20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Μπορεί τον τελευταίο καιρό να κράζουμε το MEGA αλλά δε μπορώ να πω... Και Άλλα κόλπα είδαμε, και Ρούλα είδαμε, και Τρεις Χάριτες, και Ραντεβού στα τυφλά, και Μαλβίνα, και Αυθαίρετους, και Δις εξαμαρτείν (όσο είδαμε). Το σωστό να λέγεται.
 
Δεν έχεις άδικο σ αυτό, το θέμα είναι να προβάλουν οσο το δυνατό πιό πολλά πράγματα απ το αρχείο τους τώρα, γιατί νομίζω ότι αυτή είναι και η τελευταία φορά που τα δείχνουν.

Ε ρε τι Λάκη γλυκούλη και πολυκατοικία έχουμε να φάμε στην μάπα τα επόμενα χρόνια!!!!!!!!
 
Το τελευταίο μήνυμα του φίλτατου Άλκη μου δίνει μια καλή πάσα για αυτό που ετοίμαζα τόση ώρα. Προσπάθησα να συγκεντρώσω όλες τις επαναλήψεις που προβλήθηκαν από το Γενάρη έως το Δεκέμβρη του 2009, στο πλαίσιο του εορτασμού των 20 χρόνων. Μπροστά στο σεβαστό ποσοστό σειρών που είδαμε, οι ελάχιστες (τονισμένες με μαύρο σειρές) είναι αυτές που άξιζαν από πλευράς σπανιότητας. Δεν αναφέρω τα Χριστουγεννιάτικα Αυθαίρετα επεισόδια, ούτε τα επεισόδια των Friday All Nighters.

Επιφάνεια

Μάνα είναι μόνο μία

Φρούτα Εποχής

Άλλη μια φασαρία

Μονάχους Μονάχους

Η Ζωή που δεν έζησα

Λόγω Τιμής

Παλίρροια

Προδοσία

Ο Ιός του Πατέρα

Θύματα Ειρήνης

Δις Εξαμαρτείν (1ος Κύκλος)

Τρεις Χάριτες

Είσαι το ταίρι μου

Λαβ Σόρρυ (Λίγα επεισόδια)

Ρετιρέ (Λίγα επεισόδια)

Αγάπη της Γάτας (ημιτελές)

Και οι 4 ήταν υπέροχες (ημιτελές)

Φύγαμε

Στη σκιά του πολέμου

Ένοχη Αγάπη

Ροζαλία

Φάε τη σοκολάτα σου

Ποιος μας πιάνει!

SAFE SEX

Επαφή

Αν θυμηθείς το όνειρό μου

Δέκα λεπτά κήρυγμα

Πολυθρόνα για 3

νταντά

50-50

Singles

Μαζί σου

Μαύρα Μεσάνυχτα

Άγρια Παιδιά

Λάκης γλυκούλης

Γοργόνες

Πολυκατοικία

Ένας μήνας και κάτι

Ήρθε κι έδεσε

Το καρέ της Ντάμας

Αταίριαστοι

Μπαμπά μην τρέχεις

Η ώρα η καλή

Τζιβαέρι

Ασυνήθεις ύποπτοι

Οι άνδρες δεν υπάρχουν πια

Μετράω στιγμές

Ίχνη

Στους 31 δρόμους

Κόκκινο Δωμάτιο

Περί ανέμων και υδάτων

Κάτι τρέχει με τους δίπλα

Πες το ψέματα

Εσύ φταις

Τηλεμπόρα

Απόσταση Αναπνοής

Με δύο Μαμάδες

Φεύγα

Φυσικά δεν είναι τίποτα, μπροστά σε μερικά από αυτά που θα έπρεπε να δούμε μια τέτοια επέτειο:

Αναστασία

Μη φοβάσαι τη φωτιά

Απών

Φρουροί της Αχαΐας

Μεγάλος θυμός

Αίθουσα του Θρόνου

το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη

Εκμέκ Παγωτό

Τελευταίοι Εγγονοί

Σπίτι για πέντε

Άφρικα

Γυναίκες

Αχ Ελένη

Αυθαίρετοι

Casa Di Macaroni

Εσύ Αποφασίζεις

Σκορπιός

Στην κόψη του ξυραφιού

Ψίθυροι καρδιάς

Πειρασμός και τόόόσα άλλα ακόμα από τα πρώτα χρόνια του Mega.

Ας ευχηθούμε, σύντομα, εκτός από το να ολοκληρωθούν οι σειρές που έχουν αφήσει στη μέση (Αγάπη της γάτας, 4 που ήταν υπέροχες) να μην ξαναπροβληθούν ανόητες κωμωδίες της 10ετίας 1999-2009, μα εκλεκτές στιγμές από τα πρώτα 9 χρόνια του Mega: 1989-1998.

Σημείωση: Δεν ανέφερα τους Απαράδεκτους και τους Μήτσους, γιατί ήδη μοιράζονται σε DVD. Οπότε από το Mega, ας δούμε κάτι πιο σπάνιο! ;)
 
whatohh είπε:
Τι τραγική ειρωνεία και αυτή στο 'Άλλα κόλπα''? Η Αλίκη εύχεται να είναι μια καλή χρονιά(1/1/96) ενώ σε εφτά μήνες από τότε, θα έφευγε από τη ζωή...
Ακόμη ο Βλάσσης εύχεται ένα καλύτερο χρόνο από ''το όχι καλό 1995...''. Δε θυμάμαι τόσο τραγικό το 95 σε σύγκριση τουλάχιστον με το 96, μια πολύ περίεργη χρονιά που σημαδεύτηκε από ιστορικές απώλειες για τη χώρα (Παπανδρέου, Βουγιουκλάκη σε διάστημα λίγων ημερών μεταξύ τους) αλλά και πρωτοφανών διεθνών κρίσεων (Ίμια κτλ).Διορθώστε με αν κάνω λάθος...
Δεν θυμάσαι τραγικό '95 γιατί ασχολείσαι μόνο με βουγιουκλάκες κτλ... Εγώ θυμάμαι και κάτι σεισμούς που είχαν αφήσει και ...μερικά θύματα.
 
devotee είπε:
Δεν θυμάσαι τραγικό '95 γιατί ασχολείσαι μόνο με βουγιουκλάκες κτλ... Εγώ θυμάμαι και κάτι σεισμούς που είχαν αφήσει και ...μερικά θύματα.
Απλά σχολίασα κάτι, που μου φάνηκε, εκείνη τη στιγμή αρκετά παράξενο. Την ώρα που έγραφα το μήνυμα αυτό πράγματι δεν θυμήθηκα το τραγικό γεγονός του σεισμού. Αυτό δε σου δίνει το δικαίωμα, να βγάζεις συμπέρασμα με τι ασχολούμαι ή δεν ασχολούμαι εγώ. Σε αυτό το φόρουμ (φαντάζομαι ότι) ο καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει και ο άλλος να διαφωνήσει ή να συμφωνήσει μαζί του με τρόπο που να μην μειώνει τον άλλο. Θα συνιστούσα λοιπόν περισσότερη προσοχή την επόμενη φορά. Ευχαριστώ...

*Συγγνώμη για το off topic.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να συμφωνήσω και γω με τον whatohh! Τι πάει να πει..."ασχολείσαι με βουγιουκλάκες"???Τέλος πάντων ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί...


Επίσης ήθελα να πω για το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή". Το διαφήμισε με σήμανση "επιθυμητή η γονική συναίνεση" οπότε δε θα είναι η uncut version δυστυχώς όπως υπολόγιζε και η Diana...



 
Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου σχετικά με την κριτική για το τι γράφει ο κάθε ένας στο forum (από την στιγμή μάλιστα που η ενασχόληση με τις όποιες "βουγιουκλάκες" δεν παραβαίνει κανέναν απολύτως από τους κανονισμούς στο forum μας). Το γεγονός ότι το 1995 ήταν μια χρονιά που ήταν για κάποιους πολύ δυσάρεστη λόγω σεισμών δεν δίνει το δικαίωμα να κατακρίνεται η άποψη κάποιου άλλου μέλους του forum, το οποίο άλλωστε αναφερόταν σε συγκεκριμένα πρόσωπα και συγκεκριμένες φράσεις που ειπώθηκαν. Στο κάτω κάτω της γραφής, κάθε χρονιά είναι περισσότερο ή λιγότερο ευχάριστη στο κάθε ένα από εμάς, είτε για προσωπικούς λόγους, είτε λόγω καταστάσεων που συνέβησαν και μας "άγγιξαν" διαφορετικά...

