3DS αγορά Αθήνα 15/3 Ξεπακετάρισμα!

Καλορίζικο και καλόπαιχτο.

Θα περιμένω. Παιχνιδοκονσόλα χωρίς παιχνίδια = mustang χωρίς βενζίνη. Δεν παίζει (στη κυριολεξία όμως!!!! )

Πάντως από ότι είδα τα καταστήματα που το διαθέτουν στην Ελλάδα, μόνο ξεπούλημα δεν έκαναν, έχουν όλα επάρκεια σε κομμάτια. Ξέρουμε πως τα πήγε στο εξωτερικό;
 
Από όσο ξέρω δεν έγινε πουθενά κανένας τρελός πανικός.
 
Πάντως οι διαφημίσεις στη τηλεόραση παίζουν συνέχεια, είναι και άσχετες. Ειδικά το σημείο με το τύπο που κρατάει τη κονσόλα και "ψαχουλεύει" από πίσω, είναι τραγικό. Λες και έχει καμία στερεοσκοπική 3D οθόνη 120'' ή 3D γυαλιά και βρίσκεται σε virtual κόσμο. Απαράδεκτο, τουλάχιστον.

Άσε τα γκομενάκια που μένουν "χαζά" με τη κονσόλα. Fail.
 
pooky(1) είπε:
Πάντως οι διαφημίσεις στη τηλεόραση παίζουν συνέχεια, είναι και άσχετες. Ειδικά το σημείο με το τύπο που κρατάει τη κονσόλα και "ψαχουλεύει" από πίσω, είναι τραγικό. Λες και έχει καμία στερεοσκοπική 3D οθόνη 120'' ή 3D γυαλιά και βρίσκεται σε virtual κόσμο. Απαράδεκτο, τουλάχιστον.
Άσε τα γκομενάκια που μένουν "χαζά" με τη κονσόλα. Fail.
Καλά ναι, η διαφήμηση είναι αίσχος!

Κανείς από αυτούς που πήραν το Street Fighter τι προτείνουν; Αξίζει καθόλου; Έλεγα να περιμένω για να πάρω παιχνίδι αλλά τελικά δεν μπορώ! :p
 
Eπαιξα λιγο το street fighter και ειδα οτι ειναι πρωτο της σειρας που δεν πανε οι ηρωες αριστερα δεξια αλλα μπρος πισω και ολιγο διαγωνια,(με ενα βιντεο θα καταλαβετε περισσοτερα).

Επισης το 3D λειτουργει στο συγκεκριμενο παιχνιδι και το καλαβαινεις.

Απο την λιγη μου εμπειρια στο 3d gaming πιστευω οτι η διαφορα του 3D του 3DS με το 3d gaming με γυαλια και μεγαλες TV ειναι οτι το 3ds Μπορει να αποδωσει μονο βαθος (πολυ καλο!) στις TV ομως εκτος απο βαθος βλεπεις και πραγματα να πετιουνται προς τα εξω!

Γραφικως το SFIV πολυ καλο επισης.
 
διαγωνια κινουντε με μια ρυθμιση η οποια μπενει για το 3d κατα βουληση του χρηστη.το παιχνιδι by default παιζει αριστερα δεξια οπως παντα και ειναι πολυ καλο.το μονο κακο ειναι τα στατικα backgrounds,κατα τα αλλα ειναι μαλλον η καλυτερη φορητη street fighter εκδοση to date.

οι πωλησεις βαση nintendo στην αμερικη ξεπερασαν καθε αλλο launch φορητης της εταιρειας αλλα δεν εδωσαν ακομα τα νουμερα στο κοινο.

προσωπικα με κουρασε αρκετα το 3d οσο το δουλεψα το μηχανημα αλλα μπορει να ειναι και θεμα συνηθειας,το σιγουρο ειναι οτι κανενος τα ματια δεν ειναι φυσικο να εστιαζουν σε διαφορετικες εικονες ταυτοχρονα χωρις παρενεργειες!
 
Για την ακρίβεια, τα μάτια βλέπουν πάντα δύο διαφορετικές εικόνες. Απλώς αν δεν έχεις βρει τη γωνία που σε βολεύει και οι εικόνες διαφέρουν πολύ μεταξύ τους μπερδεύεται ο εγκέφαλος και δημιουργείται πονοκέφαλος.

Τουλάχιστον απ' ότι ξέρω για την στερεοσκοπία, με τον τρόπο που δουλεύει το 3ds δεν προκαλείται ζημιά στα μάτια αν χρησιμοποιείται σωστά. Γενικά δηλαδή καμία από τις υπάρχουσες μεθόδους 3d απεικόνισης δεν προκαλεί πρόβλημα στα μάτια, με εξαίρεση (ίσως) τις στερεοσκοπικές εικόνες που αλληθωρίζεις για να δεις την κρυμμένη εικόνα.
 
Δεν άντεξα ρε παιδιά, την Παρασκευή το πρωί πήρα την Mustang (3DS) και το βράδυ πήρα την βενζίνη (ASPHALT 3D).

Είναι πιο καλό από ότι περίμενα σε όλους τους τομείς. Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η μπαταρία. Το 3d άνετο και ξεκούραστο, δεν σε μπερδεύει και δεν σε χαλάει.

Να ρωτήσω κάτι όσους το έχουν. Όταν το ανοίγω (ξεδιπλώνω) και στις 2 θέσεις που κουμπώνει, δεν είναι σταθερό, έχει 1-2 μοίρες τζόγο. Είναι φυσιολογικό?
 
To 3DS μόνο Mustang δεν είναι. Μάλλον για Yaris το κόβω!!!!! Να είχε τριπλές κάρτες γραφικών κάτι θα γινόταν!!!!!!

Καλορίζικο και περιμένω feedback σε long time use από κάποιον που το πήρε, ως προς το πρόβλημα της κούρασης των ματιών.
 
μπα εγω δεν παιζει να το παιρνω,παντως οι πωλησεις ειναι απογοητευτικα χαμηλες..μεγαλο δραμα..ε λογικο 270+50 320 για κονσολα και παιχνιδι..χαχ καλο...πρωταπριλιατικο..
 
Να ρωτήσω κάτι όσους το έχουν. Όταν το ανοίγω (ξεδιπλώνω) και στις 2 θέσεις που κουμπώνει, δεν είναι σταθερό, έχει 1-2 μοίρες τζόγο. Είναι φυσιολογικό?
Και μένα έτσι είναι. Το έχουν κάνει επίτηδες για να μην επιβαρύνονται οι μεντεσέδες, μην ανησυχείς. Και εγώ στην αρχή είχα φάει μια ψιλοφρίκη και έψαχνα να βρω ομοιοπαθούντες! :p

Η μπαταρία πράγματι έχει μικρή διάρκεια... Βέβαια υπάρχουν δύο λύσεις.

α) Χαμηλή φωτεινότητα και/ή κλειστό το 3D (δεν νομίζω να θέλει κανείς να το κάνει...)

β) Το αφήνεις πάντα πάνω στη βάση φόρτισης και είναι μόνιμα γεμάτο.
 
Πίσω
Μπλουζα