τις εξής σειρές: Casa Di Macaroni (μαζί με τις υστερίες της Παναγοπούλου στα γυρίσματα), Ροζ Συννεφάκι, Κακό Βεζίρη και όλες τις κοινωνικές εκπομπές της Καφαντάρη για λογαριασμό του μέγκα! Και τέλος για να δέσει το γλυκό ένας Επισκέπτης της Ομίχλης! Που παίζει κι ο Φέρτης Μέσα (Χαρ χαρ χαρ :diablotin: )
χα χα χα... Να σαι καλα, εισαι φοβερη!
 
sunset89 είπε:
Άτιμε Άλκη που έχεις Ντιβιντι ρεκ ετοιμοπόλεμο! Ζηλεύω!!! :D
Προς στιγμήν κόλλησα... λέω "που το ξέρει"; μετά κατάλαβα πως εννοούσες τον άλλον Άλκη. Δεν έχω συνηθίσει να είμαστε πάνω από ένας σε ένα forum!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Σε έχω κόψει εσένα... τείνεις προς τα underground στοιχεία... Μία ανατομία, ένας κόκκινος κύκλος, ένα τμήμα ηθών, θα σε συνεφέρουν! Σε αντίθετη περίπτωση θα σε βάλουμε για τιμωρία να δεις την uncut έκδοση απ' τις εξής σειρές: Casa Di Macaroni (μαζί με τις υστερίες της Παναγοπούλου στα γυρίσματα), Ροζ Συννεφάκι, Κακό Βεζίρη και όλες τις κοινωνικές εκπομπές της Καφαντάρη για λογαριασμό του μέγκα! Και τέλος για να δέσει το γλυκό ένας Επισκέπτης της Ομίχλης! Που παίζει κι ο Φέρτης Μέσα (Χαρ χαρ χαρ :diablotin: )
Και καπακι την Διψα και Λαμψη με τον Αρμαγεδων για χαριστικη βολη!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!
 
joe είπε:
Και καπακι την Διψα και Λαμψη με τον Αρμαγεδων για χαριστικη βολη!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!
Και για το τελειωτικό χτύπημα Μπαμ, Μπαμπάς και Μπεμπα, Τζιν και Τζέρρυ με την αειπάρθενο Λογοθέτη, Λοβ σόρυ και φυσικά Χαραυγή με την Τζένη -περουκίνι- Κιτσέλη να ωρύεται ποιος της έφαγε τον άνδρα! Σε έφτιαξα?

(ΑMBER ALERT: Πού χάθηκε η Κιτσέλη (παρολίγον Βάνα των early 90s) ρε παιδιά?)

Και για να λέμε και τπτ περί 20 χρόνων, το Είσαι το Ταίρι μου επιστρέφει απ την ερχόμενη εβδομάδα στις 5, κόβονται οι ατελείωτες Πεθερές και αρχίζει η Ακριτο-σειρά στις 7....
 
sunset89 είπε:
Και για το τελειωτικό χτύπημα Μπαμ, Μπαμπάς και Μπεμπα, Τζιν και Τζέρρυ με την αειπάρθενο Λογοθέτη, Λοβ σόρυ και φυσικά Χαραυγή με την Τζένη -περουκίνι- Κιτσέλη να ωρύεται ποιος της έφαγε τον άνδρα! Σε έφτιαξα?


(ΑMBER ALERT: Πού χάθηκε η Κιτσέλη (παρολίγον Βάνα των early 90s) ρε παιδιά?)

Και για να λέμε και τπτ περί 20 χρόνων, το Είσαι το Ταίρι μου επιστρέφει απ την ερχόμενη εβδομάδα στις 5, κόβονται οι ατελείωτες Πεθερές και αρχίζει η Ακριτο-σειρά στις 7....


Επίσης να δει Haiwania 3-0, Σκερτσάκια, Ιδιαιτέρα Για Κλάματα και το αλησμόνητο Ποτέ Δεν Ξέρεις του ΑΝΤ1 σε uncut version για παραδειγματισμό χαχα

Η Κιτσέλη που έπαιζε και στην Διπλανή Πόρτα, χάθηκε, δεν ξέρω που πήγε το Τζενάκι χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DianaTheSuperstar91 είπε:
2 φορές έπαιξαν Τετάρτη και Παρασκευή
την Δευτέρα είχε ομιλία του ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ

την Τρίτη είχε του ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΥ

και την Πέμπτη του Τσίπρα

α! χθές μονοψήφια κάναν τα 2 κλασσικά σίριαλ και 20% τα πολυπαιγμένα του ΑΝΤ1, έλεος

Τώρα τα δείχνει κανονικά κάθε μέρα???????
 
sunset89 είπε:
Και για το τελειωτικό χτύπημα Μπαμ, Μπαμπάς και Μπεμπα, Τζιν και Τζέρρυ με την αειπάρθενο Λογοθέτη, Λοβ σόρυ και φυσικά Χαραυγή με την Τζένη -περουκίνι- Κιτσέλη να ωρύεται ποιος της έφαγε τον άνδρα! Σε έφτιαξα?
(ΑMBER ALERT: Πού χάθηκε η Κιτσέλη (παρολίγον Βάνα των early 90s) ρε παιδιά?)

Και για να λέμε και τπτ περί 20 χρόνων, το Είσαι το Ταίρι μου επιστρέφει απ την ερχόμενη εβδομάδα στις 5, κόβονται οι ατελείωτες Πεθερές και αρχίζει η Ακριτο-σειρά στις 7....
Kι εκει που ζαλισμενος απο τo δεξι του βαψομαλλια Καρρα με το χιουμορ απο την κολαση και το αριστερο απο τους καθυστερημενους διαλογους της Μαβιλη(κουτι για τον Κατμαν οι ρολοι), παω σηκωθω στα γονατα, ΜΠΑΜ ερχονται οι Ακριτοσειρες με το ρομποτακι Αρζογλου! Oh my God there is no mercy?????
 
ποτε θα βαλουν μια δραματικη τησ προκοπησ μη τα παρω......βαρεθηκα να βλεπω μπαλα κ χαζοκωμωφιεσ.....
 
Πίσω
Μπλουζα