Για να επανέλθω στο θέμα μας, και η δική μου εντύπωση συμπίπτει με του tonytony, λόγω σήμανσης "επιθυμητή η γονική συναίνεση". Πολύ κρίμα, ήταν κάτι που περιμέναμε εδώ και καιρό και ήταν και ευκαρία να ξαναδούμε την uncut version του "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" και λόγω του περασμένου της ώρας προβολής της (από τις 11μμ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες)...
 
Αν και με καλυψαν οι whatohh, tonytony και bernard.c θελω και εγω να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου για αυτον τον χαρακτηρισμο. Περα απο το γεγονος οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να θεωρει ενα γεγονος σημαντικοτερο ενος αλλου, στη περιπτωση αυτη μιλαμε για την Αλικη Βουγιουκλακη, μια απο τις σημαντικοτερες προσωπικοτητες του καλλιτεχνικου στερεωματος και οχι για την Στελλα Μπεζεντακου (τυχαιο το παραδειγμα).
 
ChristosM είπε:
Αν και με καλυψαν οι whatohh, tonytony και bernard.c θελω και εγω να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου για αυτον τον χαρακτηρισμο. Περα απο το γεγονος οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να θεωρει ενα γεγονος σημαντικοτερο ενος αλλου, στη περιπτωση αυτη μιλαμε για την Αλικη Βουγιουκλακη, μια απο τις σημαντικοτερες προσωπικοτητες του καλλιτεχνικου στερεωματος και οχι για την Στελλα Μπεζεντακου (τυχαιο το παραδειγμα).
Μα ακόμα και αν δεν αρέσει σε κάποιον η Βουγιουκλάκη, όπως κι εγώ δεν τρελαίνομαι, θεωρώ ότι στο φόρουμ βρισκόμαστε με έναν σκοπό: να συζητάμε για αυτά. Προφανώς αν θέλαμε να κάνουμε αναδρομή στα κοινωνικοπολιτικά γεγονότα, δεν θα γράφαμε στο thread του ρετρομάνιαξ για την επέτειο του Mega.

Κανένας από εμάς (οι περισσότεροι τουλάχιστον) δεν έχουμε ως μοναδικό άξονα της ζωής μας το τι προβάλλουν οι τηλεοράσεις, και τι οργανώνουν τα κανάλια. Απλά ένα από τα πολλά που μας ενδιαφέρουν είναι οι παλιές σειρές! Από κει κι ύστερα δεν μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αν εγώ πχ στην καθημερινότητά μου, το μόνο θέμα συζήτησης και ενασχόλησής μου είναι η τηλεόραση.

Και εν πάσει περιπτώσει αν κάποιους εκνευρίζει η ροπη μερικών προς τα θέματα που αφορούν σειρές και εκπομπές, απλά προσπερνά το τόπικ και δεν ποστάρει σε αυτό. Τα υποβιβαστικά σχόλια που εντόπισα και στο ανάλογο thread του ΑΝΤ1, κάθε άλλο παρά κολακευτικά είναι. Για όλους μας.
 
whatohh είπε:
Απλά σχολίασα κάτι, που μου φάνηκε, εκείνη τη στιγμή αρκετά παράξενο. Την ώρα που έγραφα το μήνυμα αυτό πράγματι δεν θυμήθηκα το τραγικό γεγονός του σεισμού. Αυτό δε σου δίνει το δικαίωμα, να βγάζεις συμπέρασμα με τι ασχολούμαι ή δεν ασχολούμαι εγώ. Σε αυτό το φόρουμ (φαντάζομαι ότι) ο καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει και ο άλλος να διαφωνήσει ή να συμφωνήσει μαζί του με τρόπο που να μην μειώνει τον άλλο. Θα συνιστούσα λοιπόν περισσότερη προσοχή την επόμενη φορά. Ευχαριστώ...
*Συγγνώμη για το off topic.
Ο καθένας κρίνεται με βάση τα λεγόμενά του. Αν εσύ και οι υπόλοιποι που σε υπερασπίστηκαν θέλετε να ασχολείστε με συγκεκριμένα πράγματα και να θεωρείτε πως ο θάνατος της βουγιουκλάκη ήταν η μεγαλύτερη τραγωδία στην ιστορία της νεότερης ελληνικής ιστορίας, δικαίωμά σας. Από τη στιγμή όμως που εκφράζεστε δημόσια μην έχετε την απαίτηση όλοι εμείς που διαβάζουμε αυτές τις απόψεις να σιωπούμε και να μην τις σχολιάζουμε.

sunset89 είπε:
Προφανώς αν θέλαμε να κάνουμε αναδρομή στα κοινωνικοπολιτικά γεγονότα, δεν θα γράφαμε στο thread του ρετρομάνιαξ για την επέτειο του Mega.
Όταν έλεγε ο Βλάσσης για όχι καλό '95 (πράγμα που σχολιάστηκε από τον whatohh) να'σαι σίγουρος πως δεν αναφερόταν στο Μega και στις εκπομπές του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
devotee είπε:
Όταν έλεγε ο Βλάσσης για όχι καλό '95 (πράγμα που σχολιάστηκε από τον whatohh) να'σαι σίγουρος πως δεν αναφερόταν στο Μega και στις εκπομπές του.
Είμαι σίγουρη όμως, ότι δεν είναι ανάγκη να τραβάμε ορισμένα πράγματα περισσότερο από όσο πρέπει. Σχολιάστηκε εκείνη τη στιγμή γιατί του έκανε εντύπωση. Από κει και πέρα, ο τρόπος και το ύφος που θα απαντήσεις είναι που θα σου δώσει δίκιο ή αδικο στις επισημάνσεις σου.

Anyway, για να ελαφρύνουμε το κλίμα, εσείς που περιμένατε την τηλεταινία του 50-50 ορίστε και το σχετικό άρθρο από το tv-zapping:

Πενήντα-πενήντα : Η συνέχεια

Ημερομηνία: 28/12/2009

Κι άλλα "δώρα" από το Mega με την έναρξη του καινούριου χρόνου...Ετσι μετά την προβολή της τηλεταινίας με τον Γιάννη Μπέζο στις 6 του μήνα, ακολουθεί και η πολυαναμενόμενη τηλεταινία του ''50-50” την Τετάρτη 13 Ιανουαρίου στις 22.00. Μια σειρά τόσο αγαπήθηκε και συνεχίζει να...αγαπιέται καθώς κάνει ιδιαίτερα υψηλά νούμερα τηλεθέασης στις επαναλήψεις της. Η τηλεταινία ''πιάνει'' τους ήρωες λίγα χρόνια μετά...

Ολα είναι σχεδόν ίδια αλλά και αρκετά διαφορετικά : Ο Νικηφόρος (Πέτρος Φιλιππίδης) είναι απαρηγόρητος, γιατί η κόρη του Ναταλία, μαζί με τον Αχιλλέα και τη μικρή εγγονή του έχουν μετοικίσει στην Αμερική.

Η Ελισάβετ (Αβα Κοκκινοπούλου), για πρώτη φορά δείχνει να τον καταλαβαίνει, αλλά δεν τολμά να το παραδεχτεί μπροστά του. Ο Μίμης (Παύλος Χαϊκάλης), λόγω του εμφράγματος, έχει μπει σε πρόγραμμα λιτότητας, δηλαδή συντηρητική διατροφή και αποχή από το σεξ. Η Ξανθίππη (Μαρία Ανδρούτσου) έχει κουραστεί πια να τον επιβλέπει.

Ο Παύλος (Σάκης Μπουλάς), έχει βρεθεί να παίζει ξανά το ρόλο του πατέρα. Η Ειρήνη (Βάνα Ραμπότα), μετά από μία περίοδο τρελής ζωής, το έχει ρίξει στις αγαθοεργίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πότε υπονόησα εγώ, ότι ο θάνατος της Βουγιουκλάκη είναι η μεγαλύτερη τραγωδία της νεολληνικής ιστορίας...???Τέλος πάντων, over and out από μένα για αυτό το θέμα...

Ξέρουμε αν το Πενήντα - Πενήντα - η τηλεταινία, αποτελεί και το τελευταίο κομμάτι του εορτασμού των γενεθλίων του Μega? Θέλω να πώ, δεν έχει μείνει κάτι άλλο καινούργιο να περιμένουμε? Δε νομίζω να έχει μείνει κάτι...Είχε ακουστεί ότι το All nighters θα συνεχιστεί...Ισχύει? Θεωρώ πως, αν ναι, θα μας δείξει μόνο το οφειλούμενο Mega Πρωινά (Sunset πές τι ξέρεις!). Θα δείξει... Πάντως το μεταμεσονύκτιο μενού εορταστικών προγραμμάτων συνεχίζει να είναι ελκυστικό. Ο προγραμματισμένος για σήμερα το ξημέρωμα Όμορφος κόσμος το πρωί'' δε ξέρω βέβαια τι χαρακτήρα θα έχει, αλλά όκ...

ΥΓ.1 Ο εορταστικός αδύναμος κρίκος δεν προβλήθηκε χθές, ε? Λόγω ενός προβλήματος στο recorder, δεν έγραψε ώς αργά, αλλά από ότι είδα η συναυυλία πήγε μέχρι αργά...Όποιος γνωρίζει κάτι..

ΥΓ.2 Σας ευχαριστώ
 
whatohh είπε:
Ξέρουμε αν το Πενήντα - Πενήντα - η τηλεταινία, αποτελεί και το τελευταίο κομμάτι του εορτασμού των γενεθλίων του Μega? Θέλω να πώ, δεν έχει μείνει κάτι άλλο καινούργιο να περιμένουμε? Δε νομίζω να έχει μείνει κάτι...Είχε ακουστεί ότι το All nighters θα συνεχιστεί...Ισχύει? Θεωρώ πως, αν ναι, θα μας δείξει μόνο το οφειλούμενο Mega Πρωινά (Sunset πές τι ξέρεις!). Θα δείξει... Πάντως το μεταμεσονύκτιο μενού εορταστικών προγραμμάτων συνεχίζει να είναι ελκυστικό. Ο προγραμματισμένος για σήμερα το ξημέρωμα Όμορφος κόσμος το πρωί'' δε ξέρω βέβαια τι χαρακτήρα θα έχει, αλλά όκ...
Ουσιαστικά αφού προβάλλουν και το αφιέρωμα στο ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ; θα μας δείξουν και τα Πρωινά. Απλά αυτό ίσως γίνει κατά τα μέσα Γενάρη. Τώρα πόσο θα πάνε τα All Nighters θα εξαρτηθεί από την τηλεθέαση. Και η Σάτιρα 2 προέκυψε μετά την επιτυχημένη προβολή της Σάτιρας 1.

Το 50-50 ουσιαστικά ναι, είναι η τελευταία μεγάλη προσφορά του Mega για τα 20α του γενέθλια, αν εξαιρέσει κανείς το Twenty που θα επανέλθει τέλη Γενάρη και μάλλον πήρε παράταση για 20 επεισόδια.

Το μόνο καλό είναι ότι τώρα που πήραν μπρος, τα ξημερώματα θα μας δείξουν αρκετές σειρές ακόμη, τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβρη του 2010. Οι ώρες που έχουν στη διάθεσή τους είναι: Μεσημέρι για κάποια κωμωδία-κομεντί, και από τις 2 μέχρι τις 7 το πρωί τις καθημερινές. Επίσης, 6 -7, το πρωί του Σαββάτου.
 
devotee είπε:
Ο καθένας κρίνεται με βάση τα λεγόμενά του. Αν εσύ και οι υπόλοιποι που σε υπερασπίστηκαν θέλετε να ασχολείστε με συγκεκριμένα πράγματα και να θεωρείτε πως ο θάνατος της βουγιουκλάκη ήταν η μεγαλύτερη τραγωδία στην ιστορία της νεότερης ελληνικής ιστορίας, δικαίωμά σας.
Πρωτον αυτο ειναι δικη σου "ατακα". Ουδεποτε γραφτηκε κατι τετοιο.

Δευτερον, ενοχλησε ο τροπος εκφρασης σου για εναν καλλιτεχνη και αν εχεις προσεξει στο δικο μας φορυμ αντιμετωπιζουμε με σεβασμο ολους τους ρετρο καλλιτεχνες, απο τον μικροτερο μεχρι τον μεγαλυτερο.

Και τριτον, ας ειμαστε προσεκτικοι με τους χαρακτηρισμους προς τους καλλιτεχνες μας, μια και δεν ειναι καθολου απιθανο να μας διαβαζουν δικοι τους ανθρωποι.
 
ChristosM είπε:
Πρωτον αυτο ειναι δικη σου "ατακα".Δευτερον, ενοχλησε ο τροπος εκφρασης σου για εναν καλλιτεχνη και αν εχεις προσεξει στο δικο μας φορυμ αντιμετωπιζουμε με σεβασμο ολους τους ρετρο καλλιτεχνες, απο τον μικροτερο μεχρι τον μεγαλυτερο.

