Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

  • Nintendo Gamecube

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Dreamcast

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Atari Jaguar

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 1

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Neo Geo

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • CD32

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    3
Ρε Aardvark, τι ηπιες ρε συ και τι λιστα ειναι αυτη που εβγαλες? Χωρις Megadrive και 2600 δεν παιζει ουτε σε χιλια χρονια ultimate poll..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ultimate poll στα μεσα των δυνατοτητων της VB ,θα κανουμε και ενα 2ο και ενα 3ο με pοng και φλιπερακια για τους ηλικωμενους του φορουμ.
 
Λέγεται AMIGA Cd32....και έχει την ψήφο μου, αφού λείπει το snes... :)
 
phil_vr είπε:
Ρε Aardvark, τι ηπιες ρε συ και τι λιστα ειναι αυτη που εβγαλες? Χωρις Megadrive και 2600 δεν παιζει ουτε σε χιλια χρονια ultimate poll..
Εχμ... Βασικά υπάρχει και άλλη μια τεράστια απουσία!!!

Λέγεται Amiga 500, και απορώ που δεν το έχει αναφέρει κανένας μέχρι τώρα...

:tease:
 
Συμφωνώ με κάποια από τα παραπάνω σχόλια! Χωρίς Sega Mega Drive, Nintendo Entertainment System και Atari 2600 η λίστα είναι ελλιπής. Από αυτά που περιλαμβάνει η λίστα ψηφίζω PS2!
 
DINO είπε:
Εχμ... Βασικά υπάρχει και άλλη μια τεράστια απουσία!!!Λέγεται Amiga 500, και απορώ που δεν το έχει αναφέρει κανένας μέχρι τώρα...

:tease:
Bασικά το cd32 περιλαμβάνει και την 500άρα ,και την 1200άρα, oπότε μιά χαρά. Επίσης μπορείς να φορτώσεις με επιτυχία τον emulator για Atari ST, τον Hatari, και να υποβαθμίσεις έτσι την gaming εμπειρία σου παίζοντας υποδεέστερες εκδόσεις παιχνιδιών όπως το shadow of the beast.

:eek:
 
Οχι μονο μεταξυ 1991-2001 αλλα και συνολικα, το Dreamcast εχει και θα εχει ξεχωριστη θεση στη καρδια μου.

Δεν ειναι τυχαιο που παραμενει τοσο δημοφιλες μεταξυ των μελων της κοινοτητας οταν κατι PS1/PS2 γεμιζουν σκονη στα ραφια...
 
Dreamcast και από εμένα - Η ανάμνηση της βραδιάς που το πρωτοκάρφωσα στην τηλεόραση είναι ακόμα εντονη...
 
ps2 από εμένα,πολύ απλά γιατί η πλειοψηφία των αγαπημένων μου παιχνιδιών είναι εκεί.
 
Other_Reality είπε:
Bασικά το cd32 περιλαμβάνει και την 500άρα ,και την 1200άρα, oπότε μιά χαρά. Επίσης μπορείς να φορτώσεις με επιτυχία τον emulator για Atari ST, τον Hatari, και να υποβαθμίσεις έτσι την gaming εμπειρία σου παίζοντας υποδεέστερες εκδόσεις παιχνιδιών όπως το shadow of the beast.
:eek:
Παρακαλώ κύριοι συνάδελφοι.... Παρακαλώ... (Βουλή style)...

Μη μπλέκουμε τους υπολογιστές με τις κονσόλες...

:D

Εν τω μεταξύ η M$ έχει πάθει πανωλεθρία...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαι 50-50 με SNES και Dreamcast... αλλά επειδή δεν υπάρχει το SNES στις επιλογές, ψηφίζω άνετα Dreamcast.
 
DINO είπε:
Παρακαλώ κύριοι συνάδελφοι.... Παρακαλώ... (Βουλή style)...

Εν τω μεταξύ η M$ έχει πάθει πανωλεθρία...
Πρόσεξε, τον τελευταίο καιρό ότι έχει σχέση με Βουλή προκαλεί ή αλλεργικές ή -ακόμα χειρότερα- βίαιες αντιδράσεις. Δεν φτάνει που είσαι Atar-ακιας και Playstation-ακιας ταυτόχρονα, μην ρίχνεις και άλλο λάδι στην φωτιά. :p

Όσο για το έρμο το XBox εμένα μου αρέσει. Σαν 2η επιλογή όμως, πίσω από το Dreamcast! :)
 
Dreamcast και απο εδώ γιατί είναι αυτό που παίζω πολύ περισσότερο απο όλες τις άλλες κονσόλες. Ναί υπάρχουν και αλλού τα Crazy Taxi, Shenmue, Power Stone, Jet Set Radio, Virtua Tennis και πολλά άλλα, αλλά όταν παίζονται στο Dreamcast, είναι δικαιωματικά στον φυσικό τους χώρο με ανεπανάληπτο και αειθαλές feeling.
 
