20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

sunset89 είπε:
Αφού το πρόγραμμα του ΑΝΤ1 GOLD δεν αφορά την επέτειο του αντ1 που μπορούμε να παρακολουθήσουμε εμείς και αφού θέλεις να γράφεις το τι προβάλλεται εκεί, υπάρχει κατάλληλο thread:





Στο παρόν θέμα, ας περιοριστούμε για τι συμβαίνει στην Ελλάδα. Για αυτό άλλωστε το άνοιξα τότε. :(


Σε αυτό που γράφει η sunset89 έχει απόλυτο δίκιο και είχα σκοπό κι εγώ να το αναφέρω (το σχόλιο βεβαίως δεν αφορά μόνο την DianaTheSuperstar91, αλλά πολλά από τα μέλη του forum): Τα δύο threads, "20 Χρόνια ΑΝΤ1" και "20 Χρόνια MEGA" έχουν καταντήσει "κουβάδες" και όλα τα posts ποστάρονται εκεί...

Τα threads αυτά αφορούν τις επετείους των 2 τηλεοπτικών σταθμών και μόνο. Από εκεί και πέρα, συγκεκριμμένα θέματα θα πρέπει να ποστάρονται στα συγκεκριμμένα threads (που δόξα το Θεό υπάρχουν ήδη) - αναφέρω ενδεικτικά:

3 Χάριτες:

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/topic/2789-οι-τρεις-χάριτες-1990-mega/&tab=comments#comment-2789

Δις Εξαμαρτείν:

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/topic/6199-το-δις-εξαμαρτείν-1993-mega/&tab=comments#comment-6201

ΑΝΤ1 GOLD:

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/topic/6519-αντ1-gold-antenna-20-years-the-channel/&tab=comments#comment-6521

Η μεταφορά posts στα αντίστοιχα threads γίνεται σχεδόν καθημερινά προκεμένου να είναι πάντα "τακτοποιημένο" το forum μας και να μπορούμε εύκολα να ανατρέχουμε σε παλαιότερα posts για να βρούμε κάποια πληροφορία. Το ίδιο δε θέλετε κι εσείς? Βοήθηστε μας λοιπόν λίγο κι εσείς από τη μεριά σας να διατηρήσουμε το forum μας "τακτοποιημένο"...

EDIT:

Επίσης, άνοιξαν δύο "νέα" συγκεκριμένα θέματα (threads):

1. MEGA - The Twenty

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/topic/8781-mega-the-twenty/&tab=comments#comment-8783

2. MEGA Friday All Nighters

https://www.retromaniax.gr/vb/index.php?/topic/8780-mega-friday-all-nighters/&tab=comments#comment-8782

Στα επιμέρους αυτά threads μπορείτε να γράφετε πλέον τα νέα/σχόλιά σας που αφορούν τις δύο αυτές επετειακές εκπομπές.

Το παρόν thread για την Επέτειο του MEGA μπορεί να παραμείνει για σχολιασμό των επαναλήψεων σειρών από το κανάλι και για άλλα νέα που δεν εμπίπτουν στη θεματολογία των παραπάνω νέων threads.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Άκουσα ότι μας περιμένουν ενδιαφέροντα Χριστούγεννα...
Από τις 22/12, σκέφτονται να αφιερώσουν και τις καθημερινές βραδιές, σε ελληνικές σειρές. Στο διάστημα δηλαδή που είναι κλειστά τα σχολεία περίπου, υπάρχει πιθανότητα στο mega, να τιμήσουν κι άλλα προγράμματα από την ιστορία του καναλιού...

Σχεδόν σίγουρη είναι η επαναπροβολή του Παρα Πέντε σε πολύ προσιτή ώρα. (μη με φάτε άμα δε γινει!!)

Αναμένουμε λοιπόν και μακάρι να επαληθευτεί η είδηση (όχι τίποτα άλλο, μα τους τελειώνουν τα σήριαλ της τελευταίας πενταετίας και θα πρέπει να βάλουν και τίποτα παλιό επιτέλους!)
sunset89, κανένα νέο από το "μέτωπο" του MEGA για τις γιορτές?
 
bernard.c είπε:
sunset89, κανένα νέο από το "μέτωπο" του MEGA για τις γιορτές?
Μπα, τίποτις σπουδαίο ακόμη! Άμα είχαμε καμία εξέλιξη θα είχαν βαρέσει τα κανόνια του Ναβαρόνε! :p

Πάντως κάποιες παιδικές ταινίες κτλ θα προβληθούν τελικά όπως και τα All Nighters αργά το βράδυ σε επανάληψη! Αλλά μου φαίνεται ότι από σειρές μόνο με "Υπέροχες" "Γάτες" θα τις βγάλουμε. Εκτός και αν αλλάξει! Το εορταστικό πρόγραμμα πάντως δεν είναι ανακοινώσιμο ακόμη!

ΥΓ: με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο, : τη βραδιά της παραμονής Πρωτοχρονιάς μπορεί να έχουμε ευχάριστες προβολές από τα παλιά! Δε λέω λεπτομέρειες διότι δεν είναι σίγουρο. Μην περιμένουμε όλο χαρά και στο τέλος δούμε το 150ο επεισόδιο του FANTASY ISLAND (retro πάντως θα είναι κ αυτό! :p )
 
Πολλά megalicious νέα σας λέω

1) Από αυτή την Δευτέρα, κάθε βράδυ μετά τις 12 all nighters ταινίες με σειρές, εκπομπές που ζητάτε όλοι. Αυθαίρετοι, Αδύναμος Κρίκος, 10 Μικροί Μήτσοι, Τι Ψυχή Θα Παραδώσεις Μωρή (dirty xxx version), Μπράβο, Ραντεβού στα Τυφλά κι άλλα πολλά μέχρι τις 3/1 .

2) Μόλις ολοκληρωθούν οι 3 Χάριτες, ξεκινάει το Dolce Vita μετά από 1 χρόνο που δεν παίχτηκε σε επανάληψη.

3) Μετά τους Γείτονες, σκυτάλη παίρνουν οι επαναλήψεις του Μπουκιά και Συχώριο με τον Ηλία Μαμαλάκη.

4) Οι Σαββατογεννημένες θα διαδεχτούν το 50-50, το οποίο κατατροπώνει την Τατιάνα.
 
και επίσης το Μετράω Στιγμές θα αντικαταστήσει μια άλλη σειρά της Ιγερινού, "Στο Φως του Φεγγαριού" με Σακκά κ Μπρέμπου. 6 το πρωί κάθε Σ/Κ.

και στις 27/12 αντί για Twenty θα δούμε το Χριστουγεννιάτικο του Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
και επίσης το Μετράω Στιγμές θα αντικαταστήσει μια άλλη σειρά της Ιγερινού, "Στο Φως του Φεγγαριού" με Σακκά κ Μπρέμπου. 6 το πρωί κάθε Σ/Κ.και στις 27/12 αντί για Twenty θα δούμε το Χριστουγεννιάτικο του Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπας
ααα και το καλύτερο δε σου το είπα θα παίξουν και Απαράδεκτους στις 31/12.
 
Tι καλούδια είναι αυτά από το Mega χρονιάρες μέρες??? Και τηλεπαιχνίδια και show και σίριαλ, μπράβο! Και απάντηση στη δίωρη τηλεταινία που ετοίμασε ο Λαζόπουλος για τον Άλφα , με 5 ώρες Λαζόπουλο την επόμενη Παρασκευή στο κανάλι που πρωτοπαίχτηκαν (για να μην ξεχνιόμαστε).

Νομίζω ότι στο τέλος των γενεθλίων, το μεγάλο κανάλι φουλάρει. Άντε να καούν τα dvd - recorders.
 
Ολα υπεροχα αλλα να υπηρχε και η συνεχεια του Δις Εξαμαρτειν. Αχ με αυτο το μαραζι θα παω...
 
Παρασκευή 1 Ιανουαρίου 00.45 εως 03.30 3 επεισόδια από το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή"!!!Την άλλη Παρασκευή 8 του μήνα τα υπόλοιπα. Από την άλλη οι "Χάριτες" τελειώνουν Παρασκευή 8 του μήνα και από Δευτέρα 11 του μήνα στις 15.00 "Ντόλτσε Βίτα" 2 επεισόδια πετσοκομένα γμτ...

Ξενέρωσα είχα μια ελπίδα το "Ντόλτσε Βίτα" να βγει με κανένα τηλεπεριοδικό με τα επεισόδια στην αρχική τους μορφή αλλά αφού θα παιχτούν μάλλον δε θα δοθούν πουθενά...Κρίμα...
 
tonytony είπε:
Από την άλλη οι "Χάριτες" τελειώνουν Παρασκευή 8 του μήνα και από Δευτέρα 11 του μήνα στις 15.00 "Ντόλτσε Βίτα" 2 επεισόδια πετσοκομένα γμτ...
Δυστυχως και οι Χαριτες απο Δευτερα θα εχουν την ιδια τυχη...
 
Παραμονή Πρωτοχρονιάς, ο Όμορφος Κόσμος το Πρωί θυμάται τις μεγάλες στιγμές των πιο πετυχημένων εορταστικών προγραμμάτων της εικοσαετίας. Την τελευταία μέρα του χρόνου θα ζήσουμε ξανά τις ανεπανάληπτες στιγμές που μας χάρισαν η Ρούλα Κορομηλά, ο Βλάσης Μπονάτσος και ο Γρηγόρης Αρναούτογλου με τα εορταστικά show που παρουσίασαν.

tvzapping.gr

Κάνα Disneyclub δε δείχνουμε επιτέλους να θυμηθώ τη νηπιακή μου ηλικία;;; :p
 
sunset89 είπε:
Κάνα Disneyclub δε δείχνουμε επιτέλους να θυμηθώ τη νηπιακή μου ηλικία;;; :p
Αμφιβάλλω! Αφού δεν είδαμε Λυκούργο και Καρολίνα στο "πιο αχτύπητο δίδυμο" του the twenty μετά από τόσες ψήφους που έριξα, δε θα δούμε ποτέ.

Άλλωστε το MEGA έχει ξεχάσει εδώ και μια δεκαετία τι θα πει παιδικό πρόγραμμα.
 
Tassos είπε:
Παιδια διαβασα σε ενα blog οτι η τηλεταινια του πενηντα πενηντα θα προβληθει τωρα τον Δεκεμβρη , αληθευει ? τονιζω οτι δεν ηταν εγκυρη πηγη , για αυτο θελω μια επιβεβαιωση :cool:
Για Γενάρη το κόβω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!

Παιδιά στις 29/12 θα προβληθεί το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο από το Χάι Ροκ, εκεί λίγο μετά τις 2.30!

31/12 φυσικά Απαράδεκτοι με Ελευθερία Αρβανιτάκη

4/1 κ 5/1 εορταστικά του Δις Εξαμαρτείν!!

6/1 μια επετειακή ταινία με το Γιάννη Μπέζο με τίτλο ο ΓΑΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ. Παίζει η Μπέσυ Μάλφα και ο Λουκάς από το Lapd.

6/1 και κάτι παραπάνω για τις 3 Χάριτες, λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Ότι θα γίνει απόψε με τους Αυθαίρετους, θα κάνουν για τις Χάριτες.

7/1 αφιέρωμα στο Πιο Πολύ την Κυριακή

Σήμερα μην ξεχάσετε όσοι ενδιαφέρεστε, τους Αυθαίρετους. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι Αυθαίρετοι θα είναι best of?
 
Μπράβο στο Mega που θα κάνει super duper επετειακό πρόγραμμα.

Αντεννικοί ρουφήξτε το αυγουλάκι σας, γιατί 31/12 μόνο με τα σίριαλ του Ρώμα θα την βγάλετε.
 
sunset89 είπε:
Δεν διευκρινίζει, ούτε και έχω ακούσει κάτι! Θα το μάθουμε απόψε!
Τελικά ήτσν το εορταστικό επεισόδιο των Αυθαίρετων αυτό που προβλήθηκε χτες το βράδυ με τον τίτλο Μια Αυθαίρετη Γέννηση.

Και απ ότι είδα περάσαμε στα επετιακά επεισόδια, μια πολύ καλή κίνηση από το mega νομίζω.

Φωτιά θα πάρει πάλι το dvd μου sunset!!!!
 
sunset89 είπε:
4/1 κ 5/1 εορταστικά του Δις Εξαμαρτείν!!

6/1 και κάτι παραπάνω για τις 3 Χάριτες, λίγο μετά τα μεσάνυχτα.

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Κυριως για τα δυο εορταστικα του Δις Εξαμαρτειν, μια και τις Χαριτες (αν και υπεροχο εορταστικο) τις εχουμε δει πολλες φορες. Ευχομαι να τα δει αρκετος κοσμος (οπως και ολα τα παλια εορταστικα) για να υπαρξει και συνεχεια. Viva MEGA 1989-1999! (το μετά δεν ειναι για να το γιορταζεις αλλα για να το πενθεις....... πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)
 
tsalk είπε:
Τελικά ήτσν το εορταστικό επεισόδιο των Αυθαίρετων αυτό που προβλήθηκε χτες το βράδυ με τον τίτλο Μια Αυθαίρετη Γέννηση.Και απ ότι είδα περάσαμε στα επετιακά επεισόδια, μια πολύ καλή κίνηση από το mega νομίζω.

Φωτιά θα πάρει πάλι το dvd μου sunset!!!!
Ε ναι, αναμενόμενο. :thumbup: Νομίζω ότι χρόνια ολόκληρα περιμέναμε να δούμε τα εορταστικά των πρώτων σειρών του Mega! Άρα και οι Χάριτες έρχονται το Γενάρη!

Ακολουθήστε το παράδειγμα του Tsalk. Κρατήστε στο αρχείο σας ότι μπορείτε από προγράμματα τέτοιου είδους, γιατί μετά, στα 30χρονα θα τα ξαναδούμε. :biglaugh::biglaugh:
 
την τελευταία φορά που παίξαν το εορταστικό των Αυθαίρετων είχαμε 1993 (αν θυμάμαι καλά). Οπότε τώρα θα το ξαναέχω αλλά με καλύτερη ποιότητα εικόνας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα