20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Συντρόφια ρετρο-μάνιαξ, κατευθυνθείτε γρήγορα προς www.megatv.com/20

Καταπληκτικό το υλικό που ανέβασαν εκεί.

Από το 1989 έως και σήμερα. Βίντεο, εικόνες, ψηφοφορία. Εγώ ακόμα γιορτάζω για τα καλούδια που βρήκα εκεί.

Καλή διασκέδαση! :D
 
Πως μπορω να κανο τα video αποθηκευση στο pc ξερει κανενας?
 
Υπαρχουν plugins για τους browsers που εντοπιζουν το αρχειο του βιντεο και το κατεβαζουν. Κανε μια ερευνα στο google (video downloader/extractor plugin κλπ)

Υπαρχουν ομως και τεχνικες που εμποδιζουν αυτα τα plugins οποτε δεν δουλευουν παντα
 
Τέλεια νέα!!!!!Η Καιτούλα η Γαρμπή από ότι είδα προηγείται στην ψηφοφορία για καλύτερη πεθερά από τις 7 Θανάσιμες Πεθερές!

ps : τα βίντεος μου τα κατεβάζει εμένα σε μορφή flv...το θέμα είναι πως έχει πολύ λίγα videos
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω κατασυγκινηθεί! Εδώ και τρεις ώρες κάθομαι και ξεψαχνίζω το site για παλιές σειρές και βιντεάκια!!! Έχουν κανει πολύ καλή δουλειά, οφείλω να το αναγνωρίσω... Ψήφισα ήδη κάποιες σειρές. Πως μπορούμε να δούμε τα αποτελέσματα από κάθε ψηφοφορία?
 
serano915 είπε:
Εχω κατασυγκινηθεί! Εδώ και τρεις ώρες κάθομαι και ξεψαχνίζω το site για παλιές σειρές και βιντεάκια!!! Έχουν κανει πολύ καλή δουλειά, οφείλω να το αναγνωρίσω... Ψήφισα ήδη κάποιες σειρές. Πως μπορούμε να δούμε τα αποτελέσματα από κάθε ψηφοφορία?
Μόνο 4 βιντεάκια βρήκα!Έχει κι άλλα?Και αν ναι,γιατί δεν τα βλέπω!!!!Και εγώ ψήφισα σειρες...Οικογενειακή ψήφισα το Ρετιρέ και Κωμική τις Τρεις Χάριτες!Μακάρι να νικήσει το Ρετιρέ στις Οικογενειακές!Στις κωμικές βλέπω να βγουν πρώτοι οι Απαράδεκτοι,αν και θέλω τις Τρεις Χάριτες!
 
Πολύ καλή ιδέα η ψηφοφορία.Απαράδεκτοι και Μπέζος ώς τέλους !

Α, μαύρισα και το ρετιρέ και πολύ το φχαριστήθηκα!
 
kujo79 είπε:
Πολύ καλή ιδέα η ψηφοφορία.Απαράδεκτοι και Μπέζος ώς τέλους !Α, μαύρισα και το ρετιρέ και πολύ το φχαριστήθηκα!
Me too!!! :p

Έχει αρκετά βιντεάκια, αλλά όχι για όλες τις σειρές... π.χ. είδα για εκμεκ παγωτο, το σόι μας, αφθαίρετους, τρείς χάριτες, λόγω τιμής, Αναστασία, μη φοβάσαι τη φωτιά κλπ κλπ. Αν μπείς στην περιγραφή της κάθε σειράς έχει από κάτω το αντίστοιχο βιντεάκι. το ίδιο ισχύει και για τα τηλεπαιχνίδια. Και στην κεντρική σελίδα έχει 4 μεγάλα τύπου τρέιλερ για κωμικές-δραματικές σειρές, τηλεπαιχνίδια και shows... γενικά έχει πολύ υλικό! Ξαναλέω, έχουν κανει πολύ καλή δουλειά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mega Channel - 20 χρονιά

Υπέροχα τα νέα αυτά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Marconi, γιατί δεν τα έβαλες στο άλλο τόπικ με τα 20 χρόνια μέγκαγια να τα έχουμε όλα μαζί?? ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Μα ποιο γελοίο μπλογκ πήγε κι έβαλε το λογότυπό του πάνω σε βίντεο που μπορεί ο καθένας να βρει και να κατεβάσει; [EDITED].
Marconi, γιατί δεν τα έβαλες στο άλλο τόπικ με τα 20 χρόνια μέγκαγια να τα έχουμε όλα μαζί?? ;)
Δεν πειράζει ας βγάλετε την μάσκα ;)

Δεν το είδα το Τοπίκ φιλέ… :xm:
 
sunset89 εγινε το αναγκαιο edit μιας και ηταν οξεις ο χαρακτηρισμος που χρησιμοποιησες.
 
Όντως πάρα πολύ καλή δουλειά έκαναν στο MEGA!!!Ελπίζω να μας ανταμείψουν και με καλές σειρές το καλοκαίρι...Ο ΑΝΤ1...κοιμάται???
 
Ας το ελπίσουμε. Έκανε καλή δουλειά πάντως το mega. Το καλοκαίρι πλησιάζει, άντε να δούμε.....
 
Μπορείτε να βάλετε το link που βλέπουμε τα videos του Mega?Μόνο 4 videos βλέπω!
 
Τι μεγάλη συγκίνηση που ξαναείδα τα τρέιλερ των αγαπημένων μου σειρών μετά απο 10 βάλε χρόνια! :cry:

Μακάρι να δείξουν όλες αυτές τις σειρές που έχουν στην ψηφοφορία!

Δεν μου αρέσει όμως που έχουν κάποιες σειρές που κατά την άποψη μου δεν έπρεπε να είναι στην ψηφοφορία είτε γιατί τις έχουμε δει χιλιάδες φορές, είτε είναι κατώτερες, είτε είναι αρκετά πρόσφατες..
 
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Καιρό παρακολουθώ το υπέροχο αυτό forum,αλλά τώρα πήρα την απόφαση να μπώ στην παρέα σας...

Λοιπόν το πρώτο μου μήνυμα, γράφεται και στο αγαπημένο μου thread αυτή την περίοδο...Ενθουσιάστηκα με την κίνηση του mega να βάλει παλιές και αγαπημένες, στις περισσότερες περιπτώσεις, σειρές - έστω και μεταμεσονύκτια - με αποτέλεσμα το recorder να έχει πάρει φωτιά. Περιμένουμε τα καλύτερα για το μέλλον...

Ακόμα πολύ έξυπνη η κίνηση του mega για το λανσάρισμα της ιστοσελίδας, στην οποία μπορούμε να ψηφίσουμε τα καλύτερα των 20 χρόνων, είτε αφορά σίριαλ ή εκπομπές αλλά και παρουσιαστές ή ηθοποιούς...Όμως σε μια 'βόλτα' μου από το σάιτ σήμερα, διαπίστωσα πώς υπάρχουν πάρα πολλά παλιά και retro σίριαλ που έχουν αγνοηθεί από την πλειοψηφία των χρηστών στην ανοιχτή κατηγορία που δίνει ο κόσμος τις δικές τους απαντήσεις-ψήφους. Σχεδόν σε όλες τις ερωτήσεις, κυριαρχούν απαντήσεις που αφορούν σίριαλ της τελευταίας διετίας ή και ακόμα της τρέχουσας τηλεοπτικής σεζόν! Θεωρώ πώς το σάιτ θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνει μια πιο σφιχτή λίστα σειρών, τουλάχιστον χρονολογικά, καθώς μου είναι αδύνατο να πιστέψω πώς, για παράδειγμα, στην εικοσαετή πορεία του καναλιού, ο μεγαλύτερος έρωτας που ''σημάδεψε'' τους τηλεθεατές ήταν αυτός του Μάνου με την Έυα (με όλο το σεβασμό στην προσωπική επιλογή του κάθε ατόμου, άλλωστε τώρα και εγώ προσωπική άποψη εκφράζω).

* Συγγνώμη για το ενδεχόμενο off-topic.
 
Θα προτεινα τα παιδια της TV team να κανουν μια λιστα των 10 "καλυτερων" σηριαλ του MEGA,να μου τη στειλουν με PM ωστε να στησουμε και εδω ενα δευτερο ιδιοτυπο δημοψηφισμα και πανω του μια ενδιαφερουσα κουβεντα...

BTW καλως ηρθες whatohh!
 
whatohh είπε:
Ακόμα πολύ έξυπνη η κίνηση του mega για το λανσάρισμα της ιστοσελίδας, στην οποία μπορούμε να ψηφίσουμε τα καλύτερα των 20 χρόνων, είτε αφορά σίριαλ ή εκπομπές αλλά και παρουσιαστές ή ηθοποιούς...Όμως σε μια 'βόλτα' μου από το σάιτ σήμερα, διαπίστωσα πώς υπάρχουν πάρα πολλά παλιά και retro σίριαλ που έχουν αγνοηθεί από την πλειοψηφία των χρηστών στην ανοιχτή κατηγορία που δίνει ο κόσμος τις δικές τους απαντήσεις-ψήφους. Σχεδόν σε όλες τις ερωτήσεις, κυριαρχούν απαντήσεις που αφορούν σίριαλ της τελευταίας διετίας ή και ακόμα της τρέχουσας τηλεοπτικής σεζόν! Θεωρώ πώς το σάιτ θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνει μια πιο σφιχτή λίστα σειρών, τουλάχιστον χρονολογικά, καθώς μου είναι αδύνατο να πιστέψω πώς, για παράδειγμα, στην εικοσαετή πορεία του καναλιού, ο μεγαλύτερος έρωτας που ''σημάδεψε'' τους τηλεθεατές ήταν αυτός του Μάνου με την Έυα (με όλο το σεβασμό στην προσωπική επιλογή του κάθε ατόμου, άλλωστε τώρα και εγώ προσωπική άποψη εκφράζω).

* Συγγνώμη για το ενδεχόμενο off-topic.
Φίλε ή φίλη? καλώς όρισες στην παρέα!

Ακριβώς το ίδιο διαπιστώνω κι εγώ παρατηρώντας τις απαντήσεις των επισκεπτών. Δηλαδή εκμηδενίζεται ουσιαστικά μία υπέροχη δεκαετία (του 90), μπροστά στα Μυστικά της Εδέμ, το Γλυκούλη και τη Μαρία την άσχημη. Αλλά και πάλι δεκτό είναι αυτό, αν σκεφτεί κανείς ότι ψηφίζουν και έφηβοι, οι οποίοι είναι αδύνατον να υποστηρίξουν σειρές από το 99 και πίσω είτε επειδή δεν τις θυμούνται είτε επειδή δεν τις παρακολούθησαν καν.

Wally, εννοείς να κάνει μία λίστα ο καθένας με τις προσωπικές του επιλογές ή απευθύνεσαι μόνο στους MODS του της tv-team? :)
 
Xμμμ δωσε καμια ιδεα και στη πορεια προσθετουμε κι αλλα. Απλα το οριο ειναι 10 επιλογες :(
 
Πίσω
Μπλουζα