20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

sunset89 είπε:
Δηλαδή οι χιλιοπαιγμένες και απαίσιες πεθερές, που νισάφι πια με δαύτες
Διαφωνώ καθετα, οριζοντια και διαγωνια. Οι πεθερες ειναι απο τις πιο αξιολογες σειρες των τελευταιων χρονων. Εννοειται πως δε συγκρίνεται με Χαριτες και Δις εξαμαρτειν. Οι Δυο ξενοι και το Ντόλτσε Βίτα δεν ειναι χιλιοπαιγμενες??? Τι σημαινει? Πως ειναι απαίσιες? Καλο ειναι να μην παρασυρομαστε απ το θυμο μας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konkar είπε:
Διαφωνώ καθετα, οριζοντια και διαγωνια. Οι πεθερες ειναι απο τις πιο αξιολογες σειρες των τελευταιων χρονων. Εννοειται πως δε συγκρίνεται με Χαριτες και Δις εξαμαρτειν. Οι Δυο ξενοι και το Ντόλτσε Βίτα δεν ειναι χιλιοπαιγμενες??? Τι σημαινει? Πως ειναι απαίσιες? Καλο ειναι να μην παρασυρομαστε απ το θυμο μας
Καλά κάνεις και διαφωνείς κάθετα και διαγώνια αφού αυτή είναι η άποψή σου! Και δεν παρασύρομαι από θυμό. Εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια η σειρά έχει κάνει μία κοιλιά απίστευτη που δε θυμίζει σε τπτ τα πρώτα χρόνια προβολής της. Και εννοείται ότι κάποτε ήταν πρωτότυπη ιδέα, αλλά όταν αρχίζουμε να ακούμε "πεθερά μπάτμαν", νίτζα και δεν ξέρω τι άλλο, σόρρυ αλλά είναι κατρακύλα. Αλλιώς ξεκινά αλλιώς καταλήγει. Και κάτι για να παραμείνει ως καλό στη συνείδηση του κόσμου, το σωστό είναι να σταματά όταν βρίσκεται ψηλά, την περίοδο της επιτυχίας του. Από κει και πέρα αν σε κάποιους εξακολουθεί να αρέσει σεβαστό. Αλλά όλοι έχουμε την άποψή μας!
 
Συμφωνω οτι τον τελευταιο καιρο εχει κανει κοιλια. Δεν ειπα το αντιθετο. Εγω μιλαω γενικα σαν ιδεα, σαν σειρα. Τωρα που διευκρινισες κι εσυ οτι αναφερεσαι στα τελευταια χρονια, ΟΚ.
 
sunset89 είπε:
Καλά κάνεις και διαφωνείς κάθετα και διαγώνια αφού αυτή είναι η άποψή σου! Και δεν παρασύρομαι από θυμό. Εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια η σειρά έχει κάνει μία κοιλιά απίστευτη που δε θυμίζει σε τπτ τα πρώτα χρόνια προβολής της. Και εννοείται ότι κάποτε ήταν πρωτότυπη ιδέα, αλλά όταν αρχίζουμε να ακούμε "πεθερά μπάτμαν", νίτζα και δεν ξέρω τι άλλο, σόρρυ αλλά είναι κατρακύλα. Αλλιώς ξεκινά αλλιώς καταλήγει. Και κάτι για να παραμείνει ως καλό στη συνείδηση του κόσμου, το σωστό είναι να σταματά όταν βρίσκεται ψηλά, την περίοδο της επιτυχίας του. Από κει και πέρα αν σε κάποιους εξακολουθεί να αρέσει σεβαστό. Αλλά όλοι έχουμε την άποψή μας!
Ετσι ειναι. Βεβαια δεν μπορω να εχω πολυ συγκεκριμενη αποψη για την σειρα μια και ζητημα ειναι αν εχω δει 2-3 ιστοριες ολα αυτα τα χρονια που παιζεται. Ομως πρεπει να παραδεχτουμε οτι αυτη η πλυση εγκεφαλου που κανει το μεγκα με τις προσφατες σειρες του, δηλαδη να προβαλλει το καθε επεισοδιο 2-3 φορες μεσα σε μια εβδομαδα και μετα παλι απο την αρχη καθε Χριστουγεννα, ειναι πολυ εκνευριστικη. Γι αυτο και μας ενοχλει τοσο που εβγαλαν το Δις Εξαμαρτειν, το οποιο ειχαμε να το δουμε 10 χρονια, για να βαλουν τις Πεθερες που προβληθηκαν πριν μερικες μερες.
 
Διαβάζοντας τα προχθεσινά και τα χθεσινά σχόλιά σας για το κόψιμο του "Δις Εξαμαρτείν" και για τις συνενώσεις επεισοδίων των "3 Χαρίτων" αντίστοιχα, αντιλαμβάνομαι μετά λύπης ότι αυτό ήταν για εμάς τους retromaniacs... Πέρασε η Επέτειος των 20 χρόνων λειτουργίας του σταθμού, πέρασε ταυτόχρονα και η περίοδος των επαναλήψεων των κλασικών σειρών από το κανάλι. Από ότι φαίνεται, τώρα που τελείωσαν οι εορτασμοί, το MEGA επιθυμεί να τελειώσει όσο πιο γρήγορα μπορεί με τις επαναλήψεις των "MEGA CLASSICS" και να επαναφέρει τις επαναλήψεις των σειρών που οι υπεύθυνοι του προγράμματός του θεωρούν Classics, δηλαδή σειρές που προβλήθηκαν την τελευταία πενταετία / τριετία.

"Μαύρο στο Μαυρογυαλούρο!" λέω εγώ και αλλάζω σταθμό...
 
bernard.c είπε:
CLASSICS" και να επαναφέρει τις επαναλήψεις των σειρών που οι υπεύθυνοι του προγράμματός του θεωρούν Classics, δηλαδή σειρές που προβλήθηκαν την τελευταία πενταετία / τριετία.
Όντως,αφού και στο 50-50 όταν βάζει σχόλια γράφει Mega Classics!
 
Χμ...

Αν η ''Πολυκατοικία'' τελειώσει, όπως φαίνεται, στις 23.30 σήμερα, μην περιμένετε να δείτε το ''Έρχονται οι Αμερικάνοι'', το τελευταίο σίριαλ από το All nighters,όπως άλλωστε συνέβη και πρίν από μια εβδομάδα με το ''φρουροί της Αχαίας''.

Το 'Δις εξαμαρτείν' αγνοείται ακόμη... Και έχω φάει φρίκη με τις αλλαγές αυτής της εβδομάδας...the party is over...
 
Πάντως τόσο στο σάιτ του MEGA όσο και στο site της NOVA αν και αυτό το Σαββατοκύριακο θα έχει πεθερές, το επόμενο θα έχει και πάλι Ρετιρε-Λαβ Σόρρυ-Δις εξαμαρτείν. Μακάρι να ισχύει αυτό...

(Οι Αμερικάνοι δε το βλέπω να έρχονται απόψε! )
 
Μακάρι να ισχύει,γιατί οι πεθερές δεν λένε...μόνο ο πρώτος κύκλος άξιζε!
 
latinsoapsfever είπε:
Πάντως τόσο στο σάιτ του MEGA όσο και στο site της NOVA αν και αυτό το Σαββατοκύριακο θα έχει πεθερές, το επόμενο θα έχει και πάλι Ρετιρε-Λαβ Σόρρυ-Δις εξαμαρτείν. Μακάρι να ισχύει αυτό...
(Οι Αμερικάνοι δε το βλέπω να έρχονται απόψε! )
Συνήθως υπάρχει μια σχετική καθυστέρηση, μέχρι να διορθωθεί το πρόγραμμα στο σάιτ του μέγκα. Πόσο μάλλον αν αφορά τον επόμενο μήνα. Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά μάλλον η μεγκαλίσιους κλάσσικς ζώνη του σ/κ μας τελείωσε...Θα πάρω και τηλέφωνο από τη νέα εβδομάδα, για να το επιβεβαιωσω.

Αμ ούτε εγώ το βλέπω να έρχονται οι Αμερικάνοι. Και σε αυτό το σημείο, αναρωτιέμαι. Το συγκεκριμένο επεισόδιο του Ρετιρέ, που προβάλλεται τώρα, έπαιξε πρίν 1 μήνα, αλλά και 15 φορές τα προηγούμενα καλοκαίρια. Με ποια λογική επαναπροβάλλεται τόσο νωρίς και δεν μεταδίδεται κάποια άλλη retro σειρά, ώστε να μείνει και ώρα για να παίξουν όλες???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όσον αφορά το πρόγραμμα του Mega, το κανάλι ενημερώνει το πρόγραμμα του μεσοβδόμαδα και μόνο για την εβδομάδα που διανύουμε κάθε φορά. Μέχρι την επόμενη Πέμπτη θα έχει ενημερωθεί για τα Σαββατοκύριακο. Πιθανόν το Δις Εξαμαρτείν να πάει στη ζώνη του Λυκόφωτος όπως είχε γίνει το καλοκαίρι κάποια στιγμή με τις Γοργόνες. Επίσης: Ποτέ μην εμπιστεύεστε το σάιτ της Νόβα- απλά αντιγράφει το πρόγραμμα του καναλιού, ένα και το αυτό δηλαδή.

