20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Ανυπομονώ να αρχίσουν τα καλά! Ειδικά για την εκπομπή του Κάπου έχω μεγάλη αγωνία! ;)

Και κάτι που με ενόχλησε! Τυχαία πριν λίγο έπεσα στην παρουσίαση προγράμματος του mega, και σαν εισαγωγικό είχαν όλα τα ident από το "Ραντεβού στο Mega" και μετά! Νωρίτερα τίποτα!

Και έρχομαι να ρωτήσω:

1) ποιά χρονιά ήταν ident του mega το "ραντεβού";

και

2) από ποιά χρονιά και μετά ανέλαβε ο Μπούτος το πρόγραμμα;

Όποιος ξέρει ας μου πει κι εμένα, έτσι να μην το'χω απορία...
 
1 9 9 9 !!!!

επιβεβαιωνόμαστε για ακόμα μια φορα!!!! α ρε Μπούταρε ξύλο που θα το φας!
 
serano915 είπε:
Ανυπομονώ να αρχίσουν τα καλά! Ειδικά για την εκπομπή του Κάπου έχω μεγάλη αγωνία! ;)
Και κάτι που με ενόχλησε! Τυχαία πριν λίγο έπεσα στην παρουσίαση προγράμματος του mega, και σαν εισαγωγικό είχαν όλα τα ident από το "Ραντεβού στο Mega" και μετά! Νωρίτερα τίποτα!

Και έρχομαι να ρωτήσω:

1) ποιά χρονιά ήταν ident του mega το "ραντεβού";

και

2) από ποιά χρονιά και μετά ανέλαβε ο Μπούτος το πρόγραμμα;

Όποιος ξέρει ας μου πει κι εμένα, έτσι να μην το'χω απορία...
Δεν ισχύει αυτό που λες. Είδα την παρουσίαση και είχε όλα τα idents απο το 1989 μέχρι σήμερα.

1) Το "ραντεβού" πρωτοχρησιμοποιήθηκε το 2000-2001

2) Ο Μπούτος ανέλαβε το πρόγραμμα τον Ιούνιο του 1999
 
Panagiotis είπε:
Δεν ισχύει αυτό που λες. Είδα την παρουσίαση και είχε όλα τα idents απο το 1989 μέχρι σήμερα.1) Το "ραντεβού" πρωτοχρησιμοποιήθηκε το 2000-2001

2) Ο Μπούτος ανέλαβε το πρόγραμμα τον Ιούνιο του 1999
Και το Ραντεβού στο Mega, μουσική και στίχους είχε κάνει ο Σταμάτης Κραουνάκης.

Όταν είδα το retro σήμα του mega του 1989 είπα "δεν είχα γεννηθεί όταν υπήρχε, αλλά ήταν άλλες εποχές". Την παρουσίαση την είδα και ομολογώ ως tv blogger ότι καλό το πρόγραμμα του mega και χαίρομαι για το επετειακό, στον ΑΝΤ1 κλάφτα Χαράλαμπε για να μην πω κάτι κακό!
 
Panagiotis είπε:
Δεν ισχύει αυτό που λες. Είδα την παρουσίαση και είχε όλα τα idents απο το 1989 μέχρι σήμερα.1) Το "ραντεβού" πρωτοχρησιμοποιήθηκε το 2000-2001

2) Ο Μπούτος ανέλαβε το πρόγραμμα τον Ιούνιο του 1999
Δεν επιμένω, γιατί για να πω την αλήθεια δεν κρεμόμουν και από την τηλεόραση! Απλώς μου φάνηκε ότι ξεκίνησαν με το "Ραντεβού στο Mega"...

Αλλά για να πω την αλήθεια το πρώτο και original ident έχει πολύ χαρακτηριστική μουσική για να μην το προσέξω. Αυτό και η μουσική της Αθλητικής Κυριακής σημαδεψαν τα παιδικά μου χρόνια, τι στο καλό... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To πρώτο ident του mega ήταν τέλειο!Η διαφήμιση κρατούσε πολύ και ήμουν 2 χρονών όταν ξεκίνησε το mega,και θυμάμαι ότι χοροπηδούσα με αυτή τη μουσική!Το είδα μετά από χρόνια και συγκινήθηκα!
 
Λοιπόν, κάθε βδομάδα, στον Όμορφο κόσμο θα παρουσιάζεται αφιέρωμα σε μία σεζόν από όλα τα χρόνια του καναλιού. Αυτή η εβδομάδα είναι αφιερωμένη στο 1989-1990. Έτσι θα είναι το πρωινάδικό τους μέχρι το Δεκέμβρη.
 
sunset89 είπε:
Λοιπόν, κάθε βδομάδα, στον Όμορφο κόσμο θα παρουσιάζεται αφιέρωμα σε μία σεζόν από όλα τα χρόνια του καναλιού. Αυτή η εβδομάδα είναι αφιερωμένη στο 1989-1990. Έτσι θα είναι το πρωινάδικό τους μέχρι το Δεκέμβρη.
Ξερεις τη ωρα θα παιζει?
 
Δυστυχώς όχι! Απ ό,τι είδα δεν έχει ουτε καν μεγάλη διάρκεια! Πεντάλεπτο-δεκάλεπτο το πολύ (Boutos Rules!!!!)