Και τριτον, ας ειμαστε προσεκτικοι με τους χαρακτηρισμους προς τους καλλιτεχνες μας, μια και δεν ειναι καθολου απιθανο να μας διαβαζουν δικοι τους ανθρωποι.
Που είδες να χαρακτηρίζω καλλιτέχνες; Όνειρα βλέπεις; Ή μήπως σε ενοχλεί πολύ που έχω αντίθετη άποψη με σένα; Και ναι η ατάκα είναι δική μου αλλά ταιριάζει απόλυτα με αυτά που ειδικά εσύ λες.
 
Τελικα η μεγαλυτερη τραγωδια για την Ελλαδα ειναι ο θανατος της Δημοκρατιας, που δινει στον καθενα "με δικαιωμα στην ελευθερια λογου και αποψης" τη δυνατοτητα (και το δικαιωμα) να αντικαθιστα την επιχειρηματολογια, τη σκεψη και το διαλογο με την ειρωνια, την εριστικοτητα και τη διαθεση υποτιμησης του συνομιλητη.
 
devotee είπε:
Που είδες να χαρακτηρίζω καλλιτέχνες; Όνειρα βλέπεις; Ή μήπως σε ενοχλεί πολύ που έχω αντίθετη άποψη με σένα; Και ναι η ατάκα είναι δική μου αλλά ταιριάζει απόλυτα με αυτά που ειδικά εσύ λες.
devotee, αν αυτό που σε ευχαριστεί είναι να κοντράρεσαι με άλλους διαδικτυακά, τότε, λυπάμαι αλλά έχεις επιλέξει λάθος forum. Στο retromaniax, όλοι μας είμαστε με καλή διάθεση, θέλουμε να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας και όχι να ειρωνευόμαστε τα γραφόμενα των άλλων ή να κάνουμε εικασίες για το πώς ο κάθε ένας από εμάς επιλέγει να διαθέτει τον ελεύθερο χρόνο του...

Όσο για τα "όνειρα" που αναφέρεις, αυτά δεν είμαι ακόμα σίγουρος ποιος τα βλέπει, δεδομένου ότι στο original post του ο whatohh έγραφε:

"... δε θυμάμαι τόσο τραγικό το 95 σε σύγκριση τουλάχιστον με το 96, μια πολύ περίεργη χρονιά που σημαδεύτηκε από ιστορικές απώλειες για τη χώρα (Παπανδρέου, Βουγιουκλάκη σε διάστημα λίγων ημερών μεταξύ τους) αλλά και πρωτοφανών διεθνών κρίσεων (Ίμια κτλ)"

Τα γεγονότα στα Ίμια που αναφέρει ο whatohh στο post του επέλεξες όμως να τα αφήσεις ασχολίαστα και επικεντρώθηκες στο θάνατο της Αλίκης...

Τέλος, όσον αφορά τον διάλογο, είμαστε όλοι πρόθυμοι να τον κάνουμε (και να διαφωνήσουμε αν προκύψει διαφορά απόψεων). Είμαστε όλοι μας όμως αντθετοι στην επιθετικότητα και την ειρωνεία...

Αυτά και δεν ξανα-αναφέρομαι στο θέμα, καθότι είμαστε ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ off-topic... Όνειρα γλυκά.
 
Πολύ απολαμβάνω τελικά το γεγονός ότι το MEGA σχεδόν κάθε νύχτα προβάλλει και από μία ρετρο-εορταστική εκπομπή από περασμένα Χριστούγεννα / Πρωτοχρονιές!

Είδαμε ήδη Αυθαίρετους, Δέκα Μικρούς Μήτσους και Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπάς και περιμένουμε τώρα να δούμε Χάι Ροκ, Απαράδεκτους, Δις Εξαμαρτείν (x2!!) και Τρεις Χάριτες!! :)
 
To μόνο που αναρωτιέμαι είναι αν το δεύτερο επεισόδιο του Αδύναμου Κρίκου θα το δούμε κάποια στιγμή ή το έφαγε η μαρμάγκα.
 
latinsoapsfever είπε:
To μόνο που αναρωτιέμαι είναι αν το δεύτερο επεισόδιο του Αδύναμου Κρίκου θα το δούμε κάποια στιγμή ή το έφαγε η μαρμάγκα.
Μόνο αν πρέπει να κλείσουν κάποια "τρύπα" μεταμεσονύχτια θα παιχτεί αυτό. Λίγο χλωμό για επί τούτου προβολή.
 
Πίσω
Μπλουζα