Για το Ρετιρέ οι θέσεις μου είναι γνωστές.... Έπρεπε όμως ντε και καλά να το φάμε στη μάπα και βραδιάτικα.... Νισάάάφι πια! Ας βάζανε το casa di macaroni να θυμηθώ τη νηπιακή μου ηλικία.... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Πιθανόν το Δις Εξαμαρτείν να πάει στη ζώνη του Λυκόφωτος όπως είχε γίνει το καλοκαίρι κάποια στιγμή με τις Γοργόνες.
Ας παει οτι ωρα να ναι, αρκει να μην το καταργησουν. Και φυσικα να το δειχνουν ολοκληρο, οπως γινοταν μεχρι τωρα. Δεν θα αντεξω κοψιμοκολληματα!
 
Μπράβο στο MEGA, πέρασε η 20η Νοεμβρίου, τελειώνει γρήγορα γρήγορα με τα παλιά σήριαλ. Κομμένο το Δις Εξαμαρτείν, συννενώσεις στα επεισόδια των Τριων Χαρίτων....

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! που δεν σέβονται τους τηλεθεατές για άλλη μια φορά!! Άλλα "μας έταξαν" και άλλα κάνουν...

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο για το σταθμό! Είμαι έξαλλος!! Να δείξουν σε επανάληψη τις πρόσφατες τους σειρές για χιλιοστή φορά, να δούμε τι θα καταλάβουν!

"Οι κοινωνίες που απαρνούνται την ιστορία τους είναι καταδικασμένες". Το ίδιο συμβαίνει κατά τη γνώμη μου και με την περίπτωση του MEGA και του ANT1 - και στον ΑΝΤ1 τα αποτελέσματα της κατρακύλας (στην ποιότητα και στην θεαματικότητα) είναι πλέον ορατά σε όλους μας...

Όσο για τις ρετρό σειρές του MEGA? Μόνο σε DVD από το TV ΖΑΠΙΝΓΚ ελπίζω πλέον...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Μπράβο στο MEGA, πέρασε η 20η Νοεμβρίου, τελειώνει γρήγορα γρήγορα με τα παλιά σήριαλ. Κομμένο το Δις Εξαμαρτείν, συννενώσεις στα επεισόδια των Τριων Χαρίτων....ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! που δεν σέβονται τους τηλεθεατές για άλλη μια φορά!! Άλλα "μας έταξαν" και άλλα κάνουν...



Δεν έχω να πω τίποτα άλλο για το σταθμό! Είμαι έξαλλος!! Να δείξουν σε επανάληψη τις πρόσφατες τους σειρές για χιλιοστή φορά, να δούμε τι θα καταλάβουν!



Όσο για τις ρετρό σειρές του MEGA? Μόνο σε DVD από το TV ΖΑΠΙΝΓΚ ελπίζω πλέον...


Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη σε ό,τι λες, πραγματικά είναι η προχειροδουλειά της προχειροδουλειάς όλη αυτή η ιστορία! Αν δει κανείς τα μηνύματα αυτού του thread από τις πρώτες σελίδες μέχρι τώρα, θα διαπιστώσει με πόση "λαχτάρα" περιμέναμε την επέτειο μπας και ανοίξει το μάτι μας στα παλιά προγράμματα. Οι μόνες σειρές που άξιζαν όλο αυτό το διάστημα και μέχρι στιγμής (Για να διατηρούμε και μία αισιοδοξία αμυδρά) από πλευράς παλαιότητας-σπανιοτητας είναι: Η ζωή που δν έζησα, Επιφάνεια, Φρούτα Εποχής, Παλίρροια, Ιός του Πατέρα και φυσικά 3 Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν όσο προλάβαμε να δούμε. Πού είναι όλα τα υπόλοιπα που αγωνιούσαμε για την επαναπροβολή τους;;; Αναστασία, Απών, Φρουροί Αχαϊας, Εκμέκ Παγωτό κτλ κτλ;; Δηλαδή αν κάποιος παρακολούθησε Mega αυτό το καλοκαίρι χωρίς να γνωρίζει την ιστορία του, θα περάσει το κανάλι για κανάλι της Χαζοκωμωδίας και τπτ άλλο, που απαξιώνει τα παλιά και κινείται πια σε πιο Life Style ρυθμούς. Ήμαρτον κύριοι! Λίγο σέβας στις μεγαλύτερες ηλικίες! Τι να κάνουμε, δεν αρέσει σε όλους ο Γλυκούλης και η κάκιστη Πολυκατοικία! Ας ελπίσουμε κάάάτι να γίνει τις επόμενες μέρες έστω και μεταμεσονύχτια!