Από τις κονσόλες της λίστας δεν μπορώ να ψηφίσω κάποια συγκεκριμένη καθώς οι περισσότερες απ' αυτές (αν όχι όλες) είχαν η καθεμία την μαγεία της. Από κονσόλες γενικά (δηλαδή εκτός λίστας) η αγαπημένη μου είναι το Gameboy Classic.
 
Υποθέτω δεν υπάρχει το 3DO στην επιλογή γιατί είναι η υπέρτατη κονσόλα

και δεν χρειάζετε να το ξανασυζητήσουμε ,έτσι?...

Τεσπα το έριξα στο xbox μιας και είναι η δεύτερη αγαπημένη μου και μια κονσόλα που βγάζω το

καπέλο μέχρι και σήμερα.

- Ισχυρό hardware

- Καλούς τίτλους

- Ατελείωτο console modding

- Ατελείωτους emulators

Είναι απο τα λίγα θαύματα του 'κουτιού'!

Δυστηχώς είμαι ο μόνος που το υποστηρίζω μέχρι στιγμής,

αλλά έτσι γίνετε και με το 3DO ... ζήλια του κόσμου! :p
 
pitsunami είπε:
Υποθέτω δεν υπάρχει το 3DO στην επιλογή γιατί είναι η υπέρτατη κονσόλα και δεν χρειάζετε να το ξανασυζητήσουμε ,έτσι?...

Τεσπα το έριξα στο xbox μιας και είναι η δεύτερη αγαπημένη μου και μια κονσόλα που βγάζω το

καπέλο μέχρι και σήμερα.

- Ισχυρό hardware

- Καλούς τίτλους

- Ατελείωτο console modding

- Ατελείωτους emulators

Είναι απο τα λίγα θαύματα του 'κουτιού'!

Δυστηχώς είμαι ο μόνος που το υποστηρίζω μέχρι στιγμής,

αλλά έτσι γίνετε και με το 3DO ... ζήλια του κόσμου! :p
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Ωραιος! Οντως επρεπε να μπει και το 3DO ;)
 
Αν δεν υπηρχε το Dreamcast, το poll θα παιζοταν μεταξυ Saturn και XBOX.

Μην ξεχναμε οτι η πρωτη και πιο φανατικη πηγη αγοραστων του XBOX ηταν οι DC fans...
 
Ειπα να μην σχολιασω τον καταποντισμο του Xbox μιας και ειναι ολοφανερο αλλα οχι να διαβαζω και τετοια οχι .... :D
 
Wally είπε:
Αν δεν υπηρχε το Dreamcast, το poll θα παιζοταν μεταξυ Saturn και XBOX.
Μην ξεχναμε οτι η πρωτη και πιο φανατικη πηγη αγοραστων του XBOX ηταν οι DC fans...
Δεν το πιστευω! :Ρ Μετα του Dreamcast εποχη οι DC Fans διασκορπιστηκανε γενικως σε ολες τις κονσολες.Σαν να διαλυθηκε ενα κρατος και ο λαος διασκορπιστηκε παντου μεχρι να ερθει εκεινη η καταραμενη ωρα να ενωθουνε ξανα! :D :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Maddog είπε:
Πρόσεξε, τον τελευταίο καιρό ότι έχει σχέση με Βουλή προκαλεί ή αλλεργικές ή -ακόμα χειρότερα- βίαιες αντιδράσεις. Δεν φτάνει που είσαι Atar-ακιας και Playstation-ακιας ταυτόχρονα, μην ρίχνεις και άλλο λάδι στην φωτιά. :p Όσο για το έρμο το XBox εμένα μου αρέσει. Σαν 2η επιλογή όμως, πίσω από το Dreamcast! :)
Ότι και να κάνετε, δεν παραιτούμαι!!! :p

Έχει ενδιαφέρον να πάρουμε προσθετικά τα αποτελέσματα ανα εταιρία:

N64 + GAMECUBE = 12

SATURN + DREAMCAST = 18

PS1 + PS2 = 23 ( Βασικά θα έπρεπε να έφταναν τους 50 μαζί, αλλά what the heck...)

Αυτά μέχρι στιγμής...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα