20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Πολύ σούπερ η παραμονή Πρωτοχρονιάς στο MEGA, λίγο που είδα. Μακάρι με το νέο έτος να αρχίσει να μας κάνει τα χατίρια το MEGA.

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΕΙΑ, ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2 :D 1 :D
 
Χρονια πολλα παιδια...καλη χρονια σε ολους.και μενα μου αρεσε παρα πολυ το αφιερωμα στουσ απαραδεκτους...ακομα θυμαμαι το φορεμα της μιρκας παπακωνσταντινου το κοκκινο θεικο ντεκολτε τησ αρβανιτακη και μετα το αλλο υπεροχο με τα στρας...και το χρονια πολλα του παπακωνσταντινου αν και ημουν μολισ 3 χρονων...
 
Καλη χρονια παιδια, ελαχιστα αποσπασματα ειδα απο το ΜΕΓΚΑ Πρωτοχρονια και πραγματικα το φχαριστηθηκα. Μαλιστα δειχναν ρετρο αποσπασματα με ευχες απο σημερινους ηθοποιους απο φετεινες σειρες. Συλλεκτικοτατο θα ελεγα :)
 
1) Το New Eve πρόγραμμα τέλειο. Με αυτό έκανα αλλαγή χρονιάς εκτός από το fb. Μπράβο στο Mega. Κάτι τέτοιο είχε κάνει και ο ΑΝΤ1 θυμάμαι την Πρωτοχρονιά του 2005 (στα 15α του γενέθλια) με τις εκπομπές που άλλαξαν χρονιά. Από την ΤΗΛΕΡΟΥΛΕΤΑ μέχρι το mission (που την θυμήθηκα αυτή την βλακεία).

2) Οι Απαράδεκτοι τέλειο επεισόδιο. Highlights: Τα Κατσαμπάκια (μαϊμού), ο Παπακωνσταντίνου που είπε μόνο ένα κομμάτι, και οι αναμνήσεις των 60s. και η παρατήρηση μου η αγαπητή μου Μίρκα πριν από 19 χρόνια αδύνατη και με ελιά στο πρόσωπο. Αυτό το επεισόδιο έχουν να το βάλουν 10 χρόνια και βάλε αλλά το είδα λες και το έπαιζαν σήμερα χιχα.

3) Χθες τελικά έ ναι το λέω με χαρά ήταν DIRTY VERSION το Τι Ψυχή Θα Παραδώσεις Μωρή. Απλά τέλειο σίριαλ. Οι ατάκες all the money και περιμένουμε τα άλλα 3 επεισόδια στο επόμενο all nighters.

4) Μετά το Τι Ψυχή είδα το Η Αγάπη της Γάτας. Και παρατήρησα όταν ξεκίνησε είχε την original παρακαλώ μακέτα "ΤΟ MEGA CHANNEL ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ".

Retrόνια μου καλή χρονιά
 
Καλή χρονιά!

Επειδή ο καινούργιος χρόνος με βρήκε εκτός σπιτιού, σήμερα είδα το dvd που έγραψα με το πρόγραμμα που έδειξε το mega και έχω να πώ, πώς ήταν εξόχως ευρηματικό. Ο συνδυασμός ευχών από ηθοποιούς και παρουσιαστές του τώρα αλλά και του τότε ήταν πρωτότυπος και καλαίσθητα μονταρισμένος. Η αντίστροφη μέτρηση όλα τα λεφτά. Να ευχηθούμε μόνο στo mega του χρόνου να οργανώσει ένα πρόγραμμα για την παραμονή Πρωτοχρονιάς, εφάμιλλο του παρελθόντος, ώστε να έχουμε να βλέπουμε και κάτι νέο σε επανάληψη στα 30 χρόνια του...
 
whatohh είπε:
Καλή χρονιά!
Επειδή ο καινούργιος χρόνος με βρήκε εκτός σπιτιού, σήμερα είδα το dvd που έγραψα με το πρόγραμμα που έδειξε το mega και έχω να πώ, πώς ήταν εξόχως ευρηματικό. Ο συνδυασμός ευχών από ηθοποιούς και παρουσιαστές του τώρα αλλά και του τότε ήταν πρωτότυπος και καλαίσθητα μονταρισμένος. Η αντίστροφη μέτρηση όλα τα λεφτά. Να ευχηθούμε μόνο στo mega του χρόνου να οργανώσει ένα πρόγραμμα για την παραμονή Πρωτοχρονιάς, εφάμιλλο του παρελθόντος, ώστε να έχουμε να βλέπουμε και κάτι νέο σε επανάληψη στα 30 χρόνια του...
Βασικά έκοψαν τους τίτλους αρχής του 3ου επεισοδίου που έγραφε τα ονόματα όσων έπαιζαν σε αυτό το επεισόδιο. Να πω ότι πολλοί γνωστοί ήταν guest stars στο 3ο επεισόδιο. Σάκης Μπουλάς ως υδραυλικός και πρώην αμόρε της Αλέκας (τώρα παίζουν μαζί στην Οικογένεια Βλάπτει), ο Γιώργος Γιαννόπουλος, η Στέλλα Καπεζάνου, η Βέτα Μπετίνη, ο Βασίλης Παλαιολόγος και πολλοί άλλοι.

Τα υπόλοιπα την Παρασκευή.
 
Δύο παρατηρήσεις:α) Θα μπορούσε το mega αυτά τα πολύ ωραία αφιερώματα που κάνει για τα 20 χρόνια λειτουργίας με την προβολή παλιών επιτυχιών του, να μην τα δείχνει τόσο προχωρημένες ώρες αργά την νύχτα γιατί υπάρχει κόσμος που θέλει να τα δει και δεν μπορεί διότι εργάζεται τα πρωινά και β) δεν ενέταξε το κανάλι θεματική ενότητα αφιερωμένη στην ενημέρωση. Εκπομπές όπως : "Ψηλά τα χέρια", "Ενώπιος ενωπίω", "Η εκπομπή", "7+7", "Το μήλον της έριδος" κ.λ.π. θα μποούσαμε να τις ξαναδούμε με αφορμή τα 20χρονα του καναλιού.
 
Και άλλες πολλές κατηγορίες θα μπορούσαμε να δούμε όπως και άλλες σκόρπιες επαναλήψεις (ένα επεισόδιο Disney Club, έστω χωρίς τα καρτούν αν δεν έχουν πλέον τα δικαιώματα, δε νομίζω να ήταν τόσο δύσκολο να παίξει για παράδειγμα).

Χώρια του ότι δεν μπήκαν καν στο κόπο να μας αναφέρουν και το ξένο πρόγραμμα που έπαιξε ο σταθμός τόσα χρόνια. Ας κάνανε ένα 5λεπτο αφιέρωμα στον Όμορφο Κόσμο αν δε μπορούσαν να δείξουν σκηνές. Ξεχάσανε πολλά από την ιστορία τους, κρίμα.

Απογοητεύομαι επίσης και με το τρέιλερ για τα επόμενα Friday all nighters που παίζουν απόψε. Θα δείχνουν αμερικάνικες ταινίες εντελώς άσχετες με όλα όσα βλέπαμε μέχρι τώρα.

Το MEGA ήταν 20, μπήκε στα 21, και εφόσον τελειώνουν απόψε και επίσημα οι εορτασμοί με το τέλος των μεσημβρινών σειρών και του all nighters, ας κόψουν και τα σποτάκια που δείχνουν στην αρχή και το τέλος των διαφημίσεων με τον Γεννατά να κάνει το σκύλο, τον Ουγγαρέζο να τραγουδάει Ντουμπουρντουμπουρντουμπου σεξ και τα λοιπά χαζά γιατί συγχίζομαι :angry:
 
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ είπε:
Δύο παρατηρήσεις:α) Θα μπορούσε το mega αυτά τα πολύ ωραία αφιερώματα που κάνει για τα 20 χρόνια λειτουργίας με την προβολή παλιών επιτυχιών του, να μην τα δείχνει τόσο προχωρημένες ώρες αργά την νύχτα γιατί υπάρχει κόσμος που θέλει να τα δει και δεν μπορεί διότι εργάζεται τα πρωινά και β) δεν ενέταξε το κανάλι θεματική ενότητα αφιερωμένη στην ενημέρωση. Εκπομπές όπως : "Ψηλά τα χέρια", "Ενώπιος ενωπίω", "Η εκπομπή", "7+7", "Το μήλον της έριδος" κ.λ.π. θα μποούσαμε να τις ξαναδούμε με αφορμή τα 20χρονα του καναλιού.
Καλώς ήρθες στο forum ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και ελπίζουμε να περάσεις όμορφα μαζί μας! Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις που διατυπώνεις και θέλω να συμπληρώσω ότι α) λόγω του προχωρημένου της ώρας προβολής των αφιερωμάτων και των ρετρό εκπομπών/σειρών του, τα βίντεο και τα DVD recorders "πήραν φωτιά" αυτές τις μέρες.... β) Επίσης, να προσθέσω ότι, κατά τη γνώμη μου, μπορούσαμε να δούμε, εκτός από αγαπημένες ενημερωτικές εκπομπές, και θεματική ενότητα αφιερωμένη σε δημοφιλή τηλεπαιχνίδια (ευτυχώς που έδειξαν έστω μία εκπομπή από το "Ραντεβού στα Τυφλά" και από τον "Πιο Αδύναμο Κρίκο"...)
 