Και στα περιοδικά επίσης να προσθέσουμε το Τηλέραμα, τον Τηλεθεατή, και το 7 μέρες TV. Ελάτε να μας σώσετε!

 
Το MEGA μπορεί πλέον να αλλάξει και το όνομά του, αφού δεν υπάρχει τίποτα που να θυμίζει την αξιοπιστία που είχε ο σταθμός και τη ποιότητα των επιλογών του πριν μερικά χρόνια.
 
latinsoapsfever είπε:
Το MEGA μπορεί πλέον να αλλάξει και το όνομά του, αφού δεν υπάρχει τίποτα που να θυμίζει την αξιοπιστία που είχε ο σταθμός και τη ποιότητα των επιλογών του πριν μερικά χρόνια.
Ναι, να το κάνει MUGA - tv. :p

Εντιτ: ή και Rega-tv τώρα που το σκέφτομαι, μιας και είναι να τους κλαίνε οι ρέγγες. Και μάλιστα στο σημα να βάλουν και το ψάρι δίπλα ως σήμα κατατεθέν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντάξει, εγώ τι να πω! Με έχετε καλύψει όλοι σας!

Αίσχος, κύριοι!

Τώρα το μόνο που μένει, εκτός από τα τηλέφωνα διαμαρτυρίας είναι να τους στείλουμε και το λινκ από το θρεντ αυτό, έτσι για να δουν τι κράξιμο έχουν φάει τόσο καιρό, μπας και συνέλθουν!!!
 
bernard.c είπε:
Όσο για τις ρετρό σειρές του MEGA? Μόνο σε DVD από το TV ΖΑΠΙΝΓΚ ελπίζω πλέον...
Καλύτερα σε dvd από περιοδικά και εφημερίδες παρά να μεταδώσει την όποια σειρά (από τα πρώτα του χρόνια) σε οποιαδήποτε ζώνη και να κόβει όχι μόνο τους τίτλους, αλλά και σκηνές λόγω έκτακτων δελτίων ή οτιδήποτε άλλο
 
sunset89 είπε:
... ή και Rega-tv τώρα που το σκέφτομαι, μιας και είναι να τους κλαίνε οι ρέγγες. Και μάλιστα στο σημα να βάλουν και το ψάρι δίπλα ως σήμα κατατεθέν.
Χαχαχα, sunset89, με έκανες και γέλασα !!

tsalk είπε:
Καλύτερα σε dvd από περιοδικά και εφημερίδες παρά να μεταδώσει την όποια σειρά (από τα πρώτα του χρόνια) σε οποιαδήποτε ζώνη και να κόβει όχι μόνο τους τίτλους, αλλά και σκηνές λόγω έκτακτων δελτίων ή οτιδήποτε άλλο
Μπράβο tsalk, ακριβώς το ίδιο συζητούσαμε τώρα με ένα πολύ καλό φίλο στο τηλέφωνο!! Αν το MEGA δεν έχει σκοπό να την δείξει "σωστά" και ολοκληρωμένη μια σειρά, καλύτερα να μην τη δείξει καθόλου για να μην την "κάψει" και δεν βγει μετά σε DVD...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Mega κοιτάει τις φετινές του επιτυχίες, αφού μιας και το retro πρόγραμμα δυστυχώς δεν πουλάει.

Κρίμα να κόψουν το ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ . Τις Πεθερές 1.000.000 φορές τις είδαμε ρε παιδιά.

Οι Γείτονες εδώ να φανταστείτε και το 50-50 κατατροπώνουν την Τατιάνα.

Θέλουμε Απαράδεκτους σε ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα