20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

DianaTheSuperstar91 είπε:
...Θέλουμε Απαράδεκτους σε ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.
Συγνώμη, αλλά δε θέλουμε "Απαράδεκτους" σε επανάληψη, τους παίρνουμε με το TV ΖΑΠΙΝΓΚ. Θέλουμε κάτι πραγματικά σπάνιο που έχει χρόνια να παιχτεί από το MEGA...
 
Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα όλων. Το MEGA ήταν ανέκαθεν ο αγαπημένος μου σταθμός αλλά τώρα τελευταία με απογοητεύει συνεχώς. Κανένας σεβασμός πια. Αλλά ας μην κατηγορούμε τον σταθμό. Όλοι ξέρουμε ποιος είναι ο υπαίτιος. Μιλάω για εκείνον τον χοντρούλη που βρίσκεται μέσα σ'ένα δωματιάκι που απ' έξω γράφει ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.
 
bernard.c είπε:
Συγνώμη, αλλά δε θέλουμε "Απαράδεκτους" σε επανάληψη, τους παίρνουμε με το TV ΖΑΠΙΝΓΚ. Θέλουμε κάτι πραγματικά σπάνιο που έχει χρόνια να παιχτεί από το MEGA...
Όπως το Εκμέκ παγωτό ας πούμε ή τους Αυθαίρετους

konkar είπε:
Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα όλων. Το MEGA ήταν ανέκαθεν ο αγαπημένος μου σταθμός αλλά τώρα τελευταία με απογοητεύει συνεχώς. Κανένας σεβασμός πια.

Το mega πλέον δεν έχει καμία σχέση με το mega των πρώτων χρόνων λειτουργίας του ή να το πω καλύτερα με την πρώτη δεκαετία.

Από εκεί και μετά και αυτό ένα μάτσο χάλια έγινε. Κρίμα!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια, επειδη εκει στο mega πιστευουν πως 20 τηλεθεατες ολοι κ ολοι ενδιαφερονται για τα παλια σηριαλ τηλεφωνηστε ολοι. (Αυτη η κ---AGB με τα ψευτικα νουμερα φταιει γι αυτη την κατασταση)
 
Τι ώρες μπορούμε να παίρνουμε?
 
ChristosM είπε:
Παιδια, επειδη εκει στο mega πιστευουν πως 20 τηλεθεατες ολοι κ ολοι ενδιαφερονται για τα παλια σηριαλ τηλεφωνηστε ολοι. (Αυτη η κ---AGB με τα ψευτικα νουμερα φταιει γι αυτη την κατασταση)
απο Δευτερα μερικα τηλ θα ηταν οντως πολυ καλη ιδεα...οργανωμενοι κατι θα καταφερουμε ;)
 
konkar είπε:
Τι ώρες μπορούμε να παίρνουμε?
Πρωινες. Και μην χασετε τον χρονο σας με τις (αγενεστατες) τηλεφωνητριες. Ζητηστε υπεθυνο προγραμματος ή δημοσιων σχεσεων.
 
ChristosM είπε:
Πρωινες. Και μην χασετε τον χρονο σας με τις (αγενεστατες) τηλεφωνητριες. Ζητηστε υπεθυνο προγραμματος ή δημοσιων σχεσεων.
Λυπάμαι αλλά εκείνες τις ώρες έχω σχολείο. Αλλά γιατί να ζητήσουμε υπεύθυνο προγράμματος? Τα ίδια με τις τηλεφωνήτριες δε θα μας πουν?
 
konkar είπε:
Λυπάμαι αλλά εκείνες τις ώρες έχω σχολείο. Αλλά γιατί να ζητήσουμε υπεύθυνο προγράμματος? Τα ίδια με τις τηλεφωνήτριες δε θα μας πουν?
Όχι, αφού σε σκυλοβρίσουν θα σου πουν ότι κλασικά "Δεν υπάρχει ενημέρωση". Πάρε ό,τι ώρα θες βασικά και ζήτα κάποιον υπεύθυνο. Θα σε συνδέσουν.

Παράταση τουλάχιστον μέχρι τα τέλη της φετινής σεζόν θα πάρει το Taxi girl με τη Βίκυ Σταυροπούλου. Το Παιχνίδι μετά το τέλος των επετειακών εκπομπών θα συνεχίσει στο γνώριμο ύφος του όπως παλιά.

Πηγή:http://ourgreektv.blogspot.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Όπως το Εκμέκ παγωτό ας πούμε ή τους Αυθαίρετους
Ναι, ναι, αυτές είναι σειρές που θα θέλαμε να δούμε σε επανάληψη ή σε DVD!

tsalk είπε:
Το mega πλέον δεν έχει καμία σχέση με το mega των πρώτων χρόνων λειτουργίας του ή να το πω καλύτερα με την πρώτη δεκαετία... Κρίμα!!!!
Συμφωνώ 100%
 
konkar είπε:
Λυπάμαι αλλά εκείνες τις ώρες έχω σχολείο. Αλλά γιατί να ζητήσουμε υπεύθυνο προγράμματος? Τα ίδια με τις τηλεφωνήτριες δε θα μας πουν?
Ιδιο ειναι να μιλησεις με την τηλεφωνητρια και ιδιο με τον υπευθυνο προγραμματος ενος καναλιου? Θα μας τρελανεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα Χριστούγεννα επαναλήψεις Παιδική Χαρά,Πολυκατοικία,Λάκης Ο Γλυκούλης από ότι μου είπε ένας γνωστός μου που ξέρει άτομα στο MEGA!Δεν ξέρω κατά πόσο 100% ισχύει πάντως με τίποτα δεν θα παίξει παλιές σειρές στη ζώνη 21:00-23:00
 
konkar είπε:
Aυτή είναι η καλή λύση? Πώς θα μπορέσουμε να το δούμε στις 5 το πρωί? Πλάκα κάνετε? Έχουμε και σχολείο.
Από το να κοπεί εντελώς δηλαδή τι προτιμάς; Αφού όλοι έχουμε καταλάβει ότι ο Μπούτος το ημερήσιο πρόγραμμα το θέλει πηγμένο στις φετινές σειρές και στις κωμωδίες των πέντε τελευταίων ετών!

Βάλε το DVD - VHS ό,τι έχεις τεσπα, να γράφει ή πες σε κάποιον γνωστό σου να ρυθμίσει το δικό του. Πρέπει να συμβιβαστούμε!

Και ΑΝ γίνει φυσικά αυτό που λέμε!
 
konkar είπε:
Aυτή είναι η καλή λύση? Πώς θα μπορέσουμε να το δούμε στις 5 το πρωί? Πλάκα κάνετε? Έχουμε και σχολείο.
Mην ανησυχεις konkar. Ακομα κι αν εσυ δεν μπορεις εκεινη την ωρα, σιγουρα καποιοι θα φροντισουν (-ουμε) να φτασουν τα επεισοδια στον υπολογιστη σου και να τα δεις, αρκει να τα δειξουν.Και ειναι προτιμοτερη αυτη η ωρα, γιατι σιγουρα δε θα ζουμε με τον εφιαλτη των εκτακτων δελτιων και των πετσοκομμενων σκηνων (ποιος καθεται τετοιες ωρες να κανει μονταζ?)
 
drspiros είπε:
Mην ανησυχεις konkar. Ακομα κι αν εσυ δεν μπορεις εκεινη την ωρα, σιγουρα καποιοι θα φροντισουν (-ουμε) να φτασουν τα επεισοδια στον υπολογιστη σου και να τα δεις, αρκει να τα δειξουν.Και ειναι προτιμοτερη αυτη η ωρα, γιατι σιγουρα δε θα ζουμε με τον εφιαλτη των εκτακτων δελτιων και των πετσοκομμενων σκηνων (ποιος καθεται τετοιες ωρες να κανει μονταζ?)
Όντως αυτό είναι το μόνο καλό στην περίπτωση που προβληθεί ξημέρωμα. Όχι έκτακτα δελτία ούτε κομμένες σκηνές. Και αξίζει ένα μπράβο σε αυτούς που κάθονται αυτές τις βάρβαρες ώρες και γράφουν τις σειρές (Αφιλοκερδώς παρακαλώ) που δεν μπορούμε να δούμε εμείς που ξυπνάμε νωρίς. Και φυσικά ευχαριστώ όλους όσους συμμετέχουν από δω μέσα στην προσπάθεια αυτή. :)
 