Καλως ηρθες και απο μενα, "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ". Ενα Mega Gold θα ηταν οτι πρεπει για να ξαναπροβληθει το παλιο καλο προγραμμα του σταθμου, απο τα σηριαλ και τα τηλεπαιχνιδια, μεχρι τις εκπομπες λογου και τα show...
 
Μακάρι να γίνει ένα mega gold αλλά έχω την εντύπωση (για μην πω βεβαιότητα) ότι θα μείνουμε με την επιθυμία
 
Κι άλλη ευχάριστη είδηση από πλευράς Mega! Μα τι στο καλό, αυτοι οι άνθρωποι περίμεναν να περάσει η επέτειος για να έρθουν τα καλά;;

Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ είναι η επόμενη επανάληψη που ξεκινά στις 14 του μήνα, ξημερώματα!! Καλή αστυνομική σειρά με Γιάννη Φέρτη (σε ένδοξες εποχές) και Τζοβάννα Φραγκούλη (ασχολίαστο), 44 επεισοδίων!

Μακάρι μέχρι το Φλεβάρη να βλέπουμε ανάλογα σήριαλ!!
 
Άσχετο αλλά τα σποτάκια με το 20 ως πότε θα παίζουν πια???Τα...σιχάθηκα!!!
 
tonytony είπε:
Άσχετο αλλά τα σποτάκια με το 20 ως πότε θα παίζουν πια???Τα...σιχάθηκα!!!
τα σποτάκια τα σιχάθηκα κι εγώ! δν έχουν τπτ ενδιαφέρον, αλλά μάλλον θα το πάνε ως το τέλος της σεζόν, αφού η γενική καμπάνια τους φέτος αφορά τα 20χρονα. :p
 
Είδαμε και πάθαμε να ξεφορτωθούμε το megalicius, θα'χουμε "το mega είναι 20" τώρα... Τι να πεις!

Χάρηκα για τον Επισκέπτη! Βρε μπας και ξύπνησαν και μας κάνουν κι άλλα δωράκια, σ'αυτή τη ζώνη; Α να δούμε...
 
Θα ήταν καλύτερο στην θέση των "3 χαρίτων", να προβάλλονταν "Οι Απαράδεκτοι" και όχι η "Ντόλτσε βίτα", που παίζει σχεδόν κάθε χρόνο με εξαίρεση την περσινή σεζόν.
 
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ είπε:
Θα ήταν καλύτερο στην θέση των "3 χαρίτων", να προβάλλονταν "Οι Απαράδεκτοι" και όχι η "Ντόλτσε βίτα", που παίζει σχεδόν κάθε χρόνο με εξαίρεση την περσινή σεζόν.
Δεν διαφωνώ με την άποψή σου για κάτι παλαιότερο (πιο ρετρό), αλλά "Οι Απαράδεκτοι" κυκλοφορούν αυτό το διάστημα σε DVD. Πόσοι άνθρωποι θα κάθονταν να το δουν στην τηλεόραση? Από την άλλη μεριά, κάποια άλλη ρετρο κωμική σειρά, όπως "Οι Αυθαίρετοι" ή "Το Εκμέκ Παγωτό" θα ήταν πολύ καλοδεχούμενα.
 
Και επίσης,αν έπαιζαν κάθε μέρα τους Απαράδεκτους,ποιος θα αγόραζε τα DVD,αφού όποιος θέλει μπορεί να το γράψει σε DVD?
 
Αυθαίρετους θέλουμε τώρα.....αλλά θα τους βάλουν??
 
Πίσω
Μπλουζα