Σήμερα πρόβαλλε τη Δίψα και το Γράμματα και Αριθμοί (1989-1990). Λογικά το αφιέρωμα θα συνεχιστει αύριο με τα υπόλοιπα της σεζόν.

Ενδιαφέροντα πράγματα ΑΝ γίνει κάποια απαραίτητη προετοιμασια δηλαδή να αναφέρουν στοιχεία όχι απλή περιγραφή και δρόμο. Οψόμεθα.
 
Το ειδα κι εγω. Καλο, αν και πολυ μικρο σε διαρκεια.
 
Λοιπόν, η σειρά που αντικαθιστά την Προδοσία που τελείωσε είναι το "Στη Σκιά του Πολέμου" -1999, με Τζώρτζογλου και Ντενίση. Από αυτήν την εβδομάδα ξεκινά σε μεταμεσονύχτια ζώνη.

Ο Μπούτος θεώρησε ότι τις ατελείωτες ώρες του σ/κ είναι προτιμότερο να δείξει τις επαναλήψεις από τα σήριαλ της εβδομάδας παρά να προσφέρει κάτι πιο κλασικό κι αγαπημένο από τις σειρές του Mega. Περί ορέξεως.

Τη Νταντά κατά πάσα πιθανότητα θα αντικαταστήσει το Dolce Vita αλλά χωρίς να είναι τπτ σίγουρο ακόμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Ο Μπούτος θεώρησε ότι τις ατελείωτες ώρες του σ/κ είναι προτιμότερο να δείξει τις επαναλήψεις από τα σήριαλ της εβδομάδας παρά να προσφέρει κάτι πιο κλασικό κι αγαπημένο από τις σειρές του Mega. Περί ορέξεως.
Φυσικα. Πως αλλιως θα γινει η πλυση εκγεφαλου για τις νεες σειρες.....
 
Ναι συμφωνώ Χρήστο, αλλά καταντά κουραστικό και σπαστικό γιατί εκτός από τα σ/κ οι επαναλήψεις των νέων σειρών θα προβάλλονται και κάτι κενές ώρες προγράμματος μεταξύ 11-12 το βράδυ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Δυστυχώς όχι! Απ ό,τι είδα δεν έχει ουτε καν μεγάλη διάρκεια! Πεντάλεπτο-δεκάλεπτο το πολύ (Boutos Rules!!!!)Σήμερα πρόβαλλε τη Δίψα και το Γράμματα και Αριθμοί (1989-1990). Λογικά το αφιέρωμα θα συνεχιστει αύριο με τα υπόλοιπα της σεζόν.

Ενδιαφέροντα πράγματα ΑΝ γίνει κάποια απαραίτητη προετοιμασια δηλαδή να αναφέρουν στοιχεία όχι απλή περιγραφή και δρόμο. Οψόμεθα.
Χθες ειχε αποσπασματα απο τον Λαβυρινθο και το Πατηρ υιος και πνευμα. Σημερα ομως νομιζω πως δεν εδειξαν αφιερωμα. Κανω λαθος?
 
ChristosM είπε:
Χθες ειχε αποσπασματα απο τον Λαβυρινθο και το Πατηρ υιος και πνευμα. Σημερα ομως νομιζω πως δεν εδειξαν αφιερωμα. Κανω λαθος?
Από το λίγο που είδα δεν πρέπει ούτε καν αναφορά να έκαναν! Αύριο θα το χάσω λόγω σχολής, οπότε από Δευτέρα πάλι, αυτή τη φορά με σεζόν 1990-1991 (αρχίζουν τα πιο καλά).
 
Oύτε "Dolce Vita", ούτε "Αυθαίρετοι", oύτε καμία άλλη έκπληξη...

Μόλις τελειώσει η "Νταντα", στη ζώνη 15:40-16:50 το Mega βάζει την ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΣΕΙΡΑ "Λατρεμένοι μου Γείτονες"!!!

Ολόκληρο το πρόγραμμα του Νοεμβρίου (ο υποτιθέμενος κεντρικός εορτασμός των 20 χρόνων) δεν πρόκειται να μεταβληθεί καθόλου και, ότι έχουμε να δούμε θα το δούμε από το "Twenty" και το "All Nighters". Έτσι, για να μην ελπίζουμε δηλαδή...

Υ.Γ.: Τουλάχιστον δεν ισχύει αυτό με τα επεισόδια των "3 Χαρίτων". Απ ότι φαίνεται θα μεταδοθούν με την κανονική σειρά, για να ολοκληρωθούν τέλος Ιανουαρίου και να δούμε αμέσως μετά τα 4 νέα επεισόδια.
 
A, ώστε έτσι;

Λοιπόν η επίσημη ιστοσελίδα των 20 χρόνων του καναλιού στο facebook:

http://www.facebook.com/home.php#/pages/TO-MEGA-EINAI-20/100191996753?ref=ts

Για παράπονα, επισημάνσεις, και αναφορά σε παλιές σειρές.

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

Κυρίες και κύριοι, προσκυνήστε το είδωλο!

E4998771FAE63EEA4D97E583316C7.jpg


(τις κατάρες σας γιατί ο κύριος πάνω, ονομάζεται Μπούτος... Πέτρος Μπούτος... πράκτωρ 000)
 
Πίσω
Μπλουζα