Από τις καλές ειδήσεις από πλευράς παλαιότητας:

Σήμερα 2/12 ξεκινά γύρω στις 3 να προβάλλεται η αστυνομική σειρά του 1991 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ! Με Μπάρμπα και Βογιατζή! Μία σειρά που όσο να πεις εκτός από καλτ, είναι και σπάνια!!

Δυστυχώς το Δις Εξαμαρτείν αγνοείται! Εκτός αν κυκλοφορήσει DVD και αυτός είναι ο λόγος που το έκοψαν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konkar είπε:
Και αξίζει ένα μπράβο σε αυτούς που κάθονται αυτές τις βάρβαρες ώρες και γράφουν τις σειρές (Αφιλοκερδώς παρακαλώ) που δεν μπορούμε να δούμε εμείς που ξυπνάμε νωρίς. Και φυσικά ευχαριστώ όλους όσους συμμετέχουν από δω μέσα στην προσπάθεια αυτή. :)
Τα μελη του φορουμ retromaniax δεν ασχολουνται με αυτο το σπορ, δηλαδη την εγγραφη τηλεοπτικων προγραμματων και το "ανεβασμα" τους στο ιντερνετ. Οποιος μαγνητοσκοπει τηλεοπτικα προγραμματα το κανει αποκλειστικα και μονο για προσωπικη χρηση.

Να προσθεσω και τουτο, μια και το ανεφερες. Τα βιντεο απο "αρχαιοτατων χρονων" (φυσικα και τα dvd recorders) προγραμματιζονται για να κανουν εγγραφες. Δε νομιζω λοιπον, πως ακομα και οποιος δεν εχει να ξυπνησει πολυ πρωι, ξενυχταει μεχρι τις 6 το πρωι για να "γραψει" ενα προγραμμα απο την τηλεοραση (εκτος ελαχιστων περιπτωσεων, φανταζομαι...)

sunset89 είπε:
Δυστυχώς το Δις Εξαμαρτείν αγνοείται! Εκτός αν κυκλοφορήσει DVD και αυτός είναι ο λόγος που το έκοψαν!
Εχεις ακουσει κατι ή ειναι κατι που το ευχεσαι, οπως και εγω?
 
ChristosM είπε:
Εχεις ακουσει κατι ή ειναι κατι που το ευχεσαι, οπως και εγω?


Δεν θα πω ψέματα. Δεν έχω ακούσει κάτι. Απλά το υποθέτω! Δεν είναι δικαιολογημένος ο αποκλεισμός μιας σειράς στα καλά του καθουμένου ενώ τα πήγαινε συμπαθητικά σε ποσοστά 14-19%. Κ θυμάμαι και το καλοκαίρι, που ήταν να προβληθούν οι Απαράδεκτοι, και το ανέβαλλαν γιατί βγήκαν σε DVD. Τις Χάριτες τις έχουν κατακάψει οπότε δ γίνεται να τις βγάλουν, οπότε ας ευχηθούν οι θαυμαστές της Μπούλας και της Γιολάντας, να είναι το Δις Εξαμαρτείν στον επόμενο διαμοιρασμό. :)

konkar είπε:
Το MEGA ποτέ δε διαφήμιζε τις σειρές που έδειχνε στη μεσημεριανή ζώνη..


Φέτος όμως είχε αρχίσει να το κάνει και μόλις είδε τα χαμηλά νούμερα, το διαφημιστικό εξαφανίστηκε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο για την επιλογή δύο αρκετά παλιών σίριαλ , του ''Και οι τέσσερις ήταν υπέροχες'' και του ''Η αγάπη της γάτας'' αμφότερα από την πρώτη 5τία του καναλιού και ενώ (ιδίως το δεύτερο) είναι σπάνια. Τα καλά να λέγονται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα