Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

  • Nintendo Gamecube

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Dreamcast

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Atari Jaguar

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 1

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Neo Geo

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • CD32

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    3

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.852
10 επιλογες για την απολυτη δημοσκοπηση,για την κονσολα που θεωρειτε οτι ειναι η απολυτη η αγαπημενη σας,αυτην που οσα χρονια και να περασουν παντα θα εχει θεση στο ραφι σας η στην καρδια σας.


Παιξτε με αυτα που εχουμε και ας βγαλουμε σαν φορουμ μια και μοναδικη Uber alles παιχνιδομηχανη!


 


consoles.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψήφισα Nintendo Gamecube, αρκετά biased, διότι ήταν και η πρώτη κονσόλα που πήρα, αν εξαιρέσεις το Atari 2600 που είχα πάρει το μακρινό 1982.

Εξάλλου έχω ασχοληθεί άπειρες ώρες με τα παιχνίδια της, είτε ήταν κάποιο Zelda, Pikmin, Mario Sunshine και πάει λέγοντας!!
 
Αγαπημένη μου κονσόλα όλων των εποχών είναι το SNES φυσικά, το απόλυτο μηχάνημα για jrpg. Αγαπημένη της δημοσκοπήσεως είναι το N64!
 
sega Dreamcast... ό,τι καλύτερο για μένα όσον αφορά τις παιχνιδομηχανές!
 
Και μενα η αγαπημενη κονσολα ολων των εποχων ειναι το snes γιατι μας εχει χαρισει διαμαντια και γιατι ειναι η κονσολα με τα περισσοτερα και καλητερα rpg και εχω τερματισει τα παντα απο rpg στο snes.Ωσο για την δημοσκοπηση εχω επιλεξει το n64 γιατι super mario 64,zelda ocarina of time,zelda majoras mask,Donkey kong country κτλ δεν βγαινουν ποια.
 
Ψήφισα PS2, μιας και σε κάθε δυνατή ευκαιρία λιώνω... Εντούτοις, όταν πήγα να ψηφίσω, είδα κι εγώ μετά λύπης να λείπει το SNES που ήταν η πρώτη μου αγάπη και είναι ακόμα!
 
N64 γιατι σε αυτήν κυκλοφόρισαν τα περισσότερα από τα αγαπημένα μου games. Πιστευω ότι σε εκείνη την γενιά η Nintendo έφτιαξε τα καλύτερά της games και φυσικά το ίδιο ισχύει και για την Rare. Από εκεί και μετά άρχισε η κατρακύλα και για τους δύο.
 
Sega saturn με διαφορα...
 
ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΑ!!!!

ΩΩΩΩ μα τις 10 Θεϊκές κονσόλες!!!! Ποια να διαλέξω;; οϊμέ....

Μα και βεβαία την Θεά Atari που έβγαλε το Jaguar και με κατέκτησε απο την πρώτη ματιά!!!!

jaguar.jpg

Για τα ματιά αυτής της θεάς και μονό γίνανε τόσοι πόλεμοι....

:D
 
λιγο απο Ν64 και λιγο απο Dreamcast! ;)

βεβαια τι να πω, δεν αγαπησα το Snes; θα πω ψεματα.
 
H ίδια που γουστάρει ο γιός μου στο avatar αριστερά. Έχουμε το ίδιο αίμα άλλωστε... :D

Αν αυτό ακούστηκε ακατανόητο, εννοώ φυσικά το Dreamcast!
 
circleag είπε:
ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΑ!!!!
ΩΩΩΩ μα τις 10 Θεϊκές κονσόλες!!!! Ποια να διαλέξω;; οϊμέ....

Μα και βεβαία την Θεά Atari που έβγαλε το Jaguar και με κατέκτησε απο την πρώτη ματιά!!!!

Προβολή συνημμένου 39486

Για τα ματιά αυτής της θεάς και μονό γίνανε τόσοι πόλεμοι....

:D
ΘΕΟΣ!!!!! :worship: :worship: :worship:

Ακόμα κι εγώ που είμαι φανατικός Atarian, δε θα ψήφιζα ποτέ το Jaguar!!!!

Όσον αφορά την επιλογή μου...

attachment.php
 
Γιατι δεν εχει megadrive ? ποιο σημαντικο και περισσοτερους ψηφους θα επερνε το xbox που υπαρχει στη λιστα?
 
Σεγκα Ντρημκαστ οφ κορς... :)
 
και βεβαια η καλυτερη κονσολα ειναι το dreamcast!!!!δε θελει και ρωτημα....

SEGA POWER FOREVER!!!!
 
Αν υπήρχε το Mega Drive, δε θα το σκεφτόμουν καν. Με βάση αυτά, πιο πολυ έχω ευχαριστηθεί το Playstation και μάλιστα με μεγάλη διαφορά..
 
n 64!!!

ekei egine trisdiastatos o mario κ μονο γι αυτο το λογο αξιζει μια θεση στην καρδια καθε nintenfo boy :D

ΥΓ.

αντικειμενικα το dreamcast einai foberh konsola κ κ μετα πεθανε ενδοξα η sega ....δυστιχοσ
 
Αν και ποτέ δεν ήμουν κάτοχος του Playstation 1 (η πρώτη μου κονσόλα μετά το Mega Drive ήταν το PS2) θα το ψηφίσω μονοκούκι. Το είχα δανειστεί για πολύ καιρό από έναν ξάδερφό μου και αυτό που έζησα όταν πρωτοασχολήθηκα μαζί του ήταν κάτι σαν επανάσταση για τα μάτια μου. (Και μ'αυτό πρωτοξεκίνησε η τρέλα που λέγεται MGS).
 
Πίσω
Μπλουζα